Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi iunie-iulie 2003 (48)


Recommended Posts

Of Marta, grea incercare ai mai avut!! In privinta doctorilor,mi se pare ca nimic nu-i de mirare. Sanatate multa [pup]. Sper ca dulcele de Vladut sa-ti mai aline suferinta!

 

Pojo, analizele astea proaste pot sa fie de la viermisori. I-ai facut un test Elisa?

 

Claydya, ce mare s-a facut Emma si ce camera frumoasa are. He, he, cautam si io asa masuta frumoasa dar aici, nici o sansa...

 

Catan, Doinna, Calina, pupici si asteptam vesti de la voi, cat de rarut.

 

Bychi, ma bucur ca ai avut o vacanta frumoasa. Cat despre urcatul lui Tibi pe Tampa, ce sa mai zic... Tudor cred ca nu reusea nici a mia parte din drum. Seamana cu tac-su, mai comod [:D]. Sa vezi cum se inghesuie amandoi sa se duca dupa jucarii.... Cat despre dormitul bustean toata noaptea, iti inteleg multumirea.

 

Ne vedem joi???? La ora 18:00? Are cineva alta idee decat "la mama"?

Daca da, acolo mergem, fara consens [:D].

 

Cornelia, esti bine?

 

Pupa Crisa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetele,

 

Martta - e ingrozitor tot ce-ai povestit tu aici, daca nu il dai in judecata macar o bataie tot ar trebui sa ia, poate se va gindi de 2 ori pe viitor inainte de a face asa ceva unei femei. Cind iti mai revii poate il pui si pe lista doctorilor de evitat pe forum, macar sa stie lumea cu cine are de-a face. Acum nu te mai gindi la el si la ce s-a intimplat, incearca sa te gindesti la Vladut si la cit de mare va fi el la anul pe vremea asta, la mine functioneaza ptr depasirea perioadelor negre, cit despre posibilitatea de a avea un bebe, am mai auzit zeci de dignostice infirmate, la probleme ce pareau insurmontabile, si au avut apoi bebei mersi-bine, asa ca nu-ti face griji cu asta. Daca ai nevoie de ajutor, de orice fel, apeleaza la noi cu incredere. [flo]

 

Magda - cum ce inseamna ceasul? Inseamna ca o sa fie un meteorolog punctual si bogat [:D] Sinteti foarte frumosi toti 3, o poza de familie super [cool]

 

Bobi - deci pina la urma Andi se face rock-star [roker] Bravos, cultiva-i calitatile astea, ca nu se stie niciodata! Si pune mina (sau gura) si vorbeste-i copilului in limbi straine, sa invete de mic ca-i prinde bine.

 

Intilnirea - NU LA MAMA!!!! Ultima data a fost naspa si chelnerii si tot. Hai in alta parte, putem merge la City Grill, care e tot al unuia din patronii La Mama, e str.Primavarii, la pta Charles de Gaulle, fr. frumos si cochet, sau la Livada cu visini unde iar e mincare buna si arata frumos, sau la Vama Veche (e aproape de Magheru) sau la 80's sau chiar la Cafeneaua Actorilor unde nu e fr. fancy dar e mincare super-buna. Sau... alte sugestii sa scapam de la mama.

 

pup u,

Andra

 

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Martta - prin ce cosmar ai trecut. Ce doctor infiorator, cu el l-ai nascut pe Vladut? Astia ar trebui dati afara din profesie in cel mai bun caz [xx(][:(!]. Doctorul Puia este foarte bun, ai avut noroc (daca se poate vorbi de noroc in asemenea context) ca ai nimerit la el in cele din urma.

 

Doinna, Adyna, Catan, noi ne bucuram de vesti chiar daca mai rar [;)].

 

Calina, unde esti in State de aveti 20 de grade?? Arizona? [8D]

 

Bobi, ce talente precoce are Andi. Foarte frumos!!

 

Magda, n-as pute asa iti spun ce ar putea insemna termometru si ceas [:D]. Ma gandesc ca doctor?

 

Bychi, asta cu cautatul oualor rosite prin iarba e obicei catolic? Ca stiu ca si nasa lui fi-mea face, dar la ortodocsi nu am auzit. Sau e pur si simplu ceva dragut pentru copii?

 

Claudya, ce frumoase sunteti! Favorita mea este ultima poza (101), cea in care este cu gura pana la urechi [:D]. Si ce camera vesela aveti!!

 

Noi nu ne inscriem la intalnire ca avem bilete miercuri la opera si joi la teatru iar in rest suntem si noi in zugraveli ca si Adyna [^]. Numai balcoanele si bucataria, dar tot e nebunie...

 

Am fost la munte in w/end si a stat fi-mea numai in noroaie si in cele doua petice de zapada care mai existau in toata curtea. Ma gandesc sa ii fac o groapa cu nisip pe undeva ca vad ca e incantata de lopatele si galetuse.

 

Apropo de concedii: Carmenutza daca ai un link de unde ati fost voi asta vara in Turcia, am inteles ca era all-inclusive, trimite-mi si mie te rog, aici sau pe PM. Si aproximativ cam cat v-a costat cu totul. Daca iese mai ieftin ca in Grecia cred ca dam si noi o fuga la vara, desi initial ziceam ca nu. Dar parca nu imi vine sa nu duc fata la mare!!

 


Beam me up, Scotty, there is no intelligent life down here...id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inscriu si eu la intalnirea de joi. Cred ca inainte sa hotaram locatia ar fi bine sa stim cate suntem pentru ca nu peste tot sunt mese mari, iar unde sunt nu e intotdeauna misto. Si ca sa mai incurc putin problema, mai propun un local - Waterloo - imi place ca se poate vorbi oricat si ma dau in vant dupa clatitele si fripturile lor.

