Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (55)


Oana_B

Recommended Posts

L-am culcat pe bubu (asa ii mai spun lui matei ) si am zis sa mai vad ce ati mai scris. a adormit cam greu, cred ca datorita faptului ca a mancat cam mult - vreo 210 ml de cereale cu lapte (eu i le pun in biberon, cu tetina pt sucuri de fructe), ceea ce se intampla cam rar. de cand doarme cu mine in pat doarme toata noaptea. se mai trezeste curand dupa ce adoarme dar dc ii dau un pic de ceai adoarme instantaneu.apoi se scoala pe 3-4 sa manace lapte si se mai trezeste pe la 8 dimineata. s-a mai reglat cu somnul, ca de cand au inceput sa-i apara dintii ma innebunise.

hai ca m-am luat cu vorba si am uitat sa va spun ceva f important pt mine. pentru ca ziua sa fie plina de surprize, dupa ce am aflat ca am castigat un patut, BEBICUL MEU A ZIS PT PRIMA OARA MAMA !!!!!!!!! [bis] a tinut-o vreo jum de ora tot bombanind mama, cred ca ii placea si lui ca poate sa zica ceva nou.imi venea sa-l mananc. chiar de dimineata vorbeam cu cumnata-mea si ii spuneam ca are niste triluri cat e ziulica de mare si ca zice tata, papa, baba, numai mama nu mai zice odata. ea facea misto de mine si imi spune : "fata, bubu cred ca o sa zica mama cand o sa zica si hipoclorit !!!" si uite ca azi am avut o zi de-a dreptul minunata.

v-am vazut dezbatand problema borcanaselor. si eu ii dau, in special de fructe. De legume cu carne ii dau decat cand n-am eu timp sa-i fac sau cine stie ce stare nasoala am si nu mai am chef sa mai fac si piureuri si asta destul de rar.mi se par de-a dreptul scarboase. In schimb de fructe ii dau in fiecare zi. cand ii fac cereale cu lapte dupa-amiaza ii pun si aproape un borcanel de fructe pe deasupra si ii place f tare. i-am dat de toate, bineintele adecvate varstei. ii mai dau si borcanase cu fructe si crereale sau biscuiti cu mar si nu stiu ce mai e...in general de la hipp sau nestlesi eu zic ca nu are de ce sa nu fie bune, dc e sa ne luam dupa ce scrie pe ele.

 

eu inca incerc sa va cunosc si pe voi si pe bebei ca sunt atat de multi ca ii incurc. nu apuc sa vad pozele. am sa stau intr-o seara cand doarme matei sa va vad si eu pozicile. fiind singura, fac de toate si parca nu mai apuc sa fac nimic pt mine

multumesc celor care au avut rabdare sa-mi citeasca " romanul " de la inceput si tuturor ca m-ati primit in randul vostru cu asa drag.

pupici si pe maine sper !! am sa mai pun si niste pozici, ca am o groaza

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

si eu i-am dat fructe din borcanase la greu ... pai unde sa gasesc eu acum caise , piersici proaspete ? i-am mai luat pere dar in piata de langa mine au astia niste preturi de zici ca sunt poleite cu aur , mai !!!!!

nici cu borcanasele nu pot sa zic ca ies mai bine .. ca lui abia ii ajunge un borcanas la o masa .. si mai variez si eu ..

banane nici eu nu prea i-am dat .. o singura data i-am facut shake (multam de idee Roxi)cu putina banana si para

Oliv , pai tu-i dai prune dar nu-i dai piersici ?

lasa , lasa .. ca ma mut eu la casa si imi plantez pomi fructiferi in gradina [:D].. hai ca visez frumos [alcool].. si va trimit fructe bio de bio

Adema , ma bucur ca sunteti bine [pup]

 

Liaaaaaa !!!

 

Feli , stii ca si eu eram ingrijorata la un moment dat ca are otita ca-si tot ducea mana la ureche si apoi ca dadea din cap ca o gainusa motata.. sunt semne de oboseala .. cel putin la Lucaciu !!!!

 

Adina , pana la urma ai comandat caruciorul de care ziceai ? si cum e ?eu astept Baby Expo ...

 

 

nu a murit inca Papa .. asa anuntasera la un moment dat... bietul , ce se mai chinuie !!!!

 

pup

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen felicitari pentru Bubu....al meu este inca la faza de tata si dada...si a mai scos si un nana ...asta ieri..

