Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (52)


Veve

Recommended Posts

hilau pipal [:D] am venit sa dau si eu cu subsemnatul [;)]

 

Capsunika merge la cresa de 2 saptamani e o maimutza si jumatate, boceste cand o las, boceste cand o iau. A inceput sa manace la cresa, sa doarma. A papat napolitata si tort de biscuiti acolo (m-am umflat toata cand mi-a spus asistenta).

 

Cta despre vara, noi mergem 2 saptamani la sora mea in Franta, pe malul oceanului, sper sa ii placa teroristei cu avionul. Ca mi-a luat un bilet cu super legaturi de fac 5 ore dus 6 ore intors.[bang]

 

ma duc sa pap ceva.

 

Freia si [copil] Alexa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bre, ala e chiar botezul fiica-mii, am pus cateva poze pentru o fata de pe forum care voia informatii despre restaurant. Ce burta, care burta? Pai io acu am burta maroaie, o vad si tinerii prin otobuz si-mi fac loc pe scaun. Pun si poze cu burtica 2, desi n-am decat fo 2-3 si p-alea mi le-am facut singura...

 

M-ati zapacit cu servetelele obraznice, m-a pufnit rasu'... si fiica-mea navaleste in cutiile de servetele, dar mai degraba o tenteaza alea umede, p-astea uscate le smotoceste foaaarte rar, pesemne ca nu curata prea bine. [:D] Apropo de asta, fiica-mea a trecut deja la pictat peretii, si dupa ce mi-a compus un desen in trei culori si bunica-sa i-a facut observatie, acuma fura servetele umede si se duce sa stearga zidul cu minunea. [:)]

 

Nici io nu-s de acord cu mancarea primita pe strada (desi napolitane i-am dat deja piticei), din fericire motata mea refuza cu indarjire sa ia ceva din mana unui strain, asa ca am motive sa refuz politicos.

 

La intalneala venim si noi, de cand pandesc momentul sa ma abonez la lista...

 

M-apuc sa mai trebaluiesc ceva, am un chef de zile mari... [:(]

 

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, hai ca-i buna faza cu botezul! Citesc si eu de dimineata, imi dau seama ca am pierdut burtica si fug repede sa o vad...cand colo mi se pare mie ca nu tocmai atata ar trebui sa fie burta pe care nu prea o vedeam...ma gandesc ca nu spun nimic, nu vreau sa jignesc,nu de alta dar eu am primit un compliment-e drept ca din partea unui barbat si am zis ca el nu se pricepe-cand eram in luna a7-a ca am burta mica si stiu cat am suferitid="size1">, asa ca ma uit mai departe pe poze si vad aceea in care roisin duce bebeul si e cu spatele si ma gandesc "mama ce bine arata cand mai are putin si naste", asta musai i-o spun![:-)))]

 

freia, succes Alexei cu cresa, mai povesteste-ne cum se adapteaza...si pe mine ma bate gandul ca o voi duce pe Silvia, dar mai la toamna.

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma.... e o poza in care rosin are o burticuta mica!!! asa ca nu vazui eu prost...desi mi-am pus ceva semne de intrebare cand am vazut cosuletul mirunei la tati... da' daca voi ziceati ca e...

 

la andrei nu conteaza ce tip de servetele sunt... daca se trag unul pe celalat din cutie e perfect! de-aia ziceam...

 

[batetoba][batetoba]16 aprilie, bucuresti, intalnire de copilasi!!!!id="Impact">id="red">

LISTA:id="blue"> hornoiuc, roxana77, liliac1, rodica P, freia, Elena-Teodora, ankalaura, deliak, tigresa, Anny [?], Mih, danat[?], felicia 0606, danoana, roisin

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei!

Mai scrieti dom'le, ca azi am fost si eu mai libera si cand colo, mai sa n-am ce citi!!!

Intalneala intalneala, da' unde?? Fixam???

