Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (34)


Recommended Posts

[hia] fetelor!

Hai ca ne luam la intrecere care mai bituie la ora asta pe dc.Viovioid="red"> cred ca te-am luat!Eu bintui acum cit mai pot ca Eric nu-mi mai da pace de ceva vreme.

Eu nu prea mai am timp sa intru pe aici sa postez,de citit citesc dar cind vreau sa scriu incepe urlatoarea!Saptamina asta am apucat sa intru dar din pacate imi punea ca am accesul restrictionat la dc.De ce,nu stiu si nici nu e prima oara cind se intimpla.

Eric nu stiu ce are(si e asa schimbat de cind a facut vaccinul) dar seara ma inebuneste.Nu mai stiu cum si ce sa fac.Stiu ca ii ies dintii dar tare ma zapaceste.Azi-noapte s-a trezit de vreo 3 ori in plins d-ala de ziceai ca il omoara cineva.Cum sint nedormita de ceva timp m-am enervat si l-am lasat sa tipe.Nu vroia nici de mincare nici in brate,nici suzeta..[bang][bang][bang]Mi s-a facut mila de el ca saracu el nu stie nimic dar eu eram tare ratutita de somn si oboseala.Asa ca l-am trezit pe sot si a stat el cu Eric si m-a lasat si pe mine sa apuc 2 ore de somn ca apoi iar am fost in picioare.Bebeii vostrii fac tot asa?Daca eu ma pling cu urlatoarea mea,pai atunci fetele care au gemeni ce sa mai zica.In fine,sper sa-si revina la normal.

Cred ca v-am zis ca simbata trecuta am plecat in calatorie(la Salamanca-un oras care e cam la 200 km de Madrid).Eric m-a surprins placut caci a stat tare cumintel in scaunul lui de masina.Doar o data mi-a ciriit caci ii era foame si am oprit sa-i dau repede sa pape.In rest,nimic.Cuminte,se uita rpin masina,pe geam cit vedea si la jucaria lui care i-o prinsesem de agatatoarea aia din masina.La intoarcere a fost mai neastimparat dar atunci eram si cu tati.Asa ca a fost mai bine.

Fetelor dar ce se intimpla cu vremea asta din Bucuresti?Pai la noi aici e o caldura de nu vezi!28 de grade.Imi place ca pot iesi la plimbare cu bubulina mea.Haideti la noi sa ne plimbam la caldurica aici!

Eliza5id="red"> si Eric scuipa mereu.Zici ca avem robinetul deschis si mereu trebuie sa-l sterg la gurita.Eu il tin cu babetica la git ca altfel ne-am schimba de 10 ori pe zi.

Florypopid="red"> mai dar Andrei al tau e voinic rau la 8,700 kg!Si mie asistenta doar nu-mi zicea ca e gras Eric la 7,750 kg.Tot imi batea apropouri ca sa nu il ingras.Pai daca el asa maninca,ce sa-i fac?Plus ca eu cred ca n-o sa mai ia asa mult de-acum incolo.Iar daca e sa ma uit cum sint copii lor aici mai bine ar tacea din gura ca astia sint de mici obezi ca in loc sa le dea mincare sanatoasa,le da numai salamuri si dulciuri si se fac de nu mai incap pe usa.[grasa]

Jasmineid="red"> nu-ti face probleme cu ce sa-ti iei in parc si cum faci sa ii dai sa manince sau chestii d-astea.Eu am o geanta care se prinde la carut si in ea am tot ce trebuie pt plimbarica:crema,scutece,suzeta,biberoane.....Eu d-abea astept sa ajung acasa sa merg prin Herastrau cu baiatul.Poate mergem impreuna ce zici?

Siminnaid="red"> te rog spune-mi si mie unde e Miniblu.Ca vreau si eu sa iau scaun de masina cind ajung in tara ca pe asta de aici n-am cum sa-l iau ca e mare rau.Poate imi zici si mie ce preturi sint pe-acolo.

Ioana_duid="red"> noi inca vorbim cu ghe ghe ghe.Dar cind ne enervam trecem la tipete d-alea serioase ca odata m-am si speriat,ca sa nu mai zic ca era sa cad de pe scaun de sperietura.[:I]

Bitsid="red"> mai dar ce misto la voi acolo,ce civilizatie!Pai la noi pina om ajunge ca acolo.....imbatrinim si nici atunci nu cred!

