Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (52)


Veve

Recommended Posts

Si acum sa revenim!

YELLOW!id="orange">hahaha

Dragele mele, am avut cateva zile.. ocupate ocupate!

Dar, de doua zile stam cu fata in parc cate o ora seara, ceea ce pentru mine inseamna o mare fericire.

Azi voi lipsi eu de la plimbare, ca s-au adunat rufe de calcat. Deci va merge numai tati.

Salut noul bebe SASHA care va merge la toamna la gradinita [il]

M-am distrat cu ce ati mai povestit - despre toti, in frunte cu Silvia si Emma!

Iuli, cred ca tare bine e sa aranjezi hainute de bebe mic. Eu nu ma indur sa le pun pe cele mici in lazi... Daca inca nu avem cum sa le folosim.... Avem pe drum pachetul nr DOI de hainute de America... domnule, nu voi intelege niciodata de ce la voi poate costa un tricou de copil 4 dolari, si sa fie si ca lumea! Si ciorapeii 2 dolari! Nu coteaza ca redusi de la 8! Conteaza ca e AMERICA, oameni buni - a propos, ati vazut ce scandal in Spania cu DJ Syto ala....

Ofofof, cat om mai sta cu stampila asta pe frunte.... esti roman, se pare ca esti stampilat...

Intalnire - eu n-am nimic impotriva cu oricare sintre locatii - dar nu stiu unde este loc de joaca in Herastrau. Este unul amenajat, tot cu intrare, mese, chestii, saltele si fel de fel de jocuri pentru multe varsta, parca costa 150 de mii ora. In parc tre' sa fie si leagane in aer liber, gratis, dar nu stiu unde. Noi ne plimbam des de la intrarea de la Arcul de Triumf si iesim pe la Romexpo, dar pe partea asta nu sunt leagane si jocuri pentru copii. Parca din masina am zarit ceva, dar n-as stii exact unde, si n-am fost. Oricum, si daca este locul supravegheat, tot n-o sa putem noi sa stam lejer si copii sa se dea in tobogane... Hai, decideti, ca noi oricum venim. DAR sa fim la 4 acolo, mai, ca deja la 5 incepe sa se racoreasca...

A, si cu scaunul de masina... Dragutelor, io stiu ca tre' pus invers si ca nu e bine in fata, da' voi n-ati cunoscut-o pe Eliza! Nu e ca sunt eu inconstienta, sau ta-su. P.S. N-avem airbag. Povestea cu scaunul e mai lunga - Eliza n-a stat de la inceput, pentru ca facea crizele alea nasoale, se incorda, se crispa, iar la ora respectiva nu stiam ce e. N-o puteam lasa, asa ca o tineam in brate. Mai apoi, nefiind obisnuita, normal ca n-a mai stat. Cand e doar ta-su cu ea, el conducand, nu poate merge altfel, ca se atarna in centura in spate, poate doamne fereste sa se sugrume, ca, repet, voi n-o cunoasteti... Invers n-ar sta nici vorba!

Ieri, cu mine pe bancheta din spate, ii era foame. S-a dat jos, eu sa trag de ea sa o pun inapoi pe bancheta.. Nu s-a lasat pana n-a cules un biscuit pe care l-a bagat repede in gura, l-a gasit sub scaunul lui ta-su, da' nu stiu cum, ca eu nu l-am vazut... S-a bagat sub scaun! A iesit victorioasa. NU STA LOCULUI! Deja prefer sa nu o mai tin in scaunul de masina, prefer sa o tin direct pe bancheta, cu centura. Dar nici asta nu functioneaza prea bine. Eu cand aud de copii care dorm singuri, care stau in carut (mai sta si ea, RAAAARRRR, numai daca a alergat bine pana atucni) - ea nu statea in carut nici la 5 luni! Noi nu stim ce e aia! N-am vazut asa ceva! Cred ca sunt consecintele sarcinii mele pline de stres si agitatie. Asa cred.

Va pup ca m-am lungit. Diseara sper sa fac lectura din retete, ca sambata vrem ceva bun! Pup[pup]

 

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

AM O MARE PROBLEMA CU PC-UL... PLACA DE RETEA E BULITA SI NU AM NET [:(]

 

MESAJ DE IERI!!!!de azi e oficial, bebe e la locul lui in burtica [:)]. am trait ce-a mai lunga dimineata din viata mea... credeam ca nu mai ajung langa echograf, iar cand am ajuns tremuram toata. cand a dat drumul la echo si l-am auzit "doamne ajuta acum", mi-a stat inima... habar n-am cat a durat pana a zis ca e in uter... da' a fost o vesnicie. he he, si an inceput sa rada, sa ma linistesc, ca primul hop l-am trecut... si mi-a aratat pe monitor mingiuta mea de 15mm. am iesit jubiland de-acolo, normal ca am uitat sa-l intreb tot ce voiam... noroc ca m-a chemat repede, sa-l vedem cum creste, si data viitoare imi fac lista.

andrei parca simtea ca e ceva azi cu mine, n-a vrut sub nici o forma sa stea la el in patut. a venit sa facem nani impreuna, si nu oricum, el calare pe mine. sper sa nu-si schimbe acum bunele lui obiceiuri...

