Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi iunie-iulie 2003 (48)


Recommended Posts

Romana - aceeasi poveste din popor cu lipsa de calciu o stiu si eu. incearca niste analize la baieti acum cat mai e o luna cu R ca din mai degeaba le mai dai calciu ( si asta tot din popor o stiu:)) Martta - toata compasiunea mea si urarea de a merge mai departe cu cat mai putine traume si regrete! Andra si Crisa - [zz]. Hai, cu fetele o mai inghit ca cica-s mai precoce, dar voi, mame de baieti, mai usor dragelor ca ma aveti pe constiinta:) Mica publicitate : Caut proaspat absolvent de drept (nu conteaza stat sau parti) intrat in Baroul Bucuresti la examenul din decembrie anul trecut. Ma gandesc ca poate aveti printre cunostinte pe cineva care inca nu si-a gasit un maestru ( ce bine suna :))[:D])si nu are unde sa faca stagiatura. Noutati : David se urca singur si se da pe topogan!!! Va dati seama?!? E uite asa-mi canta Cornel la ureche in fiecare seara incepand de sambata cand a fost cu fiul sau in parc:)). Sa nu-i crap capul?!? Sa nu divortez?!? Cum sa-i spun aiuritului ca pe aici umbla copii care stiu culorile, formele geometrice, care fac deja glume, care deja au inceput sa minciuneasca, si altele.... In rest, la noi toate bune si frumoase. Copilu face isterii dincein ce mai des, aude numai cand vrea si refuza sistematic sa-si stranga jucariile sau sa puna un lucru la loc dupa ce l-a deranjat, cu Suzy, ne-a innebunit (acum mai ca-si baga doua odata in gura, bea la apa de trebuie sa-l schimb musai in timpul noptii ca se uda si apoi incepe sa maraie, a invatat sa spuna cerecei (che-chei), mananca bine, doarm,e bine. va las ...a venit clienta Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai revenit, Calina! Romana, Taisia mananca perisoare facute din carne de vita si astfel am rezolvat problema, ca nici ea nu o manca in alt fel decat pasata. Cam o data pe sapt ii dau carne de vita, in rest ficatel, peste, curcan, gaina, cam asa. Carnea de curcan si gaina o mananca bucatele dar vita nu. Destepti foc baietii nostrii de iunie - iulie[;); mie mi se par o performanta faptul ca David urca singur in tobogan (in parc, pe tobogan normal???). Pojo, noi am fost in Paralia Caterini si nu prea ne-a placut, am inteles ca Halkidiki arata multa mai bine, Dana are dreptate. Cat despre crizele de personalitate, va anunt ca Taisia il ajunge din urma pe David[^], se tranteste pe jos, nu asculta sub nici o forma, nimic-nimic..am mers cu ea la locul de joaca din Plaza, la bile, si ne-au primit, cu toae ca limita de varsta e 3 ani. Si Taisia nu mai vroia sa iasa de acolo, eu nu puteam sa intru dupa ea, iesise de la bile si vroia sa urce pe sus[^], un cosmar, ce sa mai...M-am rugat de ea o jumatate de ora sa iasa, si cand in final (cu ajutorul unui baietel) am scos-o de acolo, imi venea sa o arunc pe geam...Ma inverzisem la fata, mai ales ca venisera multi copii mai mari si nu prea aveau grija...Si multe altele..sa nu va povestesc ca ma oripilez!!!! In rest..astazi a inceput sa behaieeeeeeeeeeee, tuseste intr-o disperare, am programat-o maine la dr, sa vedem ce are, sper ca niic grav.... Multi pupici[pup] If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce frumos e-afara! o zi de primavara asa cum scrie la carte, nu tu un norisor, o palicica de vint, nimic-nimic: frumos de nu ne dadeam plecate. chiuia alex si era asa