Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (34)


Recommended Posts

quote:Originally posted by ad_rianna

azi era sa lesin de ras cand o vedeam pe Bianca ce strambaturi face la pireut. Tudor care a mancat inaintea ei se uita cam "intr-o dunga", cred ca se gandea "e dusa mami rau de tot"[alcool]

 

[mamica] gemenusilor BIANCA id="red">si TUDOR id="blue"> - 03.11.2004

 

pozele noastre

 


id="quote">id="quote">

 

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] E gareu cu doi, da e o bucurie, nu-i asa?[cool]

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si pentru ca trecu' de ore 00.00,imi fac si eu aparitia.

Cred ca o sa devin pasare de noapte,ca numai atunci am si eu timp sa scriu doua trei cuvinte si sa citesc tot ce ati scris voi.

Noroc ca bb vostri sunt mai maricei si orice problema as avea gasesc raspunsul la voi.

Multi pupici pentru bebici si mamici.

[pup]

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

Daca plingi ca ai pierdut soarele...,lacrimile te vor impiedica sa vezi luna.id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetelor de-aprecieri. Si noi suntem topiti dupa Alex. Tati e iesit din calea-afara. De dorul lui mereu se uita pe pozitele lui Alex la servici.

 

Fulguletzid="red">, pai avem poze ca sotul e obsedat cu pozele. E in stare sa-l pozeze pe Alex intr-o "sedinta" foto de vreo 100 de ori. Si eu, dintre ele, am greaua sarcina sa triez ce punem pe site.

Pai cand il tin in brate de regula sta in pozitie de stat in fundulet. Iar dimineata il mai tragem noi de manute si exersam ridicatul. Insa nu are nici un fel de stabilitate in pozitie de stat in fund. Trebuie sustinut bine. Iar tati cand nu-l plimba prin casa in brate, sta cu el pe canapea si-l tine in fund. Deci poate ca o jumate de ora-45 de minute pe zi adunate cu totul, nu stiu sa estimez bine. Il mai tin si in leganus, unde i-am dat scaunul pe pozitia mai dreapta. Am inceput cu statul in fundulet de la 4,5 luni, dar asta sistematic, ca exercitiu zilnic. Ca de stat in fundulet a mai stat el pana la 4,5 luni.

 

Bits, roserbid="red">, ultima data (la jumatea lui martie) Alex avea 71cm si 15 pounds si ceva. Nu ma mai intrebati greutatea lui in kg caci nu o mai stiu nici pe cea in pounds - asa se masoara aici, iar inaltimea se masoara in feet - e o nebunie, dupa 3 ani eu tot nu ma pot obisnui cu unitatile lor de masura, plus ca daca bebeul lor are 1 an si 8 luni ei zic ca are 20 de luni...[bang] Stiu sigur insa ca are mai mult de 7 kg, insa nu pot spune cu cat.

 

ioanaid="red">, nici Alex nu mai gangureste la fel de mult cum o facea la inceput. Dar la fiecare noua metoda de gangurire (acum suntem la faza nr. 3, cea cu zbieratele; el zice ca e frumos, dar vecinii or fi crezand ca-l batem, insa asa se distreaza el mai nou. Faza nr. 2 a fost cu sunetele inalte si ascutite) are cam 1-2 sapt. cand exerseaza la greu, apoi se culca pe-o ureche si devine mai putin zgomotos, dispare noutatea.

 

andreapid="red">, pai vremea buna sau rea vine de la voi [:D] [:D]. Acum pe bune, de regula vremea din RO are cateva zile avans fatza de vremea din Ca. Eu deja stiu acum: cand se face frumos in Ro, urmeaza sa se faca frumos si aici in cateva zile.

 

ad-riannaid="red">, ca sa-i readuci la programul lor fa-o simplu: revin-o complet la programul lor de dinainte de schimbarea orei si comporta-te ca si cand nu s-ar fi schimbat nici o ora. Adica, daca nu au baut suculetul la ora x, nu decala acu mtot programul din cauza asta. Ignora faptul ca nu au baut suculetul, arunca-l sau bea-l tu. Si la urmatoarea masa mergi cu ce trebuie ei sa manace la ora respectiva. Nu se intampla nimic ca la una din mese nu au mancat exact cum vrei tu sau cu mscrie la carte. La urmatoarele mese insa vor manca ceea ce era in program. Daca insa le decalezi mesele, tot programul lor va avea de suferit.

 

Jasmineid="red">, ti-e jena sa-ti schimbi bebeul afara in parc? N-ai de ce. Ca nu se da amenda pt. treaba asta, iar copii mici a avut toata lumea si stie cum e. Iar parerea alotra de n-au avut pana acum copii nu conteaza [:D].

