Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (52)


Veve

Recommended Posts

Buna fetelor...

Andra espe pe zi ce trece mai "harnica". Toata casa este cu fundu-n sus, si pentru ca m-am apucat de curatenia de primavara, fata mea ma "ajuta" in toate...ia carpa de sters pe jos si imi sterge peretii, da cu matura pe mese, schimba mobila prin casa (scaunelele), baga tot ce prinde in masina de spalat, orneaza peretii cat mai artistic (cu pixul)...si muuuulte altele...

Ce ma distreaza foarte tare este ca le face cantand. Toata casa este un "tra-la-la" continuu...sau depinde de repertoriu: "mec, mec cotobec", "bate batu puii" (bate vantul frunzele), "in catzuta cu pitici" (in padurea cu alune aveau casa 2 pitici), "un motan cat un pitzoi"...si nu mai stiu...

Partea buna este ca a inceput deja sa vorbeasca cu prezentul si trecutul: "canta" si "a cantat", "merge" si "a mers", bineinteles stalcite in stilul ei propriu si caracteristic...

Si sa nu carecumva sa indraznim sa inchidem televizorul ca-i jaleee mare! Asa ca ea sta cu carpa in mana sau se "gandaceste" cu ale ei, si dintr-o data o vad ca dispare din campul meu vizual direct la televizor. Recunoaste unele melodii dupa primele acorduri, asa ca ii stim pe:

- moandi (Morandi-love me)

- chitiana (Christiana-epilogue)

- miai (Mihai -cat de frumaosa esti)

- micu (Nico- asa cum vrei)

- timopane (Florin Chilian..)

- mama II (lil'lee-aproape de tine) ce bine ar fi sa fie vb despre mine [;)]

mai sunt si altele dar deocamdata nu au nume...

 

Offf, iar m-am intins o gramada...

Va [pup] si sa vina primavara o data!!!!

 

 

 

 

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

poze Andra Ghiberdica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

no, imi duc azi mumos cupilu la cresa. plec, ma intalnesc cu o mamica de pe forum sa o duc sa vada cresa. Ajungem la dr cresei care ea decide ce si cum si ma ia asa cu binisorul si imi zice ceva de genul" stiti fata dvs nu raspunde cand e strigata, nu se uita la noi, nu aia nu aia." Io ii zic ca tocmai ce am fost informata ca ieri s-a jucat cu copii cu jucariile, a stat cu ei la gramada. Si anticipand ce gandea ea, se uita la mine de parca urma sa pice o bomba, ii zic ca fica mea nu e autista. Parca i-am tras-o dupa moaca [:D] Raspuns" a, v-ati gandit si dvs la asta?" Si i-am spus ca un autist nu ar reactiona la comenzi simple ca nu ai voie la priza, nu pune mana pe aia, adu mingea, vino la mine si alte din astea. Si i-am mai reamintit ca i-am spus de la inceput ca e mai atasata de mine si nu se simte bine in colectivitate copilul si e de lucrat.

 

Nu a mai comentat nimic. Cred ca am surprins-o ca sunt la curent cu ce inseamna autism si alte chestii [:D]

 

Partea aia mai mistoaca e ca si tasu Vineri ma "someaza" sa o duc la un control neuro ca poate de aia nu vorbeste fisa si nu ii raspunde. I-am taiat si lui macaroana ca fisa e sanatoasa tun si nu il cunoaste.

 

Un lucru e bun totusi, doctorita de la cresa e atenta la copii. Ii mai tai un sfert din bila neagra care i-o dadui pt aerele ei de dr blonda cu super masina [:D]

 

Freia si [copil] Alexa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi tocmai am venit acasa din parc...Silvia s-a facut ca purcelu' intr-o groapa cu pamant care tine loc de nisip, a zburatacit toate mingile existente (numai a ei nu era buna!) si a alergat pana n-a mai putut dupa un copilas care tragea o jucarie . S-a lasat cu urlete cand am plecat de acolo, mai ales ca am luat-o de la "nisip" dar s-a potolit repede.

Va pup, sunt pe fuga, merg la bucatarie sa fac o praji.

[pup]

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi a mers fiimeu,in sfarsit,de manuta.Mai putin sau mai mult fortat.Se mai tragea el ,dar eu ii spuneam ca vine masina si ne calca si-mi dadea iar mana,iar cand traversam,o lua la fuga,sa ajunga mai repede pe trotuar.Sper ca nu l-am speriat de masini ,dar e singura posibilitate ,sa-l mai pot si eu controla,ca altfel merge numai pe unde vor muschii lui si ma exaspereaza, ca tre` sa intre el in toate scarile de bloc pe langa care trecem si sa se cocoate pe toate gardurile[batcap].In fine,Cristina,am fost ieri la locul acela despre care vorbeam,langa Palatul Copiilor,Darius a fost incantat,mie mi-a placut,dar m-a transpirat copilul meu...Sa-ti dau cateva informatii:Este un loc amenajat de o firma care face gonflabile,sunt cateva tobogane,tunele,casute si spatii din alea pentru topait.Sunt trei persoane, care se ocupa de copii,dar eu am stat eu cu Darius,ca mi-e frica sa-l las cu altcineva,exista mese si scaune pentru parinti,spatiul este amenajat si in interior si in exterior. Singurul "impediment" este ca accesul se face contra cost si nu stiu daca convine la toata lumea. Eu l-am dus pe Darius si ieri si azi si am stat cate o ora, suficient pentru copilul meu,ca s-a obosit,de mi-a adormit in masina.

