Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (7)


Leta

Recommended Posts

Buna dimineatza mamici si bebici nazdravani.

Noi azi implinim 3 luni sintem baieti mari si cuminti..Ieri am fost vreo 2 ore afara,pe urma am venit acasa si am papat intr-o ora cam 250 ml lapte..ceea ce e record pt noi si apoi am dormit 8 ore dupa care i-ar m-am trezit am papat mult mai putin am dormit iar 6 ore, iar m-am trezit am papat m-am jucat un pic, m-am uitat la TV la desene si acum dorm.

 

La multi ani id="size3">id="red">si celorlati bb-i care azi implinesc luni:))

 

Insanatorsire grabnica mamicilor si bebeilor bolnaviori.

 

Leta id="red">draga m-am uitat la poze si m-au apucat pandaliile cind am vazut cum arati..ca eu ma kinui de 2 saptamini cu,cura de slabire si nu am slabit nimic[bang].Asa nu ma mai joc si nici nu mai vb cu tine:P

 

 

Mamica de Sebastian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/vrnamo/my_photos

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata fetelor, hai ca in sfarsit ies si eu dintr-o stare urata cauzata in principal de astenia de primavara (blestemata) care ma da gata in fiecare an...

 

Bebe Andrei e bine si creste frumos, avem 6 saptamani, nu prea mai doarme ziua decat cateva ore dar in rest doarme noaptea cate 10 ore legate, multumesc lui Dumnezeu, iar cat sta treaz nu plange ci exploreaza tot ce poate, rade si ne umple viata...de mancat, mananca cate 130 ml la fiecare din cele 5 mese, dar el cred ca ar manca mai mult daca i-as da, dar nu-i dau fiindca si asa e grasunel (avea 5 kg la 1 luna)...probleme cu kk avem si noi, acum iese doar o data la 2 zile si nu inteleg de ce...constipat nu este, fiindca kk e moale, doar ca nu iese mai des.....fiindca am vazut ca intreba cineva despre sughit, eu il tin pe umar in pozitia in care sta de obicei ca sa scoata aerul si il masez pe spate, apoi ii dau putin ceai si gata...

Altfel, astazi merg si eu sa-mi fac molifta de 40 de zile si sa mai vorbesc cu preotul despre botez, sa-mi spuna ce si cum trebuie sa fac...

Cu slabitul, pe langa dieta, eu m-am hotarat sa ma duc sa fac cateva sedinte de electrostimulare si cateva impachetari...sper sa dea rezultate.

 

Imi pare tare rau pentru mamicile care se lupta cu colicii si sper sa treaca in curand si sa nu va mai chinuie ingerasii...

 

Ixxi, tu parca stateai in Drumul Taberei, nu? daca e asa atunci de ce nu faci botezul la biserica de la capatul strazii Targul Neamt, inainte de intrarea in parc? este biserica aceea de lemn...preotii de acolo (sunt 2 frati) sunt extraordinari si ca har si ca oameni...noi acolo vom face botezul si abia astept.

 

va [pup] si va doresc o duminica minunata

(eu am scos link-ul de la poze dar daca vrea cineva sa vada poze cu comoara mea trimiteti-mi adresa pe PM)

 

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amayaid="red">, eu vreau sa vad pozele. Poate imi trimiti invitatie la link. Ai adresa mea.

 

In alta ordine de idei, continuand sirul prajiturilor si torturilor, ieri am facut tiramisu si tare bun e iesit.

 

Dragelor, pe cand intalnirea cu bebeii? Eu ma gandeam sa asteptam sa se faca mai frumos, mai cald si sa hotaram cand si unde sa ne intalnim sa ne vedem minunile.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata am venit sa va iau cu lopata [:D] !

Ce fac fetitele si baieteii duminica ? la noi se doarme , tati doarme , Mandy doarme numai eusunt treaza ca de cineva a trebuit sa hraneasca puisorul .

Dragelor nu va face-ti griji cu kg. e prea devreme , la noi se spune ca daca ti-au trebuit 9 luni sa aduci un bb. pe lume tot 9 luni iti trebuie sa scapi de urmarile acestei sarcini .Eu de luni ma duc la sala de sport ca acasa desi am doua masinarii , o bicicleta si o alta tampenienu am nici un sport , dar daca ies cu o prietena alfel merge treaba .

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 11 saptamani[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici si bb.

Noi ieri am umblat fleaura toata ziua,pe la cumparaturi in vizita,si am fost cuminti,aproape...dar de acum dimineata dormim cu intreruperi de plans...si colici....dar nu f puternice.stau si ma gandesc de la ce...ca nu am schimbat nimic in meniu...si mai nou vrem suzeta ca sa adormim,chiar in brate fiind,dar...asta e.

