Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (35)


Recommended Posts

Crini din pacate se pare ca au dreptate cei de la ambasada acelasi lucru mi l-au spus si mie. Insa o sa incercam sa facem o procura la ambasada cu care sa imputernicim un bunic in romania sa se ocupe de actele lui bebe, se pare ca ar fi posibil asta de catva timp.

Sa speram ca e ok.

 

noi si bebe Marc id="purple">[patut]

(28.08.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La Delea Veche Mihaela. Mai, dar bebelina ta sta in picioare?? ca eu sunt in urma cu noutatzile? merge si de-a busilea? al meu se intoarce doar pe burta fff rar, nu si invers.. cat despre mers de-a busilea.. nici vorba si e doar cu o luna mai mic. Hai ca ii face Tudor ochi dulci, s-a bucurat nevoie mare la poza ei [:)].

 

Cat despre alaptat, a fost chiar exclusiv: 20 ml de suc de morcov si 3 linguritze de suc de mar nici nu prea conteaza. si mai stam cateva zile tot cu tzitzi, si incepem cu supitza. Apropo, fetele care ati inceput cu supa, ce ati fiert in ea la inceput?

 

Laura si Tudor (29.09.2004)

http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roandre, am vizionat pozele....hai mai ca avem fete mari. A ta sta in picioare, merge cu spatele...ce mai, vrea sa o ajunga pe Deanna. A mea invata in fiecare zi sa stea mai bine in fundulet, chiar se indreapta cand i se curbeaza spatele, nu mai cade imediat, bine inca rezemata, nu singura.

Daca saptamana asta nu cred ca mai ajung la cumparaturi (si din cauza vremii si din cauza ca tati, fiind alegeri, lucreaza si sambata si duminica), saptamana viitoare mergem sigur sa luam si noi un carut mai usor. Imi place cel al Alexiei, imi place si celalalt al Daninei si Andorei, sa vad ce mai gasesc si eu ca voi le-ati prins cred la oferta trecuta. Acum la Carrefour nu mai e in oferta. Dar oricum mergem si vedem noi ce gasim.

 


Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">

[foto]cu printesa id="violet">[ispita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am trezit si eu, pe seara, ca azi nu e 30 ci 31! Deci felicitari si sarbatoritilor de azi!![alcool]

 

Danina, de unde ati luat caciulita cu iepuras???!

 

Bozo, felicitari si sanatos sa fie creshtinu' tau, ca nu cred ca a ramas cu sechele nu, ca zici ca la petrecere a fost incantat?! Adica eu cred ca e mai mare stresul pe noi, mamicile. Si la noi a fost la fel.

 

Naty, multumim de aprecieri, suntem si cuminte...deocamdata ...ca de cand il iau cu mine la calculator si se uita la prezentarile de moda ... sustinute de domnisoarele voastre mi-e ca se strica baiatu' si i s-or aprinde calcaiele dupa vo' fatuca .. de n-o sa ma mai inteleg cu el!!!

 

 

 

 

Angela id="violet">[il] si [bonjovi] Licuriciul ei micid="orange">id="size3">

DAVID LICURICI mic (3 sept)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, mai dar tu ai o fetita mare nu gluma. Mai are putin si parca o sa va vad mergand de manuta [:D]. E scumpica foc in rochita.

 

Bozo, nasol tare. Unde ai gasit biserica aia? Eu zic sa nu te mai uiti la caseta aia ca sa uiti. Felicitari pentru alaptatu pana la 6 luni, ce mult mi-as fi dorit si eu. Mult succes cu diversificarea.

Noi am inceput cu morcovul prima data.

 

Crini, mult succes la ambasada, poate reusiti totusi sa rezolvati ceva.

 

Eu de maine incep serviciul iar bebelina mea o sa ramana in prima faza cu soacra mea iar apoi vine mama. Tare sper sa nu devina o alintata mai mare decat este [:D]..

De acum o sa raspund mult mai rar si o sa-mi fie dor de voi.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o alaptez pe buburuza mea dar de la 2 luni am mancat de toate, chiar si condimente si bb nu a avut nimic. Dar Alexia mea nu a avut colici.

 

Eu, anul trecut pe vremea asta as fi mancat numai castraveti verzi.

 

In prima supa eu am pus albitura si morcov si bb nici nu s-a uitat la ea. Pe urma am mai adugat dovlecel si o singura data ceapa cand nu i-a placut deloc. Bb nu apreciaza supa asa ca ii pasez legumele fierte si amestec cu putina zeama rezultata. Dar mai nou ii fierb legumele in abur si i le pasez. Inca nu i-am dat cartof. Mai astept putin.

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara buna!

Scriu pe fuga ca tocmai mi-au plecat musafirii si e-n casa un balamuc de nedescris...

