Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (35)


Recommended Posts

Lilia, multa sanatate piticei tale. E o dulce si o luptatoare mica. O sa vezi ca va fi totul bine si nu o sa mai aiba probleme de nici un fel.

Moss, sanatate multa Alexiei tale! Stiu cum e sa fie bb racit. O sa fie bine in cele din urma.E aiurea sa-ti vezi copilasul bolnavior si e minunat sa-l vezi iar razand.

Ca tot pomeneati de burtici, eu vreau si eu sa ma inscriu in clubul vostru, al celor care mai vor un bb, dar asta doar peste vreo 2 ani. Prima data sa imi recapat silueta si sa o vad pe Alma crescand, sa ma pot ocupa din plin de ea (stiu ca e ff importanta atentia acordata copilasului, mai ales in primii doi ani de viata)si, nu in ultimul rand, sa ma ocup mai mult de partea profesionala.

Aissa, iti doresc din suflet sa ti se implineasca visul. Nimic nu e imposibil. Chiar cunosc cazuri de persoane care au avut inca un bb dupa ce au adoptat unul. Cica sunt mult mai relaxati si asta are o influenta benefica asupra psihicului si corpului.

Noi plecam afara imediat. Mai intai o sa curat insa casa, macar o sa aspir si spal pe jos dupa ce vin. Aici e nesperat de frumos (de obicei ploua foarte mult, dar acum vad ca e vreme frumoasa mai multe zile consecutiv).

O zi buna si pupici,

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, am urmarit azi dimineatza la televizor prognoza pentru luna aprilie si nu a fost deloc imbucuratoare - va fi o luna rece, cu ploi si chiar inghet....[xx(].

 

crini eu stiu ca atunci cand incepi diversificarea se folosesc cateva picaturi de ulei de masline si nu o linguritza. Dar poate acolo la mama lui o fi mai bun si e recomandat in cantitate mai mare. Eu ii pun cateva picaturi in piure-ul de legume si asta nu in fiecare zi.

 

adela, Alexia se trezeste de 2 ori pe noapte si atunci goleste un san, oricat de multe cereale i-as da seara. Asa s-a obisnuit si nu da semne ca renunta.

 

Eu abia astept sa scap de Huggies, am dat-o cu un spray cu aloe unde s-a oparit si sper sa-i treaca. Tare nu-mi place cand are probleme de genul asta.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ionela, si eu ma mai gandesc ce scump era Stefan in primele zile... eu ma uitam la el si ma lua plansul...mai ales in spital, plangeam intruna de bucurie binenteles.Si cat de mult s-a schimbat!

 

frosa sa stii ca si eu i-am dat la Stefan iaurt simplu cu biscuiti chiar si fara si tot asa cum zici tu regurgita putin si mirosea ff urat a acru. Chiar azi i-am mai luat si vreau sa-i dau, nu i-am mai dat de mult, si sa ma conving daca din cauza lui mai regurgita asa.

 

mada , sa vezi tu cat m-am chinuit eu sa-i fac la Stefan program...eram obsedata de aici cu treaba asta...si pana la urma si-a facut el unul singur...seara la 21 maxim e la somn, dimineatza pe la 6-7 se trezeste si peste zi foarte curios...o zi doarme de la 10 la 14 si alta zi de la 14 la 17.... cand cum... Masa o ia cam la ore fixe.

 

anielas si la Stefan ii place intre noi, dimineatza mai ales, dupa ce-i dau sa manance si deobicei cand il schimb, sta la noi in pat, sotul doarme, si de multe ori se intinde la el si-l prinde de nas sau de par. Si il trezeste cu chicote!Da imi place ca e foarte curios, se uita asa, cand la unul cand la celalalt...

 

LiliaToma, eu nu am apucat sa vad pozele, nu e nici o problema! Iti doresc din suflet sa ai puterea sa treceti cu bine peste toate, si micutza ta sa fie la fel de cuminte si rabdatoare! Pupici!si sanatate!Sunte-ti amandoi frumosi si curajosi!!!

 

moss sanatate maxima Alexiei!

 

va plage-ti voi astea care alaptati inca de menstruatie??? Da ce zice-ti de mine ca nu mai alaptez de o luna jumate...si inca nimic! Da nimic!! Mie mi-a venit pe la 6 saptamani ceva, fff putin si de atunci inca nimic...eu tot astept, inca nu mi-am facut test de sarcina, nu cred ca sunt gravida pentru ca uneori am dureri asa de burta ca si cum ar trebuii sa imi vina...da nu vine!

