Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (34)


Recommended Posts

Buna fetelor!Iata-ma si pe mine si sper de data asta sa ma lase calculatorul sa trimit mesajul.am probleme mari cu el,nu stiu ce are,am sters viruseii aia,da' tot face figuri..nu stiu,imi spune mereu"virtual memory is too low".Off,daca as fi si "doctor"de calc.ce bine[xx(].

Multumesc de raspunsuri,o sa-i bag zilele astea cereale.Ieri am reusit sa-i dau 25 ml ceiut+suc mar(ionatane sunt,dulci,da' ea nu le vrea)cu biberonul..dupa care nu mai voia sanul.[bang]Cand incercam sa-i bag snaul in gura,urla de ziceai ca-i dau otrava[bang]!!!!Asa ca a mancat fata mea abia la 16.30 laptic,de la 5.30 dimineata nemancata,dupa ce mancase doar 25 ml.apa chioara,adica suc!Asa ca renunt la bibe.....I-am luat unul d ela Chicco cu lingurita.Azi dimineata am incercat iar cu suculet si un pic de pulpa d emar..il scuipa.Am incercat si cu piure de mar+morcov d ela Hipp(la borcanas),nu-l vrea nici pe ala.

Mai,ma omoara copila sat!Suc nu vrea,piure nu,laptic suge in doru'lelii..ce ma fac cu ea[q][q]????Ce sa-i dau s avrea si ea???O s aastept sa fie lihnita de foame,poate atunci ia sucul de mar.

Am reusit s ava citesc un pic,sper sa am timp mai mult si sa ma lase virusii in pace.

Elizaid="red">,eu alaptez pe banca in centrul orasului fara probleme!Pai la cum voia Mariuca s amolfaie tzitzi din ora in ora,trebuia sa stau numai in fata blocului.Si nu mi-e rusine deloc..Dioana poate confirma,m-a vazut in "actiune"

Pupici

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by aime

Si al meu la fel a facut asta noapte, el care adormea ca un ingeras cel tarziu la 11, nu stiu ce-a avut...cum il luam in brate incepea sa rada...cum il puneam jos...ca pe ace frate...pana pe la 1, cand obosit a mancat si a adormit pana la 7 dimineata cand s-a trezit numai ptr papa si iar a adormit...obosit baiatu'...mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">


id="quote">id="quote">Pai nu degeaba sunt ei nascuti in aceeasi zi, nu? Pe bune acum, niciodata nu a facut asa.. Intr-adevar am probleme cu el in ultima vreme pentru ca se trezeste foarte des noaptea (de 4-5 ori pe noapte). Dar cand era vorba de culcare, seara, adormea imediat dupa baita, masaj, papica. Ma gandesc ca o sa il fac un rasfatat pentru ca il iau mereu in brate dar nu stiu ce altceva sa fac..Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai,dupa ce ca sunt cu nervii la pamant din cauza Mariucai,acu' nici sa scriu nu mai stiu[q]..dar am circumstante:am scris repede,sa nu se inchida idiotul de computer!

Mor de ciuda pe copila asata:sunt bblusi care mananca si san si biberon si au inceput si cu diversificare.....a mea nu mai vrea nimic[q]..daca-i dau bibe,nu mai vrea san,suc cu lingurita..il scuipa.Ma plang si eu la voi,poaye ma intelegeti.Ati vazut ce falcutze [olala]avea Mariuca????Acum nu mai are[q].....

Dianaid="red">,iesi azi???

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Elizaid="red">, eu m-am uitat si in calendar, o fi luna plina, noua...?????Nush ce-a avut, acu' s-a trezit pe la 10.30, a mancat un pic si a gangurit de unu' singur la el in patut (ca si eu is racita soi mi-e groaza sa nu-l intoarca) si deoadata liniste...a adormit de 5 minute...o fi fost ceva asta noapte???

