Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi iunie-iulie 2003 (48)


Recommended Posts

Claudya, tu pui linkul la album pe care il accesezi tu ca owner, si de-aia noi restul nu il vedem, ca nu suntem autentificati. Poate iti spun fetele care mai au albume pe webshots cum sa il pui pe ala bun ca suntem curioase [flo][:D].

 

Gio, am vazut si eu pozele cu Taisia, e tare frumusica [il].

 

Alinuta, tot acum m-am uitat si la pozele voastre, sunt muta de admiratie [:D]. Mai, mai, fetele noastre (ale tutuor!!) sunt niste printese! [zana]

 

Mihaela - trebuie sa ai foarte multa rabdare cu mancarea. Sa nu insisti daca nu vrea sa guste ceva, sa faci pauza chiar si la mancarurile care ii plac daca se plictiseste de ele. Fi-mea manca banane ca disperata dar de doua saptamani sa nu le mai vada, asa ca le-am scos din meniu. Iar sufleu de dovlecei cand am incercat acum o luna nu a vrut, in timp ce aseara a gustat cu placere cateva lingurite... Lasa-i timp sa uite gustul care nu i-a placut ca altfel cred ca il incapatanezi si mai tare. Stiu ca e usor sa dai sfaturi si greu cand trebuie sa le aplici [flo].

 

Madishor multa sanatate si bucura-te de zilele libere [:D].

 

Cornelia, tot n-ai Net? Elena, Bychi, Maria_m_m, Amik, ce mai faceti?

 

Martta sa stii ca ne gandim la tine chiar daca stim ca nu iti arde de Net [grup].

 

Va pup si w/end placut!

 

 


Beam me up, Scotty, there is no intelligent life down here...id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetele,

 

Claudya - cred ca daca dam un search gasim chiar de pe forum niscai fete cu bebei maricei care sa poate da cu imprumut un scaunel, o sa intreb si eu prin cunoscuri, sa-mi zici exact perioada please.

 

Romana - ce sticle ptr ce lapte speli? M-ai bagat in ceata...

 

Madishor - bine ca ai scris sa stie si opinia publica ce si cum mai faci, sa nu ne scape ceva [cit]

 

Kehleyr - si eu de cind cu discutia despre pozele pe net mi-am "ascuns" toate albumele la care lucrasem intens, nici tat-su nu-l mai vede fara sa stiu eu[:D] Cit despre performantele lui Luca, nu vrea sa zica "parshul" cu nici un chip [:p], eu il laud ca pe mine ma obsedeaza din facultate ideea aia psihologica cu "profetiile autoindeplinite", care zice pe scurt cum ca repetindu-i unui copil "esti prost, nu esti in stare de nimic, esti dezordonat etc", el pina la urma va actiona in consecinta, chiar daca nu e asa, ptr ca simte nevoia sa se adapteze etichetei puse; am si un exemplu cu frati-miu, care mereu a fost "copil rau, stricator, neserios" si s-a conformat sablonului, acum nu stiu daca a fost el asa sau a contribuit si eticheta, dar mi-am zis ca mai bine nu risc [:D] Asa ca il laud si mi se pare fr. destept, cuminte si ascultator, chiar daca el e doar un baietel de aproape 2 ani perfect normal si nazdravan.

 

Carmenutza - cred ca e plictiseala cind "unii nu scrie" [starwars], desigur nu e vina mea ca eu va asasinez in ultima vreme cu mesajele, doar-doar o ajung si eu pe Dana la stelute [testoasa]

 

Elena Doamna, ce face gasca vesela din jurul Oanei?[zid]

 

Iselin - nici tu n-ai mai scris de mult, ce mai faceti?

 

Pojo - da-i copilului carne si oua, cum adica nu vrea, da-i cu miere! Poate daca il combini sa te ajute cind faci mincare, ca tot e el amator de gospodarie, poate maninca daca a pus el umarul...Sau sa manince cu alti copii, eu am observat ca daca sint mai multi se indeamna vazindu-l unul pe celalalt, nu cumva sa le scape ceva bun. Ca vitaminele oricum nu rezolva problema decit temporar, daca el nu maninca nu poate trai doar din vitamine (asa am citit si eu pe prospectul lor, ca ma abonam si eu o vreme, doar-doar mai scapam de niste kile fara greva foamei totala)

 

Aditzu - trebuie sa tinem minte faza cu cartea pe olita, nici eu nu ma apuc pina la vara, dar si cind m-oi apuca...[drac]

 

Gio - traiasca fotomodela! [vampa]

 

Bychi - te-ai repatriat la Brasov sau ce? Nu ne uita...[tel]

 

Acum ... intrebare: stiti ce e mai minunat decit sa stea socrii cu Luca?!? Sa vina mama sa stea cu Luca!!!! Saptamina asta am profitat din plin, n-a mai trebuit sa incotosmanez copilul la prima ora, l-am lasat sa doarma si pina la 8:30 (ma rog, de obicei nu ma lasa el...), iar mama a facut ceea ce probabil se presupune ca ar trebui sa fac eu: mi-a cusut ce n-avusesem chef eu de luni de zile, mi-a calcat, a gatit zilnic ptr Luca si de vreo 2-3 ori ptr noi... belferie, Dani chiar mi-a zis aseara ca in week-end nu mai mergem la ai mei, ca ni se strica mincarea din frigider.

