Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi martie-aprilie 2004(50)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor,scot si eu nasul din cutii si valize sa va pupacesc si sa felicit sarbatoritii!

La multi ani si toata fericirea din lume,dragalasilor![pup]

Si io-s cu domnu' fund in sus si nervii pe moate de ceva timp si tot pe astenie dau vina!Da' n-o prind io si-i rup chicioarele?![:D]De-abiaaaa asteeept sa ma mut la mamica mea,sa am baby sitteri si papica sub nas si eu sa ma plimb toata ziua prin oras cu tati la crenguta!Mai e un pic...

Ei,uite ca adormi crokodel atarnat!De ce credeti?Batrana lui prietena (o) de care nu se mai dezlipeste absolut deloc![alcool]

Va pup si-s cu ochii pe voi![flo]id="maroon">id="Comic Sans MS">

 

Irina,veve & croko[hia]id="size2">id="violet">id="Times New Roman">

poze,poze si iarid="blue"> pozeid="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce liniste !

 

Clauid="red"> mama inca te refaci dupa petrecere ?

Kataid="red">, astenia asta e cumplita ! La mine se manifesta in puseuri: cand sunt plina de energie ( si fac curat prin sifoniere ) cand sunt vlaguita ( si nu-mi ajunge noaptea pentru somn )

Veveid="red">, vad ca n-ai citit mesajele toate ( ti-am spus ca esti numai buna pentru Hollwood ) da' i mai bine ca poate te razgandeai si numai veneai in Romania![:D]

Noi am facut ieri dupaamiaza o plimbare fara carucior si sunt acum cu spatele in pioneze. Bebelusa mea a vrut mai mult in brate decat pe jos, dar in schimb a dormit neintoarsa de la zece pana la sase.[cool] La ea in patut chiar ! Am intrat prin magazine si n-o mai putea scoate dintre fuste si bluze. Are un " lipici " la haine !id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Trezit, mancat, jucat, acum bagat iar la nani, numai ca o aud cum discuta de zor cu jucariile prin patut. Daca nu protesteaza, o las sa-si vada de "treaba".

Si uite ca avem in continuare de sarbatorit puiuti scumpi, care au implinit primul lor anisor:

[bis][s]

LA MULTI ANI, ANELISA! id="red">

(Lizuca, spune-i lui mami sa mai dea un semn de viata!)id="size1">

LA MULTI ANI, DANUT!id="blue">

LA MULTI ANI, EDUARD!id="teal">

id="Comic Sans MS">[s]

 

Pe noi sa ne iertati ca dam semne de viata mai "slabe". Dar m-am apucat sa citesc "Fortareata digitala" a lui Dan Brown, desigur printre picaturi, asa ca am umplut si putinul timp liber pe care il mai aveam. (Daca o vreti, ziceti-mi sa vi-o trimit)

Cand e treaza Cristina, calculatorul trebuie inchis neaparat, altfel nu am parte decat de scandal, plansete, ca vrea sa ajunga la el si sa bata in taste. Asa ca numai cand doarme si seara tarziu mai pot sa il deschid.

In plus, m-am hotarat ca trebuie sa fac ceva cu geamurile mele - bate soarele in ele si se vede ce de praf s-a asezat [bang]. Mor, caci sunt foarte mari si (iarasi) pot fi spalate doar in pauza de somn a Cristinei.

 

Clau - la Cristina am observat ca are perioade cand isi foloseste mai mult o mana, dreapta sau stanga, dupa care o schimba. Nu mai stiu unde am citit ca e normal... si nu mai tin minte pana la ce varsta ziceau ca fac asa. Mai, dar ia sa nu viciati copilul de mic! [hot][alcool] de pe acum, vai, vai! [:D]

Laura - fata ta deja studiaza moda! deci are mama fata cocheta, ce sa mai zicem! [pup]

Kata - sa stii ca si eu am avut ocazia sa stau de vorba cu o fetita de 6 ani si ceva si am ramas blocata de ce chestii serioase putea gandi - si eu o tratasem initial ca pe un copil pe care inca il poti duce cu zaharelul [:)]. Si bag de seama ca deja nici Cristina nu se mai lasa pacalita asa usor [:p]

Elena - poze! pe unde si cum ati petrecut? Mama, ce dor mi-e de dansat! Pe 21 mai vom fi nasi de cununie (pe la Botosani) si am de gand sa dansez pana nu mai pot, ca sa imi ajunga!