Onitzaid="red"> noi de colici nu mai luam nimic ca nu mai avem asa ceva.Slava domnului[ruga]

Roserbid="red"> iti luasi role???Stii si eu imi luasem role in tineretile mele.Eu stiu patinez,si in capul meu era ca e acelasi lucru patina cu rola.Si uite asa mi-am luat unele destul de bune si nici n-am ajuns acasa bine si ce am zis?Hai sa mi le pun si sa ies cu catelul afara sa ma traga el.Zis si facut.M-am camuflat bine si dai pe treaba.Numai ca socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea din tirg.Mergind eu asa am luat-o la vale si n-am mai avut cum sa frinez ca era o vale d-aia ca in San Francisco(trebuia sa ma vedeti) si ce sa fac?M-am aruncat nene ca altfel nu ma mai oprea nimeni.Cred ca daca faceam concurs eram mai rapida ca intercity.Dar chestia este ca m-am aruncat cam nasol ca am cazut cu jumate de fundulet pe bordura si aveam o vinataie pe fund de toata frumusetea.Catelul meu n-avea nici o treaba cu mine.El isi facea nevoile la masini.Pina acasa m-am dus desculta si mai si plouase.Cind m-a vazut sotul l-a pufnit un mare ris si eu nu mai puteam de fund.[b)][b)]De atunci am jurat ca nu ma mai urc pe asa ceva,ca atare ca acele role i le-am dat nepoatei mele.Asa ca asta a fost patania mea cu rolele.

Gata fug la somn sa apuc cit mai pot!Va urez o noapte buna si week-end placut la toate.Sper sa mai pot intra in we.Pupici la toate[:X]

Dana si [copil] Eric

 

 

Eric Gabriel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu bantuiam azi noapte. Nu ca nu mi-ar fi fost somn, dar trebuia sa ma mulg.

VIOVIOid="red"> chiar am vazut ca bantui si tu: tocmai postasei la grupul celor din Rahova, si chiar ma gandeam ca uite ca nu sunt singura care bantuie...

Sunt obo moarta fetelor. M-am culcat la 1.30 si piticul m-a trezit la 2, la 3, la 4 la 6, la 6.50 [bang] Si nici ieri noapte nu m-a lasat sa dorm.[xx(]... M-au mai stors de vlaga si emotiile de ieri...[xx(] Asa ca va rog frumos sa ma iertati,[iartama][iartama] da nu am avut timp sa ma uit la pozele voastre. [iartama][iartama]Am avut intentia: la Roserbid="red"> i-am vazut dulceatza de printzesa cu noua tunsoare si ii sta f bine, si la FULGULETZid="red"> am apucat sa vad cateva cu Davidutzid="green"> cel scump!...[pup]

 

 

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BITS id="red">[s] sa-ti traiasca KENZOid="green">, sa fie sanatos si sa nu mai cada din carutz!...

As vrea si eu sa mai dorm vreo ora, da piticul meu nu vrea sa doarma, vorbeste cu lenjeria de la patutz[:D]

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!se pare ca pe moment merge computerul,asa ca sper s apot scrie,ca aseara iar mi-a facut figuri.

In primul rand,aseara am reusit sa o pacalesc pe Maria si a ;luat putine cereale,de la Milupa cu banana;i-am dat doar 25 mul.dar o sa-i cresc doza.Sper sa reusesc.Azi noapte s-a trezit la 1 si la 6 am luat-o eu la supt ca se facusera sanii beton!

Felisid="red"> ,am citit povestea ta.Sa-ti dea Dumnezeu rabdare si sa fie ceva minor!Noi te pupam[pup] si-ti tinem pumnii strans.

Diana,eu am iesit ieri pe la 17 cu al meu sot la SensiBlu sa luam cereale.Era un frig.....Daca tu ai reusit sa-l faci pe Andrei sa manance,o sa am rabdare,trebuie s avrea si zgubi a mea.Cum te descurci cu biberonul cu lingurita?Eu azi vin in oras,poate ne vedem,ca de luni[q]....

O zi super

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danamunti,

Miniblu-ul la care am fost eu este pe Mihai Bravu aproape de statia de motrou Piata Muncii. Au insa mai multe sedii (www.miniblu.ro). Un scaun de masina foarte bun era cam la 3,000,000 lei. Cred ca gasesti si in Carrefour, si poate sint mai ieftine. Eu una am zis ca sa mai astept.

pupici

 

Siminna si Maria (1 noiembrie 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminna123/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Siminna

Au insa mai multe sedii (www.miniblu.ro). Un scaun de masina foarte bun era cam la 3,000,000 lei. Cred ca gasesti si in Carrefour, si poate sint mai ieftine. Eu una am zis ca sa mai astept.

pupici

 

Siminna si Maria (1 noiembrie 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminna123/


id="quote">id="quote">

 

Eu am luat de aici de la mica publicitate cu 2 mil un scaun de masina neonato nou, care in magazin e 4.500.000 lei

Mi l-a dat si cu certificat de gar

Era cump anul trecut in iulie

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...