Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (71)


Veve

Recommended Posts

Salutare! Noi am mai tras o raita cu masina[cool]! In fiecare seara avem program de vizite Si asa nu putem iesi afara, macar in vizite sa mergem, nu? E asa de bine cu masinuta, nici nu va imaginati cat am tanjit dupa asa ceva! Ce ma bucura enorm este ca Rares nu mai este deloc inhibat in locuri straine si cu fete necunoscute. Parca oriunde se simte in largul lui si in cautare de lucruri noi de studiat. Asta seara am mers la niste prieteni cu catel si Rares a fost in culmea bucuriei. Iubeste asa de mult animalele!!! Abia astept sa ajungem la tara, la bunicii mei care au de la cal pana la vaca, tot tacamul. Cred ca va fi ca la zoo[pk]. In rest este mai bine. Acum urmareste cu tati meciul[hagi] desi este 23 fara 20, dar nu da nici un semn ca i-ar fi somn. Anca, ce bine ca ai spus de salopeta caramizie ca si noi avem una pusa la pastrare de la Craciun si uitasem cu desavarsire de ea[pup]. Sa stapaneasca Matei sanatos hainutele cele noi!!! Cristina, eu ii pun lui Rares sosete mereu pt. ca nu sta invelit si nici f. cald nu am in casa (cam 22-23 de grade). Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004) [url="http://community.webshots.com/user/adrinusa"]poze cu Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua si de la noi sau buna seara, la noi nimic nou sub soare...iesim in curte sau la plimbare in functie de chef.Sper ca iarna sa ne fi uitat si sa vina primavara in forta. De dimineata am vrut sa fac ceva schimbari in living dar nu venea deloc bine asa ca am renuntat.Galusca mea se catara de citeva zile pe un fotoliu balansoar si tare mi-e frica sa nu plonjeze de pe el, am vrut sa-l pun mai ferit cumva dar nu mi-a iesit...drept urmare l-am culcat pe jos, in felul asta nu mai are cum sa se catare pe el.De cind a povestit Tania ce a patit cu Bibi tare mi-e teama de cazaturi... Ieri ne-au sunat de la pediatru si ne-au anuntat ca in 15 aprilie avem programare la dr.Pe copilasii vostri la ce intervale ii vede medicul?Aici tot la 3 luni ii mai face un control de rutina, sunt curioasa cite kg mai are ca mi-a rupt mina dreapta... Pe 1 aprilie mergem la a doua doza de Prevnar si ultima si cred ca ii fac si de varsat de vant. Nu stiu ce sa va mai spun, cam atat de la noi, sunt un pic cam fara chef de nici unele, cred ca am luat ceva de la Adriana[:D] nani bun! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][bang][bang] Dragelor, imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii: este ora 2,30 AM si eu nu pot dormi, pt ca Sebi respira fff greu. L-am vazut eu ca nu-i in apele lui, am vorbit aseara cu pediatra, dar a zis sa mai asteptam sa vedem cum se prezinta azi, si acum simt ca innebunesc, ca nu se mai face o data dimineata, sa pot chema dr sa-mi vada copilul!!!! Sambata au venit bunicii (socrii mei) si l-au adus cu ei si pe celalalt nepot (care are 6 ani) si care tusea (ce-i drept, doar putin) si avea si muci (ce-i drept nu prea multi), dar acum imi vine sa-mi car pumni in cap ca am permis sa se intample intalnirea asta (dar oricum eu nu eram acasa atunci cand au sosit ei, deci.... iresponsabili au fost cumnatii mei ca si-au trimis copilul bolnav la noi si socrii mei ca l-au adus!!!!). Imi pare rau sa-i banuiesc ca-s vinovati, dar....ziceti si voi!? Stie cineva care-i faza cu oreionul???/ Ca acum m-a speriat si o mamica din Constanta, pt ca am citit ca baietelul ei a facut oreion, iar noi ne-am vazut saptamana trecuta.... Cum se manifesta? Sper sa nu fie asta, ca si asa tremur de necaz.... Ma simt taaaaare vinovata ca nu mi-am ferit copilul de boala, mai ales ca n-au trecut decat 3 saptamani de cand i-am facut injectii, ca nu mai terminam cu raceala...... Acum i-am schimbat hainutele lui Sebi si i-am bagat un supozitor cu paracetamol: era ud tot si fierbintel.........[V] Mi se pare ca noaptea asta nu se mai termina.... este prea lunga....[|)] [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[V]Nu stiu cum merge ceasul asta de pe forum (indica ora dupa ce fus orar???? ): la noi este ora 3 si jumatate si tot nu pot sa dorm...... Emilly, la voi este bine ca va suna de la cabinet, sa va cheme la control. Noua ni se spune cu zambetul pe buze: "nici o veste de la parinti, inseamna ca este bine copilul"[bang] si in nici un caz nu ne fac ei programare, dar sa ne mai si sune....[xx(] Pana la un an, l-am dus lunar pe Sebi la control sau am chemat dr acasa sa-l vada. De doua luni, o tinem tot in vizite cu pediatra (mai mult acasa la ea am fost)[xx(] (Dr pediatru este altcineva decat medicul de familie, care nu s-a deranjat nici macar o data sa vina la noi, de cand am nascut si pana acum, dar nu ne putem muta la alt medic de familie din cauza asigurarilor de sanatate, ca pur si simplu nu cunoastem alt dr care sa lucreze cu casa noastra de asigurari...