fericita c-a scapat de geaca, caciulita si haine groase, sarea ca o caprita, nu-i mai ajungea parcul. saluta pe toata lumea, indiferent ce e, adult, copil, masina, caine, pisica, ea le face la toti discret cu minuta si le spune "hi!" , sau dupa caz "bye-bye". ´geaba ii explic eu copilului cu "buna ziua", "buna seara", daca bambi spune "hello" e musai ca si ea tot "hello" sa spuna. a-nvatat sa denumeasca "obiectele" aferente fetei, drept pentru care rosteste cu intonatie "oki, na, buba". mah si parca simte shugubeata ca ma racaie cu "buba", ca mai si vine la mine cu degetelul intins spre gura si iarasi "buuuba". aia e, daca cu atit m-a-nzestrat dumnezeu, aia etalez. auzi tu, buba! recitam poezii, adica io spun si ea asculta si ma acompaniaza prin gestica. poezia cu "tica, tica; tica" e in top, si stie si ea s-o spuna: "tiiica, tiiica, tiiica, mama tata nenea mau tanti bipa -inca vreo 2-3 umpluturi pe limba ei, iar finalul apoteotic suna "gata, tot, babo!" eee, nu suna poetic si cu rima? stie ceva cuvinte, chiar "unt" pronunta cu mare intonatie. stie sa faca diferenta intre "dush" si "baie" - cind ii spun "in seara asta facem baie" - e glont dupa cadita. altfel e vioaie, are cumplit de multa energie in ea, nu sta o clipa intr-un loc, in permanenta trebuie sa faca ceva, spre marea mea bucurie caci dupa 2 ore de "stat" in parc suflu ca locomotiva in gara, spre deosebire de ea care s-ar mai zbengui inca pe-atit. va pup pe toate si pe toti copilasii! Alina si Alexandra [url="http://community.webshots.com/user/allex212"]poze alex[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta aici ploua, bate vantul si e innorat [bang] dar nu-i bai ne revenim noi in fortza !! si fimea tot cu bye bye si hello, oau, ups, iaa, sau chestii din astea ca alte vorbe pas ! Azi vine Mara pe la noi o fetita romanca, Doamne ajuta ! Asa-mi trebuie daca m-am mutat la tzara !! Apropos de pierdut suflul: ieri dimineata am fost in parc 2 ore, Balonul copiilor 1 ora, ne-am intors, somn, a fost la copii in vecini 1 ora, iar Balonul copiilor si parc si ne-am intors dupa care s-a culcat la 23 !! dar abia acum da semne ca s-ar trezi ... va pup, nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, De muuuuult nu v-am mai auzit, vazut, citit. Oricum rar cand o fac, o fac cu nespusa placere, amintindu-mi de perioada de bebe - cand va citeam si scriam cel mai mult - si in general de perioada cea mai frumoasa din viata... Maria a crescut ca si ceilalti copii, cu vorbirea nu stam prea bine - in ultimele trei zile (nu exagerez) ne-am trezit cu o ploaie de cuvinte pronuntate mai bine, unele chiar in intregime. Nu repeta la comanda, te trezesti cu cuvantul... cand vine vorba:)). Cu mancarea suntem in general OK, doar uneori mai face figuri. Am observat ca in prezenta altor copii mananca de sparge, bea tot ce e in pahar -> vrea EXACT ce vor si ceilalti. Cu sanatatea momentan e ok. Ne-a ferit Dumnezeu, din noiembrie cand a fost bolnavioara mai rau si racita si cu burtica vraiste nu a mai avut nimic. Trebuie sa merg cu ea la control sa vad cum mai stam. Ieri am mutat-o din patut intr-un fotoliu extensibil.A primit schimbarea cu foarte multa bucurie. Patutul i-am spus ca il dam la un "bibi"- bebe si Maria e fetita mare si doarme in alt patut. Am ramas surprinsa ca nu a cazut din pat din prima noapte. Eu m-am intors la serviciu la 1 dec si am traversat