Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (30)


Recommended Posts

neatza si de la noi!

scuzati lipsa la apel de ieri, am fost in vizite toata ziua. am vazut o pitika mika si dragutza si cuminteeee.....foc! hihihi ce repede am uitat cum e sa ai un bebelush care maninca si doarme si atit. si unde il pui acolo sta![:D][:D][:D]

Sanzi hahaha ca de obicei esti super tare! da si ala de la banca....no comment. venim la pictat/demolat saptamina viitoare, mai ales daca e vremea asa.....poate vine toamna!

Adina baga si tu o saptamina de disociat, in 6 zile media de kilograme pierdute e de 3, asa ca....incearca!

Cornelia pupici multi de la noi! ce mai face Mariuta? sa ne scrii neaparat ce ai facut la control pe 13, da?

Tatiana eu am femeie la curatenie dar nu gateste la mine (nu vreau eu dar nu stiu daca o face), daca vrei sa vorbesc cu ea ma anunti, da?

Vic si Cristina sanatate piticilor!

pupi ca grasunu meu haladuie holul, acusi tzipa la mine sa ma uit la el ca e catarat pe usa de la bucatarie. (cum era aia cu copilul care sta intr-un lok??[:D][:D][:D])

pupi si o duminica super tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata...

 

Sunt si eu o mamica cu vechime din Constanta, adica am o fetita de maine poimaine 9 ani in clasa a II-a si un bebelus, tot fetita, la purtator, de 37 de saptamani pe care in data de 18 sau 19 doctorul mi-a spus ca o voi vedea...Abia astept...

De citit am citit tot ce scriati, insa nu am intervenit si eu avand fata asa mare comparativ cu copilasii vostrii. Noi aveam alte preocupari acum, legate de cand ne vine ciclul, cum va fi, da' de ce vine si alte "lucuri marunte".

 

Cornelia hainute de bebelusi am gasit la magazinul Junior de pe bd.Tomis la Victoria. Au body , camasute, pantalonai cu piciorus, costumase de nou nascuti. Preturile sunt rezonabile, pentru mine care le-am uitat de acum 100 de ani. Am mai gasit la fosta casa modei, unge sunt galerii acum, la etaj. Sunt cam scumpicele. MAi au la magazinul Modern, si sunt din bbc romanesc, bune. Daca mai vrei la DODO tot pe Tomis, insa mai mult de vara. Poate va venii caldura si pe la noi. A... si mai este un magazin tot pe Tomis, la Vick's, unde tot asa au bumbac mult si tare frumoase....

 

Laura, Bianca 8 ani si 1/2 si Delia 37 saptamani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si la noi!

Suntem mai bine, am terminat antibioticul, nu mai vrea saracul nici un medicament, dar ii mai curge putin nasucul.

Ieri Mihaita a avut un "prieten de joaca" - de 5 luni. S-a tot invartit in jurul lui, a incercat sa se suie dupa el dar nu a reusit. Cred ca in mintea lui l-a considerat o jucarie - era tare incantat. Dar s-a zburlit repede cand a vazut ca jucariile pe care el le ignora incap in mainile celuilalt. De, daca el nu se joaca cu ele, nici altul nu trebuie!!!

I-am luat un camion de care el este tare incantat, dar m-a zapacit de cat vrea sa-l plimb. Se suie in el, si incepe sa tipe pana il plimb.

Va pup! Sanatate multa si plimbare placuta - daca puteti de ceata!

 

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)

http://community.webshots.com/user/cristina_smn

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Eu vroiam sa ies cu Maria in parc in dimineata asta, dar m-am lasat din cauza vremii, poate dupa amiaza.

 

Loreen, bine ai venit la mamici de Constanta! O sa ma duc si eu la Junior. Tot treceam cu masina pe langa el, dar nu am oprit niciodata. La Vick's suntem clienti vechi. Dodo cred ca are preturi cam mari. O sa mai colind vreo 2-3 zile prin oras, cat ma mai tin picioarele.

 

Roxana, si eu ma uit la bebelusi mici si imi aduc aminte de vremurile bune [:D]. Si Maria e copil cuminte deobicei. In ultimul timp face si ea prostioare si e f. incapatanata, dar e normal, ca doar ne apropiem de dificila varsta de 2 ani.

 

Multa sanatate!

 

Pupici

Cornelia [gravi] (35 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, imi pare bine ca avem vesti de la tine! Chiar acum cateva zile am intrebat-o pe Crixia daca mai stie ce faci. hainute dragute de bb gasesti si la un magazin de pe Cuza Voda, langa piata Unirii. Este micut dar au hainute deosebite si destul de convenabile (multumesc Crixia ptr sfat).