Alona, Codritu - hehe, incuscreala scrie pe voi! [;)]

Veve - deci in loc de piercing cu cercel in acel loc, ai atarnat un crocodil, hihi! Unde v-ati mutat (sau urmeaza sa va mutati)? Spor la treaba si nervi de otel!

 

Ei, fetelor, nu v-am zis ca eu si cu Oana ne-am intalnit intamplator in parcul Tineretului! Nu am avut nici un dubiu, mai ales ca Alex purta palariuta ei cea rosie! Din pacate nu am stat prea mult, noi tocmai plecam, fiindca deja inghetasem de frig (asta era duminica). Dar lasa, o sa ne vedem mai mult la petrecere, nu?

 

Va las, ma duc sa mai citesc ceva; parca si Cristina a adormit, ca nu se mai aude nimic de la ea.

[pup] [flo]

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elaid="red">, te rog trimite-mi si mie cartea lui Brown. Multumesc mult.Aceeasi dorinta am avut-o si eu cand am nasit in octombrie : sa dansez, sa dansez, sa dansez. N-a iesit chiar cum am vrut eu ( eram in doliu pentru socrul meu ) dar mi-am satisfacut dorinta cat de cat. Anul asta o sa dansez mult ca am 6 nunti !

Uitasem adresa ...contlaura@yahoo.com[alcool][mariaj][alcool]id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

 

Mai semnam si noi condica din cand in cand....am avut o gramada de treburi de rezolvat zilele astea si de acasa n-am reusit sa intru pe forum, iar la serviciu am un coleg nou caruia ii predau una alta si cum sta prin preajma mea mereu mi-e tare greu sa mai pierd vremea pe forum. Nici macar n-am reusit sa va citesc, poate imi fac timp diseara!

 

Pe scurt...ne-am serbat si noi prima aniversare (poze gasiti aici http://community.webshots.com/album/315210811VBMqvX ), am ramas fara ciuf, am luat numai tampitenii de pe tava (o mingie de golf, o perie de spalat faianta si o seringa) si cred ca am mai si racit nitel. Nu stiu inca daca e raceala sau nu cumva o fi rubeola (a facut febra peste 39 doua zile la rand iar pediatra a spus ca e posibil sa fie rubeola ca ar fi epidemie, asa ca sa astept vreo 2-3 zile sa vad daca erupe ceva sau nu), deocamdata asteptam sa vedem ce si cum.

 

In rest....am rezervat sala pentru duminica viitoare de la 14 la 17, insa cum sunt si fara masina, si mai e si gaza mica bolnava n-o sa ma mai pot ocupa si de organizare. Asa ca probabil ramane ca si pana acum sa tineti legatura cu oana!

 

Cam astea-s foarte pe scurt noutatile! Sper sa reusesc sa citesc si eu ultimele voastre mesaje, daca o sa ma lase galusca diseara.

 

Pupici si-o zi buna tuturor.id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] (30 saptamani) si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit reusesc si eu sa scriu. cu chiu cu vai.

 

simona si noi mancam numai pasat . dar decateva zile nu ai vra de loc piureul de biscuiti cu fructe asa ca am inceput dimineatza cu parizer, cascaval, azi ahciar omleta cu cascaval prajita fara ulei (mi-am facut si eu curaj de la kata). si ciuguleste si si ii palce si nici nu se ianeaca. asa ca isi dau ei drumul.vorba lu mama ai vazut copil care sa manance pasat pana la 20 de ani?

de schimbat il schimbam alergandu-l prin pat, tinur in bratze sau mergand pe langa pat. pentru ca oricum pe spate nu ami sta de loc dar la tozi este asa.

super petreceea !!!! si tare simpatici ca sunt doi, mi se pare ceva asa de deosebit.

il vom face pe al doilea,dar mai incolo. nu concep sa fi singurel la parintzi. dar deocamdata ne ajunge el. mai de mult voiam 3 dar era iniate sa vad cume set cu unul. :-)))

 

caludelu, esti tare zapacita. si surpriza cu arhiva mi-a facut pielea gaina. si asa toata ziua m-am gadit ca anul trecut pe vremea asta nasteam. felictari pt puiutz si la multi ani

ce perecere frumoasa, tortul (mama cat de mareeee) si mai ales baietelul. se vede ca are 12 kile, cred ca pe langa noi este ca un urias.

 

lavi felicitari pt mutatul singurica, abia stept sa-l muatm si noi in cemara lui, duap ce ne mutam in ap cel nou.

 

codritu se aseaza lucrurile. vezi si tudorel vrea sa stai mai linistita si se adapteaza. seara este norml sa aiba 37.5 duap cate stia, eu, variza temp peset zi de la 36.5 la 37.5.

