Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (55)


Oana_B

Recommended Posts

Adema...ma bucur ca s-au ameliorat ...si sa speram ca o sa treaca defintiv...Asa este ma plingeam de nesomn si acum as preferea sa nu doarma dar sa nu aiba eczema....asa este omul..vesnic nemultumit!

Nicole...in parc ne vedem peste vreo 2 ani...de aceea spuneam sa nu ne uitati! Bine macar ca ajuta aerosolii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nicole .. pupam moatza dulce si sa se faca repede bine !!! ne gandim la voi [pup].. daca ai nevoie de ceva si te putem ajuta .. te rog , nu ezita !!![:X]

mamici voi ati dat la bebici fructe din compot .. eu azi am cumparat un compot de caise decojite asa de bun .. si i le-am blenduit si a iesit o nebunie .. problema este ca are zahar .. dar am obs ca si borcanasele ptr copii contin zahar asa ca ...

nu mai stiu ce vroiam sa va zic .. facem baitza si revin ...

pupam

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru Luca cel care a reusit sa se ridice la verticala!!!

Simona evita atit cit poti zaharul...are toata viata inainte sa manince orice...Problema este ca borcanasele "adevarate" aici un US nu au nici un fel de adaus si specifica fara zahar , fara sare....Dar nu stiu daca si in Ro exista astfel de borcanase

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offf Olivia sunt de acord cu tine !! .. eu m-am tot uitat pe borcanelele cu fructe .. unele au zahar , altele nu au .. in fct de fruct ...am luat la un moment dat fructe confiate ... ahaaa .. mi-am amintit .. Felicia , parca tu ziceai ca au E -uri ... eu m-am uitat pe ambalajul celor care se comercializeza la noi si nu contin nici un E .. numai pulpa de fruct ..am vazut azi chiar si coacaze confiate .. oare pot sa-i dau coacaze ???

deci ce fructe sa-i mai dau ca s-a saturat saracu de atata mar ...

 

ufff , a murit Papa .. Dumnezeu sa-l odihneasca !!!

 

 

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu aflasem ca amurit...D-zeu sa-l odihneasca!

Luca al meu maninca mar , para, prune, papaya, guava, mango, caise si cam atit. Inca nu babana, kiwi, piersici sau citrice....Simona tu de ce vrei sa-i dai neaparat la borcans...eu sint fericita in we ca-i pot da proaspete...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Noi inca nu dormim,pt ca moata a tras un pui de somn de la 18 la 20 si acum e plina de viata.Vorbeste si chiuie si-l tine pe tasu de mana si zice tata.

Nicole,multa sanatate moatei si multi pupici.

Adema,tare ma bucur sa aud ca sunteti mai bine.

Kim,am vazut un film super misto,da fac si io ca Bula,nu mai stiu cum se numeste.Daca imi amintesc iti spun.

Si noi am inceput sa rarim borcanasele,doar cand ii e lu'mami lene,cateodata dimineata[:D].

 

Si,Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace pe sfantul parinte!

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

Simona doar borcanasele cu caise de la Hipp au zahar...restul nu au zahar,sau cel putin nu am vazut eu.Noi papam mere cu afine,piersici,pere sau borcanse cu cereale(mai rar din cauza greutatii) si nectarine,mere,banane,mango(am gasit in carrefour si nectarine si mango si sunt f bune).Din compot nu i-am dat niciodata,poate doar compoturile pt diabetici sa nu aiba zahar,dar ma gandesc ca ceva indulcitor tot or avea ele(zaharina)?

Papa nu a murit inca,e in moarte cerebrala,se asteapta sa moara oricand...Dumnezeu sa-l odihneasca!

Nicole sanatate multa Andreei..o sa se faca bine repede ai sa vezi!

Kim intr-adevar oferta la voi e mult mai variata,noi aici suntem limitate la Hipp,Nestle(care mie nu-mi plac deloc),Bebelac(n-am incercat) si altele de care n-am auzit si nici n-am avut curajul sa incerc!

Fetele musca teroristul de numa numa[bang]...se infige cu dintii in barba mea si muscaaaaaaaa,sau de unde apuca numai piele sa fie[:D],dar printre muscaturi a inceput si sa ma "pupe"(a se citi baleasca[:D])..

Vrem caldura sa iesim afara ca nu mai pot sta in casa,vreau sa testez caruciorul nou in parc pe teren accidentat[:D],oare cat o mai bate vantul asta?

Ma duc la somnic ca maine am ceva de umblat[bang][bang]

Pupam bebeii si mamicile

 

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adema,id="blue"> bine ca s-a mai ameliorat problema lui Codrut...mult noroc in continuare.Cu dintisorii...probabil ca observa si mititelul ceva nou si nu pricepe inca....o sa se obisnuasca si n-o sa mai scrasneasca...cred.

Nicoleid="blue"> pupam si noi pe Andreiuta sa se faca bine repede.Cum e aparatul ala cu aerosoli?sunt curioasa.

Simonaid="blue"> e posibil sa nu aibe E-uri alea din ro.Aici, ce am luat eu erau de la turci si erau foarte atractive(lucioase, carnoase...chiar m-am mirat cat de bine aratau).

Eu prefer mai bine sa-i dau borcanase pentru ca pe ele scrie ca sunt bio....iar fructele sunt crescute mai mult artificial.Sunt si bio dar sunt scumpe...mai ieftin ma duce sa iau borcanase.Eu i-am dat pana acum mere, pere,mango, banana,pepene galben(cu toate ca am auzit ca nu e bine sa-i dai decat dupa 1 an...dar nu am facut abuz), portocala.Inca nu vreau sa-i dau kiwi, capsuni,zmeura...cu astea mai astept o luna.Despre coacaze...n-am vazut nici la borcanase....nu stiu ce sa zic.

Olivia id="blue">multumesc de raspuns....am intrebat de otit pt. ca in ultimile zile a fost cam maraita ...plus ca am observat ca isi cam inclina caputul spre dreapta.Tati zice ca o gadila parul.Am apasat-o pe urechiuta insa nu doare si nu are febra.Cine stie...o mai urmaresc zilele astea...

Cum arata GUAVA?

 

Felicia si Andreea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...