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa poate ca m-am demoralizat si eu de la compararea analizelor; e uimitoare diferenta si nu au trecut decat vro 25 de zile intre analize. hemoglobina acum e 10,8, insa leucocitele 9160 cand max e 10000 si e clar ca ceva nu e bine (a avut 8500); hematocritul e 34 cand tb sa fie peste 40 si din form leucocitara eozinofile sunt 4 cand ele tb sa fie in genere 0 sau 1; si mais unt cativa parametri; mai am de asteptat IgE de la bucuresti cea care spune despre alergen si sa vedem ce va iesi la exudat; din cate se vede are sist. imunitar foarte coborat, deci dr. care vedea aura si mi-a zis asta a vut dreptate pana acum.

Iar mancatul zau ca imi vine sa turbez, Carmenutza: eu ii dau carne dar el nu vrea o scuipa; tb sa o ascund in diverse forme si tot o simte, cu pestele v-am zis ca nu mai vrea pt ca l-a vazut viu si de atunci gata! oua ba!si orice altceva nou nu accepta. daca as stii cum sa fac, daca as stii...

Andra ce l-as mai da la o cresa sa vada el cum e cu mancatul! Eu iti spun ca nu ai mai vazut asa caposenie cand nu vrea ceva... am incepu acum sa amestec oul in orice si asta crud, ca asa mi-a spus dr ca e mai bine in sit lui

Dana sunt de acord cu perioadele si cu papa, dar asta inseamna sa accepte ceva nou sau oarecum nou; crezi ca nu am incercat sa-i fac ceva si apoi dupa vreo luna sa-i dau iar?! nu pot spune ca am facut progrese aici; ba chiar as face o prinsoare cu oricine, ca sa-l hranesca pe Flaviu cu altceva...

Acum la parnz i-am facut o supica de pulpa de pui cu ou asa dres si a mancat ceva insa a trebuit sa-i dau impreuna cu paine si miere de albine! mie mi-ar fi rau daca as mancanca asa combinatie, dar de...

 

 

 

 

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra: Sticlele in care beau Alin si Cristi laptele -cite 6 pe zi - Alin 4 portii, iar Cristi 2 portii - le spal si le fierb. Poate ca la urmatorul bebe o sa am noroc si nu sa mai folosesc sticle.

 

Acum trebuie sa pun si perdeaua la spalat ca a tras Cristi de ea pina a dat-o jos si e si plina de praf. Ei iaca incepe curatenia de pasti, poate pina la 1 mai o sa o termin si eu.

 

 

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela: imi pare rau ca au iesit asa analizele, dar se va face bine. Trebuie putin insistat pe ce si cat mananca. Daca el a fost lasat mereu in pace asa s-a invatat, dar, ma gandesc ca daca devii mai categorica o sa vada ca nu-i de gluma.

Andra: pai e mai bine sa vina mama ta la tine. E mai bine pentru amandoi. Si esti si tu mai putin stresata cu drumurile astea de dimineata.

 

Noi am fost afara azi, dar e un vant groaznic. Nu mai repet si dupa amiaza figura ca e nasol. Cica luni vor fi 18 grade. Abia astept.

Cum a m mai scris si ieri, noi maine ii taiem motul lui Alex si luni ma prezint la tuns. Sunt curioasa daca va sta si cum o sa ii vina tunsoarea de baietoi. Mie mi-e asa drag de el si cu parul mai mare, dar asta e.

Carmenutza: tu ce zici: sa-l duc la CIUFOLICI sau la HARRY KIDS? Te intreb pe tine deoarece stiu ca ai fost in ambele locuri.

Poate imi poti raspunde pana luni.

 

Va pup si sper sa mai intru ,cu toate ca am o gramada de treaba de facut pana maine.

 

 

Magda si bb Alex puisor

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si lui stef ii plac maslinele..alea cu ardei..[:D] ar manca..noroc ca nu ii dau decat cateva!

madishor - sanatate!

mihaela - si stef facea mofturi la carne, dar i-a trecut! ii plac mult cartofii si ii puneam cate un pic de carne...si cresteam in fiecare zi. ca acum a ajuns sa aleaga carnea din mancare si sa lase restul..[;)]

pupici tuturor[pup]

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, du-l la Harry Kids..absolut....fara discutie

Cand am tuns-o pe Maya zilele trecute, copilul s-a jucat in toate cele 4 camere unde vroia, calare pe tobogane, la masa lego, pe masini..si tanti cu foarfeca dupa ea...este foarte misto.

 

Andra,punct ochit, punct lovit: cum ii cheama pe piticii din Alba ca Zapada..ca stiu cva tu ti-ai facut temele in privinta asta.

 

 

________________________

Inteligenta ma urmareste mereu, dar eu sunt mai rapida!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutza - Doc (ala cu ochelari), Sfiosul, Bucurosul, Morocanosul, Somnorosul, Hapciu si Mutulica sau Doc, Bashful, Happy, Grumpy, Sleepy, Sneezy & Dopey

 

Magda - cred ca eu ca-i bine sa vina mama, dar din pacate ea nu e pensionara (inca), si e destul de greu sa bata drumul in fiecare zi din Fundeni pina in Dristor... Bafta la mot si la tuns! Si mie mi-a placut la Harry Kids, dar ultima data nu l-a tuns calumea ca a urlat de a crezut bunica-sa ca-i vine rau, asa ca asteapta-te si la asa ceva. Tot e bine ca-i da o jucarie [:D]

 

pup u,

Andra

 

Luca Pituid="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by amik

"copilul s-a jucat in toate cele 4 camere"beeei, io am vazut doar doua...chiar ma miram:unde tin astia petrecerile?Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru


id="quote">id="quote">mai au doua in spate....una cu carti si tobogane...alta cu o casuta cu bile.Andra, tnks.[flo]________________________Inteligenta ma urmareste mereu, dar eu sunt mai rapida!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...