Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (35)


Recommended Posts

Babirusa, pediatrul mi-a recomandat pentru inceputul diversificarii morcov simplu si apoi cartof cu morcov. Fiecare aliment introdus separat. Mai ales ca Armin are tendinta la alergii.

Deci e foarte bine cum ti-a indicat si dr. tau. Armin ii plac morcovii cu cartofi, gangureste (a se citi savura) tot timpul cand mananca.

 

Numai bine

 

Poze [bibe] (23.08.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La multi ani!id="red">Cristina si Alexiaid="blue">

Frosa, merci! Da,am slabit si inca incerc sa dau jos vreo 10 kg sa fiu cum vreau eu, adica asa cum eram cand am aterizat aici, in iulie 2002.

Mina, eu folosesc de cateva saptamani Huggies si sunt foarte multumita de ei, nu am avut nici un soi de accident, nici macar noaptea.

Almeiid="red">i se vede deja un coltisor de dinte in partea dreapta jos. Abia astept sa iasa de tot ca si ieri a fost cam maraici din cauza asta.

Pufymic, tinem pumnii sa-i treaca bazucului diareea si speram sa fiti bine amandoi.

Eu mutam mobile in camera piticei in miezul noptii trecute pentru ca domnisoara descoperise cablurile de la prize (de la seminulana de pe perete si de la babyphone, asa ca am purces la treaba si acum nu are cum sa mai ajunga la cabluri din patut.

Plecam is noi afara ca e tare frumos azi. O sa ne plimbam sa profitam din plin de calsura.

O zi buna si pupici tuturor,

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">

 

[iepu]Alma, sufletel mic si iubit -[foto]noiid="teal">

[iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">-[foto]si mai noi

 

Povestea Almeiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI dragi sarbatorite!

 

Andorra, multumim mult pt felicitari. Palarioarele sunt putin scumpute...mai caut dar multumesc de raspuns.

 

Aissa, ce bine ii sta Alexandrei cu sarafan roz...super misto! Bey, m-ati inebunit cu bandane, baticute, palarioare asa ca azi m-am dus sa caut prin sifonier si eu ceva de genul asta ca stiam ca am...va e clar ca nu le-am mai gasit caci ultima data cand am facut curat in sifonier le-am pus atat de bine incat nu le mai gasesc...hihihi. Asa ca am ramas cu poze cu capul gol.

Cat despre cat de pitica/inalta e bebelina...a mea avea 65 cm la 6 luni...a ta cat are? Iar cu parul...si a mea ramasese aproape chelioasa dar acum a inceput sa-i creasca. Eu tot astept sa aiba si ea codite sa-i prind parul...se pare ca totusi mai avem de asteptat!

 

Pufymic, ufff...de la ce ati facut diaree? Ai mancat ceva ce nu a fost bun? Ma gandesc ca puiul poate a facut si el de la lapticul tau daca tu ai avut prima problema asta. Da-i totusi mucilagiu de orez si supa de morcovi si sigur se va face bine.

 

Mina, Huggies la noi au rezistat foarte bine la pipi si chiar o gaseam uscata-uscata desi scutecul mai avea putin si pocnea de plin ce era. Singura problema cu ei este asta cu bubitele in dreptul elastecelor de la picioruse si spate. I-am dat cu pudra Baneocin si vad ca s-au cam dus dar nu inteleg de ce i-au aparut pe acolo daca la fundulet nu s-a iritat deloc.

 

Frosa, spunem cu o zi inainte de Baby Expo si ne vedem acolo.

 

Cami-florina, bine ca ati scapat si de vaccinul asta si felicitari pt bb Ben care sta in fundulet. In curand o sa stea si mai mult!

 

Mey, cand o sa foloseasca cineva periuta de dinti sa spele dintisori de bebe sa ma anunte si pe mine ca eu habar n-am de cand trebuie s-o pun in aplicare...desi ma gandesc ca mai mult o sa fie periuta obiect bun de ros pt bebelina!

 

Vremea e naspa rau afara asa ca o sa stam si azi in casa.