 

Si eu i-am dat Elizei napolitane, dar nu de-alea cu crema clisoasa, de ti se lipeste pe cerul gurii. Biscuiti... cat cuprinde.. As vrea sa o dezobisnuiesc, da' nu prea am ce-i face, ca seara ii e foame si de la gradinita pana la mine la birou vine cu ta-su singura in masina si daca nu-i dai biscuiti trage cu piciorul in maneta de viteze si ramane ta-su cu masina in drum! Deci e musai!

Sa nu ma intrebati de ce sta in fata, ca o sa radeti, da' a mers si la volan! Atata de agitata e, si alta cale nu-i. Asa ca o pune in fata cu scaunul si o prinde cu 2 centuri, si cea de la scaunul de bebe si cea a masinii si face tati balet la volan; are o dexteritate la servit biscuiti si ceai cu o mana si cu cealalta schimba vitezele ... Noroc ca masina se conduce si cu picioarele!

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A inceput we si nu prea mai scrie lumea pe aici pana luni...

 

Hai ca scriu eu ceva, ca am fost azi la cumparat de pantofi, nu mai aveam cu ce sa o incalt pe Silvia. Nu va pot povesti ca nu am mai putut sa o descalt de prima pereche, niste pantofi roz foarte draguti. Cand sa probam a doua pereche...aleasa de mine...nici gand! Incepe fata si plange ca nuuu. Ok, ii pun la loc, as fi putut sa-i iau ca-i erau buni, dar te pui cu copilul? Ca pe urma sa n-o pot incalta cu ei? Buuun, alegem alta pereche, de data asta ok, ii incercam, dar trebuie sa o descalt. Vrea prima pereche. Iesim din magazin cu o pereche in picioare, cu cea de-a doua in maini si cu cei vechi in cutie [:D].

 

Offf, in momentul asta au anuntat ca a murit PAPA! [q][q][q]

Cred ca revin maine cu alte chestii hazlii, parca nu mai pot scrie acum!

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, se pare ca eu sint fata cuminte si silitoare de nu am fost strigata la catalog:).

 

Cum va spusei, linistea noastra si bucuria de a avea copil cuminte care doarme toata noaptea si care adoarme singura s-a dus[bang]. Cind vede ca ajungem seara la ea in camera si e rost de schimbat hainele pentru nani, incepe sa ne arate patul ei cu degetul si apoi patul din camera noastra, adica "dom'le, eu acolo vreau sa dorm, nu aici". Asa ca am lasat-o si noi sa plinga la culcare, exceptie acu' 2 seri cind nu a vrut si pace si a adormit in brate, lungita, la tati care statea pe scaun. Dar dimineata la 4 a inceput iar urlatoarea si am adus-o cu noi in pat. Sta copilul asa cuminte si nu zice nici circ. Aseara, probabil, era f. obosita ca a plins numai 2-3 minute, dar la 4 s-a trezit iar si a inceput sa plinga. Uite asa m-am facut rea si nu m-am dus si a adormit pina la urma. La 5 m-am dus sa vad daca e invelita (apropos, se inveleste singurica acum[berica]). Are copilul asta un auz extraordinar ca m-a si simtit si a inceput scheuneala. M-am facut ca nu aud:). La 6 din nou, dar atunci i-am spus lui tati sa o aduca in pat si a dormit pina la NOUA. Ce sa ii fac?? Daca nu ar striga "mamiiiiiiii, mamiiiii!!!", poate as rezista, dar zic si eu ca tati: mi se rupe inima, mai ales cind ma striga[bang]. Dimineata mi-am zis sa o controlez in gura, ca am vazut ca baleste in ultimul timp. Cind colo, un molar e iesit de-a-ntregul, si celelalte 3 gingii sint umflate. Se pare ca o fi asta motivul de se trezeste noaptea ori o fi alint[bang]. Bine macar ca scapam de tot cu dintii si mi-am luat de-o grija.

 

In rest e cuminte, dar cind e vorba de mers la plimbare e chinul de pe lume. Ies din casa si ma rog la Al de Sus sa stea cuminte in masina si la dus si la intors, dar ti-ai gasit. La intors e jale, nu ma asculta deloc, ma ascund eu, dar o doare drept in pix[:D] si tare mi-e frica sa ma ascund mai mult timp ca nici nu stiu cum se duce in strada si vine vreo masina.

