Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (34)


Recommended Posts

Stefaniaid="blue">,"la multi ani".Fericire si tot ce va doriti!

May,daca tot va dau numai vesti proaste despre fata mea,hai sa va dau si un abuna:pe kanga faptul ca doarme noaptea is nu plange deloc,de 3 nopti se trezeste numai de 2 ori(pe la 1 si 5),deci parca dorm si eu mai bine[il]!

Gandacelid="red">,nici eu nu am iesit azi..parca m-am saturat de frig.Si apoi bate vantul rau,si cum pe mandra a luat-o somnul la 12,m-am puturosit si eu[xx(]..

Vine primavara asta sau nu????????

 

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ad-riannaid="red">,si eu am aceesi problema(bine tu de 2 ori!!)si ca si tine,imi vine sa mor de nervi!Mariuca nu vrea nici suc de mar,nici pireu de mar,nici mar+morcov,nici macar banana[bang]!Tu ai incercat sub toate formele???Niic nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie la supa..aia chiar ca nu are gust[xx(]

Fetelor care stiti reteta magica:ce sa le facem la mofturosii astia??????Or vrea ele fetele silueta...dar mai tarziu[il].

Eleid="blue">,o sa incerc sa ma rabdare mai multa[q].Azi am murdarit un costumas,o babetica si un prosopel,dar a inghitit putin mar.Si parca e mai bine mai lichid,cred ca nu stie sa inghita piure!O s aincerc totusi creale,nu am auzit copil caruia sa nu-i placa!

 

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by paxela
quote:Originally posted by Ele

Buna fetele!apar si eu..cu aceeasi problema....se trezeste din somn si urlaaaaa de nu reusesc sa o potolesc..nu stiu ce o fi[bang][bang]


id="quote">id="quote">Sunt FELIS... [red]GANDACELU...id="red"> te-am mai intrebat si eu... cele care alapteaza se pot impsrtasi?
id="quote">id="quote">la cine te referi? la mame sau la copii? amandoua categoriile DA daca preotul da dezlegare mamei, dupa spovedit!Doamne ajuta!:)
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ad_rianna

GANDACELid="red"> multumim pt. aprecieri.[pup]Mey eu o iau razna: Bianca nu avrut nici azi SA PAPE PIREUTUL de mar.[q]oare nu stie sa manance sau nu-i place pireul? ca atata da cu limbuta pana da afara tot ce are in gurita. si mananca parca tot mai putin[q]...ONITZA id="red"> zi-mi ca Paul a inceput sa manance sa-i spun fetii mele, poate incepe si ea sa manance mai bine. trebuie sa-i pun cereale in lapte neaparathahahaha!!!! stiti ce face Biencuta mea? se joaca cu suzeta si canta!!!!![pk][pk][pk][mamica] gemenusilor BIANCA id="red">si TUDOR id="blue"> - 03.11.2004 pozele noastre


id="quote">id="quote">iubita, esti sigura ca ii dai bine sa pape? bebeii au un reflex sa scuipe orice le bagam in gurita (asta e bine ca scade riscul de a se ineca) - trebuie sa ii dai intr-un anumit fel, nu mai stiu tehnica, dar nu ii pui pe varful limbii, ca atunci scuipa automat, din refelx!
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by andreap

Gandacelid="red">,nici eu nu am iesit azi..parca m-am saturat de frig.Si apoi bate vantul rau,si cum pe mandra a luat-o somnul la 12,m-am puturosit si eu[xx(]..

Vine primavara asta sau nu????????


id="quote">id="quote">

nu se vede nici o primavara! batea un vant de mi-au degerat urechile! si ma uitasem inainte pe geam sa vad daca e frig, si era unu intr-o geaca subtire, ca m-am gandit: opa! iar e cald ca ieri, ia sa nu ma mai infofolesc![:D]

 

brrrrrrrrrrrrrrr[help]

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stefania, La Multi Aniid="red"> frumosi si fericiti de casnicie, si cointersati-l cu ceva pe David ca sa va lase sa petreceti[;)]

 

In legatura cu vaccinul, nu stiu daca-l poti face pe cel de aici. La noi se face antipolio si la 2, si la 4 si la 6 luni, deci cred ca e alta schema de vaccinare.