Am pus si niste poze in album,vezi la "Bambino",ca sa-ti faci o idee cum e acolo. M-am adresat doar tie ,fiindca tu esti sefa la intalneala.

Freia- nici Darius nu prea raspunde cand il strig ,decat daca ii spun: "hai sa-ti dau papa...".In rest pot sa strig eu pana-mi vine rau,ca nu ma baga in seama.

Mih-la noi e invers,tipa cand vreau sa-l dau jos din masina.

 

Gata,va pupam. Pa[pup]

 

http://community.webshots.com/user/deliak103

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deliak, nu neaparat ca e contracost... dar piticii nu vor sta acolo la infinit. apoi, din experienta celorlalte intalniri, lumea soseste... dar nu exact la ora fixata.

intalnirea ramane acum in herastrau, ca asa au fost fetele de acord... dar ne trebuie un spatiu cat de cat ingradit, de unde "animalutele" sa nu poata evada. nu de alta, da' nu maia pucam sa schimbam o vorba si alergam dupa copii[:D] asa ca trebuie sa luam musai taticii, ca sa stam fara grija.[:-)))]

asadar, cine cunoaste herastraul... sa stabileasca locul! daca e si cu nisip sa spuneti, sa venim utilati[:D]

 

mihaela... si noi venim cam la fel din parc. atat ca ne-am luat salopeta de blugi si nu umblam in "roz", preventiv[:D] merge deocamdata.[:(]

 

freia, cred ca alexa se obisnuieste pana la urma la cresa. iar cu bagatul in seama...[:-)))] si andrei la "papa" alearga imediat. in rest, cine sunt eu sa-i spun ce sa faca?!

 

maine dimineata ma duc la echo... sa-mi tineti pumnii, ca eu sunt lesinata de frica. [q][q]

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, tinem pumnii, cum sa nu...tocmai ma gandeam daca ai fost sau nu, dar banuiam ca nu din moment ce nu spui nimic...bafta! sa ne dai de veste!

Daaa la noi asta a fost azi problema, eu m-am dus in parc cu printzesa imbracata in roz...de unde era sa stiu ca va da iama in groapa cu pamant?! da' maine mergem si noi in blugi sau macar in roshu ca sa nu mai venim [porc].

 

Iar va intalniti si eu nu-s...[q][q][q]. Si poate cand venim in buc nu va fi in we, iar n-o sa vad pe multe dintre voi...

 

Ce-o fi cu dana-ene de nu mai zice nimic?

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mame, mamici...hai ca ne.a mai trecut durerea de dinti si reusim sa ne odihnim noaptea cit de cit, dar cred ca s-a prins cit de bine e linga mama si scinceste intr.una cind eu nu sunt, of, of, suflet de mama ce am ca nu ma indur sa.l las singur, o sa faca sotul greva, dar asta e!!!

Azi Fabio a adunat pietre din toata gradina si le.a bagat in oala la dulau, continuind sa.i spuna sa faca papa, cel putzin, el alerga si mama se lafaia la soare pe scaun [il], acum cind facem baie, vrea tot timpul robinetul deschis fiindca face boloboace si se distreaza ca un nebun..., sper sa nu inundam casa. Cam atit pe ziua de azi, apparte faptul ca la prinz nu a mincat..beh..a mincat super seara. PA mamici si pitici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve, multumim ca ne-ai trecut pe lista, acum facem si noi parte din randul lumii.

Stiu ca trebuia sa te intreb inainte, dar recunosc ca nu mi-a trecut prin cap : "Sasha" este numele de alint.., in certificat scrie altceva, adica Horia Alexandru. Are conteaza ??? Daca da, scuze pentru eroare.

 

Anca si BB Sasha

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti bancul ala cu yellow?

> grea meserie...

>

> trei persoane sunt convocate pentru un interviu in

> vederea angajarii intr-o intreprindere din Anglia:

>

> ajunsi in faza testului de limba engleza, li se cere

> sa faca o fraza cu cuvintele urmatoare: green, pink,

> yellow.

>

> incepe belgianul :

> "I wake up in the morning, I eat a yellow banana, a

> green pepper and in the evening I watch the Pink

> Panther on TV".

>

> apoi neamtul:

> "I wake up in the morning, I see the yellow sun, the

> green grass and I think to myself: I hope it will be a

> pink day".

>

> iata si francezul :

> "I wake up in ze mornink, I hear ze phone:

> "green..... green..... green....."

> I pink up ze phone and I say "Yellow?"...

 

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...