Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (55)


Oana_B

Recommended Posts

Andrea, spanacul il pun direct congelat la fiert.Si noi am avut bilute de ceara dar asta pe la 2-3 luni ...le gaseam prin pat.

Am vazut ca modertorii ti-au pus povesta nasterii pe prima pagina a forumului.Felicitari!

 

Liliana ce am vazut eu saptamana asta si mi-a placut foarte mult este COLLATERAL cu Tom Cruise si

FIRST 50 DATES cu Drew Barrymoor...ultimul cu toate ca e atat de relaxant filmuletul...io am plans pe rupte.

 

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

pupici!

 

noi am ajuns astazi la spital, moata mea a facut laringita si e foarte periculoasa deoarce in gat se formeaza un edem si din cauza lui te poti asfixia, de dimineata a venit dra acasa si mi-a spus ca nu e de glumit cu laringita, asa ca mi-a dat trimitere si azi am ajuns la Budimex (la ORL) la prima ora, i-au facut moatei o injectie si de atunci respira mai bine, i-am facut si aerosoli, acum mi-au imprumutat niste prieteni aparatul lor si ii voi face si eu 3 zile aerosoli, asta pe langa tona de medicamente pe care i le dau ...in fine, sper sa-i treaca repede si sa mergem in parc!

pupacim pe toata lumea ...am vazut pozele cu Luca, Bobo, Eva si sint asa dulci si scumpi, pupacim!

 

pupici

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea (mironeanu) nu se dezgheatza legumele congeltae niciodata, se pun direct la fiert in apa clocotita. cel putin asa scrie pe toate si asa le prepar eu.

heheh Carmen ia uite ce norocos ai! ia pune-l sa joace la loto daca tot e reportul ala enorm....mai stii?[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna...ieri nu v-am vizitat pentru ca am avut zi libera..a fost nu-s ce sarbatoare pe aici...si ne-am bucurat de o zi intreaga cu Luca pe care evident nu l-am dus la daycare.

Nici eu nu am vestibune...de 2 zile i-a parut lui Luca in zona de flexie a piciorului..o pata rosiatica putin uscata...evident ma gindesc la eczema...am tot sperat pe perioada asta ca v-a scapa..desi si eu am teren alergic (vindecat somehow in US) ...I-am dat cu crema de galbenele...si mai vedem...daca mergem la dr sau ne tratam singurei...

Anca prima persoana invitata este o verisoara de-a mamei (pe care eu nu am vazut-o niciodata) iar cealalta era prietena cea mai buna a mamei. Sa ne spui ce ai facut!

Ma duc sa va citesc..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole..imi pare tare rau....o sa se rezolve...desi asta nu-ti diminueaza tie cu nimic stresul...sa ne spui cum evolueaza.

Anca bine ca Naomi este bine!

Liliana vrei un alt film f.bun? Door in the floor...nu a rulat in US decit la cinematografe independente....poate in Europa a fost ceva mai vizionat...acum dupa ce am vazut filmul, as vrea sa citesc si cartea. Daca mai vrei titluri de filme bune da-mi un pm ...nu vreau sa plicitsesc pe nimeni....Dar cu asta ne relaxam noi..pe aici prin straini...singurei...

Carmen eu am avut rabdare sa citesc pina la sfirst....acum ma duc sa vad si pozele :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ceva pozici dar inca mai am de recuperat...

Carmen,Mateiutu este un dulce ...inca un suedez...(asa le spun eu la cei blonzi cu ochii albastrii :)

Corina ..ai doi copilasi superbi sa-ti traiasca...

Monicule...la multi ani lui Bogdanel...este baiat mare acum....am vazut....cinta deja la chiatara:) Cind te muti?

Roxi ..unde te-au vazut draga fetele? Vreau si IO!

Felicia ,otita de foarte multe ori merge fara febra....

Simona R.....eu am fost prima care s-a tot plins de nedormitul noaptea (pe vremea cind tu nu ne vizitai)...din ex pot sa-ti spun ca asa cum a spus si Mani cu cit il culci mai devreme cu atit are un somn mai bun....Eu ma chinuiam sa-l tin pina la 10.30...11 si degeaba...Acum la 8-8.30 doarme...Incearca! Cind el se freaca la ochisori si da semne de oboseala , deja este pre tirziu...este deja obosit...Si incearca sa stabilesi o anumit aora si sa fii persistenta..

Maicind citesc de iesiri in parc si intilneli...imi vine sa ma urc in avion...Dar venim noi acasa....Speram sa nu uitati pina atunci...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kim222, iti tin pumnii ca pata sa nu fie eczema! Pe mine dermatita lui Codrut m-a imbatranit cu cativa ani...

De noi...ce sa va spun...? Eu sunt moarta de oboseala, ca se trezeste noaptea cam din ora in ora si plange. Nu stiu ce motiv are de e asa de agitat.Ziua ma baga in sperieti de cat poate sa scrasneasca din dinti.E de groaza!

Cu eczema...e asa si-asa. Homeopatul ne-a dat un singur remediu pe 5 zile si acum vrea 3-4 saptamani pauza. Petele s-au ameliorat considerabil, dar nu au disparut complet, insa el sustine ca tratamentul lucreaza si pe pauza si ca trebuie sa il lasam sa mearga de la sine, fara sa bombardam copilul cu multe.Asa o fi...Ce e rau e ca se mai scarpina noaptea si seara dupa baita.

Dar nu ma mai vait ca am citit alaltaieri cazul de la 'ajutor umanitar' , "Salvati-l pe Mihaita" si m-a impresionat teribil. Asa ca ma gandesc ca sunt altii cu necazuri si suparari mai mari...

[pup][pup][pup]

 

Adema&Codrut

http://community.webshots.com/user/eoncioiuro

Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, acum e bine moata, dar de dimineata abia putea sa respire, i-am facut acum vreo jumatate de ora aerosoli si imediat se vede ca ii face bine, respira altfel ...

si va asteptam in parc, cum adica sa va uitam ...

 

Adema, pupacim noi pe Codrut sa-i treaca de tot alergia asta, daca tratamentul homeopat a dat rezultate, fii sigura ca se va rezolva in timp!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...