Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (30)


Recommended Posts

Buna fetelor! Ce o avea Constanta de suntem atat de multi bolnavi? M-am saturat de raceala care nu mai trece. Cel mic are tot timpul nasul infundat, s-a saturat micutul de atatia muci. Am descoperit ce bun este balsamul Baby Wick, il mai desfunda si poate dormi.

Mav, imi pare rau de tine si de Sebi. Si noua ne- dat Augmentin, dar i-am amintit doctorului ca este alergic, data trecuta s-a umplut de pete de la Augmentin, asa ca mi-a dat Cefaclor, pe care de abia l-am gasit. Daca m-ati fi vazut marti cu copilul in brate alergand din farmacie in farmacie, el mucios, mie imi dadusera lacrimile de ciuda! Dar a trecut, acum m-am mai linistit! ERa sa dau intr-o depresie de toata frumusetea, asta mi-ar fi trebuit.

Adinutza, vrei sa spui ca si cu vaccin s-a imbolnavit? Chiar ca-ti vine sa te dai cu capul de pereti! Si la noi in bloc sunt multi cu oreion>

Marlen_b pentru dintisori ne-a recomandat cineva Planta gingival, sper ca la voi sa aiba efect, ca la noi nimic. Ti-am vazut puiul si pe tine. Sunteti tare frumosi.

Dana, ti-am vazut frumosul la botez. Sa-ti traiasca!

 

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)

http://community.webshots.com/user/cristina_smn

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

peste tot e epidemie, nu numai in cta...nu va trece decit cind se stinge focarul si vine vreema calda, cred ca in vreo 10 zile din pacate.

Adina, cind i-ai facut vaccinul contra oreionului? ca daca e facut in ultimele 20 de zile e foarte probabil sa nu se fi terminat procesul de imunizare.

ca sa va mai destindeti va invit sa vizionati ceva pozne noi: http://community.webshots.com/user/rocksy25

Sanzi din pacate azi nu poate mameza mea sa stea cu pitaku...o lasam pe alta data! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey, roxa, imi vine sa-i mananc pitakului obrajorii. imi inchipui ce caltabosi are (piciorusele). e super poza aia dormind. doamne ce mobilitate au.

apropos, imi place trandafirul tau din pept.

 

 

 

gen, mamica doar de [bicla] marius

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihi trandafiru costa fabuloasa suma de 30.000 de lei...si mi-am luat toate culorile! (cine vrea da spaga si zic de unde![:D]

Gen are niste caltabosi de lesini de ris....si culmea e ca se gidila si ride in hohote....[:-)))][:-)))][:-)))]) si uite as aimi adoarme de vreo 3-4 zile. eu care duceam o adevarata lupta sa ila dorm, acum il las in pat, se catara pe acolo si sapa pina oboseste..si adoarme in pozitiile astea de contorsionist.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, Buna ziua!

Acum o inteleg pe July..... servici, casa, griji.... alte preocupari, alergatura! Dar pe voi nu v-am uitat, sa stiti!

 

Ione, singura noastra floricica cu doi boboci, iti doresc sa ai mult bine in jurul tau![floare3] La multi ani! [s]id="Comic Sans MS">

 

Alexia, acum este bine, parca s-a mai obisnuit cu plecarea mea zilnica, caci la inceput a cam plans, se trezea si imi simtea lipsa.

Voi sunteti singurele care ma intelegeti si va pot spune ca mi-a frant inima, dar m-am incurajat si mi-am zis ca trebuia sa o fac acum sau la vara.

Seara mananc cu ea in bratae, manca si ea cu mine(de dragul meu, chiar daca e mancata), vrea la mine in brate, iar eu nu o refuz(caci cei de acasa imi atrag atentia ca se obisnuieste in brate). Apoi ne mai zbenguim putin seara prin pat, ne iubim, alintam, caci doar sunt singurele minute dintr-o zi cand sunt cu ea.

 

Eheee, as mai spune eu, dar acum sunt pe fuga!

Pa!

 

Racushoarele Cristina[indecis]&id="size4"> [:p] Alexia id="Comic Sans MS">id="size2">id="teal">

crixia@gmail.com

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brrr..ce frig este astazi!

Am scos-o putin pe Bia la plimbare si am inghetat. Noroc ca pe ea am imbracat-o ca de iarna.

Duminica venim si noi. La 12, la cofetarie, a ramas asa?

Roxa ti-am vazut voinikul..e tare haios, si-mi plac falcutele lui. Hai ca-mi fac si eu albumul s-o vezi pe pitika mea. Cand ne intalnim?

 

 

Tatiana si Biuta printesa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

Verdictul a fost dat: Bodo are oreion! Toata noaptea a facut febra si eu nu am reusit sa ma odihnesc inca, [bang] parca sunt zombi.

Mai rau e ca el face alergie la ibuprofen si paracetamol si doar cu novocalmin si Belladona plus comprese si sosete ude i-am scazut temperatura. Va dati seama ce noapte am avut, si apoi ce zi cu Andrada care s-a trezit la 7 si care are programul in contratimp cu Bodo. Ca si cum nu era suficient mai e si ziua aia critica din luna iar mama imi zice de bunica mea, care a facut un AVC si care e in spital ca e foarte rau si ca i-au descoperit si diabet si face 3 insuline pe zi, si mama mea e cu inima si as fi vrut sa o ajut dar nu am cum...

Sunt intr-o stare fizica si psihica proasta, dar sper sa-mi treaca repede.

Roxanaid="red">, Andradei i-am facut vaccinul Priorix pe 10 martie (atunci trebuia) iar lui Bogdan i l-am facut pe 21 martie pentru ca aveau in gradinita 2 copii oreion. Crezi ca e posibil sa faca si Andrada?

E tot ce ne-ar lipsi mai ales ca trebuie sa plecam din tara pe 15 aprilie.

Va pup, adica nu, ca suntem in carantina :)

 

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

 

pozele noastre: http://www.adina.as.ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...