Simona eu ii dau prune si nu fructe cu par (ex. piersica) care predispun la alegii...asa cum spuneam pina la 1 an incerc sa fac tot ce depinde de mine...ca restul..

Guava arata ca aici:http://www.hort.purdue.edu/newcrop/morton/guava.html#Description

Felicia poate fii doar semn de oboseala..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Culcat-am si eu trupa si am venit sa vad ce faceti. Multumesc mult pt aprecieri, stiti si voi ca o mama nu se satura niciodata de laudele la adresa odraslelor...

Nicole ii dorim multa sanatate Andreiutei [pup] Sa stii ca si Mara facea mereu laringite cu febra mare si tot tacamul. Eu nu i-am facut aerosoli ca nu am avut aparat, dar dr ei zicea mereu sa o pun sa inspire deasupra unui castron cu ceai fierbinte de musetel. Si cald la gat, un batic sau ceva, plus aerul sa nu fie uscat, adica sa pui un recipient cu lichid pe calorifer. Trece repede faza asta acuta, o sa vezi.

Nici eu nu exagerez cu borcanelele, desert ii dau mereu dar felul principal de obicei il fac eu. Numai ca azi i-am dat din borcanel paste cu sos de carne tocata, am gustat si moaaam... nu se compara cu fierturile mele. Baietii aia baga busuioc, piper alb, paprika, normal ca are gust de mancare de oameni. Plus ca au si mici bucatele, lucru important la varsta asta. Asa ca am hotarat sa incep sa-i dau si eu putin gust la mancare de acum, si sa-i dau sa guste de la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, am mai pus niste poze. ma intrebati dc are dinti. are 5 si se pare ca mai apare unul la orizont. nu s-a mai trezit deloc de la 10 pt gurita de ceai cum facea de obicei, dar s-a intors pe toate partile posibile.ma duc sa mai apuc si eu niste somnic, dc o sa am unde sa ma gheia o pauzasc si eu. cu toate ca patul meu e 1.80/2m.

noapte buna mamici!! de fapt cred ca sunt ultima care mai bantuie pe aici. era sa uit de poze

http://www.community.webshots.com/user/carmenval

[nani] [nani]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna dimineata,astazi trebuia sa ajung la ziua de nastere a unei prietene fara Naomi,insa tati a racit si mi-e frica sa o las cu el asa ca o iau cu mine[bang],si cat ma bucuram[bis] ca ma relaxez si eu cateva ore dar de unde,[bang].

 

Carmenid="red"> nu pot sa vad pozele.

 

Nicoleid="red"> multa sanatate la pitica si multi [pup]de la noi.

 

Corinaiid="red"> frumoase foc fetele tale,sa-ti traiasca.

 

Ademaid="red"> ma bucur ca Codrutid="blue"> e pe "drumu cel bun"si multa sanatate in continuare.Si Naomi avea momente cand crasnea din dinti,acum a uitat[:D],are alte preocupari.

 

Gongutzaid="red"> ,Naomi are 8 dinti si musca de nu ai idee,imi dau lacrimele de durere si cand ii spun ca doare ,o ia de la capat[:D],asta e .

 

Andreeaid="size3">id="red"> ,draga mea,nu ai de ce sa iti ceri scuze pt ca nu am luat-o in nume de rau,efectiv uitasem de ziua pacalelelor,[pup]

 

Liaid="red"> sper ca esti bine si tu si Danutid="blue">,ai mai slabit?

 

Fetele cu abdomenele ma primiti si pe mine in [grup]?

 

Eu folosesc borcanele ff rar,ii fac acasa in fiecare zi mancare proaspata.

 

wekend placit va doresc,[pup]

 

 

 

Anca [mamica] Naomi Ioana(22.07.04)[fetita]

 

http://community.webshots.com/user/naomi_ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, Stefanel al meu are diaree de vreo 3-4 zile, a avut si febra in primele 2 zile. si nu maninca de o saptamina, doar lapte si cereale dar si astea in cantitati mici. ce s-o fi intimplat cu el? sunt asa suparata, o fi de la dinti? a si slabit micutul de el. azi i-am dat piure de cartof cu morcov si ardei, a mincat citeva lingurite si a facut kk nedigerat, parea a fi exact in compozitie cum a mincat.

si in plus e si foarte miriit, ce sa-i fac?

la voi cum se manifesta perioada cind trebuie sa apara noi dinti?

 

v-am pupat si pe voi si pe bebilici,

Catinca si Stefanel 7 luni juma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...