o perioada dureroasa cu lacrimi lasate pe geaca mea, cu plansete si vaicareli, sculat noaptea, strigat mami in somn de zeci de ori, de credeam ca nu mai scap. Ma mustra constiinta ca am plecat la serviciu... eram suparata. Sta cu mama si cu soacra mea prin rotatie. Acomodarea cu soacra am inceput-o in oct si a durat 5 luni - nu exagerez... :((((. Pe de alta parte era si intoarcerea la serviciu cu toatre "uitarile" aferente pauzei. Aud ca Romana mai are un bb in burtica. Felicitari ROAMANA, sanatate, putere si rabdare. V-ati mutat intr-o casa mai mare? Cum este cu CIC-ul in cazul asta? Poate ne mai vedem... Cu drag, Adina Va pup pe toate si promit sa scriu mai des .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetele, Alinutza, la noi e o vreme nasoala... aoleu, ca nu se mai termina iarna asta. Bine macar ca nu mai ploua ca in zilele alea cand a plouat a fost jale cu Iri, a scos sufletul din bunici. Fetelor, vroiam sa va intreb, voi cum va descurcati cu spalatul pe dinti, ca Irina nu se lasa, se mai joaca ea cu periuta in gura, isi spala bine dinti de jos , dar cand e sa-i spele pe aia de sus, nu vrea deloc iar maselele nici gand. Si a noi poeziile sunt la mare cautare si mai ales seara la culcare, atunci ma pune sa i le spun pe toata si de nu stiu cate ori de ma doare gatul. La noi in top e acum " Pisicuta mea ce-a hoata, A facut o boroboatza" , iar Irina mi-o cere zicand" boatza" . Cu mancarea stam la fel de prost, adica ciorba manaca, dar la felul 2 e tragedie mare, singurele mancaruri care le accepta sunt macaroane cu branza si pilaf cu legume, in schimb, uimire totala a inceput sa-i placa cerealele alea de bebe cu orez si porumb de la Milupa. Asa ca dupa amiaza mai scap repede cu cate un castron dn ala. Irina e tare vorbareata, repeta absulot orice, zice o gramada de cuvinte corect si mai nou face caca la olita, asa ca la capitolul asta stam bine. Dar oricum nu putem sa ne laudam ca spunem pe "R" ca Luca si in nici un caz ca ne dam singuri pe topogan ca David. Crisa nu mai pleci in Coreea? ca si pe mine ma ameninta astia ca ma trimit 2 saptamani dupa Pasti. Unde s-a facut locul ala de joaca pentru copii in tineretului? [url][/url]http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinuca03/my_photos Pupici, Adi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Bine ati revenit, pentru fetele care nu ne-au mai scris de mult. Eu am o perioada tare nasoala, pe langa balamucul cu schimbatul bonei (care se apropie de final, saptamana viitoare urmeaza acomodarea cu noua bona - care este sotia unui fost coleg de-al meu, o cunosc de 11 ani si am incredere in ea. O iubeste pe Mariuca si a mai stat cu ea ori de cate ori Jeni nu putea. Si vreau sa-i multumesc Elenei pt sugestia de a le lasa pe amandoua sa se acomodeze, pt ca mi-era imposibil sa plec o sapt. de la serviciu acum), ieri o matusa de-a mea a facut o coma diabetica. Ea este singura, are in jur de 70 de ani si pe nimeni care sa stea cu ea. Eu am sunat-o si mi-am dat seama ca e ceva in neregula, asa ca l-am luat pe Dan si ne-am dus de urgenta acolo. Am tras o spaima groaznica si sper sa nu se mai repete. Colac peste pupaza, si la birou e o nebunie de nici n-am timp sa respir, sefu' a inceput iar cu venitul sambata (ceea ce este exclus) ca sa terminam la timp niste situatii si-mi vine sa-mi iau campii. Mariuca e si ea putin mucioasa de sambata