 

Ieri am fost in parc si ce bucurie pe ea cind a vazut un baietel mai mic decit ea cu 3 luni, dar mai lungan. Ce l-a mai pupat si strins in brate. Saracul copil, era asa nedumerit[:D].

 

Eu recunosc ca ii dau in fiecare zi cite un dulce dupa masa de prinz si atit. Mai niste jeleuri cu vit C speciale pentru copii, azi i-am dat cheesecake, placinta cu piersici sau mere, dimineata un waffle cu unt si gem de capsuni sau altceva. Putin, asa ca desert. Biscuitii ii maninca, dar nu se omoara dupa ei.

 

Ankalaura, mie mi se pare tare perculos sa puneti copilul in fata. Eu am asa o groaza de asa numitul "locul mortului" cind e vorba de pus copiii mici acolo. Aici e interzis prin lege sa se stea pe locul din fata pina la 14 ani si pe buna dreptate.

 

O fi copchilul meu diferit?? Ca ea nu se omoara dupa pictat peretii. Adica mi-a facut o data o opera de arta pe perete, am certat-o si de atunci nu pune nici urma de pix pe perete. Stie ca nu are voie, dar toata ziua deseneaza pe play mat-ul pe care i l-am luat de Craciun (pun si poze) sau la birou pe hirtiile ei.Noi la vara stam acasa, ca o sa o avem pe asta mica, in schimb pleca prin octombrie-noimebrie in Hawaii, ca anul asta nu venim acasa special ca sa mai mergem in alta parte. Si, oricum, vine mama la noi.

 

Stefi, pe mine ma apuca durerile de inima si ma rog sa fac fatza.

 

Aseara am scos hainutele Emmei de cind era bebelus, sa ma apuc sa le spal si sa le aranjez pe umerase. M-a apucat asa o nostalgie si nu imi venea sa cred ce mititica a fost Emma. Trebuie sa ne apucam de mutat mobile, sa cumparam patut si rochitica pentru iesit din spital, sa fac perdeluta pentru camera Dianei...ufff, parca vad ca acusi ma preseaza timpul si nu sint gata cu toate. Asa ma apuca remuscarile ca o sa stau 3 zile fara Emma cind o sa fiu in spital si pe tati toate fricile posibile ca nu stie daca o sa se descurce singurel acasa cu Emma[:D]. Mai astept si eu o luna juma si imi fac si eu bagajul de spital, ca data trecuta noroc ca il facusem de mult si ma astepta la usa, ca m-am trezit ca ma suna dr. la tel sa ma duc sa nasc:). Mi-e frica de caldurile mari care o sa vina, ca deja azi a fost cald si cit m-am dus pina la parc si inapoi aveam miinile ca butuceii de umflate ce erau[bang].

 

Nicoleta, eu te invoiesc:), dar vorbeste cu diriginta danateu daca iti da voie sa chiulesti:).

 

Etete, si oana_noemi s-a trezit din leneveala. Buna treaba ai facut, danateu:). Ai spitit de derectoare, bagi frica in oameni:)

 

poze 1,poze 2,poze 3

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iuliana, io nu cred ca e slabuta. cred ca e doar boala ta[:D].

 

apropo de primit cadouri pe strada... ieri plec cu tati si andrei... vine tati langa mine cu copilul... si-mi da o napolitana! "de unde?" din gluga lui andrei. o tanti s-a aplecat sa vb cu el, si cand tati nu a fost atent i-a pus-o in gluga!!! of, daca era copilul mai mare... cine ii mai lua napolitana din mana?! of, ce l-am certat pe tati... ma gandeam la alte tampenii... daca ii punea cine stie ce altceva?!

 

anka, cand am vb ultima data de intalnire fetele voiau un herastrau... eu nu cunosc parcul, asa ca astept o locatie de la ele. ora, iarasi nu stiu. ne vedem dupa-amiaza incepand cu 16:00???

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...