 

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"

[mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... id="red">poze cu noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by onitza

ELIZAid="red">, parca tu te-ai dus cu ALEX iar la Municipal pentru analiza secretiei...ce-ai facut? ce-i mai dai acum?...sau a trecut? Inca ceva: [:D] imi poti da si mie listuta cu diversificare, de la ana culcer, daca ai reusit sa faci rost de ea? Multam [dual]Onitza-mami lui Paul http://community.webshots.com/user/fix_indiferent


id="quote">id="quote">Onitzaid="red">, eu i-am facut analiza secretiei la Municipal si mi-a iesit Stafilococ Auriu sensibil doar la cloramfenicol. Asa ca i-am pus picaturi in ochi cu cloramfenicol timp de 10 zile. Temporar a disparut, dar dupa cateva zile iar a inceput sa faca puroi la ochi... De curand i-am mai facut o data analiza secretiei si iar mi-a iesit stafilococ auriu, numai ca de data asta a iesit sensibil la mai multe antibiotice. Doctorita a zis sa ii punem genticol 7 zile si ea zice ca ar trebui sa-i treaca.. Acuma sincer eu am mai folosit genticol si acum vreo luna si atunci nu i-a trecut. Sper ca de data asta...Cu foaia cu diversificarea de la Culcer ne ajuta Ela id="red">[pup] dar poate doar luni, asa ca o raspandim atunci, ok?Bitsid="red">, ce civilizati sunt japonezii, mey... Auzi, apa incalzita la 50 de grade... loc de infasat... lux! [il]Sa stiti de de azi noapte am intrat in tagma mamicilor care dorm cu puii. Ma dadeam eu rotunda ca ce bine imi doarme copilul in camera lui chiar de cand a implinit 1 luna, dar azi noapte n-am avut ce sa fac si l-am luat cu mine in pat. Pur si simplu urla ca din gura de sarpe de fiecare data cand il puneam in patut. Il adormeam la san, il puneam usurel in patut, imediat se trezea si incepea sa urle. Asa m-am "distrat" pana la 12 noaptea cand sotul meu s-a enervat si a zis sa-l imbrac sa pleaca cu el cu masina prin oras sa-l potoleasca [bonjovi]. Pana la urma i-am zis sa nu-l duca afara, ca o sa incerc sa-l culc cu noi in pat. Nu am facut asta din prima pentru ca eu inca sunt racita si chiar nu as fi vrut sa il iau in pat langa mine pentru ca nu stiam daca nu o sa-mi alunece masca de pe fatza (port o masca chirurgicala cand sunt cu puiul si sunt racita) si nu voiam sa-i dau vreun virus... Nici Alex nu prea mai gangureste, dar scoate niste acorduri de zici ca-i primadona.. Tipa asa prelungit de parca e cantaret la opera si in acelasi timp face niste ochi mari.. cred ca se mira si el de sunetele pe care le scoate :-)))Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meei, fetelor de pe la noi...cu statu' asta toata ziua in parc ma minunez!De schimbat va e voua? Problema este: cum ii dati sa manince? Va desfaceti la nasturi in parc? [8)]Iar cele care dau lapte praf? Cum sa face? hai, ca sint curioasa...

 

Siminna si Maria (1 noiembrie 2004)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/siminna123/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu am vazut in weekendul asta in Gradina Botanica o mamica care alapta pe o banca si nu mi s-a parut nimic ciudat... Important e sa porti niste haine care sa-ti permita sa faci treaba asta fara sa dezvalui prea multa pielicica :-)

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:]Originally posted by Eliza5

Pur si simplu urla ca din gura de sarpe de fiecare data cand il puneam in patut. Il adormeam la san, il puneam usurel in patut, imediat se trezea si incepea sa urle. Asa m-am "distrat" pana la 12 noaptea


id="quote">id="quote">

 

Si al meu la fel a facut asta noapte, el care adormea ca un ingeras cel tarziu la 11, nu stiu ce-a avut...cum il luam in brate incepea sa rada...cum il puneam jos...ca pe ace frate...pana pe la 1, cand obosit a mancat si a adormit pana la 7 dimineata cand s-a trezit numai ptr papa si iar a adormit...obosit baiatu'...

 

mamiid="blue">[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, mai apar si eu:)

 

vreau numai sa spun ca am vazut (deocamdata numai) pozele lui try si ale ad_riannei

 

mai, aveti niste copiii SUPERBI!!! sunt topita!!![il][il][il]

 

try, alex se ridica de jos, mey?:) brava natiune!:))))))

 


mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)


ajutati-l pe mihaita!id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...