Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (34)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Viovio

[hia]Mai,fetelor,stau si ma uit cum reusiti voi sa "scrieti" 10 pagini in 2 zile....si devin invidioasa.Bine,reusesc sa apar si eu o data,de doua ori in astea zece pagini,dar tot sunt invidioasa...si cum eu sunt ultima care face urari...Incep acum cind toata lumea a terminat.Roserbid="red">, [s] si tot ce-ti doresti sa se implineasca cit mai curind.Paxelaid="red">,"la multi ani" pentru sotul tau si socrul nostru.Sper ca inca mai petreceti...Constat ca eu am fost singura plecata cu pluta care s-a apucat sa dea copilului suc de morcov de la trei luni.Asta e!Am inceput,nu mai dam inapoi.Miine(adica azi),vine la noi o pediatra pe care mi-a recomandat-o cineva de pe forum.Daca ne place,scapam de pediatra cosmar si de policlinica insalubra.Va dau amanunte miine.[pup]Violeta mami de printesa Cristiana Biancahttp://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photosDaca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.id="blue">


id="quote">id="quote">mersi de urariiar cu sucul stai linistita si eu i-am datsi i-am dat chiar piure de fructe asa ca nu te ingrijoraAlexa si bebe Silviu ( 27.11.2004)http://community.webshots.com/user/paxela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Adriana id="red"> dupa cate stiu nu prea este bine sa le dai si supita la bibi, caci devine dependenta de bibi; dale suculetul la bibi(de fapt am inteles de la medicii de-aici ca nici suculetul nu prea este indicat sa-l dai la bibi, ptr. ca ar determina dependenta si ar cauza dantura, cariute si deformarea dintisorilor, dar sincera sa fiu eu i-am dat sucul la bibi si apoi la canuta cu pai, si nu a avut nimic), dar supa i-am dat-o la lingurita; stiu ca este tare greu sa te imparti intre doi deo-data, dar este mai bine ptr. ei; succes si sanatate[pup]

Fulguleid="red"> vai ce blond este David[:0]; tu ai fost asa de blonda?; cand l-am vazut asa de blond si daca nu stiam ca mamica este romanca, as fi jurat ca este neamtz; amandoi sunte-ti romani?

Fetelor a mea mamica mai daunezi mi-a trimis Galactogil; zi si facut am inceput sa iau, la inceput inumarand grauntele, dar la urma plictisindu-ma si la activ in fiecare zi dimineata la prima ora o cana de lapte cald si o lingurita de granule de galactogil(Arisa spune ca mananc mancare de pisici[:D]); duminica am patit-o original; noaptea Emily nu mi se trezeste deloc, seara inainte de culcare am baut un pahar cu bere, cand m-am trezit sanii imi erau c-am incarcati, si m-am gandit ca daca plec la plimbare o zi intreaga, macar sa am titi bine dotata, si am baut o cana cu lapte si o lingurita de granule; dupa ce-am baut la 5min. am simtit cum sanii mei tindeau sa explodeze, venele se ingrosasera, efectiv aveam sanii leit Madonna[balcon][:D], dar Emily parca este obsedata cu somnul, si asa ca trage de ea sa o trezesc; a fost groaznic, caci o trezeam servea o titi o jum. de ora si cadea lata de oboseala, iar cealalta titi era beton[bang], si ma durea groaznic[bang], si ma manca nevoie mare, dar eram fericita ca am titi[:D]; barbate-miu imi spunea ca sunt ca o vacuta; si uite-asa mi-am petrecut ziua de duminica rugandu-ma de Emily sa trezeasca sa manance, fiind si afara si neavand cum sa ma mulg, si fff. cald, Arisa mai sa cada intr-un lac din parc[bang], a fost super obositor, dar deh am fost la aer, dar si-acum oboseala se simnte[bang]

Fetelor eu am vre-o trei hamuri, in trei stiluri diferite, toate fiind fff. bune; pe Arisa am purtat-o in ham pana pe la 1 jumate, deci avand peste 10 kg, c-am 13-14kg, si in fata si in spate, de semanam leit cu o camila, caci a mea copila era taaare zglobie, si ca s-o potolesc o bagam in ham si se linisteau apele

 

mamica celor doua cucuiete

http://photos.yahoo.com/ionelarxn

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele,eu mor de nervi[q]!Nici azi nu avrut sucul!L-am pus in biberon,ca am crezut ca o pacalesc si am asteptat pana la 9(nemancata de la 5.30 credeam ca-i e foame[bang])sa-i dau.Bun!Lua biberonu,incepea sa traga,cand vedea ea ce iese..nu mai sugea!Eu iar il dadeam,ea iar il scuipa afara...Asa ca i l-am dat pe gat,ca pe medicament[:D]..stiu ca nu e bine,dar ma dispera:la san suge in doru'lelii,altceva nu vrea..Ce sa-i fac?O s aincerc sa-i conbim\n sucul cu un pic de ceiut,poate asa vrea...A,uitasem,am incercat si cu lingurita si sub forma de piure..nu vrea si pace!Ce ziceti:sa-i bag cereale?????

Si a mea scuipa,zici ca are fantana arteziana uneori in gura[pofta]...Asa ca noi stam toata ziua cu babetica,altfel uda costumasele de groaza!

