Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (55)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Roxana super pozele!Asa doarme si Alex...cu fundu-n sus si picioarele sub el[bang] cum or putea dormi asa habar nu am!

Ca veni vorba de pete,si noi avem una pe ceafa,la inceput am crezut ca e hemangiom[bang][bang],apoi iritatie de la hainute(am preumblat copilu la dr [:D]) dar s-a dovedit a fi semn din nastere mostenit de la mine,am si eu unul identic pe fesa dreapta[:D]Nu ne poate pierde sotu ca ne-ar recunoaste pe amandoi dupa pata [:D]

Cum zicea si Nicole noi venim oricand,oriunde,mai ales la baby Expo ca de o luna tot vorbim de expo asta si avantaj noi ca e si aproape.Noi putem veni si vineri si sambata si duminica,numai sa ne tina buzunarele(sper sa ne dea astia prima de Paste odata cu salariul[:D]) dar tot gasim noi fonduri pt cumparaturi pe undeva hihihi...shopper il fac de mic(sper sa nu citeasca tac-su ca ma strange de gat...glumeam bineinteles)

Pupe si mai revin

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa deci...Vicu e alb la cap deja! (mama rea, tu i-ai scos pete albe!!![:D])

deci...sa enumeram: Patrick are pata alba de pe glezna, pata rosie pe ceafa (na, ca asta e de la mine!!!) si un semn maroniu pe coapsa stinga.

Adina io il intorc....ca mi-e frica sa nu ramina asa![:D]

(bey io ma oftic ca nu m-am prins cind aveam 2999 mesaje.....aia da cifra cool!!!![:D][:D])

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragelor - venim si noi la intalneala la baby expo!

m-am gandit sa desenez o propunere de ecuson pentru cine vrea (este la pozele noastre, in folderul ecusoane [:D]). si m-am gandit si la un "mic indreptar pentru ecusonistul amator" [:D]

- se taie o bucata de carton la dimensiunea unei carti de vizita

- se ia un ac de siguranta si se lipeste partea fixa pe spatele cartonului cu o bucatica de scotch

- se printeaza ecusonul pe o coala simpla si se decupeaza

- se lipeste pe carton.

si gata!! suntem pregatite de intalneala [:D][:D][:D]

daca nu va plac ecusoanele pe care le-am desenat acuma, facem altele.

pupici [pup]

 

marcela si [copil] alexandra lia

 

[foto] pozele noastre [foto]

cum s-a nascut alexandra lia [loveyou]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate mamicile!

Eu n-am mai sctis de o groaza de timp, insa v-am citit destul de des.De multe ori imi salvam mesajele si le citeam cand aveam timp. Timpul meu liber e chiar limitat deoarece stau mai mult singura. Sotul meu e din Focsani si are acolo o afacere cu socru-meu si pleaca si dintara aproape in fiecare sapt. Drep pt care ne vedem 2 zile pe sapt cand e plecat iar inrest cand isi termina treburile pe acolo vine si acasa. problema e ca eu nu vreau sa ma mut in Focsani si deocamdata ne plimbam (mai bine zis se plimba ) de colo.

Stati asa ca n-am mai scris eu demult dar sa vedeti ce roman fac acum Asta daca ma lasa Matei in pace. Doarme de vreo jum de ora dar pana acum am citit mesajele voastre.

Noi acum doua zile am implinit 8 luni si tocmai am scapat de o frumusete de rubeola pe care nu stiu de unde a luat-o Adebutat cu febra (38.5) si cand m-am dus la dr mio-a zis ca are rosu in gat. I-a dat antibiotic+Nurofen, eferalgan si un sirop de tuse. L-am chinuit vreo 2 zile, mai ales noaptea sa-i dau toate siropurile luio peste si apoi dupa ce i-a trecut febra s-a umplut de bubite.I-au trecut in 2 zile dar acum tb sa mai stau in casa cateva zile. Ma doare capul de atata stat in casa (si cand credeam ca e racit)

In rest suntem bine, din ce in ce mai neastamparat. Se ridica in patut si a invatat si sa dea in jos dc nu-l mai tin picioarele dar nu merge de-a busilea. Se taraste pe fundulet. Se apleaca mult in fata, pune cate un genunchi jos, dar ii e frica sa o ia din loc.de celemai multe ori cade pe burta si incepe sa scanceasca pt ca nu ii place sa stea pe burta

Eu fiind mai mult singura o iau incet incet cu capul pt ca le fac pe toate singura si nu mai am timp de nimic. mama sta la o statie de mine si vine si ma mai ajuta, dar in rest ai mei lucreaza amandoi. Nu stiu pana cand o sa mai stau si eu acasa, mai ales ca nu am cu cine sa-l las dupa aia. Tb sa ma gandesc la o solutie si parca nici nu-mi vine sa-l las acum cu cineva. Macar pana la un an.Am vazut ca mai sunt fete la care problema e si mai mare si despartirea si mai grea, de aceea le inteleg perfect si cred ca ar trebui sa invat si eu sa mai stau si fara el, nu se poate , trebuie sa mai facem si compromisuri din astea.

