Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (55)


Oana_B

Recommended Posts

Nicoleid="red">, conteaza pe noi, desi am cam tras chiulul la ultimeme intalneli, dar deh....am avut paraziti si mami a fost capiata..

Carmenutaaid="red">, eu tot in Colentina stau, pe la D-na Ghica, asa ca poate ne vedem prin zona, cat despre intalnire, daca vrei te duc eu cu masina [pup].

De giardia am scapat se pare, bebelina a inceput sa manance si a luat in ultimele 10 zile 200g, totusi am ramas cu o problema, masa dureaza cam 1 ora, la inceput papa bine si apoi numai daca ii arat o gramada de jucarii sau ii cant sau cine stie ce mai inventez..[bang].

Sper sa fie de la dinti, plus ca si laptele a inceput sa-l bea in reprize de imi pune creierii pe moatze...

Fetelor cu bebici carora le ies dintisorii, tot asa probleme avetzi cu papica?id="red">

 

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Naomiid="blue">, iti tin pumnii, o sa vezi ca bebe nu are nimic, dar e bine sa mergi la dr sa te linistesti...[pup]

Eu sunt cam dusa cu capul, si am hotarat sa-i dau ebelinei ceva care sa-i creasca pofta de mancare, sa nu mai ma chinuie atat cand e vorba de mancare, asa ca am luat la recomandarea dr polivitamine (Multi-sanastol) pe care o sa i le dau de maine..sper sa isi revina cumva, oricum e bine ca ia in grutate...

Si m-a apucat un dor de mers la birou....dar mi-am dat demisia cu o luna inainte sa raman gravida, iar anul acesta incepem constructia la casa, asa ca o sa mai aman nitel momentul pana o sa-mi caut ceva...

Partea buna este ca am revenit la greutatea initiala (52 kg la 1.69) , doar ca mai trebuie sa merg la sala, sa mai modelez nitel carnea pe mine, ca parca nu mai e ca inainte...si cu problemele bebelinei, n-am mai ajuns pe acolo de vre-o 3 sapt.....

 

Am o prietena care are nevoie de o bona de la 4 pana la 8 seara si pentru serile in care mai vrea sa iasa in oras..

Poate cineva sa-mi recomande?id="red">

 

 

 

[mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004)

http://community.webshots.com/user/alexpavel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Doamnelor Olivia si Dana multumiri din partea lui Serban pentru felicitari( a spus ca nu merita,ca un copil destept TREBUIE sa cistige intotdeauna;l-am intrebat de unde stie el ca e destept,mi-a spus ca nu stie dar se straduieste sa fie.)

Cind aveti intilnire? Eu vin in Romania pe 18 aprilie dar oricum ratez intilnirea voasta.Pacat,as fi vrut atit de mult sa va cunosc si eu!!!!Vin cu Ricardo iar Serban ramane aici(scoala).Daca aveti nevoie de ceva de pe-aici,cu toata placerea va servesc.

Ricardo are de astazi si al doilea dintisor in schimb mi-a facut un show in baie,a dat 1/2 din apa pe jos cu balaceala,nu puteam sa-l tinem cu Mario impreuna.Taica-sau si-a luat mina de sub capul lui bebe si acesta a ramas la suprafata dind din maini si picioare(innota copilul).

va pupam pe toate.

 

Ema si Ricardo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare in miez de noapte !!!!

Nicoleeeeee , pupa moatza dulce din partea lui Luca si a mea si sa se faca repede bine !!!![dual]

trece-ne si pe noi pe lista cu vizita la Baby Expo[pup] .. super ideea cu ecusoanele ...

 

Adema , cum merge tratamentul homeopat ?

Anca , bafta multa la dr .. du-te sa te linistesti .. dar sunt sigura ca e ok !!!!

 

Carmen , este un dulce Matei !!![pup]

Roxana , ce bine arati !!! ce ai slabit !!! bine , nu stiu eu cum aratai inainte dar acum arati super !!!!!

iar Patrick m-a dat pe spate cum poate sa doarma ...este tare scump

 

ce mai stiti de Lia ????

 

 

sa va zic .. sunt tare bucuroasa ... Lucaciu s-a ridicat singur in picioare spijinindu-se de patut ... pana sa iau aparatul a cazut ...dar s-a ridicat din nou si am imortalizat momentul ...

eu nu stiu , dar imi doresc sa faca atatea si cand le face ma gandesc ce repede creste .. parca ieri il urmaream sa vad daca imi zambeste cand ma vede , sau daca apuca jucaria ...[alcool]

 

ce inseamna sa fie vremea urata .. stam si facem poze la copii ... am umplut albumele ...