Pupici,

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreeaid="red">, eu zic ca daca nu vrea sa manance, sa nu o fortezi. Las-o o saptamana in pace doar cu laptic si mai incerci saptamana viitoare. Am o prietena care 2 ani de zile s-a chinuit cu baietelul ei pentru ca pur si simplu refuza sa manance. Motivul: l-a cam fortat cand era mic si din cauza asta baietelul a capatat o inapetenta teribila.

Deci si ai vostri scuipa, m-am linistit. Se uda tot timpul, nu stiu ce sa-i mai fac, vorba Andreei: parca e fantana arteziana :-)[pic][pic]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aparem si noi intr-un final si vad ca deja suntem in urma ...

Roserbid="red"> La multi ani pt ieri, sa fii fericita si sa ai paret doar de bucurii.[pup]

Andreeaid="red"> in legatura cu sucul: incearca sa-i schimbi soiul de mere. De ex la a mea ii plac mai mult ionatanele , cand i le-am schimbat nu a mai vrut deloc. sau inca o varianta, amesteca sucul de mere cu putin de morcovi. Eu doar asa ii dau, amestecat pt ca unul deranjeaza la burtica iar unul constipa. Iar la intrebarea daca poti sa-i dai deja cereale sa stii ca am citit ca la 2-3 zile poti baga un alt aliment, dar totusi noi am lasat cate o saptamana pe aliment. Eu ii dau cereale (orez) de la Nestle si ii plac taaare mult, deci daca refuza altceva , ii dau cereale ca astea le mananca tot timpul.

Fetelor daca gresesc pe undeva, nu ma supar daca ma contraziceti [:D]

Bitsid="red">, cuscra, vazut pozilete de la zoo. Pupici lui Dolofi.[dual].

A mea azinoapte s-a culcat pe la 12,30 iar pana la acea ora a avut un chef de distractie nebun , ca s-a jucat cu tacsu pana a picat lata de oboseala. Dar la 3,30 s-a trezit urland de nu o puteam calma nicicum , nu stiu de ce, mancare nu a vrut, a adormit intr-un final si s-a mai trezit la 8,30. UFFFF, mititica, ma sperie cand face asa....[V]

 

 

 

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by try

aaa, ca mi-am adus aminte: elenaid="red">, si noi tot exclusiv alaptam si de la 5 luni (ca nu mai am rabdare pana la 6) o sa ma apuc sa-i diversific si eu lui Alex. O sa incep cu cereale, vreo 2-3 sapt., apoi legume/supa si apoi fructe.


id="quote">id="quote">Deci intai cereale si pe urma suculet!!!MerciElena si Maria (17 decembrie 2004)www.mariuta.as.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by fulguletz

am mai pus si noi poze..cine vrea sa vada un nemtzalau cu zgaibe in frunte , iacaAICIid="blue">[mamica] lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04) id="Arial Black">id="size1">pozitzeid="green">id="size1">


id="quote">id="quote">FULGULETZid="red"> scumpel foc micul tau "nemtalaul" [:-)))][:-)))][:-)))]... cum ti-a venit sa-i zici asa mey?... sa fie de la ochisorii lui albasti si parutul blond[cool]. nu are bubitze sau nu le vad eu? hai sa-ti zic ce mi-a zis dr (asta daca nu ti-am zis deja ca ma lasa memoria[iartama]) : sa-i fac baie cu amidon, adica apa ce o strecor dupa ce foierb amidonul in apa, cam 4-5 linguri la 1l apa, asa incat sa ramana o apa tulbure. si nu-l clatesti, ramane asa...dar nici nu-l speli cu sapun. si baia urmatoare cu ceai de musetel, le alkternezi. vreau sa-ti spun ca Tudor care isi freca saracul spatele ca apucatul din cauza eczemei nu mai are aproape deloc[bis][mamica] gemenusilor BIANCA id="red">si TUDOR id="blue"> - 03.11.2004 pozele noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

 

Radu s-a trezit la ora 5 in niste urlete de ne-am speriat.Abia l-am potolit,tinut in brate si plimbat prin casa.I-am facut si primul biberon cu lapte,care de obicei e pe la ora 6-6:30.L-a mancat rapid.Nu stiu ce a fost,ma tot intreb daca bebelushii la varsta asta pot visa urat?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Jasmine

'Neata!Radu s-a trezit la ora 5 in niste urlete de ne-am speriat.Abia l-am potolit,tinut in brate si plimbat prin casa.I-am facut si primul biberon cu lapte,care de obicei e pe la ora 6-6:30.L-a mancat rapid.Nu stiu ce a fost,ma tot intreb daca bebelushii la varsta asta pot visa urat?


id="quote">id="quote">Si a mea la fel , nu degeaba sunt nascuti in aceeasi zi, tipa amandoi odata [bang][bang].Macar al tau a papat, dar a mea nu si nu reuseam sa o calmez... avea niste lacrimi.....Elena si bb Denisa (26 oct 2004)http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

JASMINEid="red"> Tudor se trezeste si el zbierand prin somn, ii pun biberonul, se linisteste si doarme in continuare. asa mi-am dat seama ca viseaza urat saracutul.

stiti ce am observat? ca au luat-o razna cu programul dupa schimbarea orei, mananca tot la ore "nepotrivite"[:(] si nu stiu cum sa-i readuc la programul lor. uite azi de ex. au mancat pe la 04.30, la 09.00 si nu si-au baut suculetul (trebuia sa li-l dau la 09.00[neand]) acum cum sa le dau si suc si supica[q]

 

[mamica] gemenusilor BIANCA id="red">si TUDOR id="blue"> - 03.11.2004

 

pozele noastre

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...