Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (52)


Veve

Recommended Posts

IULIANA - si eu spun ca e extraordinar de mult pretul la gradinitza de la noi de acasa, e mult aici ptr unul care cistiga de la 800 la 1000 € pe luna, dar la noi ca...vai de noi, de ceea ce se cistiga si ceea ce se plateste pe tot...cum faceti frate acasa? FABIO acum are ce are cu florile si cu masinile, vrea tot timpul in masina sa mergem "pa", am experimentat snitzelul si ii place la pisoi, si i.am dat si eu castravete inmurat...parca tot timpul numai aia a mincat. Va pupam si deocamdata atit, pa o zii buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bai, ce tot vorbiti voi aici de crese si gradinite? [:0] Ce, gata, s-a facut timpul sa-i maritam p-astia micii? Eu nu m-am gandit s-o dau pe fi-mea inainte de 3 ani, dar eu am noroc cu maica-mea, ca mi-e aproape si e aur curat. Dupa 3 ani cu siguranta o sa mearga si la gradinita, altfel ajunge copilu' la scoala fara sa stie de nici unele si ramane cu sechele. Cristina, pe Andreiu' sa-l duci fie mult inainte sa vina Iris (apropo, multi pupici si sarcina usoara, ma bucur mult ca de data asta s-a lipit unde trebuie galusca [pup]), fie la cateva luni dup-aia. Eu nici cu olita nu vreau s-o stresez pe fiica-mea in perioada cand va veni surioara, ca n-are nevoie de inca o schimbare si o grija in plus. Nu stiu ai vostri cum fac afara, da' fi-mea nu sta locului o secunda. Duminica am fost cu niste prieteni la Snagov la un gratar, a trebuit s-o leg in scaunul de masina ca sa stea 10 minute sa manance ceva. In rest, alergaturi in toate directiile, sterpelit mingiile tuturor, bagat in seama cu oricine, n-are mama, n-are tata, se duce unde vede cu ochii. La intoarcere evident ca era lesinata de oboseala, nu voia sa stea in scaun si se mieuna din orice. Sambata am fost in parc, numa' io cu ea... frate, dupa juma' de ora eram lata, alearga dupa toti cainii, tipa la ei sa sada, sa taca, le da flori, prinde chistoace de jos, le apropie de gura (dar pana la 4-5 cm) si face "pffff, pffff"... noroc ca o distreaza tare galetusa si lopatica, asa o mai pacaleam sa steie locului un minut. S-a facut desteapta rau, covorasul cu figuri gen puzzle nu mai are secrete, la fel bagatul pieselor in gauri de diverse forme, o distreaza sa hraneasca papusile, e foarte pasionata de curatenie (una, doua fura mopul sau vreo laveta si incepe sa frece pe jos), vorbeste in continuu si face tot ce vede in jur. Ultima maimutareala e dupa o reclama la Connex, in care doi pusti se tot chinuie sa se pupe (si se apropie incetisor unul de celalalt)... bai, parca intra in transa copilu' meu, odata se schimba la moaca si se apropie de unul din noi leeent, cu ochii mari si un zambet tamp, ne pipilim pe noi de ras. Si insista sa ne pupe pe gura, dar de cele mai multe ori nimereste pe nas sau se rusineaza (se prinde ca noi ne ferim) asa ca ne apuca de gat si ni se cuibareste la piept. Sa mor daca am crezut ca sunt copiii in stare de asemenea figuri. Aia mica tot n-are un nume stabil (aveam de ales intre Bianca si Ilinca, dar Ilinca a picat si cum de Bianca nu-s deloc convinsa m-am pus iar pe facut liste), in schimb vad ca incepe sa-si faca un program de activitate care seamana cu al sora-sii. Pe la 9 seara are o ora, doua de impins, invartit, bumbacit, suturi in coaste si capete in vezica, noaptea a inceput sa doarma ca lumea (inainte se scula la orice invarteala a mea), iar dimineata pe la 8 incepe sa miste si ea impreuna cu restul casei. Saptamana viitoare mergem la eco 3D, am facut programare la Sanador numa' ca sa vedem cum e 3D-ul asta si sa o tragem pe caseta. Io sunt din ce in ce mai rata, merg leganat, pufai ca o locomotiva, mor de cald, ma mai paleste cate o ameteala din cand in cand, vad ca incep sa mi se umfle mainile si picioarele, dar din fericire inca ma mentin la un nivel suportabil. Sincer, de data asta abia astept sa nasc, la prima sarcina ma simteam mandra si vesela ca o floare, da' acu' mor de ciuda cand ma vad cat de repede obosesc (desi am elan si energie cat 3), cat is de mare, nu mai am haine, vreau si io sa arat a om si parca mi se pare ca toti se uita urat la mine, incepand de la colegii de munca care ma tot intreaba "bai, tu cat mai vii p-aici?". Cand ma gandesc iar la balciul din maternitate ma apuca lehamitea, sper ca bebe 2 sa nu faca icter prea nasol, ca o sa plang de dorul Mirunei, singura mea consolare e ca deja stiu ce ma asteapta, nu mai bantui in nesiguranta ca prima data, tre' sa ma apuc iar de strans lucruri si de impachetat la bagajel si ideea ca o sa umblu prin magazine sa mai cumpar una-alta ma inveseleste subit. [:D] Gata, ca incep sa sun ca o vedere de la mare (io sunt bine, aici e cald...). Astept sa hotarati cum facem cu intalneala, in principiu noi suntem p-aici, doar sa nu ma apuce nascarea inainte de vreme ca va trebui sa mutati locatia [:D]. http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la toata lumea ( mai pe la pranz dar asta e ) Noi suntem mai proaspeti in zona si nu stim multe amanunte despre fiecare, asa ca va rugam sa ne scuzati daca participam mai putin la discutii, dar de urmarit va urmarim in fiecare zi (traiasca netul gratis la servici!!). Uram sarcina usoara la toate mamicile de BB 2, pline de curaj dupa parerea mea, dar pentru BB 1 o sa fie foarte bine. Roisin, spuneai ca iti faci eco la Sanador. La ce medic ? Eu am fost la Herghelegiu, tot acolo, si mi-a placut foarte mult. Si mai ziceai ceva de covorasul cu figuri gen puzzle. Poti sa imi dai mai multe amanunte ca suna tare interesant. Deliak, subscriu la visele cu prajituri, dar pacat ca se termina odata cu dimineata... Axa_io, felicitari pentru achizitie si daca mai zici ca e si pe malul Adriaticii si langa Venetia, inseamna ca e chiar ultra super. Ankalaura, locul de joaca de care ziceam nu e cel de la intrarea de langa Arcul de Triumf este in partea cealalta a lacului, la Roata Mare. Dar este greu accesibil fara masina !! Nu este langa nici o statie de metrou/autobuz. In principiu venim si noi la intalnire, depinde numai cand ramane stabilita. Anca si BB Sasha http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47155"]Copilasi de Aug-Sept 2003 (53)[/url][amoras] Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/airise"]poze[/url],[url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]poze[/url] si iar [url="http://community.webshots.com/user/irina_ld"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...