Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (30)


Recommended Posts

Tania ce bine ca da rezultate tratamentul! multa sanatate mamei tale! si io la cura ca-s tot cu 4 kilograme de care nu scap....cu ajutorul bericilor de seara si al crontanelelor. uf, ambitia imi lipseste! (culmea....)

Cristina wow ce mistooo.....bravo bunicii tale! si daca are atita energie sa se ocupe de un zgamboi de 8 luni....inseamna ca e in mare forma!

Marlen hihihi felicitari pentru dintzos! ia uite, ne-ati depasit la asta!!!! Patrick e stirb de nu se poate si nici nu da gingia vreun semnd e pregatire. eu cred ca ii ies pe la anu' asa[:D][:D][:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Stiti ceva de dr. Dinca? Inafara de faptul ca e alergolog[:D]

E de incredere?

Sapt viitoare ajungem si noi la ea, ca acum e plecata...am auzit lucruri bune despre ea...

Noi am inghetat putin afara azi...acum Varteju doarme ca fost tare titirez azi...ne pregatim pentru faza a doua de iesit afara...

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, voiniku e foarte simpatic asa stirb!!! Cica e indicat sa ii faci masaj cu o periuta electrica pe gingii, grabeste aparitia dintilor... si stimuleaza vobrirea!!!

Io nu l-am stimulat asa, ca David la 1 an avea toti dintii, inclusiv 2 masele (la 4 luni a iesit primul dinte, nici nu imi aduc aminte cum era asa stirb!!!) si de trancanit...nu ducem lipsa...

M-a surprins atunci in parc ca a fost asa timid...oare s-a salbaticit acum in iarna asta mai mult prin casa si la rubedenii? Sau se maturizeaza??? Hm....el a fost mereu un om "de lume"[:D]

 

Irina felicitari pentru fetita!!!!!!!! Io ma uit cu jind la fetite...sunt asa dragalase...mi-ar place (nu pt mine ca nu cred ca ma mai risc vreodata )...dar asa in general!

 

Tania facem o societate de donare de kg, ca si eu sunt cu ele atarnate de peste tot...nu vor deloc sa isi faca bagajele si sa plece! Da' nici io nu pot sa renunt la cioco, placinte si alte prostii....

Roxa da' pe tine nu te cred ca esti asa slaba mama!!!!! Pai cand David avea 8 luni de abia incapeam in lift!!!!!!!!!!

 

Marlen felicitari pt dintisori!! Sa nu uitati ca se sarbatoresc cu cadouri pentur puiutul dintzos!!!!!!!!

 

 

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi la raport!

Bogdan se simte mai bine, a inceput sa manance mai cu pofta, ca am avut zile in care plangea la fiecare inghititura.

Andrada, deocamdata nu s-a imbolnavit, si sper sa nu se intample asta chiar inainte de plecare.

Taniaid="red">, ai dreptate ar trebui deja sa ma gandesc la bagaje dar stii ce evenimente neplacute am avut in ultimul timp asa ca...am tot amanat.

Sanziid="red">, am o prietena care-si duce baietelul la dr Dinca si e foarte multumita. Ai auzit de purificatoarele de aer de la Electrolux?

Citeste, daca vrei, despre astm la copii parerea unui medic la adresa http://www.uncaminmaisanatos.ro/ro_intrebari.php

Vicid="red">, ce face Sebi, e mai bine?

 

Va pup pe toate mamicile, gravidutzele si bineinteles toti puiutii.

 

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

 

 

 

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] pt toata lumea!

 

Irina, cum ai ajuns fotograf? Foarte frumoase pozele (si mai ales cele cu burtica[:p])!

 

Adinutza, ce ma bucur ca sunteti mai bine!!!

Multumim de link! Stii cumva si niste preturi???

Noi tot cu mucii de un cot.....(adica Sebi, nu eu!) Azi mi-a aratat unde este putza, unde sunt ochisorii, gurita, nasucul si parul!!! Si asta, desi pana acum nu i-am explicat ce si cum, s-a prins el, din context[^], eu chiar am fost uimita, ca l-am intrebat la intamplare (ne jucam)!!!! Imi vine sa-l mananc!!!! Si pt ca s-a deranjat putinel la burtica (cred ca este vina mea, i-am dat ceai de trei frati patati, de care beau eu -antialergic, mama nebuna ce sunt!!![mariaj]), iar nu prea a vrut sa manance... Si ce credeti ca i-a dat prin cap mascariciului? Mi-a luat capul cu manutele lui si m-a pupat pe nas, de trei ori[:D] si gesticula si imi explica pe limba lui ca el nu mai vrea papa aia (era evident)! ...Si sa-l vedeti cum "iubeste" (pupa cu zgomot) papuselele!!!!

 

Pupi si fug la nani, ca sunt franta!

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza! Adina ce bine ca Andrara e ok. poate ea a scapat. cnad plecati?

Vic hihihi baiat destept, a citit el un atlas de anatomie si a vazut unde-s toate alea[:D].

noi suntem bine, ne cam certam ca i s-a pus pata pe niste reviste dar in general stie de NU. acu se agita pe aici cred ca vrea sa va scrie[:D]

cu vremea asta rece...nici nu-mi vine sa ies din casa.

va dorim o zi buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Noi am tras chiulul de la apel zilele astea. Nu suntem prea fericite. Il pregatim pe tati de plecare...luni gata, isi ia zborul. Uff..ce repede a trecut timpul asta! Iar vom ramane singure! Noroc ca nu sta prea mult timp plecat..o luna si jumatate..zic eu ca trece repede.

Bia este bine, ma innebuneste in fiecare zi cu prostioarele pe care le face. Ieri mi-a daramat niste ghivece si apoi a imprastiat pamant in toata sufrageria. Am crezut ca mor cand am vazut!!! Eu intre timp faceam curatenie in dormitor, si cand am zis ca am terminat am vazut minunatia ce-o facuse fica-mea. Nu mai zic ca-mi scoate tot de prin sertare si ca stau cu linguri de lemn infipte prin mobila din toata casa. Daca intri la mine in sufragerie e imposibil sa nu le observi.

Nu am reusit sa pun pozele din parc..scuze!

Cand mai facem o intalnire sa ne revedem cu toate si cu puiutii vostrii, mai ales ca am auzit ca au aparut si dintisori. Bravo voinicilor!

pupici

 

 

Tatiana si Biuta stirba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa angajez o femeie care sa vina de 2-3 ori /saptamana pentru curatenie si ma gandeam sa ma ajute si la bucatarie, cu gatitul.Am nevoie de o femeie de incredere, curata, puteti sa-mi recomandati pe cineva?

Si as vrea sa stiu cum se procedeaza, ce costuri implica, cum se plateste, pe luna/saptamana/pe zi...poate stiti mai bine.

Va multumesc anticipat!

 

Tatiana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici!!!

Ma bucur cand citesc vesti bune de la voi, despre copilasi.

Noi suntem bine, am terminat tratamentul cu Amoxiclav, maine ducem proba de urocultura si vom vedea la ce a folosit antibioticul. Trebuia sa mergem la control la d-na Lutescu pe 16, dar ne-a chemat pe 13.Oare de ce?

Bebicul Alex, are momentele lui de somnic, joca fotbal, face gimnastica, alteori doar cat sa imi spuna ca este bine, acoo in casuta lui, dar si noaptea mai are program.

Pupici la mamici si burtici. Vom reveni cu noutati.

 

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/alina19931995/album?.dir=/4fcc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...