Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi iunie-iulie 2003 (48)


Recommended Posts

quote:Originally posted by cgaby

FETELOR...SUNT TEMINOIU![bang] nu stiu ce sa ma mai fac cu stefi care noapte de noapte se trezeste plangand si tipand..[q] nu mai tin minte de cand nu am mai dormit si eu o noapte intreaga fara sa ma trezesc! si daca se duce tati la el incepe sa planga si mai tare...vrea numai cu mami sa se culce! asta daca sunt acasa..daca nu..accepta pe oricine!pupicipe ce nume se face rezervarea?cgabyhttp://community.webshots.com/user/cgaby100


id="quote">id="quote">Daca tot esti terminata noapte de noapte, incearca asa: pune-l in patut, stai langa el, dar NU CU El in pat: explica-i: mami doarme in patul ei (eventual in camera ei), puiul in patul lui, si fa tot asa curse pana cand reusesti sa-l faci sa inteleaga. Parerea mea este ca tot invatul are si dezvat, acum sunt mari, inteleg mult mai multe decat credem noi, la el probabil e treaba de obisnuinta. probabil ca vei fi zombie o perioada, dar macar dupa (daca reusesti), vei fi linistita. Am avut si noi perioade d'astea si cam la fel faceam: cand se trezea, mergeam la ea, uite mami e aici, gata fa nani, o luam in brate putin, ii explicam, apoi iar in pat, plecam din camera..plangea putin, ma duceam iar si tot asa pana capitula...si tot vor mai fi perioade asa, numai ca noi nu o lua min pat cu noi decat ff rar, cand e clar ca e speriata, bolnavioara, mami prea obosita[:D], dar asa, ca un BOnus. Regula e: tu faci nani la tine in patut, mami si tati la ei in pat, fiecare cu locul lui.Sper sa iti fie de folos ce am scris, cu toate ca, usor de zis, greu de facut...si mai depinde si de copil, eu poate am nimerit unul mai cuminte, maca-or mama, sa n-o deochi[bibe]va pupam!!!If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote: din cate imi amintesc eu, Cornelia nu mai are o perioada internet. Parca asa a scris ea acum ceva timp in urma.
id="quote">id="quote"> aha ca nu mai tineam minte, merci Magda[pup]

 

Apropo, cum fac si eu sa pun quote dar sa iasa si cine a zis, mie nu-mi iese nicodata? De acolo de sus de la quote si unde zice introdu comentariu sau de unde?

Gaby - incearca asa cum a zis Gio, ca si eu am patit asa intr-o perioada si a mers, bafta!

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca tot esti terminata noapte de noapte, incearca asa: pune-l in patut, stai langa el, dar NU CU El in pat: explica-i: mami doarme in patul ei (eventual in camera ei), puiul in patul lui, si fa tot asa curse pana cand reusesti sa-l faci sa inteleaga. Parerea mea este ca tot invatul are si dezvat, acum sunt mari, inteleg mult mai multe decat credem noi, la el probabil e treaba de obisnuinta. probabil ca vei fi zombie o perioada, dar macar dupa (daca reusesti), vei fi linistita. Am avut si noi perioade d'astea si cam la fel faceam: cand se trezea, mergeam la ea, uite mami e aici, gata fa nani, o luam in brate putin, ii explicam, apoi iar in pat, plecam din camera..plangea putin, ma duceam iar si tot asa pana capitula...si tot vor mai fi perioade asa, numai ca noi nu o lua min pat cu noi decat ff rar, cand e clar ca e speriata, bolnavioara, mami prea obosita[:D], dar asa, ca un BOnus. Regula e: tu faci nani la tine in patut, mami si tati la ei in pat, fiecare cu locul lui.

Sper sa iti fie de folos ce am scris, cu toate ca, usor de zis, greu de facut...si mai depinde si de copil, eu poate am nimerit unul mai cuminte, maca-or mama, sa n-o deochi[bibe]

 

scumpa de Gio norocoasa, dar cand nu vrea sa doarma nici in patut, nici cu mami, ce facem [:D] ca eu de cand s-a nascut fi-mea o data am dormit cu ea, cred ca nici nu-i trece prin cap sa doarma cu noi !! De cate ori am incercat esec total, raspunsu-i acelasi obisnuinta !

 

Marta sa te faci bine ! Doamne ajuta ! Crede-ma ca stiu prin ce treci, ma gandesc la tine si la Vadutz. Si chiar daca e mai costisitor ar fi bine sa te vada cel putin doi doctori acum ! Ai facut bine a te-ai dus la Giulesti.