Noi suntem in 34 sapt si jumatate. Maine mergem la medic sa vedem ce face bb, ca in ultimele zile a fost asa cumintica...si nu ne-am mai vazut la eco de 6 saptamani. Abia astept sa intru cu adevarat in clubul mamicilor de Constanta..ma bazez pe ajutorul vostru.

Loreen, Cornelia....si restul gravidutelor din Constanta, nu vreti sa ne vedem, sa ne masuram burticile? Sa ne consultam in materie de achizitii ptr bb si spital?

 

Mygirl si Alexandra (34 sapt+)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si viitoare mamici. Bine ai venit Laura, iti doresc nastere usoara si sa ai inca un copil sanatos, care sa va aduca bucurii.

trebuie sa ma laud si eu, ma mananca degetele- Cristi a reusit sa se rostogoleasca de pe burtica pe spate. Spun rostogoleasca si nu intoarca ptr. ca la cat rotund este, e mai mult rostogolire. Nu a reusit performanta decat de 2 ori, in rest ramane rasucit doar cu partea superiara a corpului, fundului si picioarelor nu prea reuseste sa le faca vant. Dar mai incercam...

va dorim o saptamana frumoasa si cu mult soare.

 

Mamica Dana si un bebe Cristi.

Poze: http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am mai adus aminte de un magazin, Lisa. cred ca e cel de pe cuva voda...are hainute dragute si nu prea sscumpe (body de la z si de la croccodilo (sau cam asa ceva) si costumase...etc)

Loreen bine ai venit!!!

 

Roxa va asteptam cu placere...dai un sms, mesaj...

 

In we am avut pb cu comp, si acum avem, nu stiu cum de functioneste...cred ca s-a bulit un contact, ca softu pare ok...

 

Azi mergem la dr Dinca...sa vedem ce diagnostic ne mai da si ea...

DAvid e incantat de niste desene Maisy...nu mai poate dupa el si rade in hohote!! asa ca am si io timp liber...

ma tot gandesc daca va fi cald azi, pt ca trebuie sa ajung si cu comp la un service, si la tomis sa ducem caseta video si la dr...drumuri lungi si batute!!!

Am fugit

have a nice day!!!!!!!!!!1

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza frumoaselor.

LOreene, ione ai venit printre noi! ai o colega de povestit in Tania, si Andutza ei e marisoara fatza de ghindocii nostri!

Bdana, felicitari pentru rostogolire!!! de acusi sa vezi..ii va fi din ce in ce mai usor! as e la inceput, nu prea stie ce sa faca cu fundul si cu picioarele dar se obisnuieste el!

Vic hai sa va treaca si voua mucisorii de tot....si sa nu maia veti deloc anul asta ca v-a ajuns!!

aspiranta noastra Dana p. unde e???? Danaaaaaa!!!!!! hai la apel aici!

Simona nu au terminat aia de pus cablele??

Caty?

Liz (gabi)???

Narcisa????

haideti fetelor....

Julyyyyy!!!!!! hai mai zi-ne si tu 2 vorbe!!!!

Sanzi bafta azi la medic.

Cornelia cand mai vii in shopping nu dai un beep sa te insotim si noi?

Tania ce mai face Bibitza? io tot mai cred amenintarea aia ca ne calcati...[:D]

o saptamina frumoasa si calda tuturor!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici,

Ieri am fost la pitici pe la h 14.00 si am stat pina la 16.00.

Nu stiu ce sa mai fac, Mariei ii place sa se joace in nisip, nu prea am scos-o de acolo, in schimb Elena umbla tot parcul. Cind am ajuns acasa le-am bagat in cada [baie][baie]erau pline de nisip.

 

Sa aveti o saptamina super.

 

Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003id="size3">id="blue">

 

icraciun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yeah, de unde adsl ??!!:(((

deci cum ziceam prima nota de plata a modemului de telefon de pe 15 feb pe 14 martie a fost 300 de euroi.

a venit si urmatoarea : inca 230 ... desi de data asta am fost mai atenti. nu stiu cind ne vor pune linia inapoi . nu vor sa ne faca nici o promisiune desi deja sunt 2 luni si platim de ne spargem modemu de telefon ca sa avem cite o conexiune care-i mai buna pina si prin modemu maica-mii in Romania...

 

acum incerc sa-mi restring eventuale injuraturi ca-i post si oricum nu foloseste la nimic. nesimtiti ca astia mai rar.

 

fetele sper ca si la voi a venit primavara. aici vine o zi, pleaca alta. dar florile au scos capusoarele frumoase ...si macar la asta exceleaza olanda : flori la orice colt , pe orice petecut de pamint. o explozie de culori. :)))

 

o saptamina buna!!!

 

***********************

ooooo....aceste cuvinte ne doare!

http://community.webshots.com/user/s_b2702

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...