Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2005 (7)


Leta

Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
scuze tot ce scrii intre url apare ca pagina web si nu se mai vede ce trebuie,de asta a aparut msj asa mai devreme. Deci inainte de pagina pui [ url = " ,eu le scriu cu pauze ca altfel apare ca in msj anterior,tu le scrii legat,si dupa " ] tot lipite. Tu aveai puse numai parantezele Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005) [url="http://community.webshots.com/user/alipiticot"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita multumesc pt raspuns am reusit sa facem kk dar sa va povestesc ce patiram: s-a trezit de dimineata a mancat ne-am jucat si kk tot nu facea , m-am hotarat sa sun doctora care m-a facut de trei parale ca nu sunt sanatoasa cum tin copilul asa ca poate face ocluzie intestinala ,sa ii pun imediat supozitor si sa-i fac ceai de musetel.Bun si cand sa-i pun bebelui supozitorul hop ca facuse un mare kk si am scapat.acum vedem pe viitor ce se mai intampla ca si mie mi-a zis sa nu-l tin mai mult de 24 de ore fara sa faca . Eliy eu nu am dat copilului ceai de fenicul ,am baut eu , dar am inteles ca ceea ce trece in lapte din el elimina colici. Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005) [url="http://photos.yahoo.com/stroengr"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crissy, cind am citit rindurile tale m-am vazut exact pe mine la ~ 1 sapt de cind am nascut: vedeam ca nu am lapte suficient, caci bebe nu se satura, ii dadeam completare Humana cite 50ml/dupa sini... si doar asa adorma. mi-am luat aceasi pompa ca si tine Isis de la Avent si am inceput sa ma mulg de 1-2 ori /zi sa observ cit scot dupa diferite intervale de timp si era bine, numai ca asa am remarcat ca bebele mananca f mult si-mi trebuia mai mult lapte; la inceput eu scoteam cam 30 ml pe san; cauta miere cu pulbere de soc (eu am luat din Carrefour), ceai de chimen si anason, ceai fenicul (eu am mancat/baut tone din toate astea); In final (dupa 3 sapt.) am reusit sa-mi dublez cant. de lapte si sa-l hranesc doar cu san, deci foloseste pompa fiindca e f buna (si ajuta). Si nu te lasa descurajata de sot ! Pupici si bafta Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...