Eu nici nu vreau sa ma mai intorc unde am lucrat inainte pt ca n-are rost sa-mi incretesc neuronii( si asa turmentati ) asa de tanara. Deci va trebui sa caut altceva si e si mai greu

Cred ca varianta cu bona e singura solutie

Mama cate randuri de vaicareala.SA va mai spun de Matei. Are 5 dintisori iar la unul care n-a iesit a facut un fel de hematom zice dr, s-a invinetit gingia f tare si cica nu am ce sa-i fac, o sa treaca singur. Voi ati patit asa cu bebeii?

I-am luat premergtor desi eram total impotriva dupa ce m-am documentat dar n-aveam ce face, macar cat imi termin treaba , pt ca nu mai sta sa se joace prea mult in patut, acum vrea sa se miste.I-am luat unul de la chicco si e f misto, iar el e f incantat de toata muzica si ledurile de pe el.

L-am dezvatat in sfarsit de adormitul pe perna pe care il promovase mam a si restul babatelor din familie. Acum il pun langa mine, bea putin ceai si adoarme dupa ce se agata de mine . Mai nou doarme cu noi in poat, nu il mai pacalesc sa-l tranfer in patut si de fapt nici nu mai are loc acolo pt ca se rasuceste o peste tot, chiar si in jurul axului.

M-am apucat de povestiti si cred ca am sa fac un efort sa scriu mai des, eventual seara dupa ce il culc pt ca vad ca face bine. mai ales la cat stau eu singura, asa parca as vorbi cu voi

Am sa incerc sa pun si niste poze pt ca am o groaza dar stiu ca am mai incercat o data si nu am reusit pt ca erau prea mari. tb sa le salvez in alt format si nu prea stiu cum

Sper ca nu v-am plictitsit prea tare. ma uitam la ce-am scris si ma gandeam ca mare ar fi mirarea sa aiba cineva rabdare sa citeasca pana la sfarsit.

Va pup si va urmaresc cu drag

Carmen si Mateutu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Botosica are o pata pe fund! maronie deschis, cam cat o boaba de fasole...hehehe

Io am pe coapsa, dar e mai mare.

 

Pamant mananca piticii vostri!? Botosica vrea salata, ca molfaie frunzele!...hehehe

Am inceput sa-i dau mere (nu foarte mari ca sa poata sa le apuce) si le intoarce pe toate partile si isi baga dintii in ele. Trebuie sa fiu tare atenta sa nu se inece cu vreo coaja. Ieri avea doua mere in mana, le pocnea de le sareau capacele si radea de mama focului...cel mai frumos era cand voia sa mearga de-a busilea dar nu le dadea drumul...Pacat ca nu i-am facut poze...hehehe

 

A plecat taica-su si am pozat-o in valiza, dar nu avusei timp sa pun pozele.

 

De cand i-au aparut dintii de sus, niste colti de fapt, isi freaca dintii de sus pe aia de jos si scartzaie, mi se ridica parul pe ceafa cand o aud...ei ii face o placere deosebita!

Si a invatat sa scoata sunete ca ratoiul Donald...habar n-am de unde a invatzat ca nu i-am pus desene cu Donald pana acum...e super simpatica...hehehe

 

A plecat taica'su dar vad ca inca nu s-a manifestat....cred ca diseara o sa inceapa sa-l caute prin casa....

 

Retoric asa...cupiii vostri stau sa ii imbracati!?...Dom'le, nu sta locului nici cat sa-i pun o soseta....daca nu tin de ea cand o dezbrac se intoarce si fuge in fundu' gol....:)))

 

Hai sa vad daca apuc sa citesc ceva (doarme buburuza dupa amiaza o ora jumate, teoretic as avea timp, dar din juma' in juma de ora se trezeste si urla...asa ca trebuie sa o iau in brate si sa fac poteca prin dormitor...deh, eu am invatzat-o prost!).

 

O zi excelenta sa avem!

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenutzaa, si Botosica s-a invinetit la dinti cand inca nu se formasera gaurile ca sa iasa dintii, a facut si basici...nebunie ce era pe gingiile ei...Eu recunosc ca nu i-am dat cu nimic, am vrut si nu ma lasa, vomita...asa ca m-am gandit ca o sa-i treaca..si a trecut.

Recunosc ca io-s cam de la tzara, nici macar doctorul nu l-am sunat!

 

Nu stiu cum o fi sa stai in casa atat de mult...De cand am inceput sa o scot afara am avut cinci zile cand nu a iesit ca avea gripa, dar era somnoroasa de la nurofen, si o zi asta iarna cand au fost -15 grade afara....atat...pen ca in ziua aia am crezut ca imi pune creierii pe moatze!

Asa ca ploaie, vant, ger...nu conteaza...O scot macar o ora afara sa doarma la aer curat. Cred ca-s cam defecta, pen' ca azi batea un alizeu de te lua pe sus...Dar daca o tin in casa avem circoteca!

 

Iar ma luai cu vorba si parca vad ca nu apuc sa citesc nimic...

 

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)

poze si pozici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua si de la noi! Desi citim tot suntem lenesi la scris.

 

Nicole, multa sanatate moatzei multi pupici[pup]

 

Vrabiuta, Alexandra este o dulce iar maieutul este haios foc. Unde stati in Drumul Taberei? Pe unde va plimbati? Ne intalnim cand revine primavara?

 

revenim dupa ce punem laptopul la incarcat

 

Oana si Daria Andreea (17.07.2004)

http://community.webshots.com/user/dariaandreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...