 

Andreap id="red">esti ingrijorata tare...se vede...si mie mi-a facut Vladi acu 2 zile la fel, nu voia sa pape...da' a fost nuami de moment...si daca nu tipa de foame inseamna ca nu-i este...eu inca n-am inceput divesificarea,dar styiu de la o prietene ca a inceput cu cereale date in biberon din ala cu lingurita si pustoaica a inceput incet incet sa le indrageasca...sotul meu imi spune ca asa-s mamele obsedata ca plodul nu mananaca...da' daca nu mananca...offf, cica si eu am fost crima de mofturoasa cand eram mica...va dati seama ce nervi de otel tre' sa ai...

 

 

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aime

 

Fetele, da' chiar, Felis mi-a adus aminte de impartasanieid="blue">...tare as vrea sa ma impartasesc si eu, dar ce fac cu postu' ca nu tin din motive de laptic pte copilic...de obicei tineam chiar si tot postul. Dar sa va spun, inainte cu o zi sa nasc, am fost la Mitropolie si am vorbit cu un preot si i-am zis ca a doua zi sunt programata la cezariana si vreau sa ma impartasesc, da n-am tinut post. si stiti ce mi-a zis, ca gravidele si mamele care alapteaza sunt "scutite" de post, ptr ca ele dau viata si cresc cu laptele lor viata...acuma nu stiu, cred ca o sa merg sa mai intreb odata, ptr ca n-sa vrea sa treaca postul asta fara impartasanie...voi ce stiti????


id="quote">id="quote">

 

Nimeni nu-mi raspunde si mie???????

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aimeid="red">,eu cred ca poti sa mergi linistita..e normal sa nu tinem post cat alaptam!dar mai bine intreaba,sa nu ai surprize!pe mine de ex.cand am impartasit-o pe Mariuca m-a intrebat daca a mancat dimineata[bang]..auzi,copil de 4 luni sa-l tii nemancat ptr.impartasanie!Asa ca,stii tu,cate bordeie.....

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aime, de ce iti faci atatea griji in legatura cu impartasania? Acel preot are dreptate si a dat un raspuns plin de intelegere si intelepciune. O femeie care a dat viata e scutita de ritualurile omenestiid="size3">, nu uita, ritualuri facute de oameni pentru oameni, nu vei fi pedepsita de Dumnezeu pentru ca ai incalcat un ritual inventat de noi ca incercare disperata de a fi in uniune cu Divinitatea. Acum, in starea actuala, fie ca mananci carne, oua sau bei lapte esti mai aproape de Dumnezeu decat vei putea fi vreodata. Crezi ca daca nu te hranesti vei fi mai aproappe de El decat cand dai viata?

 

elena si ANA (2.11.2004)

 

http://photos.yahoo.com/elenapangica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Netul merge precum carutza, ma enerveaza!![bang]

ADRIANA, multam , sper sa mearga cu diversificarea, desi am vazut ca ieri, in ziua vaccinului , a mancat foarte bine...ce i-o fi fost? Tac-su zice ca-l mai duce la vaccin, ca-i da pofta de mancare![:D]

ELIZA, multam pentru raspuns...si eu tot GENTICOL !! Si abia astept listuta!!! [:D]

Maine vreau sa intru in curatenie generela!!!!

 

Onitza-mami lui Paul

http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by elilenus

O femeie care a dat viata e scutita de ritualurile omenestiid="size3">, nu uita, ritualuri facute de oameni pentru oameni, nu vei fi pedepsita de Dumnezeu pentru ca ai incalcat un ritual inventat de noi ca incercare disperata de a fi in uniune cu Divinitatea. Acum, in starea actuala, fie ca mananci carne, oua sau bei lapte esti mai aproape de Dumnezeu decat vei putea fi vreodata. Crezi ca daca nu te hranesti vei fi mai aproappe de El decat cand dai viata?


id="quote">id="quote">

 

Ai mare dreptate, cred ca de fapt asteptam o confirmare a faptului ca nu numai eu gandesc asa.Multumesc!!!!

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...