Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (71)


Veve

Recommended Posts

 

La Multi Ani! Malina Ioana!id="size5">id="purple"> [s]

 

Emilly, eu i-am facut Prevnar Laurei la 2, 4 si 6 luni. Cred ca mai fac o doza la 15 luni, nu stiu sigur. Doza e in jur de 100 CAN. Ontario acopera acum si Prevnarul, deci nu se mai plateste. In Quebec nu e acoperit?

Tinem pumnii sa nu o doara pe Ilinca intepatura.

 

Revin, ma duc la masa....

 

 

 

Catalina id="red">id="Verdana">[hippi] si [copil] Laura id="pink">(12 ian 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ba da Catalina e acoperit si in Quebec, ce mai face Laura?ce mai face nou??

 

[s] Malina Ioanaid="red">[s]

 

 

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo]La multi ani, Malina Ioana!id="size3">id="red">id="Arial Black">![flo][flo][flo]

sa cresti mare, sa fii sanatoasa si norocoasaid="size3">id="red">

 

mamaaaa ... ce mai imi placea cind sarbatoream pe cite cineva in fiecare zi [:D]

 

Anca id="green">si [cri] Matei id="blue">(1 ianuarie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

gasca MAOid="blue">id="Comic Sans MS">

know your mind, love your bodyid="blue">id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MALINA IOANAid="size3">id="red">

 

Sa cresti mare, frumoasa, sanatoasa !!!

Mickyyy, sa iti traiasca printesa si nastere usoara, in curand[;)]

 

Taniaid="red">, am vazut-o si eu pe Helen in iarna cand a pus pozele, nu stiu daca i-am spus cat de bine arata...si daca nu am facut-o o fac acum[:D]

 

Emillyid="red">, au fost rapiti in Irak, 3 ziaristi romani de la Prima TV.

 

Eu va urmaresc mereu, va citesc, dar nu mereu am timp sa va scriu.

Va pupam[flo2]

 

[mamica]Saphirid="red">, [bonjovi] Amos id="blue"> si [fetita] Ailishid="orange">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tania,id="red"> ce chestie, mie nu mi se pare ca s-a schimbat Cosmin f mult... doar ca are si el ceva par!

 

In fine, nu stiu de unde atatea laude in ultimul timp... poate vreti sa imi mai cresteti moralul ca si asa nu e prea ridicat (si oboseala e de vina)! Ca l-ati laudat pe fimiu e una dar acum m-ati luat pe mine?!!! Mai sunt si batrana pe deasupra (imediat fac 31); stiti voi pozele sunt inselatoare, le-am pus si eu pe alea mai reusite ... am aproape 100 cm in solduri, sunculite in aceeiasi zona la greu si sa nu mai vorbim de celulita si de riduri... in rest sunt destul de slaba, da! Daca macar as avea ambitie sa fac ceva abdomene!

 

Adriana sau cine mai stie,id="red"> ma lamuriti si pe mine ce vaccinuri mai sunt ptr bolile astea asa zise ale copilariei? Deci: rubeola, rujeola, oreon = Trimovax sau Priorix (nici nu stiu daca le-am scris bine). Ptr varicela e Varilrix-ul? Mai este si altul? oare se pot face ambele o data? Mai ce rau e ca aici dr. astia de fam. habar nu au de nimic la capitolul vaccinuri, le stiu pe alea din schema lor si atat!

 

Cred ca si Cosmin raceste, iar pe mine ma ustura gatul....![bang]

 

Helenid="red"> si[copil]Dan Cosmin id="blue"> (21 Ianuarie 2004)id="purple">

Albumul nostru nr1

Albumul nostru nr2

Albumul comun cu bb-ii de ian-febr 2004id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La Multi Ani Malina Ioana

Sa cresti mare, sanatoasa, cuminte si fericiat alaturi de mami, tati si fratiorul sau surioara![s]id="pink">id="size3">

 

Mickyyy sa va traiasca si nastere usoara (inca nu sti daca vei avea fetita sau baiat ori eu nu am fost pe faza cand ai spus?)

 

Helenid="red"> si[copil]Dan Cosmin id="blue"> (21 Ianuarie 2004)id="purple">

Albumul nostru nr1

Albumul nostru nr2

Albumul comun cu bb-ii de ian-febr 2004id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Prezente la apel!

 

[s] Malina Ioana [s] Sa cresti mare, sa fii sanatoasa, voioasa si iubita si sa ai parte numai de bucurii.id="red">

 

Mickyyyid="green">, sa va traiasca puiuta cea mare si sa va aduca numai bucurii.

 

Ancaid="green">, varicela este varsat de vant.

 

Adrianaid="green">, si Alex e innebunita dupa catei. Pai asa a cazut atunci de si-a jupuit nasul. Noroc ca s-a mai potolit, ca se smulgea si fugea dupa catei. Adora animalele si ea. Abia astept sa ne mutam la casa, pentru ca ii vom lua un catel. Multa sanatate lui Rares si pupici de la Alex.