 

lumi bavo. bine ca este bine cu serviciu si cu David.

 

bebe felictari pt masinutza, sa nu te lasi cu condusul.

 

kata insanaorsie grabnica. si noi avem problemecu nasucul este infuncat, se ineaca si tuseset de la mucisori.

 

miky chair ma gandeam ca de la voi nu am vazut poze de la petrecere. sanatate la malinutz mic. ce mare s-a facut si ce schimabata este. mi se par ca seaman cu tine. dar nua ma vazut ami de loc burtica ai invaluit-o in falduri.

multe amintiri ne-ai starnit cu subiectul aceal vechi si mai multe pentru tine, cred eu.

 

pupici [pup]

Malina si[copil]Danutz id="blue"> (5 aprilie 2004) povestea nasteriiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI SARBATORITILOR : OLIVIA-Cid="red">ARLA, id="red">ADRIANA-CLAUDIA, ANELISA-ELENA, DANIEL-IOAN SI EDUARD!!id="red">!!! SA FITI SANATOSI SI CUMINTI, IN PLUS SA AVETI SI NOROC!!

Andreea, se pare ca si tu esti norocoasa ca mine si ai primit in dar de la sot o masina! Sa imi spui de care e...cat despre condus...baga! Curaj! Pacat de masina sa stea degeaba in fata casei..la inceput e mai greu, dar te inveti tu, eu deja am o pasiune pentru sofat.

Kata, m-ai omorat cu torturile alea (accentul pe o)...., si eu care incerc sa ma abtin de la una de la alta, plus ca am cam renuntat la paine (ceea ce n-am crezut ca voi putea vreodata)...

Ela, de-abia astept sa ne revedem la intalnire, insa imi pare rau ca ne strangem asa putine.

Laura, pupici printesei!

Anca, imi place la nebunie motto-ul tau. e foarte adevarat!

Lumi, ma bucur ca ai un ajutor acum ca lucrezi. Eu o am pe mama langa mine mai mereu, chiar daca eu nu lucrez inca, si tare bine e.

Legat de Maria pot sa va spun ca nu o mai putem fraieri usor, chiar daca pare preocupata de altceva, asculta la tot ce se vorbeste in jurul ei si de cateva ori am avut surpriza sa o vedem cu se baga in vorba: de exemplu mama i-a zis alaltaieri lui Cristi ca l-a vazut obosit:"de ce nu te duci sa faci nani, daca esti asa obosit?" la care Maria se opreste din alergat cu premergatorul si ia pernutza pe care face ea nani si i-o da lu' taica-sau.....ne-a lasat masca pe toti.

Plus ca in momentul in care ne vede pe noi razand in hohote face si ea "hahahaha" si rade si ea, desi mititica ne copiaza fara sa stie de ce rade.

Cu mersul....nu are curaj singura, sub nici o forma, daca nu are de ce sa se tina nu pleaca mai departe, insa mai nou ne ia de mana si ne cara dupa ea unde are chef sa mearga.(la sinaia avem 4 camere si ii place sa le ia pe toate la rand) cam atatea despre noi, va pupam!

Diana si Maria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] ANELISAid="red">

[s] DANUTzu lu'mama

[s] EDUARDid="blue">id="size3">

SA aveti numai sanatate, fericire si mult noroc.

 

Ela merci de urari. sa dansezi ca lumea toata noaptea.

 

Diana paote ne vedemsi noi la vara daca mai suntetzi la Sinaia. ca speram sa ajungem prin iulie.

 

Vad ca nu am mai scris de mult dar acum sunt singura pe aici

 

Am facut si noi petrecere de un an pozele aici. http://community.webshots.com/album/314159905TIFiZx

A fost frumos, am luat si motzul. Nu a plans de loc, schema a fost ca i l-a luat repede pe la spate si nu a avut timp sa-si dea seama. Am facut bufet (din lipsa de loc, inspirata de Luminitza). In rest a fost f linistit, nu apalns de loc si incantat de atata lume. De pe tava a luat icoana (era lucrul cel mai mare si cel mai stralucitor), vergheta (mic si stalucitor) si apoi banii (era cu o mana pe o hatrie de 500 mii si cu alta pe un ade 50 euro). Interpretare a socrului (care este preot, dar nici unul din baieti nu l-au urmat) 'se face preot'. [:)].

Avem copii mari ce sa mai.

 

 

 

 

pupici [pup]

Malina si[copil]Danutz id="blue"> (5 aprilie 2004) povestea nasteriiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...