 

Gandacicoid="red">, eu n-am avut curaj sa-l scot pe Mihnea azi, mi-a dat mama raportul meteo cand a venit, in schimb am fost cu Bianca in Carrefour si ne-am cumparat role! Amandoua! Asa ca daca auziti ca am picioarele in ghips, veti sti de la ce mi se trage!

 

[pup]

Roxana&Co

 

 

http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,nu va impacientati,bebeii la inceput nu stiu sa pape cu linguritza.Ei misca limbutza la fel ca atunci cand papa din biberon,adica inainte-inapoi si din cauza asta scuipa mancarea afara.

 

Trebuie multa rabdare,incet-incet o sa invete.Ideea e ca nu se da de la inceput piure asa cum il facem pt noi,ci un piure diluat cu suc de fructe,cu ceai sau chiar cu apa fiarta si racita (sau plata).Piureul trebuie sa fie moale,sa curga.Seamana la consistenta cu o ciulama.Daca-l faceti asa,pt bebe va fi mai usor.

 

Incercati sa inclinati linguritza in interiorul guritzei copilului,nu doar sa-i puneti varful linguritzei pe buze sau pe varful limbii,ca el nu stie cum sa ia mancarea din linguritza.Si nu stie nici cum sa miste limba ca sa duca mancarea de la buze spre cerul gurii si mai in spate,pt a o inghiti.De aia trebuie sa fie un "piure lichid".

 

Hai ca o sa mearga pana la urma,toti copiii vor invata sa pape cu linguritza,dar trebuie rabdare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GANDACELid="red"> multumim pt. aprecieri.[pup]

Mey eu o iau razna: [q]Bianca nu avrut nici azi SA PAPE PIREUTUL de mar.oare nu stie sa manance sau nu-i place pireul? ca atata da cu limbuta pana da afara tot ce are in gurita. si mananca parca tot mai putin...ONITZAid="red"> zi-mi ca Paul a inceput sa manance sa-i spun fetii mele, poate incepe si ea sa manance mai bine. [:D]

trebuie sa-i pun cereale in lapte neaparat

 

hahahaha!!!! stiti ce face Biencuta mea? se joaca cu suzeta si canta!!!!![bis][bis][bis]

 

[mamica] gemenusilor BIANCA id="red">si TUDOR id="blue"> - 03.11.2004

 

pozele noastre

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Eliza5

Mai, incep sa ma intreb.. oare ce-o fi fost azi noapte de atat de multe dintre noi ne-am confruntat cu exact aceeasi problema???? [mamica]Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)


id="quote">id="quote">La polul opus, a mea a dormit neintrerupt de la 9 seara pana la 5 dimineata cand a halit cu o foame de lup si s-a culcat la loc pana la 7. Ciudat rau ca ea se trezea pe la 1-2 si apoi pe la 5-6, deci...azi sunt o fericita.Uf si cand citesc de problemele pe care le intampinati cu diversificarea ma ingrozesc. O sa incepem si noi cand implineste 5 luni, peste 2 zile, cu suculetz. Deja am observat ca ii place marul si portocala, sper sa fie de bine.Va pup.elena si ANA (2.11.2004)http://photos.yahoo.com/elenapangica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANDREAP ,abia acum mi-a deschis pc -ul toare paginile ,asa ca eu am fost pe afara [mariaj] !!! Vai de sufletul meu , am stat 1/2 ora si n-am vazut cum sa intru mai repede in casa .De miine iese sotul cu odorul la plimbare ,abia astept sa ia si el vintu -n freza !![:D]

Andrei a inceput sa manince mai bine piure ,asa ca [detectiv].

 

Ma duc sa-l scimb ,ca tocmai acu ' l-a gasit kk .

 

diana2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...