Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi iunie-iulie 2003 (48)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dragi mamici, am revenit si noi pe aste meleaguri! Nu am disparut, doar ne-am prelungit mini-vacanta.

Multumesc pentru urarile de sarbatori.

Tibi a fost tot timpul in centrul atentiei; a primit o gramada de jucarii. A reactionat tare fain cand a venit iepurasul cu cadouri si a fost super incantat cand a trebuit sa caute ouale rosii prin gradina... I-a placut sa ciocneasca oua si chiar le-a mancat. Cred ca de-acum ma apuc sa vopsesc oua periodic ca sa manance copilul.

Am prins si vreme buna si mai putin buna si chiar si ninsoare. Cu toate astea, Tibi a realizat prima performanta de viitor (sper) montagnard - a urcat singur-singurel pana pe Tampa. E drept ca ne-a luat vreo 2 ore, dar a rezistat piticul fara sa ceara in brate.

 

Voi ati scris o gramada si nu v-am citit decat pe diagonala; dar am apucat sa admir fotografii cu Emma, Flaviu si Alex la mot. Daca mai sunt ceva noi, recuperez eu.

 

Bobi, cand veti avea nunta? Trebuie sa le facem cunostinta baietilor nostri poate pun de o formatie [;)]. Tibi e cu pianul, chitara si orga mica.

 

Doinna si noi am ajuns la performanta asta de a dormi toata noaptea. Sunt deja 3 saptamani de cand nu ne-a mai trezit si nu ne vine sa credem ca s-a intamplat minunea! Mai mult, a renuntat la bautul din timpul noptii si adorme singur (atat la pranz cat si seara).

 

Adyna, spor la zugravit! Cred ca e cumplit sa intorci toata casa pe dos mai ales cu un copil curios si dornit sa experimenteze din toate.

 

Mai citesc din urma si revin.

 

Duminica faina!

 

Bychi [hia]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu simt ca traiesc un cosmar!

Joi, 24 mart. am facut intreruperea de sarcina. Mi s-a spus sa revin la control peste 10 zile. In week-end am fi vrut sa mergem la munte, astfel incat m-am programat la cabinet joi seara. Am avut proasta inspiratie sa merg singura. In timpul sapt. nu am facut febra, nu am avut dureri de burta. Credeam ca totul e bine. La control, dr.Suciu(Polizu) mi-a zis ca s-a inchis colul mai devreme decat ar fi trebuit si trebuie sa-mi faca dilatatie. Totul pe viu, desi ii dadusem 2,5 mil...iar la final am platit si consultatia.M-a curatat, dup[a mi-a facut o echo si mi-a zis ca inca mai sunt mici cheaguri de sange, dar in urma dilatatiei pe care mi-a facut-o, totul va fi bine si nu trebuie sa revin la control decat peste o luna. Mi-a prescris tratament doar pt toxoplasmoza. Cand am iesit din cabinet, tremuram toata de durere. Nu puteam sa mai stau in picioare.L-am sunat pe sotul meu si mi-a chemat un taxi.Ajunsa acasa, l-am sunat pe dr. si i-am spus ca sangerez f.putin(deci era greu de crezut ca pot elimina cheagurile) si l-am intrebat daca nu e cazul sa iau antibiotic. M-a asigurat ca totul e o.k. si ca nu voi sangera prea mult, dupa cum a vazut el la ecograf. Era ora 22. Mi-a zis ca daca apar probleme, sa-l sun la orice ora. Dimineata aveam o durere de cap puternica. Sotul ma tot batea la cap sa mergem la munte. M-am gandit sa-l sun inca o data pe dr. sa vad daca pot pleca din localitate, in situatia respectiva. Avea telefonul inchis. Marele meu noroc. Am facut bagajele si ne-am hotarat sa trecem pe la Giulesti sa facem o ecografie. Stupoare! Eu inca aveam resturi de copil in mine. Multe! Am inceput sa plang, caci inca simteam durerea interventiei din seara trecuta. Mi s-a spus ca singura solutie e inca un chiuretaj. Nu-i cunosteam f.bine pe medicii de la Giulesti. Am sunat-o pe Bychi, care era in vacanta, sperand ca poate sa-mi dea relatii despre medicii de-acolo. Bychi a nascut la Municipal. Era singurul nr. in memoria tel. Mi-am amintit mai tarziu ca, de fapt, Crisa m-ar fi putut ajuta. Pana la urma, m-am internat. In urma unor recomandari, obtinute pe alte cai, am ajuns la dr. Puia si dr. Mitran. M-au consultat si mi-au explicat gravitatea situatiei. Am trecut urgent pe antibiotic. Nu puteau interveni mai devreme de 12h de tratament sub antibiotic. Testul de sarcina era inca pozitiv. Samb. dim. am fost rechiuretata. Totul a mers f. greu. A durat mult si, dupa spusele medicilor, a fost unul dintre cele mai grele chiuretaje pe care le-au facut vreodata. Mi s-a aratat un rest. O imagine greu de suportat.Au trimis probe la laboratorul de anatomo-patologica. Era un os pe care eu nu l-as fi eliminat vreodata. Aseara am iesit din spital. Maine ma duc iar la eco. Inca a mai ramas ceva. Nu se stie daca e vorba despre un fibrom sau de un rest de copil calcifiat. Sansa mea de-a mai avea un copil e destul de mica. Am ajuns in situatia in care nu pot sa mai merg nesustinuta.Am mari ameteli si ma simt f.slabita. Am avut incredere intr-un medic...pe care imi este greu sa-l numesc om!

