Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (30)


Recommended Posts

Dar ce liniste si pe aici in we, am crezut ca numai gravidele au program de... [:D]gravide...[:D]

 

roxanazid="red">, cu cea mai mare placere, dar am de facut cumparaturi de la Metro maine si dupa aceea vreau sa merg cu mama mea la Scapino ca mi-e pofta de spaghete!!!! Am incercat sa-mi fac eu astazi, dar era sa ma otravesc eu cu mana mea [:D][:D][:D] asa de buna gospodina sunt!!!! Dar promit solemn ca voi veni duminica viitoare!!!

 

sanzi_anaid="red">, eu sper din tot sufletul sa ajung din nou in Alaska, dar de data asta cred ca voi ramane definitiv acolo... avem ceva sanse, dar sa vedem...

 

Va pup,

 

Irina si bebe 21 sapt.

 

 

 

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Brrrr...mai fetelor dar ce frig este astazi..

Am iesit putin cu Bia si iar am inghetat.

Maine ne vedem? Ramane tot la 11, chiar daca nu se face mai cald, da?

Tania stai linistita, ca asta este realitatea, nu am de ce sa ma supar. Cand am sa ma ingras cu 5 kg am sa te anunt, si iesim sa sarbatorim, ce zici?

Fetelor, abia astept sa ne vedem maine.

Pupici tuturor, si o zi buna!

 

Tatiana si Printesa ei, Bia.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

frumoaselor daca maine e tot asa vant ca azi noi nu venim, ramane sa ne vedem cind o fi mai cald. daca venim dam telefon.

Irina noi in week end avem program de mame..adica acelsi ca in timpul saptaminii: lucru, copii, gatit, barbati, samd.[:D] asa ca...bucura-te acum![:D]

o noapte frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare![bis]

 

Sebi este muciooooooos, asa ca noi n-avem voie sa iesim pe vremea asta afara..... Sa ne povestiti cum v-ati distrat in parc!

Speram si eu sa ma odihnesc azi, insa.... am tone de rufe de calcat, printre altele, de... program de mamica[:D] si in weekend!!!

Tati va fi plecat cateva zile, trebuie sa-i pregatesc bagajul [biz].... Vom fi singuri si muciosi.....[alcool]

 

Vestea proasta este ca: a murit bunica Adinutzei! Nu stiu cum am putea s-o ajutam.... Aveti idei?

 

Va pupam si va uram o zi calda!

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang]Suntem "arestati" la domiciliu...... din cauza de... muci....

 

Haideti sa va spun si eu cum "vorbeste si ne striga" baiatul nostru: tata, tati, mama, mami, tataiii-tataie!!!, apa, pa-pa (cand vrea sa mearga afara sau cand pleaca cineva si bine-nteles face cu mana), gata (cand vrea sa scape de ceva anume... de ex de curatat nasul sau de pusul pampersului), da (si da din cap afirmativ), na-na-na (nu, nu, nu), ete! (uite! si atata cu degetul ceea ce trebuie sa vezi), tea (ceai), ham-am (la catei),piii (pis, la pisici), ana, ada (de la Andreea, vara-sa), bebe (la copiii din poze), beee-bec (si arata becul), tis (ceas), nasss (nas), ti-ti (tit-tit, de la masina), ti-ta (tic-tac de la ceas), ufff-ufff (la calorifer, aragaz, etc, unde n-are voie), kahh (caca), baaaa (dupa ce loveste mingea cu piciorul), kaku-baaa (cucu-bau).... si .... cred ca mai sunt si altele, dar nu-mi mai vin mie in minte acum![:D]

 

Tot de lauda ar fi faptul ca deja construieste din cuburi!, desface filete[/i]! (de ex dopurile de la sticlele de plastic) si se joaca cu mare placere cu o broscuta testoasa, care are orificii de diferite forme geometrice [/i]pe carapace, prin care el introduce formele respective[:D] (nu stiu daca intelegeti ce vreau sa zic[:D]), apoi ridica ccc carapacea si scoate formele-"cuburile" de acolo, bucata cu bucata si o ia de la capat!!!!

Ii mai plac la nebunie: masinutele si mingiile si toate jucariile care scot sunete!!!! [bis]

 

[:D]Cred ca l-am laudat destul pt azi, nu?[:D][:D][:D]

 

Va pup si va urez o noua saptamana cu realizari!

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Sebi, esti baiat mare! Bravo Mav, ai motiv de fericire cand vezi realizarile puiutzului tau!

Sa va faceti bine repejor, ca cica se incalzeste putin vremea in zilele urmatoare!

 

Lauda zici..... si noi, si noi! adica eu ma laud ca aseara a zis fata mea "bete, bete" si ne uitam crucis la ea si nu intelegeam ce zice. Peste un timp am priceput[mariaj] Copila noastra tinea strans langa obraz pe Winnie the pooh si zicea ca-l iubeste, dar se auzea ...be'te. Nu cuvantul era problema, ci noi ca aveam mintile inchise si nu intelegeam. Offf, neuronii!

 

Oana, ai aflat conditiile pentru gradinita lui Paul! Sa-mi spui si mie!

Adinutza, condoleante pentru bunica ta!

Roxana, te auzisem ca incepi serviciul in aprilie! Cand, mai exact?

Tatiana , tu nu sta, mai da cate un telefon, preseaza femeia aia, spunei ca ai primit amenintare scrisa de sistare, ca sa o pui la treba! Tu crezi ca daca e a promis ca in data X face se va apuca de treaba? eu nu cred, ca sigur mai intervine altceva de lucru, si ai sanse mari sa nu te rezolve in termen. Nu-i de gluma!

 

Noilor venite(se stiu ele care sunt) le urez mult trafic pe DC, inclisuv la mamici de Cta, sanatate si copii cuminti!

 

Racushoarele Cristina[indecis]&id="size4"> [:p] Alexia id="Comic Sans MS">id="size2">id="teal">

crixia@gmail.com

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara dragutzelor.

Crix, am mai amanat un pic mersul la munca ca am ceva probleme de rezolvat. asa deci Alexia vorbeste codat...[il] minca-o-ar mama de dulcica.

Tatiana, iarta-ma ca nu am raspuns azi cind ai sunat pui dar eram in biserica. dupa aia...m-am luat cu treaba si am uitat sa te sun....rusine sa imi fie![V] nu mai fac, promit [pup] 1

v-ati intalnit azi? ati facut si ceva pozne? astept cu interes relatari!

pupi tuturor si o seara frumoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Cum a fost ieri la intalnire? Daca ati sti cat am vrut sa vin si eu cu Mihaita, dar e in continuare racit si mi-a fost teama sa-l scot.

Mav, e vorbaret baiatul tau, sper sa-i calce si al meu pe urme, ca m-a terminat cu ta-ta-ta si em-em -em (adica pe mine ma striga, dar doar cand ii este foame si are nevoie de ceva).

Irina, iti prieste sarcina! Arati chiar foarte bine!

Cum reusiti voi sa va mentineti atat de suple? Eu nu mananc mai nimic toata ziua, alerg incontinuu dupa pitic si nu se vede deloc. Plus plimbarile lungi.

 

V-am pupat pe toate!

 

 

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)

http://community.webshots.com/user/cristina_smn

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...