Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sondaj : ati facut injectii dupa nastere?


light

Recommended Posts

Mie mi s-au facut injectii 3 zile dupa nastere, mi se pare ca ampicilina si se pare ca au fost facute pentru prevenirea eventualelor infectii. Insa ma mira faptul ca nu se dau tablete sau orice alta forma de antibiotic si de ce trebuie injectabil. Eu am oroare acum de injectii pentru ca am facut 5 ani moldamin pentru reumatism si ma gandesc la o a doua nastere si culmea mi-e teama mai mult de injectii. Da da radeti radeti ca aveti de ce.... mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Se poate sa fi facut injectii cu heparina(pentru evitarea cheagurilor de singe,in urma cezarienei, e un anticoagulant).Mie mi-au facut timp de trei zile dimineata si seara,erau cam dureroase,intramuscular,mi-au lasat vinatai pe mina[:D],dar nu e ceva deosebit,se practica preventiv in spitale.

 

Jojonel si bebe Freddy

http://community.webshots.com/user/gabi_richter

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut cu cezariana si mi s-a pus apoi in aceeasi zi in perfuzie si un antibiotic, preventiv am inteles eu. Deci nu am primit injectie pentru ca oricum aveam perfuzia la mana. Antibioticul nu s-a dat la toata lumea, eu l-am avut scris pe fisa de catre medicul meu, asa a considerat ca e mai bine.

 

Lali si bebe Dragos (27 decembrie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...