Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (35)


Recommended Posts

Hai ca m-am indurat sa calc si am pus poze noi in albumul 6-7 luni. Acum sa vad cine ce zice de fata mea...Ma refer la sora mea si la mama care imi tot zic ca e cam micuta de statura, de mi-a intrat o ideea fixa in cap, dar hainutele abia ii vin. Tricoul e pentru 6 luni si ii e fix de nu cred ca la vara o sa i-l pot da, iar sarafanul poate-poate.....

Fetelor, chelioasa mea, abia ii cresteau si ei cateva fire si acum ii cade parul...e numai puf in pat si are niste portiuni "chelioase" pe ceafa si in zona perciunilor....

In ce priveste mancarea, am vrut ieri sa-i dau 2 lingurite de iaurt, dar s-a strambat ca nu stiu ce. Mai incercam....

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">

[foto]cu printesa id="violet">[ispita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Aissa, dulcica-dulcica foc printesuca ta! [pup]

Auzi, m-ai provocat si simt ca izbucnesc... Printesa ta e o scumpica si jumatate, e mare si grasunica, e o papusa!!! Hai sa-i mai lasam in pace pe soacra, sora, mama, vecina care au opinii nelalocul lor, stiu ca nu-i cu rea intentie, dar fiecare vede ce i se pare si ne alarmeaza ca - deh - suntem mame grijulii toate.. doar eu stiu cate probleme mi-am facut cu Uca mea ca are capul prea mare, ca e prea slaba, chiar aseara imi zicea cumnata-mea ca are ochiul drept umflat rau (!) dar de fapt asa are ea conformatia obrajilor si sunt amandoi la fel... nu mai zic de vecine, ca nu rade mereu, ca nu plange ca un copil normal... ati vazut ca era sa-i fac si tomografie de toanta ce sunt [neand][poc][bruta][mariaj][duel][haibat]

Pupati-i pe bebici si priviti-i ca pe cei mai frumosi din lume!(daca era cazul sa o mai spun) Nu zic sa nu ne ingrijoram cand e cazul, dar sa nu fim prea subiective ca nu-i mai lasam singuri nici la 20 de ani... Scuze de "avant" dar stiu cum e...

 

 

Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm)

http://photos.yahoo.com/andreeaoracle

http://community.webshots.com/user/andreeaoracle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata mamici!

 

LA MULTI ANI CRISTINA!!!![s][s]

 

LA MULTI ANI ALEXIA!!!!![s][s]id="size3">id="red">

 

Sunt tare necajita ca are bazucu meu diaree.......ieri am avut eu(nici azi nu-s tocmai bine, inca ma mai doare stomacul), si azi dimineata de la 6 pana la 9 mi-a facut el de 3 ori kk si e moale...

I-am facut deja zeama de orez si a papat un pic de orez asa fiert(fara zeama)....i s-a parut interesant....si i-am dat si ceai de menta.

Sper sa-i treaca repede sa nu mai ajungem pe la spital....[:(]!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roandre id="navy"> palarioarele sunt luate de pe www.childrensplace.com , la noi am vazut ceva la magazinul "Z" dar cam scumpicele. Dar se gasesc si la magazinul cu hainutze chinezesti foarte frumoase la preturi bune.

 

 

Si Alexia se trezeste noaptea de 2 ori sa pape san, nu cred ca va scapa usor de obiceiul asta.

 

Aseara am dat cu albastru de metilen si bineinteles ca mai intai a lovit linguritza cu doctorie cu manutza pe care apoi a dus-o la nas si pe urma se uita tare uimita la tata'su cum radea in hohote de mutra ei pictata, hohotele fiind sporite de ochisorii ei uimiti. Pana acum nicio schimbare in starea noastra de sanatate.....nu mai iesim afara ca-i urrrat....

 

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu, chioara de somn. Ca al meu cupil de 3 nopti se scoala la 4... drept ca nici scutecul nu-l ajuta, ii iese pipi din el si cred ca de aia.... Eu suparata pe Pampers am trecut la Fixxies, buni, de calitate, moi, lipiciosi, absorbanti numai ca bebe e prea subtirel in talie si ramane loc, daca face mai mult pipi deodata pac, iese ! Drept pentru care m-am pus pe cercetat piata si raportez:

 

Pampers: stie toata lumea cam cum sunt, ideea e ca incepand cu marimea 3 miroase a petrol cand se umple de pipi si nu mai sunt atat de bine umpluti cu material absorbant, INSA, nu a iesit pipi niciodata

Daipers: am incercat numai 3 buncati, e un pic cam tare materialu, dar fundu lu bebe nu s-a sesizat. Alta problema ar fi ca au benzile adezive un pic mai inguste, dar nu cred sa fie asa important. Au insa elastic la spate.

Libero: moi, frumoase, imbraca bine, stratul exterior este "mai impermeabil" decat la celelalte, au elastic la spate. Punct negativ: benzile adezive sunt cu lipici si se lipesc pe o banda dintr=un fel de musama, daca dupa baie dai cu mana de ulei pe acolo nu se mai lipesc. Si, in ciuda elasticului, azi noapte iar accident, pipi pe dinafara.

Huggies: sunt frumusei, au elastic la spate, se asaza bine, benzile adezive sunt ca la Pampersi, cu arici, ramane de vazut cum rezista la pipi de noapte.