 

am pus si noi in albumul luna a opta poze cu noile tendinte in moda la coafura si momentul mult asteptat ...va invitam sa va delectati

 

 

va pupicesc

Noapte buna , somn usor ... ahaa si o zi buna pentru fetele din schimbul 3

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, felicitari pt Luca cel voinic in pozitie perfect verticala.

noi inca suntem la pozitia 4 labute si mers cu spatele.

in afara de asta maraiala la maximum, cred ca tot dintisorii, are temp. constant intre 37 si 37.7 intr-o zi a avut chiar 38.5 si amf ost la medic si a zis ca ar putea sa fi luat un virus ca avea urechiusele putin infundate si sa fie si de la dintisori. acum mai rau se scoala noaptea de vreo 3-4 ori. nu mai pot sa ma laud cu nopti intregi dormite.

 

si cu mincatul la fel, de obicei inainte minca dimineata 1 mar+1para+ jum banana sau piersica acum refuza total fructele. or fi tot dintii??????????

cam atit deocamdata de la noi, ma duc la culcare sunt chiaunita rau de somn

 

Pupici,

Catinca si Stefanel 7luni juma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza neatza.

Anca cum e, ai fost la medic?

Catinca asa-s fitzele de dintzishori..nimik nu le mai place. mincaciosul meu nu mai e asa de mincacios, il dor gingiile de nu mai poate.

aseara a fost seara de urlete..ce mai, nu era copilul meu. a fi trebuit sa il tin doar in cada, ca doar acolo tacea. hm, sper sa iasa odata dintzii aia ca m-am saturat.

Simona multzumim de complimente....asa eram si inainte....io zik ca chiar mai bine (eee...ia uite la mine ce ma laud de dimineatza![biz])

noi iesim afara ca e tare soare...asa ca vorbim later!

multi pupici si o zi frumoasa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !!!

 

Si io ca Roxana - Naomiid="blue">ii ??? ??? ???

 

Fetele, ieri i-am dat Giuliei spanac, proaspat, frecat cu lapte formula si unt si a halit tot. Asta nu ma mira, asa face cu alimentele noi. Sunt curioasa azi.

Voi cum ati pregatit spanacul ???id="red">

 

Emaid="blue"> - pe unde treceti cand veniti in tara, la care vama ???

 

Am vazut pozele noi - BlueAngel!!!

 

CINE mai are poze noi in album, ne ziceti sa ne benoclam si noi ??? Poate luam exemplu de la copii care nu`s puturosi !!! [bis]

 

Leoaicele Daria & [copil]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"id="navy">

[cit]Povestea-nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele

 

Roxana....mai daca te vedeam pe strada zau daca te recunosteam,poate iti ziceam si vreo doua daca te luai de mine...hi,hi, super,ti-ai schimbat si look-ul,sa traiesti,iar de flacau...speakless[il]

 

Simona,braaavoooo,e tare Luca!!!!!

 

Ema,in ce zona o sa stai cand vii in Ro,sper sa reusim sa ne vedem chiar si asa.

 

Alexa,Bogdan al meu e atipic la mancare,el manaca orice ar fi,chiar daca ii ies dintii,asa ca las alte mamici sa-ti raspunda,eu n-am probleme la capitolul mancare,de fapt am probleme daca nu-i dau [:D]

 

Daria,eu nu i-am dat spanac pana acum,chiar ma gandeam asa ca astept si eu raspunsuri.

 

Si ca sa va delectati,am pus si eu poze noi in albumul de 7 luni,asa cadou de ziua lui [il][bis][bis]

 

 

Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo

http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

Bebicii vostri au avut coji pe cap? Noi nu am patit pana acum, dar acum a facut ceva oribil, ca niste solzi. de abia am reusit sa ii inmoi cu crema si sa-i dau jos. Noi nu am folosit sampon si sapun pana acum, asistenta a zis sa o spal numai in apa cu putin ulei, apa de aici fiind tare dura si pielea ei uscata. Acum mi-a zis sa iau sampon de la farmacie Eucerin sau ceva de genul asta, ea e total impotriva cosmeticelor pt copii de la supermarket care contin parfum si alte porcarii. Cica astea de la farmacie sunt mai sigure, dar nu am vazut sampon no more tears, cred ca o sa avem scandal din cauza asta.

Despre cremele pt soare mi-a zis ca danezii au facut studii care dovedesc ca cele obisnuite, cu filtru chimic, sunt nocive pt copii mai ales. Cica sa caut crema cu ecran fizic, inca nu m-am dumirit care o fi aia.

Si mi-a mai zis de niste legume interzise la bebei, intre care spanacul, telina aia ciudata, nu cea care se cultiva la noi, si mai erau niste frunze pe care nu le-am recunoscut. Cica au concentratie mare de nitriti. Si trebuie zis ca ei nu prea au interdictii la mancarea bebeilor spre deosebire de noi, ne incurajeaza mereu sa le dam sa guste din mancarea noastra, numai sa fie f putin sarata. Condimentele cica sunt ok, sarea trebuie sa fie f putina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...