 

deci zice-ti ca nu e problema cu kk? asa de des? Pana la ora 14 face de 3-4 ori si apoi mai face o data dupamasa.Dar v-am spus ca a trebuit sa-i schimb laptele, ei bine, acuma am vazut ca Nan are lactoza, pe cand Similac era fara lactoza, deci probabil ca si asta e de vina, face kk dimineatza de mai multe ori cate un pic, si de mai multe feluri...Oricum, incet o sa-i introduc din nou Similac si apoi vedem daca asta a fost problema...bietul copil...l-am zapacit rau cu laptele asta! Desi el nu pare afectat.

 

Mi-am adus aminte ca zilele trecute aissa era necajita de remarcile mamei si sorei...hm...aissa, sa o vazi pe mama...Stefan chiar la inceput cand invata sa stea in fundulet, se legana intruna, asa ca un copil parasit, si mama tot timpul imi spunea ca nu face bine copilul, ca ce fac cu el? de face ca nebunul...si chestii dastea ca e mai mic...am parte mereu, asta pentru ca sora mea are un copil de 2 ani cu 20 de kile....si Stefan nu o sa-l ajunga niciodata pe Victor... da, "e slabutz bietrul de el" Vorbe aiurea! Nu merita bagate in seama!

 

 

 

 

 

 

 

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICIid="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

l-am pus si eu pe Stefan rezemat de pat! Si sta si el cateva secunde! Numai ca eram singura acasa si mi-a fost frica sa-l las singur sa-i pot face poza, asa ca poze pe cand il prindem pe tati acasa sa ne faca el!

 

 

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICIid="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna....

Aissa nu se stie niciodata...dar dupa cum si tu ai spus...acum aveti o minune in viata voastra poate o sa vina si cea de-a doua.Doamne Ajuta.

Ania nici mie nu mi-a venit pana acum dar nici nu vreau sa vina asa de curand....mai ales ca spune-ti ce simptome aveti.Si eu alaptez dar inca nu am mancat "produsele interzise" pentru ca am avut o problema o data si m-am lecuit(am mancat castravete verde si a plans bubu rau).

Adela eu ii dau la 10 30 fructele si la 16 30 legumele cu carnita si in rest ...tzitzi.

Mada bubu la 5 luni si 15 zile are 7.100 kg si 64 cm.

Lilia multi pupici pentru tine si Amelia ca a-ti fost curajoase.Va dorim multa sanatate .[pup][pup][pup]

Avem si noi o problema la un ochisor(obstructie de canal lacrimo-nazal)si ni s-a spus de catre doamna dr.Luminita Teodorescu de la OFTAPRO sa mergem dupa 6 luni sa ne faca desfundarea canalului.A mai patit careva asa?Mie imi este frica de anestezia totala...nu stiu cum o sa fie..[q]...Am facut tratamente peste tratamente si degeaba.[bang][bang][bang]id="red">

 

 

Acum va lasam...pupici si pofta buna.

 

Oana[mamica] si [copil]Danny(17 10 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, eu m-am calmat, nu le mai ascult. Fie cum o fi, oricum Tony cand ma aude zice ca nu-s normala si ma lasa in pace...Oricum, eu de greutate nu ma pot plange, e bine.

Iaurt nu mai incerc deocamdata, v-am zis ca se stramba rau, la branza la fel. In schimb ieri si azi sa nu-i fie de deochi, mi-a papat si fructele si legumele foarte bine.

Pampers - mi-a luat acum Tony un bax de 80 din Carrefour, i-am si desfacut curioasa sa vad cum sunt. Si surpriza: sunt tot cu stratul doar pe centru, dar am si un flyer cu explicatia: arata 2 poze, una din ele are niste sageti care semnifica cum ca e strat doar pe centru astfel incat copilul tau sa stea mai comod si jos arata doua masuri gradate cu semnul egal intre ele si cu "pipi" desenat cum ca ar absorbi 250 ml. Deci, din fabrica vezi doamne, i-au facut mai buni. Absorb la fel, dar sunt mai subtiri intre picioare.

Si ne-a mai luat tati azi cadouri.....carucior pe care puteti sa-l vedeti aici si niste costumase tare ieftine (39.000) si de bumbac, numai ca sunt cam mari. Dar creste fata si o sa-i fie bune (pe la anul....[:D]). Caruciorul mi se pare ca e ca al Mihaelei, numai ca asta a fost 1.300.000. Mai aveau galbene si albastre. Si ne-a mai luat ceva:imprimanta. Acum ne mai trebuie hartie sa scoatem pozicile si pe hartie (am primit oricum si un plic cu mostre de hartie, vreo 5 bucati...)