 

Marta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

martta, simt ca mi s-au inmuiat picioarele.este absolut ingrozitor!draga de tine, ce ai mai suferit!nu stiu ce sa iti spun, putere multa, sa te pui repede pe picioare, de dragul minunii pe care o tii in brate.pentru vladut sa fii tare!te pupic cu drag si ma gandesc la tine!

 

 

 

Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta nu stiu daca ce scriem noi te poate ajuta foarte mult; e uimitor de cum isi fac datoria unii dintre medici care jura la finalul facultatii ca vor face totul pentru om. Imi pare extrem de rau de ceea ce se petrece cu tine, insa fiind totusi in Postul Sf. Sarbatori de Paste ma gandesc ca Dumnezeu nu te-a uitat si ca te va ajuta in toata aceasta suferinta. Cred ca el e cel mai bun sprijin pentru tine, manifestandu-se prin cei dragi si cei care te sustin; despre un alt copil nu se stie niciodata si nu uita ca exista multe minuni, acum cel mai important punct este sa te faci bine si sa scapi de orice pericol! sanatate multa!

 

Mihaela si [copil] Flaviu

Poze Flaviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta: sunt ingrozita de ceea ce am citit, de "medicul" care te-a chiuretat. Cum, Doamne iarta-ma ajung unde ajung in halul in care profeseaza? Asta nu se poate numi eroare medicala, in nici un caz. Cred ca dupa ce iti revi ar trebui dat in judecata.

Nu pot sa-ti doresc decat insanatosire rapida, iar in privinta altui copil, eu zic ca e prea devreme sa se dea un verdict. Ai rabdare sa se vindece rana. Dumnezeu e mare si va avea grija de tine, fii sigura.Iti suntem si noi alaturi!

 

Magda si bb Alex puisor

 

http://community.webshots.com/user/edyalex

http://photos.yahoo.com/magdacorlea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

martta- ...ce se mai poate spune? zau ca merita dati in judecata! sunt niste criminali care se gandesc cum sa li se umfle lor buzunarele![neand] si noi suntem alaturi de voi...daca putem fi de ajutor cu ceva, te rog sa ne spui! multa sanatate si pupici![pup]

azi a zis prima oara ca il cheama "stefan"! asa frumos a spus...e un dulcic. am fost in tineretului si am vazut-o pe crisa, dar tudor era marait de oboseala si nu a mai putut sa stea!

pupici tuturor!

ne mai vedem sapt viitoare?????

 

cgaby

http://community.webshots.com/user/cgaby100

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta, nu pot sa cred ce citesc, e pur si simplu inadmisibil[:(!][:(!], Doamne, oare cum ii suporta pamantul pe "oameni" ca astia. Sanatate multa si nu te mai gandi acum la urmatorul copil, important este sa te faci bine. Multa putere iti doresc si ai incredere ca o sa fie bine. Dumnezeu e sus si are grija de tine!

 

Magdone si Razvan (19.07.2003)

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martta, nu pot sa cred ce citesc!!!!!Ce medic incompetent!!!sa treci prin asa ceva...din cauza dlui conferentiar de la Polizu[xx(][xx(][xx(]....Numai bine iti doresc si refacere rapida, sa fie totul in regula, si ca incurajare, Puia si Mitran sunt dr ff buni care stiu sa isi faca treaba cum trebuie...

 

If a have a bag of rocks to carry as I go

I just want to hold my head up high....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...