 

 

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 7 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andora, Ellen, Roandre va multumesc pentru incurajari. Eu nu sunt asa exagerata, zic eu, mai ales ca si mie mi se pare ca arata bine. Dar vorbind cu mama ca am vazut pozele celor ce stau in fundulet, in picioare etc., mama zice la un moment dat: "ea e si mai micuta decat cei de varsta ei". Moment in care parca mi-a dat in cap, eu considerand in continuare ca i se pare ei. Asa ca ii zic sora-mii ce mi-a zis mama si asta cica: "pai, sincer, si mie mi se pare la fel". Acum, sincera sa fiu si eu, si mie mi se pare "scurta" in membre, adica parca e scunda....Nu am mai masurat-o de mult, habar nu am ce lungime are. Dupa haine pot spune ca a crescut, am dat deja deoparte haine care nu-i mai vin. De greutate nu ma plang. Are sigur peste 7 kg de mult (avea acum o luna 6875). Saptamana viitoare o sa merg la dr (mergeam ieri daca nu era vremea asta "superba") si o sa-l rog sa o si masoare macar sa stiu cat are. Dar, vedeti, daca cei apropiati imi spun asa....de aia si ziceam. Ca sor-mea mi-a luat hainutele sa o imbrac de Paste, deci peste o luna. Dar ele ii sunt bune acum. Asa ca eu cred ca e o impresie a lor care o vad destul de rar.

Pufy, sper ca bazucul tau sa se lege la burta, la fel si tu, ca stiu cum e.

Roandre, Alexia a mai vomitat? Baticul era singurul obiect care avea ramasa eticheta cu pretul....75 sau 85 de mii de la "Z".

I-am facut semn piticutei pe tocul usii, dar va dati seama cat e de elocventa masuratoarea....si am masurat 63 cm. Pe 7 februarie, la internare (4 luni) avea 58 cm.

Andorra, rochita de 50000 ai luat-o din Carrefour? Sora mea a zis ca vrut sa-mi ia o rochita cu 50000 din Carrefour dar a fost convinsa ca am luat deja eu una, insa eu nu am intrat decat la raionul de bebei si se poate sa nu o fi vazut.

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">

[foto]cu printesa id="violet">[ispita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ne-am intors de la plimbare!

 

nu stiu daca v-am spus, dar ieri am inregistrat un insucces total cu carnea de vita...

 

Ellen - periuta de dinti am luat-o din Gima.id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SON – poze noi cu …NOIid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, intr-adevar cu 300 000 iau costumas cu tot cu palarioara cred... a propos de bandane si codite, am mai pus poze pe yahooid="red">... Inaltimea, la Uca era de 65.5 cm la 5 luni si 7 kg.. dar e inutil sa compari si 2 copii ai aceleasi mame [:D]. Par avea de la nastere dar nu-i cade decat ff putin, in schimb are cojitele alea in cap... dr cica sa le dau pace ca se duc singure... cand??

Pufymic , la noi e pe dos.. papati si banana, poate trece... Uca a baut cu pofta (!) suc de portocale (desi nu e ff indicat) si si-a mai dat drumul la burtica, dar banana o constipa.

Benid="orange"> felicitari pt stat in funduleata!!!

Aissa, da, de la Carrefour, e bluzita cu pantalonasi 3/4 si ei au o fustita... Mie sepcuta imi pare rau ca nu i-am luat, era 120.000 parca la raionul de palarii de oameni maturi [:D]

 

 

 

Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm)

http://photos.yahoo.com/andreeaoracle

http://community.webshots.com/user/andreeaoracle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

La multi ani ALEXIA si CRISTINA!

 

Am reusit si eusa vad pozele..super scumpici puiutii [pup]...tare bine ii sta Alexandrei in rochitza...eu am ajuns la concluzia ca Inei inca nu i se potrivesc...pt ca e prea cheliutza si nu se incadreaza..dar cred ca o palarioara sau o bandana ar rezolva provlema [;)]...

 

Ionela...eu spuneam ca nu ne obisnuim cu noua ora...seara s-a repetat povestea..a adormit din nou pe la 11....iar eu eram zombi ca s-a trezit si noaptea destul de des.

 

Lucia..sieu alaptez inca..si parca nu pot sa incep sa mananc normal...cu toate ca uneori mor de pofta ..ammai gustat de cateva ori si alimente "interzise"...si parca s-a simtit la Ina..sau mi s-a parut mie...

 

 

 

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)

[foto]Inutza televizomanaid="red"> [ttv]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucia - si eu alaptez; si mananc orice; ma abtin de la ciocolata cu 1/2 ora inainte de masa bb-ului...

 

asa mi-a zis si doctorita - o mama care alapteaza nu fumeaza, nu bea alcool si nu ia droguri! in rest...aproape orice, fara exagerari si cu urmarirea eventualelor reactii ale copilului.id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SON – poze noi cu …NOIid="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...