[alcool] Ce tampenie![V]) Cristina, si noi il culcam incaltat cu sosetute pe pui, tot pt ca se dezveleste........ [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vic imi pare rau sa aud ca Sebi nu e bine[V]...nu te mai invinovati ca nu rezolvi nimic, inarmeaza-te cu forte proaspete ca o mamica de Sebi ce-mi esti[:D] fac si eu haz de necaz... Hai ca poate e ceva usor si miine o sa ne dai vesti mai bune. Sanatate maxima micutului!![pup] Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot aici sunt......[|)] Emilly, multumesc! Am citit despre oreion.... Din pacate, atunci cand ne-am vazut cu pustiul cu pricina, era sigur contagios... iar noi urma sa facem vaccinul de abia la 1 an si 3 luni.... Asa ca si din punctul asta de vedere, numai linistita nu pot sa stau..... Acum poate ca Sebi o fi doar racit, nu stiu sa spun, pana nu-l vede dr, dar oricum, ne putem astepta si la oreion...... Cica incubatia dureaza intre 17 si 21 de zile. Chiar am dat-o in bara........[:0] [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor , ma scuzati ca dau buzna aici , eu sunt o mamica de bebelus de ian. feb. 2005 . Am o fetita de 10 saptamani Mandy Stephanie . Va citesc ca sa mai vad si eu ce va fii in viitorul apropiat . Trebuie sa spun ca mi-a placut asa de mult Cosmin a lui Helen ca efectiv imi vine sa-l mananc . Mi-a placut in special poza in care e in maieut si pantaloni de pijama , pare asa de concetrat , in general hainutele lui sunt f. frumoase . Poza in care doarme este iarasi una din favoritele mele , parca pastreaza acea alura de bebe . Desigur , la modul cel mai sincer copii vostri sunt minunati , ii privesc ca sa-mi pot imagina cum va fii Mandy mai tarziu . Va urez sanatate si multa putere pt. a va creste puiutii . Voi aveti atatea dlucruri de a fii incantate , doamne oare cand mi-o vorbi si o merge fetita mea ? nu mai am rabdare , colicii ne dau de furca , de mancat nu prea mananca , daca ia vreo 500 ml. pe zi e bine . Mie mie frica sa nu pateasca ceva dar vazand mai mai sunt astfel de cazuri prind curaj . Ma scuzati de asalt [:D] noapte buna ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 10 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vic mult curaj , iti tin pumnii si ma rog pt. tine , nu mai am rabdare pana nu aud ceva vesti de la tine ca Seb e bine . Trebuie sa iti spui ca toate astea apartin varstei , doamne cate griji vor veni , si te inteleg asa de bine , macar poti sa vezi si sa auzi mai bine ce si cum e cu el . Ai grija de tine si tu esti f. importanta ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 10 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! Sa nu va suparati pe mine ca m-am cam plans azi-noapte! Noi suntem acum in asteptarea dr. De abia dupa ora 7 s-a mai linistit si Sebi, dar acum m-a luat pe mine oboseala si somnul..... [bang] Alina, esti tare draguta! [flo] Sa va traiasca Mandy! Veti vedea ca o sa va aduca multe bucurii! Asa ziceam si eu cand vedeam copii mai mari: cand o face si o zice si al meu aia sau cealalta, dar timpul trece foarte repede si pe zi ce trece observam mai multe progrese la copiii nostri![^] Si lasand la o parte momentele cand isi fac "de cap" durerile de burtica sau racelile sau... ce-o mai fi, asta este intr-adevar o varsta minunata si acum iti vine cel mai mult sa-i "jumulesti" pe copii, cand sunt bebelusi!!! Intre timp a fost aici si d-na dr: se pare ca Sebi iar a racit si ii vom administra Sinupret, Augmentin si ceva anti-inflamator (cu paracetamol sau ibuprofen) + ser efedrinat (pana acum nu i-am mai pus picaturi din astea, ca nu ne dadea dr voie). In ceea ce priveste oreionul, va trebui sa urmarim daca apar semne, intre a 17-a si a 21-a zi de cand ne-am vazut cu "inculpatul". Cum ne-o fi norocul! Bine ca am fost preveniti!!! (Mai rau este ca trebuie sa stam departe de alti copii pana atunci.......) [pup]Va pupam si va uram o zi frumoasa![pup] [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vic , cred ca esti tare speriata pentru Sebi, dar daca face otita -asta e tot trebuie sa o faca mai devreme sau mai tarziu. Oricum i-ti tin pumnii sa fie doar o simpla raceala , se pare ca multa lume a fost sau e racita in perioada asta. Helen - se pare ca chiar nu intelesesem cum stau problemele voastre.O [flo] si multa sanatate . Emilly- pe Dragos doctorita il vede doar cand il duc eu sa-l vada.La vaccinuri sau daca am vreo alta problema. Sanatate maxima si o zi plina de bucurii. Cristina si[copil]Dragos (31.01.2004) http://community.webshots.com/user/Cristinanemes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...