Da, avem carut la fel-la fel, Danina! tot rosu-taxi..

Mihaela, multumim, sa stii ca mai avem de pus vreo 2 poze cu un baticut cu trenulet (eu lucrez la CFR).. Hihihi...

Laura FELICITARIid="red"> pt alaptat!!!!!!!!

Aissa, eu am fost in Carrefour pe 29 (oferta era pana pe 28) si erau si mai multe culori de carucioare [bang] si eu care m-am grabit.. Asa ca poate mai sunt... numai sa nu fi fost "zi moarta" intre oferte.

Caciulita cu iepurasid="red"> vrem si noi Danina, sau macar cu urechi de iepuras,... stie cineva?

Gata, ma duc la Uca, revin..

 

Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm)

http://photos.yahoo.com/andreeaoracle

http://community.webshots.com/user/andreeaoracle

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Aissa tocmai ce iti spusesem ca Alexia n-a mai vomitat azi si acum mi-a vomitat de 2 ori la interval de 20 minute (doar cat s-o schimb in haine curate) desi mancase ultima masa inainte cu 3 ore.

Eu o sa albesc cu copilul asta. Ma uitam la ea si o vedeam cum se forteaza sa vomite si pana nu a scos tot in jet nu s-a lasat...nu a mers nici cu tipat la ea, nici cu distras atentia...tot ce a vrut a facut.

Aissa, o sa vezi ca in curand va sta bine si Alexandra in fundulet. Noi dupa 2 saptamani am reusit sa ne mentinem echilibrul bine mai mult timp, de mers cu spatele a inceput de vreo saptamana (deci aproape 7 luni) iar in picioare sta ce sta dar isi da drumul la maini si cade daca nu sunt langa ea...nu are notiunea de a se tine singura ca sa nu cada.

 

Bozo, stiu biserica respectiva dar nu ma asteptam sa aveti parte de asa ceva. Noi am facut botezul la cea de la Piata Muncii.

In supica am fiert la inceput morcov, albitura, cartof, o feliuta ardei, o foita ceapa, pastarnac si telina. Am pasat doar morcovul, apoi am adaugat treptat inca o leguma in fiecare zi.

Fetelor, de ce nu se paseaza si ceapa?id="red">

Eu i-am pasat putina ceapa si a fost ok.

 

Ellen, serviciu usor si acomodare rapida. Eu cred ca o sa si uit cum e sa mergi la serviciu pana cand o sa ma duc...asta daca ma mai intorc la ei...hihihi

 

 

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)

[foto]Alexia, [zana] de 7 luni +id="red">

[foto]Evenimentele din viata meaid="red">

 

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andora id="red">am vazut pozele noi! Super pitica ta!

 

Aissa id="purple">si Alexandra e superba.......

Noroc ca nu sta bazucu sa se uite si el la poze ca tare mi-e ca s-o indragosti lulea de gagicutele superbe de pe aici si ma paraseste....

 

Noi suntem mai bine, piticu e cu chef de urlat si face ca cioara toata ziua[:D]! Cu kk e mai bine, face mai rar si nu mai e asa moale.....i-am fiert orez si i-am dat si gol, si zeama si orez cu banana.....

Eu....ma doare stomacul, dar trece!

Si mie mi-e dor de burtica, Mihaelaid="blue">.....am si uitata toate durerile pe care le aveam.....oricum de-abia astept sa am burtica din nou!

 

Cat despre alaptat, mananc de toate si bazucu nu are probleme! Fasole nu-mi place, asa ca nu stiu ce ar face dc as manca......

 

Ma duc ca ma solicita barbateii mei...(a se citi taticul care nu mai are rabdare sa stea cu piticul[:D])

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green">http://alesio.shorturl.com/

 

---------------------------------------------------------------------------

When life gives you lemons, make a juice!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crini,Blue, Bozoid="red"> intrati pe www punct consultia punct ro eu am o firma care se ocupa cu asa ceva daca pot sa va ajut o fac cu placere.

 

 

Angela si Andoraid="blue"> mi-a cumparat-o cumnata mea din Piatra Neamt dar fac rost daca pot [:D].

 

Andoraid="red"> si zanganele avem la fel ce mai fetele astea parca sunt gemene ca tot se gasesc de toate pe piata.

Carutul e ff ieftin si mi-a placut ca se strange bine si cum noi calatorim mult e bine sa il iau peste tot ca am unul de o tona care m-a cocosat pana acum dar il folosim inca.

 

Mihaelaid="blue"> bentita i-am luat-o de la Z am mai luat si palarioare misto dar cam scumpe intradevar.

 

[foto]Danina [zana] Diana - strengarita familieiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...