Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi si copilasi martie-aprilie 2004(50)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Clauid="red">, am vazut poza cu Raul din Albumul: Leit mama, leit tata. Sunteti super amandoi ! Are stofa de actor Raul, nu ? Frumos meniu , sa petreceti si mai frumos azi !id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la mare! Iar sunt in urma. Nu pot tine pasul cu voi. Am avut ceva probleme cu Alexandru, adica a facut iar o faringita, dar de data asta cu febra 39 si chiar mai mare. Acum e bine, dar l-am scos afara doar ieri, ca la noi e cam frig si bate un vant tare. Am citit pe aici ca ati inceput sa dati lapte de la alimentara copiilor. Eu am incercat cu OK si cu Brenac cu grasime mai putina, dar asa cum zicea si medicul ca s-ar putea sa faca niste bubite pe la urechi si ceafa, el le-a facut. Mi-a zis ca baietii sunt mai predispusi sa le faca cand le schimbi laptele. I-am dat la inceput simplu, nu in combinatie cu laptele formula, dar nu prea i-a placut, apoi am incercat si combinat. Dar am trecut tot pe formula cateva zile si mai incercam. Mi-a zis pediatra sa-i dau lapte cu termen de valabilitate mic, nu Dorna sau Fulga, ca se zice ca alea au conservanti.

Imi cer scuze ca nu am fost virtual macar langa puii vostri care deja au implinit un anisor, asa ca le urez acum LA MULTI ANI si tot binele din lume.id="red">id="Comic Sans MS">

 

Alid="red">eid="green">xid="orange">aid="brown">nid="limegreen">did="pink">rid="orange">u si mamaid="red"> (26id="red"> apr 2004id="limegreen">)id="Script MT Bold">id="teal">id="size4">

[marinar] noiid="size4">id="Comic Sans MS"> [foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele!

Nu am mai dat demult pe aici si acum de abia am apucat sa va citesc. Am inceput serviciul de luni[q] si dupa ce ajung acasa incerc sa stau cat mai mult cu Tudor pana se culca si dupa el si eu sunt in pat. La servici e ciudat, nu-mi gasesc locul, totul s-a schimbat intr-un an inclusiv o mare parte din colectiv. Pe colegul care l-au pus in locul meu l-au facut sef peste mine acum si atmosfera e destul de tensionata ca sunt singura care stiu cate parale face, sper sa reusesc sa-mi tin gura si sa nu-i comentez deciziile chiar daca sunt stupide[bang]. Tudor s-a mai obisnuit la gradi, m-a sunat educatoarea vineri sa-mi spuna ca nu a mai plans si a mancat la pranz, asa ca mergem spre bine, sa vedem luni cum va fi iar dupa 2 zile de stat cu mami. Noroc cu maica-mea ca altfel as fi tare stresata, asa nu sta la gradi numai vreo 2 ore si deocamdata nici nu ii prelungesc sederea. Nu stiu ce sa fac cu el ca tuseste de vreo 2 saptamani, cand am facut vaccinul si i-am zis ca tuseste nu mi-a zis nimic, dar vad ca se cam prelungeste tusea lui si destul de urat face. Febra nu are, seara cateodata mai face 37-37.5.

Legat de schimbatul scutecului, la noi e cu lupte greco-romane. Cum zice Neddaid="orange">, nimic nu-l mai intereseaza se intoarce si pleaca, fuge in fundul gol razand, azi dimineata a cazut cu fundul gol pe gresie, dar nu i-a pasat era foarte amuzant pentru el. De plans plange si el dupa noi chiar daca era si el mai independent cum zice Elaid="orange">, eu am crezut ca e din cauza gradinitei, vrea sa fie tot timpul lipit de noi si mai ales de mine. Noaptea se trezeste de 2- 3-4 ori papa tzitzi, iar cand il pun in patut se trezeste si plange asa ca mai doarme pe mine, dar mie imi place sa il simt asa lipit complet de mine, apoi il pun iar in patut.

Simoid="orange">, ti-am vazut pozele, niste ingerasi puiutii tai, nu se vede ca sunt slabuti, Tudor are 10.5 kg, dar nu pare mai grasut ca ei, sunt foarte bine, iar tu arati foarte bine, eu inca mai am 10 kg in plus si orice as face nu pot sa scap de ele.

Alonaid="orange">, am vazut pozele cu Thea, era si Tudor in brate la mine si a inceput sa tipe si sa arate cu manutele spre calculator, i-a cazut cu tronc[:D] se pare, a vazut el ca e moroseanca de-a lui.

