Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi iunie-iulie 2003 (48)


Recommended Posts

Salut fetelor! Misto vremea asta. Sper sa tina.

Carmenutza: inca nu l-am tuns. Mai pe la amiaza, dupa ce s-o trezi piticul. Si vezi cum faci sa nu carecumva sa nu vi joi.

Claudya: scumpica foc Emma. Si mie mi-a placut mult camera ei si floricelele de pe pereti, masuta.......frumoase.

Si mie mi-a placut Waterloo. Am fost, ce-i drept, nu chiar curand, dar bine. Nu mai stiu daca au mese mai mari, dar parca da.

Deci pana acum am fi: Crisa, Magdone, Gio, Gaby, Magda, Carmenutza, Andra, Bychi (eu te-am trecut pt ca stiu ca vii[:D]), Madishor, Bobi.id="blue">.

Dana: imi pare rau ca nu poti ajunge.

Mai asteptam pe Elena, Madic, Bibi si toate care sunteti amatoare de intalnire.

Va pupam!

 

 

Magda si bb Alex puisor

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, eu n-am propus Waterloo ca m-am gindit sa nu vi se para prea de cartier, dar e unul din favoritele mele, ma cunosc chelnerii sau cel putin seful de sala [:D], sa ramina atunci Waterloo si halelei de cura mea de slabire [bang].

La Cesky am fost aseara (m-a scos al meu sot sa serbam 2 ani de la oficializare), fr. buna mincarea, scumpa [q], bun de evenimente...) si am mincat cel mai buna antipasto din oras (din ce-am incercat eu pin' acum)

 

Deci ramine joi, 7 aprilie, la 18:00, la Waterloo, fac eu rezervare, numai sa avem nr. final de participante miine.

 

Ieri dupa o vizita in parc cu Luca care s-a dat pe tobogane, leagane, si-a pus nisip si-n cap etc., a mincat de-a rupt, apoi ne-am uitat la Alabacapada (Alba ca zapada) ca a avut embargoo de vineri seara la dvd, si e asa dulce cum se uita transpus la ce se intimpla acolo, iar cind mama vitrega baga marul in fiertura aia a uitarii, zice "ajitoarea...merul..nu!nu!nu!", si ii mai adreseaza niste "nu"-uri eroinei cind ia marul, iar ea fraiera tot musca [:D]!!!

 

pup u,

Andra

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,

 

Scurt, ca cica eu mi-s in concediu de instruit bona, dar de azi dimineata bantui prin firma ca am treburi urgente ce nu sufera amanare [xx(][:(!].

 

Vin si eu la intalnire daca ramane pt joi, dar nu stiu unde e Waterloo, poate ma lumineaza si pe mine cineva, ca nu-s prea dusa prin carciumi.

 

Joi dimineata vin si eu la munca si o sa vad atunci cum a ramas.

 

V-am pupat.

 

Madi si Mariuca (28.07.2003)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Nu am timp sa va citesc sunt contracronometru.

 

Martta mesajul tau l-am vazut si-mi pare rau prin ceea ce ai trecut si sa speram ca s-a terminat totul si nu va mai trebuie sa suferi atita.

 

Fetelor sunt cu nervii la pamint.Fiica-mea ma innebunste.Nu stiu ce are o apuca crizele de personalitate dar face la istericale de-mi vine sa o arunc pe geam afara.

Se trezeste dimineata la 7:30 si primul lucru pe care il zice este "Leagan afara".Cu chiu si vai ii dau sa bea laptele ca deja trebuie sa o scot afara.daca indraznesc sa nu o las afara incepe sa URLE se da cu capul de usa.La amiaza cind trebuie sa o aduc in casa si sa-i dau mancare si un somnic de 1 ora iar scandal.Il are doar pe NU in gura.Dupa-masa o duc iar afara pina seara cind pica jos de oboseala dar de aceea nu ma scuteste si de scandalul de seara.

Am pedepsit-o in camere si am lasat-o acolo 10-15 minute ,am incercat si terapia cu paharul de apa( cind arunci un pahar cu apa pe copil cind are crize )dar tot nu se calmeaza.

Nu mai stiu ce sa ma fac cu ea.

Cind este afara este tare scumpa si vorbeste mult si coopereaza cu mine dar cum vrea sa o duc in casa atunci e PROBLEMA.

poate are cineva un remediu pentru fiica-mea.

Am sa incerc desera sa va citesc .

va pup

o zi placuta

 

 

 

renata & vanessa

 

http://community.webshots.com/user/bizau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa nu stiu despre ce test vorbesti "Elisa", ori pe aici nu am auzit; oricum i-am facut coproparazitologic si astept rezultatele, insa nu cred ca vor iesi prost; cu mancatul e cam pe sponci si mai am putin si devin isterica...de nervi;poate imi dai ceva mai multe informatii; tot pe voi va auzisem de ceva ce se pune in fundulet si .. sau vorbesc aiurea (tot pt analize)

Ce bine de voi ca va mai vedeti...

Am fost duminica la teatru de animatie si ce-i drept a fost si o piesa ami grea"Ivan turbinca" ..am stat doar 45 de minute ca atunci acnd aparea moartea desi nu era costumata grotesc, se apuca de plans , mama de se uita toata sala; era foarte fascinat de ce vedea asta era clar si chiar daca izbucnea in urlet si ieseam imi arata sa intram inapoi; dar am renuntat la un moment dat ca ...eram atentia salii. Vad ca e cam mic pentru asta, ma nucur ca ai vostrii au fost cuminti la teatru

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, obiceiul cu ouale rosii ascunse prin iarba este intalnit la catolicii de origine germana, mai ales in Ardeal si Banat.

 

Renisor, incearca sa-i montezi un leagan in casa (eventual agatat de tocul usii) si cauta sa-i trezesti interesul si pentru ceva activitati casnice (sa te ajute la bucatarie, de ex.) Poate merge asa. Eu una, il las pe Tibi sa urle in camera lui cand se crizeaza, chiar mai mult de 15 min. La un moment dat se calmeaza si imi aduce tot felul de jucarii sa ma imbuneze. Altceva nu-mi vine in minte.

 

Eu una vreau sa ajung joi; trebuie sa gasesc o babysiter si va anunt maine.

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor: rest. Waterloo e la prima statie cu tramvaiul 14 de la Foisorul de Foc spre Piata Traian.De la statie se mai merge putin pe linia de tramvai, pe partea stanga. E chiar la strada.

Bine ca s-a reparat site-ul. Va pup si mai scriu maine.

Noapte buna!

 

Magda si bb Alex puisor

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...