cand, fiind mai cald, am last-o in parc fara caciulita, desi cam batea vantul. Nu a facut febra, nu tuseste, dar e destul de nasol. Singurul lucru bun e ca a invatat sa sufle nasul, dupa ce-i dau cu Marimer, asa ca am scapat de pompita. Si s-a indragostit de Wick-balsam, in fiecare seara ia cutiuta si mi-o intinde "mami, wisk", sa-i dau cu ea. Vad ca mamicile de baietei se intalnesc mai des[:D], si-si lauda copiii ceva de speriat. Si nu ma mira ca Luca zice corect "papagalul", ma mira ca n-a invatat inca sa zica si "parshul" [:D]. Noi cu alte noutati nu prea ne laudam, si Mariuca repeta tot dupa noi si ma uimeste in fiecare zi cu cate ceva. Ba da, ma laud si eu ca a invatat aproape toate cantecelele de pe Cutiuta si canta si ea odata cu CD-ul (omit aici faptul ca stie si cantecele 3SudEst, pe care i le pune tati, ca danseaza pe ele de ne stricam de ras). Va las ca am o groaza de treaba, si incerc sa mai scriu mai tarziu. Noi cand ne mai vedem, cu/fara copii? V-am pupat. Madi si Mariuca (28.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma omoara fetele astea cu laudatul. Nu zic nimic luni de zile de Tudor si cand zic, sariti ca hotomancele. Auzi la "Madic"... " Noi cu alte noutati nu prea ne laudam" si dupa aia ii da cu stitul ciutiutelor muzicale. Adica modestia intruchipata [:D]. Mamele astea de fete.... Aditzu, nu iti mai fa probleme de constiinta cu intorsul la serviciu, ca si la 2 ani tot nasol ar fi fost. Parerea mea e ca, cu cat stai mai mult acasa, e mai greu. Adi, locul de joaca este chiar pe aleea paralele cu bd. Tineretului, cam pe la mijloc. Cum intri pe la Sicai, o tii pe tot pe dreapta. In Coreea plec pe 17 aprilie si ma intorc pe 30. Pup Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleo, fetili, tre sa ne vedem repede, ca pleaca iarasi Crisa si ne lasa cu ochii-n soare...ziceti repede: sa fie pe 6 sau pe 13? Adi - ce bine ca ne mai dai un semn de viata, Maria tot asa inalta si bine-facuta este? [:D] Cu intilnirea cu bebei nu stiu cind o facem, sa se mai incalzeasca, dar poate vii la o intilnire cu mamele, numai sa ai grija, ca se sta mult si bine (min 23:00). Te tinem la curent. Alinuta -sa mai pui poze noi cu miss motata, s-o mai admiram si noi. Si nu ne mai face singe rau cu primavara ta, [bang] ca si-asa sintem noi deprimate[:D] bibi - mi-e rusine [ups] dar trebuie sa marturisesc: Luca se urca pe tobogan, dar mama nu-l lasa sa se dea singur [ups]. In week-end ma duc sa-l antrenez, poate ne vedem... Madishor - unde esti si ce mai faci, ca n-ai mai dat nici un semn de viata? Rog semnati condica...[:D] S-a jucat Luca cu plastelina cu bunica-sa zilele-astea, asa ca acum te lipesti la mine prin toata casa. Nu va recomand sabloanele din Cora, ca degeaba visezi tu ca-ti ies cateii de pe cutie, plastelina aia nu iese de-acolo cu nici un chip, asa ca tot mai bun modelajul traditional. Avem teatru de papusi, a luat Dani 4 papusi care se baga pe mina: regele [cavaler],regina [vampa] clownul [jamaica]i hotul [bat] apoi amindoi executam program artistic. Luca e fascinat, iar noi profitam [:D] si-i punem pe cei patru sa-l educe pe copil, ca au mai mult succes ca noi [:D], mai ales ca-i place sa-l pupe regina sau sa dea noroc cu claunul. pup u, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/9f13&urlhint=actn,ren%3as,10%3af,0"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...