Pe Matei daca il intrebi cum il cheama raspunde vag intrebator: Ana?. Daca il mai intrebi odata spune "mine", si acelasi lucru spune si cand se vede in oglinda. Altfel toata ziua se bate in piept precum Tarzan si spune ceva intre Matei si Patei.

Domnul "mine" a capatat prostul obicei de a se da jos din pat dupa ce il culc. In mod normal il bagam in pat, ii spuneam noapte buna si incheiam ziua - acum, dupa cateva zile de musafiri care se auzeau vorbind in casa, il bag in pat, plec, si imediat in urma mea se aud lipaind talpitele desculte. Recordul a fost sambata cand l-am bagat la loc in pat de vreo 15 ori pana cand s-a hotarat sa adoarma. Sper sa se plictiseasca de sportul asta daca nu mai e zapaceala pe aici.

Gripa noastra se simte bine mersi, nu numai ca tusim in continuare, dar mai dam si la altii - asta ca sa aratam ce darnici suntem. Abia astept sa ies din carantina si sa plec prin magazine sa ne pregatim de primavara (daca totusi vine anul asta). Am avut surpriza sa constat ca o pereche de blugi ai Anei, care pana acum 2 saptamani erau prea lungi si trebuia indoiti, au devenit saptamana asta prea scurti. Cred ca a crescut vreo 5 centimetri in 2 saptamani. Si Matei a crescut cu 4 centimetri intre 9 si 31 martie - acum are 89 cm si 14 kg.

pe curand,

madishor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos, fetelor!

 

Inca n-am depasit faza critica. Am fost azi la eco si la control. Am uter retrovers si s-a confirmat faptul ca am si un fibrom uterin de 25 mm, ceea ce a complicat oarecum situatia(explicatia oferita de medici pt "esecul" dr. Suciu). Inca nu am eliminat tot ceea ce ar fi trebuit. Sunt in continuare pe 3 antibiotice. Miercuri o sa merg iar la control, iar vineri o sa mai fac un eco. Sapt. viitoare voi fi iar programata la control. Sper sa rezolv cu bine problema asta!

 

Ceea ce nu pot sa inteleg e cum de a putut Dr. Suciu(cu care l-am nascut pe Vladut) sa-mi spuna ca nu e cazul sa iau antibiotic, caci refuz sa accept ideea ca nu stia despre ce era vorba, facandu-mi o eco transvaginala inainte de dilatarea colului si una dupa...si sa revin la control dupa o luna.

Sunt multe lucruri greu de acceptat.

 

Imi pare rau ca in ultimele mesaje mi-am tot plans de mila!

Imi doresc sa am forta sa revin optimista!

Ii multumesc lui Dumnezeu ca il am pe Vladut!

 

 

 

Marta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,

 

Doina, Catan, Adyna -bine ca scrieti si voi chiar daca mai rar.

Claudya- super pozele, si eu sunt fan tot poza unde Emma e cu gurita pana la urechi, am si eu o poza in care Razvan face exact mutra asta, o sa o pun si eu pe net, zici ca sunt frati, si masuta e super draguta, da si eu ca Crisa pe aici mai rar asa ceva. Si sa nu uit te prinde mai bine culoarea asta, parol, decat blonda, sa-ti fie de bine!

Magda - are mama baiat mare, da a stat cuminte vad eu, ca Razvan nu prea s-a foit tot timpul. Sunteti niste frumosi toti 3!!

Dana, Adyna - spor la zugravit, si noi vrem da mai incolo putin, sa termine Razvan cu frecatul masinilor de pereti[:D], mai nou acum desenam pe pereti!

 

sa nu uit: Bine ai revenit Calina!

 

La intalnire as putea si eu sa vin joi, dar parca n-as mai vrea la "La mama", promit ca ma gandesc la un rest si scriu.

 

Va pup si o zi buna!

 

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna 'neata! (ca s-o citez pe Maya)

 

Martta, imi pare nespus de rau pentru ce s-a intamplat....cu siguranta este o perioada mai grea acum, dar sunt convinsa ca vei gasi repede puterea de a trece peste...iti doresc numai bine si multi pupici pentru Vladutz.[flo][flo][pup]

 

Doina, Catan, Adynabine ati revenit...cu fortze proaspete..va asteptam mai des.

 

Bobi, deci ii faci formatie?

 

Claudya, super dragutza pitica ....si camerea vesela tare.

iar voi doua sunteti minunate..Love is in the air!!!

 

Bychi, bine ai revenit!

 

Magda, este un dulce Alex....imi pare schimbat mult..pare mai mare, mai barbatel...L-ai tuns la Harry Kids?

 

Hai sa ma bag si eu in seama cu locatiile propuse pentru intalnire, desi nu stiu sigur daca ajung. La Livada cu visini este ok, asta vara pe terasa servirea era mai proasta, ...dar poate inside se misca mai repede, la Vama Vecheiar este ok si misto atmosfera, la 80's nu-mi place..este mic si inghesuit si nici mancarea prea grozava, la Waterloo este super...si f aproape de casa mea...

Putem incerca si la White Horse, in Dorobanti, la Tratoria Edgar's unde au o pizza de senzatie, sau chiar la Cesky...de care am mai tot vorbit.

 

Dana uite link-ul pe la turci http://www.papillon.com.tr/zeugma/eng/index.html

....as pleca din nou acolo maine...a fost o vacanta de vis...nu as da-o pe 10 Grecii.

 

Maya mai nou umbla cu "gagici".[:)]

 

________________________

Inteligenta ma urmareste mereu, dar eu sunt mai rapida!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...