Normal ca de la atatea marci de scutece schimbate in scurt timp vizigotu e un pic iritat, insa sper sa ne stabilim de vrun fel in curand.

 

Andora, subscriu la avantul tau, sa fim mame grijulii dar nu exagerate!

 

La multi ani sarbatoritilor de azi si de ieri, sa fie sanatosi, fericiti si iubiti!

 

Noi iesim la plimbare in jur de 2, dar numai pe aici prin zona.

 

Nu stiam ca la varsta asta incep sa devina timizi... deocamdata la noi nici un semn, vizigotu ar sta in brate la oricine daca e rost de distractie. Numa la vecini nu reactioneaza, o sti el cupilu ceva.

We trecut am fost la cumparaturi in sel gros si am avut inspiratia (proasta) sa il pun in marsupiu cu fata la lume...vai de sufletul si mijlocul meu!!! Cum vedea ca ii da cineva atentie, de la cumparatori la supraveghetori de raion, se punea pe vorbit si chiuit, si, mai ales, pe dat de maini si din picioare.... Cand am ajuns acasa nu mai aveam centru de greutate.....

 

Acestea fiind spuse va pup si va las, ca imi cad ochii in gura de somn si tre sa remediez cu un cafe.

 

 

 

 

 

 

Mina si

Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati

din:09.09.2004

http://community.webshots.com/user/vizigotu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!id="red"> bebelusilor sarbatori azi. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

 

La Multi Ani!id="red"> Cristina. Multa santate si fericire alaturi de cei dragi.

 

Aissa, Alexuta ta este o scumpica. Nu te mai stresa atat ca arata foarte bine fata. Eu am o problema ca o sa se faca prea inalta [:D][:D]. Oricum are cu cine sa semene.

Mihaela, parca si tu mi-ai zis ca e inalta. Sper sa nu cresca mai inalta decat mine.

 

Nasol tare ca v-au luat caldura, astia anunta ca se raceste vremea si ma gandesc ca e frig in casa.

 

Pufymic, multa sanatate bazucului si iti tinem pumnii sa nu ajunteti iar la spital.

 

Ana, am vazut pozele cu vanita. Stefan sta foarte bine in fundulet in ea. Si noi avem vanita la fel dar Alexuta mea nu sta bine in fundulet inca. Mai avem de exersat [:D].

 

Andora, Mihaela si eu am cautat palariute dar parca mi se pare cam mult sa dau 300 000 pe o palarie care peste 2-3 luni nu o sa-i mai vina. Cred ca o sa mai asteptam pana la vara cand o fi sezon sa se mai ieftineasca.

 

Herra, de unde ai luat periuta? Nu ca am avea nevoie acum, ca Alexuta mea nu are nici un dintisor si nici nu are vrun semn, dar e bine de stiut ca sa nu umblam ca bezmeticii cand o sa avem nevoie.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Deci Mihaela cind o fi de merx la babyexpo vorbim cu o zi inainte.

 

Mina apropo de marsupiu, eu am renuntat inca de la primul bb. Am iesit de doua ori cu el si cind am vazut ca ... greu cu aplecatul (dupa chei sau diverse care-mi cadeau din mina tot timpul), cu mijlocul nu mai zic vorba ta cu echilibrul[:D] unde mai pui ca ma gindeam tot timpul sa nu cumva sa ma impiedic ..

 

Danyce m-am uitat la poze, chiar ca ai slabit.

 

Noi am luat palarioare de la un magazin din Unirea .

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.05)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

 

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi![s][s]

 

Am trecut cu bine noaptea dupa vaccin, a facut ceva febra dar s-a rezolvat cu un supozitor. Astazi pare sa se simta mai bine.

 

Si eu il gasesc pe Ben dimineata intors in toate pozitiile. Dar am noroc, ca daca ii este foame isi suge degetelul pana ii aduc eu biberonul.

 

Va anunt cu mandrie ca a inceput sa stea si puiul meu in fundulet fara sprijin. Sta 1-5 minute singur si apoi se plictiseste si se impinge de picioruse si se aseaza pe spate!

 

Pampers noi am folosit mereu si pana acum nu am avut deloc probleme!

 

Pupici!

 

http://photos.yahoo.com/cami0582

Cami-florina si bebe Ben (02.09.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] si de la noi sarbatoritilor de azi! Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!!!

 

Nu stiu cine zicea ca i-e greu bebelusului sa se acomodeze cu noua ora: noi mergem tot pe ora veche, la ceasul din camera lui nici nu am schimbat ora.

 

elyanne, am fost la inot la piscina de la crowne plaze, e curs organizat pt gravidute si pt bebei. A fost ok, au piscina si jacuzzi. In piscina apa avea cam 30 - 32 gr iar in jacuzzi era mult mai calda. Ne-am distrat super, am stat cam o ora in apa, pana s-a suparat domnisorul ca i se facuse o foame!... mai multe detalii, daca vrei, iti trim pe pm, ca sa nu plictisim celelale mamicute!

 

babirusa, noi am inceput cu piure simplu de morcov (fierbeam mai multe legume:albitura, telina ceapa+morcov, insa nu pasam decat morcovul). Dupa ce s-a obisnuit cu morcovul am inceput sa-i pun si alte legume din cele de mai sus in piure (mai putin ceapa) si apoi am adaugat cartoful.

 

Doamne ce vreme e afara! Oare cate zile o tine???

 

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)

ALEX cantaretul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...