 

ce as veni si eu la intalnire,

 

va pup,

nicol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Magdone
quote: din cate imi amintesc eu, Cornelia nu mai are o perioada internet. Parca asa a scris ea acum ceva timp in urma.
id="quote">id="quote"> aha ca nu mai tineam minte, merci Magda[pup]Apropo, cum fac si eu sa pun quote dar sa iasa si cine a zis, mie nu-mi iese nicodata? De acolo de sus de la quote si unde zice introdu comentariu sau de unde?Gaby - incearca asa cum a zis Gio, ca si eu am patit asa intr-o perioada si a mers, bafta!Magdone si Razvan (19.07.2003)poze
id="quote">id="quote">hai ca ti-a iesit, mie nu [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Magdone

Apropo, cum fac si eu sa pun quote dar sa iasa si cine a zis, mie nu-mi iese nicodata? De acolo de sus de la quote si unde zice introdu comentariu sau de unde?


id="quote">id="quote">

 

Trebuie sa te duci chiar pe mesajul pe care vrei sa il "citezi" si sa dai acolo la el (in lista de iconite de deasupra textului mesajului) "reply with quote". Acum, daca vrei sa faci la mai multe mesaje, asta nu mai stiu...

 


Beam me up, Scotty, there is no intelligent life down here...id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Kehleyr
quote:Originally posted by MagdoneApropo, cum fac si eu sa pun quote dar sa iasa si cine a zis, mie nu-mi iese nicodata? De acolo de sus de la quote si unde zice introdu comentariu sau de unde?
id="quote">id="quote">Trebuie sa te duci chiar pe mesajul pe care vrei sa il "citezi" si sa dai acolo la el (in lista de iconite de deasupra textului mesajului) "reply with quote". Acum, daca vrei sa faci la mai multe mesaje, asta nu mai stiu...
id="quote">id="quote">Gata m-am lamurit, thanks [pup]Magdone si Razvan (19.07.2003)poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicol, asta chiar ca nu mai stiu...niste Peritol,ceva [ups], am glumit[flo]..n-am idei, n-am patit-o decat ff rar si am lasat-o in pace, sa isi faca numarul ca a luat-o somnul pana la urma. Dar tocmai ce spuneam: fi-mea e o mare somnoroasa, nu prea avem probleme aici.

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti???

Crisa astept raspuns ca sa stiu si eu despre ce e vorba...

 

Uite ca nu mai stiu cine intreba de Turcia, hai ca ma bag si eu sa spun ca zona Marmaris e splendida si ca acolo s-a filmat "Laguna albastra", serviciile sunt de clasa si hoteluruile sunt mai bine intretinute; chiar discutam data trecuta cand am fost in Turcia cu un patron de hotel(pe care-l cunosc binisor) ca stelele turcesti nu sunt egale cu stelele europene de aceea ma sfatuia sa stau mereu la 4 stele in loc de trei ca e muult mai bine; (evident ca noi am stat la 3 ca nu au fost bani prima oara si intr-adevar acestea ar fi cam de 2 stele in romania; te poti interesa sa vezi cum e Marmaris, parca Gio intreba de Turcia, nu?

Una peste alta, sa va zic si eu ca am rez. de la exudat si sunt data pe spate ca are stafilococ auriu si mi s-a spus ca deja este considerat ca fiind specific fiecarui organism (maj dintre noi cica il au) si asta e! acum am cautat pe net si ma ingrozesc ce scrie deaspre "animalul=parazitul asta". Poate ca ar fi o explicatie la dermatita lui, poate nu... acum tb sa umblu pe la dr sa vad cm putem rexz oprobl.

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! [flo]

ce sa zic, am intrat si eu repede, decat sa-mi plang putin de mila…

Bogdan a facut varicela (varsat de vant), e plin de bube si e in carantina la socrella, ca sa nu ia si Tudor, desi se poate ca deja sa fi luat si el microbul, perioada de incubatie e de vreo 2 saptamani. Asta de bine ce aproape ca facusem rezervari la mare pt Pasti… [bang][bang] cica sa-ti mai faci planuri, cu copii mici!!!

Si ca sa fie lista completa, saptamana trecuta m-a pocnit o durere de spinare de zile mari, am rezistat eroic vreo 2-3 zile cu creme si alte alea, pana cand am cedat nervos si m-am dus la dr, am facut tratament 3-4 zile cu calmante pe gura si injectii, mi-a trecut cat de cat, adica acum ma doare doar cate putin, cand sunt mai obosita, ca de obicei… dar colac peste pupaza, conform zicalei “cate bube rele, toate-n curul babei mele…” una din intepaturile de la injectii s-a intarit si invinetit, ma doare de mor la fiecare pas….

Si ca sa inchei in nota asta naspa, si nu in ultimul rand ca sa nu mai bat campii off-topic (scuzele mele!!!) - o sa zic cate ceva si de tudor, care si el e putin racit, si de vreo 2-3 nopti nu prea poate dormi bine (deci nici eu); desi banuiesc ca nu raceala din gat il tine treaz, ca febra nu a mai facut, n-are nici nasul infundat… pur si simplu nu inteleg de ce nu poate dormi, azi-noapte s-a perpelit vreo 3 ore, de ma usturau ochii de somn!!!

Dar nu ma las, si pt ca azi totusi e o zi cu soare ma pregatesc sa plec pe afara cu tudor, desi poate ca ne vom imbraca cu aceleasi haine de iarna pe care am inceput sa le urasc!

 

 

anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003

poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion

http://community.webshots.com/user/miremirion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...