Daniver, sper sa fie ok cu ochisorul, nu am patit dar am auzit pe cineva ca se plangea, la amandoi ochii avea probleme, dar nu stiu ce a facut mai departe.

 

 

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">

[foto]cu printesa id="violet">[ispita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mi s-a ridicat vizigotu in picioare id="red">sprijinindu-se de patut. Ii pusesem eu niste perne pe acolo sa nu mai dea cu capu cum am facut mai acu vreo 2 saptamani, desi am aparatori, si s-a sprijinit mai intai de perne, dupa aia de aparatori si copacel, statea cupilu meu in picioare ca un om beat! Sa lesin langa el cand l-am vazut... de poze sa nu ma intrebati ca normal ca nu aveam camera la indemana....

 

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aissa, de ce zici de salopetele alea ca-s pentru la anu?crezi ca no sa-i vie bine peste vreo 2 luni? eu cred ca da!tu stii ce repede cresc???? [:D]

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004) - POZICIid="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am lipsit (motivat - am avut muuult de lucru) si am avut ceva de recuperat [:D]... Ati scris, nu gluma!

 

In primul rand [s] LA MULTI ANI!id="red"> [s] pentru toti piticii care au mai implinit o luna!

 

Pentru ziua de ieri: [s] LA MULTI ANI!id="red"> [s] pentru Cristina! Sa fii sanatoasa, fericita si iubita! (E drept ca e cam tarziu... dar [iartama]!)

 

Am vazut si eu in sfarsit pozele noi: Mcm, Mihaela, Ana_a, Andora, Aissa, Lilia... [pup] pentru pitici scumpi si frumosi... Cat au crescut si ce mult s-au schimbat!

 

Mihaela, Danina, Aissa foarte frumoase carucioarele, sa le stapaniti sanatoase... Eu m-am grabit cand l-am luat pe asta sport si este gri cu negru... mi-ar fi placut si mie unul mai colorat... Asta este... la urmatorul bb!

 

Si eu sunt tare curioasa care dintre noi va fii gravida prima... Aissa tinem pumnii ca tu sa fii! Eu abia astept sa mai avem inca un bb (tati zice inca 2, dar ramane de vazut) insa mai am eu niste probleme de tratat... si oricum nu m-as descurca... mai astept sa creasca Elena, ca sa ma pot intelege cat de cat cu unul dintre ei...

 

In legatura cu scutecele, noi am ramas la Pampers, masura 3 (ca fata mea e pitica). Eu sunt multumita de ele, pana acum n-am avut "accidente". Oricum am obs. ca cele mai bune au fost cele new born si pe masura ce a crescut marimea, a scazut calitatea... O sa vedem la ce trecem mai departe, cand o mai creste copilu' si nu mai sunt buni masura asta... ca din cate ziceti voi Pampers 4 nu sunt prea grozavi.

 

Noi avem periuta de dinti de muuuult... am primit-o cand bb era in burta... acum sper s-o gasesc cand voi avea nevoie de ea... cred ca am pus-o bine.

 

Herra pana acum eu nu i-am dat carne de vita... habar n-aveam ca fierbe foarte greu... bine ca ai zis. Nina multumim pentru sfat!

 

Danina mama sta pe langa Banc Post, destul de aproape de voi... asa ca vb cand ma mai duc pe la ea si poate ne vedem.

 

Bozo asteptam pozele de la botez!

 

Pufymic ce mai face bazucu?

 

Mai nu va mai plangeti ca sunt bb mici, pitici... Noi am batut toate recordurile... 5.750 g la 5 luni (s-a nascut cu 3050) si 63 cm (49 la nastere)... aica 2.700 in 5 luni... Eu ce sa mai zic?

 

Moss multa sanatate!

 

Mina bine ca ai zis de caise si pere... chiar maine intentionam sa-i dau piure de caise cu branza... Si felicitari vizigotului pentru performanta! Altadata sa ai camera foto la-ndemana... pai se poate...[:D]

 

Daniver tinem pumnii sa fie bb bine... poate pana la urma se rezolva cu tratament!

 

Mihaela ce ati facut la doctor? Cat mai a luat pitica in greutate?

 

Am observat ca maimuta mea este fascinata dupa bijuteri, ceasuri... orice straluceste. Nici n-are pretentii... I-am promis ca i le dau ei cand o fii mai mare [:D].

In rest nu ne mai laudam cu nimic... azi am iesit putin afara, dar mi s-a parut inca rece, asa ca n-am stat decat o jumatate de ora... poate maine o sa fie mai bine...

 

[pup]

 

 

[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...