Amayaid="red">,ce bine doarme bb tau...a mea se trezeste de 3 ori noaptea sa manance,cred ca asa e la san...mai mari de 4 h nu a avut pauze niciodata,nu mai spun ca ziua la 2h vrea mancare.Dar eu sunt fericita ca ia in greutate.Si ziua doarme destul de mult.Dupa fiecare masa sta maxim o ora treaza si apoi plange de somn.si mai doarme o ora pana la cealalta masa.Si nu sta singurica deloc.

 

La multi ani bb ce sarbatoresc zilele acestea!

 

Letaid="red"> ceva cam asa,sper sa mearga.Eu am gasit la administrative subiectul mai demult,nu mi a iesit din prima,dar am sa ma iau dupa semnatura.

[ url = " aici scrii adresa de web " ] aici scrii poze sau cum vrei denumirea[/url]

si ce e important,sa nu fie deloc pauze intre caractere,totul legat.Eu am pus pauze acum ca altfel iesea link si nu vedeai explicatia.

Eu cu slabitul stau mai rau,dar alaptez si nu pot tine nici o cura de slabire.Dar mereu am avut probl de genul acesta asa ca....[bang]

O duminica placuta la toata lumea! Poate iese soarele ca vreau sa iesim cu tati si cu carutul la o terasa...

 

Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi mamici de ianuarie-februarie, aveti in mine un participant silentios la discutiile voastre, inca de pe vremea cind erati burtici; am deschis mai multe liste de discutii si am decis sa o urmaresc pe a voastra, cu toate ca eu urma sa devin mamica de martie, cu unele din voi mai interactionasem cu ocazia altor mesaje si, oricum, de grupul vostru m-am simtit instinctiv atasata. Asa ca stiu cu ce probleme v-ati confruntat de cind ati ajuns acasa si pina acum, am avut cite cev a de invatat chiar daca eu am mai trecut o dat prin emotiile inceputului acum 2 ani si jumatate. V a mutumesc!

Acum, ca sint acasa pentru inca doua luni si jumatate, o sa incerc sa si scriu cite ceva, in masur ain care o sa gasesc indurare de la …stapinire. Astazi vreau insa sa va cer sfatul cu privire la cea ai mare probleme pe care o avem – laptele matern. Sint 12 zile de cind 6 ore pe zi apas pe maneta unei pompe – Isis de la Avent, iar rezultatul cel mai bun obtinut este 20 ml/sin intr-o ora. Am incercat sa urmez tot ce am auzit de la voi plus indicatiile medicului neonatolog, am folosit Galactogil, Nutrinatal, ceai pentru alaptat de la Hipp si Humana, ceai de soc, bere fara alcool, Doamne, de-abia acum realizez cite am bagat in mine in mai putin de doua saptamini! Una dintr e voi spunea ca a reusit cu o pompa Chicco 100 ml intr-o ora si era nemultumita! Cit as vrea sa fiu in locul ei! La noi problema este ca bebe nu poate fi pus la sin, dupa numai un supt sinii devin inutilizabili din cauza ranilor.

Inainte de a cumpara pompa de la Avent cineva imi recomandase sa cumpar ceva la mina a doua pentru a avea posibilitatea sa o incerc, poate ar fi trebuit sa ascult de acest sfat? Si totusi, eu simt ca fara pompa asta nu as fi reusit sa-I dau nici macar cei 240 ml/zi de acum…

Crinuta, am vazut ca tu ai folosit pompa de la Medela, imi poti spune cu ce rezultate? Eu nu stiu daca o sa mai am macar laptele pe care il am acum peste 2-3 saptamini cind ajung in Bucuresti, dar in cazul in care ar exista ceva, orice, care m-ar putea ajuta, as incerca si acel CEVA! Sotul meu spune ca 20 ml nu merita atita efort si lacrimi, apoi se razgindeste si hotarim impreuna sa continuam… Orice sfat din partea voastra mi-ar fi de real autor! Va doresc multa sanatate pentru bebici si pentru voi! Cu multumiri, crissy

 

 

WWW (WIN WITHOUT WAR)

foto: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=crissy

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza, fetele!

 

Multumesc pentru raspuns, Alipiticot, o sa incerc si eu, sper sa imi iasa.

 

Nu dati cu oua, ca nici eu nu sint tocmai o silfida, mai am de dat jos vreo 6-7kg (am 56-57, de felul meu aveam 50). Numai ca eu dau jos daca nu ma straduiesc sa tin cura. Daca ma abtin de la ce imi place mai rau ma ingras.

 

Iese cineva azi in parc??? Si daca da, in ce parc? Poate ne vedem cu bbii.

 

Leta si un bebe

 

Want my life back...

 

http://community.webshots.com/user/letadeea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...