 

Emillyid="green">, eu o duc la medic cand apuc. De cand cu serviciul nu prea reusesc sa ajung in program. Dar o data la 2 luni tot mergem.

 

Vicid="green">, multa sanatate lui Sebi. Te inteleg perfect legat de boli, si eu stau mereu cu aceeasi grija. Cat despre medic, sa stii doctorita noastra chiar ne-a sunat cand nu ne-am dus 2 luni la rand.

 

Adinaid="green">, pai de mine imi era teama, cum altfel. Eu am vrut sa fac vaccinul odata cu Alex, insa stii problema cu penuria si am ramas nevaccinata. Se fac 2 doze, stiu, la interval de 6 saptamani. Si daca asa e vorba, ca Alex a fost contagioasa dupa vaccin, ma declar deja imuna. [pup]

 

Taniaid="green">, nu iti face griji. Poate ati scapat de oreion. Va tinem pumnii stransi. Am auzit de oreion si la fetite. La baieti e grija mai mare, stii poveste cu impotenta daca fac oreion dupa 11 ani. Bona unei colege de a mea e asa obsedata ca a facut baiatul ei oreion tarziu, incat banuieste ca nepotelul ei nu de fapt al ei. Iti dai seama? Doamen fereste.

 

Helenid="green">, Alexandra a facut Varilrix si Priorix in acelasi timp. Dna doctor ne-a asigurat ca nu au nici o legatura si nu dau reactii adverse. Vezi insa povestea Oliviei!

 

 

 

 

 

Rox id="green">si Alexandra Maria id="red">[copil] (10.02.2004)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor de urari [flo] [flo]!!

Mai e ceva pana sa vina pe lume si surioara Malinei, cel putin 2 luni (asa sper eu)! Pana atunci ma antrenez la dublu, avem in vizita pe verisoara Malinei care e cu 3 luni mai mare, si tare fain e! Sunt atat de dulci amandoua cand isi dau una alteia sa manance pufuleti, cand se cearta pe cate-o jucarie sau imping acelasi scaun prin toata casa! Ca sa va inchipuiti ce-a fost la noi azi, va spun doar ca pe la 9 ne-am trezit cu vecinul de sub noi la usa cu rugamintea sa nu mai demolam casa ca la ei se aude de parca ar trece trenul pe deasupra!!

Oricum azi n-am serbat prea tare ziua malinei, doar un tort mic si joaca la greu, ne pastram pentru week-end. Ma uit la ea si tot nu-mio vine sa cred cat de repede a trecut timpul!! id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] (30 saptamani) si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

 

Malina Ioana!!!

 

La multi ani, fetitza frumoasa[pup]!!! Sa cresti mare, norocoasa, desteapta si cu lipici la baieti[:D].

Mihaelaid="red">, sa va traisca printesica si sa va aduca multe, multe bucurii[flo]!!!

id="Andale Mono">id="size5">id="orange">

 

Taniaid="blue">, sigur fac si fetele oreion[bang]. Colega mea de camera din facultate a facut impreuna cu prietenul ei, la 24 de ani. Era mortala cu capul in forma de para[:D]. A trecut cum a venit si nu a a vut complicatii.

Eu stiu ca este o prejudecata ca oreionul facut la maturitate da sterilitate la barbati, mai ales daca se manifesta la nivelul glandelor salivare. Poate da complicatii legate de sterilitate daca boala se localizeaza la nivelul glandelor sexuale.

Majoritatea insa fac oreion insotit de acea inflamare sub maxilar, deci la nivelul salivarelor.

 

Helenid="blue">, TRIMOVAXUL id="blue">este vaccin contra oreionului, rubeolei, rujeolei (pojar), VARILRIXUL id="blue">este impotriva varicelei {varsat de vant) si zonei zoster. Noi le-am facut pe ambele cand bb nu avea un an si nu a a vut nici un fel de reactie adversa, nu a luat nimic preventiv.

 

Tatianaid="blue">, am vazut pozele cu Clara id="blue">si este MORTALA!!! Ce frumoasa este cu bascalia aia[^]. E scumpica foc, iti vine sa papi din ea. Mai asteptam si altele!!!

 

Emillyid="blue">, luni seara au fost rapiti in Irak trei jurnalisti romani: doi de la Prima TV, unul de la ziarul Romania Libera. Au fost aratate cu ei primele imagini paziti de rapitori, dar nu s-a cerut inca nimic in schimbul lor. Este f. socant pt. noi ce se intampla, mai ales ca e pt. prima data. Mereu se intampla altora.

 

Acum anunta ca papa este pe moarte[:0]. Deja a primit ultima impartasanie[:(].

 

Adrianaid="blue">[sofer] si [:o)] Raresid="red">id="size3">

 

(13.febr.2004)id="orange">id="size2">

poze cu Rares

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...