Scuze pentru copilasii care nu i-am felicitat, multa sanatate le dorim la toti, sa fie cuminti si sa aiba o copilarie fericita si lipsita de orice probleme.

Mai revin azi sau maine ca apoi in timpul saptamanii e mai greu.[pup]

 

Tudorel

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

POZE de la petrecere Cu detalii si amanunte revin maine, acum sunt prea rupta[alcool]

 

SI ceva SPECIAL PENTRU AMELIE [;)]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, id="red">l-am admirat pe Raul cel dragalas in mijlocul atentiei. Sa va traiasca minunea! Si asa baiat frumos nu se putea sa nu aiba un tort pe masura! Foarte frumos realizat si sunt convinsa ca a fost si bun.

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clauid="red"> frumos tortul!!! Dar mai frumos ursuletul sarbatori!!![il] sa va traiasca printul si sa va aduca numai bucurii!!! [pup]

 

Sebi a inceput sa patruleze singurel prin casa numai ca trebuie sa il supraveghez atent ca a luat niste casaturi de m-a durut pe mine...[:D]... bate palma cand ii cer si apalauda cand e o melodie ritmata ...pe langa faptul ca danseaza de face groapa in pamant!!![hop] E tare haios!!! Ne pregatim de aniversare si tot notez de aici ce ati facut cum ati facut!!![cool]

 

La multi ani David!!! [majoreta] [s] Sa cresti mare si voinic!!id="blue">id="size4">

 

La multi ani si celorlalti sarbatoriti - care au implinit deja un anisor!!![s] id="orange">id="size2"> ooo ce mari sunt!!! Ce repede trece timpul!!![;)]

 

Pupici dulci!! [pup]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004)

 

Poze nou-noutze cu Sebastian!!![foto]

 

Poze...Poze...Poze [foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumim de aprecieri! Intradevar tortul a fost pe cat de fain pe atat de bun...va servesc o felie??[;)]

Am promis ca revin cu povesti[:D] Petrecerea a inceput in jur de ora 16 si s-a terminat pe la 1 noaptea...Raul a fost fff solicitat dar si fff bucuros de tot si toti[:d] In specail s-a bucurat de multele cadouri primite, asta spre marea mea mirare, pentru ca el nu prea e atras de jucarioare[bang] A tras si 2 trante de toata frumusetea, asta din cauza ca vroia doar pe jos si nu stia la cine sa mearga...prima a fost pe la inceput, cand a dat cu fata de bunga de la pat, s-a lovit destul de tare, eu chiar am crezut ca va ramane cu urmari, dar el e baiat mare si a trecut[:D] Iar a doua a fost chiar cand nu mai putea de oboseala, a umblat pe jos singurel si a cazut direct in nas, dupa care am fost nevoita sa-l culc, deoarece a adormit la mine in brate[:D] A fost frant...a adormit pe la vreo 20 si a dormit pana dimineata la 9 [bis] Putin pentru noi, mult pentru el[bis]

La tort, nici vorba sa sufle in lumare, n-a vrut si pace...el vroia sa prinda lumanarea cu mana, aprinsa cum era[alcool]

Dupa cum ati vazut si in poza, a fost tratat ca un print...i s-a servit si o tigara si olecuta de bere...cand a gustat berea a fost de-a dreptul mortal...am ras cu lacrimi...ce urlete mi-a tras dupa ce am luat paharu [alcool] I-am bagat apa in pahar in speranta ca-l pacalesc...da' de unde[:D]

Nasa din pacate n-a stat prea mult, pentru ca a facut o frumoasa criza de fiere si a stat mai mult in baie[bang]

In rest toata lumea a fost multimita (sper)

Cam atat am acum in minte[:D]

 

Va multumesc inca o data pentru gandurile bune![asia]id="navy">id="Comic Sans MS">

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia id="red">draga, sa-ti traiasca feciorul ca este atata de frumos!!! [il] Ptiu, ptiu pe el, sa nu-l deochi! [:)] Si tortul a fost frumos si voi toti fericiti pe langa el! Se vede ca ati petrecut bine! Ai baiat mare acum!

 

Codrutaid="red">, multumim [flo] Ma bucur ca Tudor e mai bine la gradi. Cu serviciul nu te mai stresa... Mai scrie cand ai timp.

 

Luminitaid="red">? Cum e serviciul nou? Ai reusit sa-l aduci pe tatal tau?

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...