 

[batetoba][batetoba]16 aprilie, bucuresti, intalnire de copilasi!!!!id="Impact">id="red">

LISTA:id="blue"> hornoiuc, roxana77, liliac1, rodica P, freia, Elena-Teodora, ankalaura, deliak, tigresa, Anny [?], Mih, danat[?], felicia 0606, danoana, roisin, irinuca

 

Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvanid="blue">id="Comic Sans MS">

http://www.andreirazvan.home.ro

http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate va anunt ca nu putem veni la intalnire...[q][q][q]...

Sunt mai multe motive, dar cel mai important este ca NU are cine sa mearga cu mine. Sotul meu are o prezentare (sau ceva de genul asta) pt ca se deschide nu'sh ce sucursala...Si noi tot am tras nadejde ca nu se va intampla tocmai acum, ca era vorba sa se deschida dupa Paste. Faza este ca el trebuie sa faca o gramada de chestii si nu are cand. Maica-mea si taica-miu pleaca la tzara...ca au de facut cateceva la gradina (eu nu ma pricep), frate-miu lucreaza si sambata si duminica...asa ca n-am cu cine, iar singura la drum lung si cu un copil de 1 an jumate dupa mine este cam de coshmar. Deci, NU AM CURAJ!

 

Cred ca deja m-am justificat cam mult...dar am incercat din rasputeri sa gasesc o solutie convenabila...nu stiu la cine sa apelez sa ma ajute...

 

 

Liliana&[copil] Andra-Maria

 

poze Andra Ghiberdica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOW CRISTINA!!!! URRAAA!!!! id="red">
id="size6">Mai nene, daca n-am stat ieri numai cu ochii in pagina 6, doar doar scrie ceva fata asta... Cand am vazut ca si messengerul este gri... Panicoasa cum sunt... of, nici sa nu ma mai gandesc! Nu de alta, da' ma gandeam ca poate ti-au facut rau muraturile, mama!!! Ma apucase constiinta!

Bravo pentru biluta de 15 mm!

 

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deliak - multumim de primire in randurile voastre !

Nu ne-am hotarat inca, suntem in prospectari, mai ales ca eu vreau sa il dau la gradi, tati nu prea..... Cica pe la 3 ani. Oricum daca il conving de la toamna as vrea sa mearga sa mai socializeze si el !!

cand eram acasa cu el il duceam in fiecare zi in parc ( National) unde erau multi copii, dar ma duceam cu masina.. Bona n-are carnet si nici masina asa ca se plimba cu el cu caruciorul pe strada si ajung si intr-un parculet de langa casa cu vreo doua leagane, dar cam fara copii. De aceea ma gandeam la gradi, ca incepe sa devina rusinos !! cand vede persoane necunoscute si nu era asa pana acum. Poate sunt eu nebuna si exagerata, dar cica asa este la primul copil.

 

 

 

Anca si BB Sasha

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO CRISTINA!!!! A FOST BINE DE DATA ASTA!!!! SUPEEEER!!!!id="red">id="size3">

Am banuit eu ca e ceva cu net-ul la tine dupa ce ai disparut alaltaieri asa brusc si apoi n-ai mai aparut! Ma bucur din suflet pentru tine, iti doresc o sarcina usoara si un Andrei mai putin calaretz pe burtica ta [:D]. Da' hai cu amanunte...cate saptamani, DPN...ca sa stim si noi.

 

Noi am fost ieri in parcul mare si am facut poz(n)e [:D], avem poze noi.

Si ca sa vedeti cum merge la noi curatenia.

 

ankalaura, da' ce "zgubilitica" e Eliza. Si io ma plangeam de Silvia...ei de acum am sa ma gandesc ca sunt alte fetite mai zvapaiate [hop][:D]. [pup] pe obrajorii dulci.

 

BUN VENIT id="green">copilasului Sasha si mamicii Anca, va dorim "sedere" placuta alaturi de noi.[pup]

 

Mihaela

[zana]Dianaid="red"> si [copil]Silviaid="red">

 

Tudorel are nevoie de mama lui!id="green">

Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul! id="green">

 

bebelusi august-septembrie 2003

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru mami Cristina si BB mic !!

 

Despre Herastrau : exista un loc cu ceva leagane si nisip, la Roata Mare (se intra din strada cu Ambasada Chinei parca pe la "Cafe Alexandra"), dar nu este deloc ingradit, exista si banci si niste chioscuri cu suc, dar cam atat.

Mai este un loc amenajat, se numeste Insula Copiilor, pe langa Restaurantul Herastrau (tot in parc de la Roata mare in sus), dar este cu intrare (nu stiu cat este). Aici au tot gonflabile, mese + scaune + suc/cafea pt mami + eventual tati.

Pana la urma cand este a ramas intalnirea ?

 

Anca si BB Sasha

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/pxp72/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancasau Sasha.p [:D] bine ai venit printre noi! Sa iti traiasca bebe Sasha, e un baietel tare frumos si dulce, si voi la fel! Sasha e nascut fix in aceeasi zi cu mama mea. Mai povesteste-ne mai multe despre el, sa il "cunoastem" asa, macar pina ne vom vedea!

 

Cristina sa fie intr-un ceas bun, sa mearga bine pin' la finele celor 9 lunisoare, sa te vaz cu ditai burtoiul si sa iasa cum va doriti! Adica in roz! [:D]

 

Si-acum la catalog [8D]: Dana-ene?! Absent! Roxanica77?! Absent! Iuliana??!?!! Anny??? Oana-noemi? sa nu va iau iar la rind tot catalogul? E posibil asa ceva? Scadem nota la purtare!!!!!! [}:)]

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...