Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (3)


Recommended Posts

aa, stai asha ca n am terminat mesaju' dar.. am apasat aiurea..

adika" il sun".. si nu ma ia cu Huoaaa, sau sa am surpriza ca nu mi raspunde , ca habar n am ce fac in conditiile astea..

El a zis, intradevar, inainte sa ies pe usa" nu nasti sigur inainte de termen , dar daca se intimpla ceva ma suni"..

Crissi

 

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumesc pentru adresa. Crinutza sa nu razi de mine dar nu stiu care e spitalul CF 2[:I] si as prefera totusi la cabinet ca nu prea imi place sa astept prin spital.

Multumim ca ne oferiti si telef. dl. dr. dar mie una mi-e cat rusine sa-l sun fara sa ma stie...nu se supara?

Pupici.

Lala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu se supara. Stii cate fete au procedat asa? Majoritatea asa procedeaza.

Mie imi place mult spitalul si nu asteptam aproape niciodata deoarece mergeam numai cand Nayel era de garda si dupa amiaza, cand stiam ca e liber.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !

Si eu sunt o burtoasa de 26 saptamani si pacienta a d-lui dr. Nayel, care mi se pare un super dragut si foarte bun profesionist.

Nu am indraznit pana acum sa scriu din timiditate insa va urmaresc in fiecare zi.

Acum mi-am luat inima in dinti si as vrea sa va intreb daca stiti daca Nayel e plecat din tara si daca da, cind revine?

Crissi esti foarte simpatica...azi ai reusit prin povestioara ta cu patania de ieri sa ma binedispui.

 

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, eu nu prea sunt de acord ca oriunde sa fie cusatura, ca nu e tot aia, dar lasa, vorbim dupa nastere.

Daca te apuca noaptea, normal ca il suni. Asta mi-a spus Nayel clar. Cand incep durerile, l-am sunat indiferent de ora, zi sau noapte si urgent directia spital. Spre fericirea mea nu m-au apucat deloc durerile.

 

Colul se deschide datorita contractiilor dureroase, exact ce nu am avut eu. Eu mai toata sarcina nu am avut contractii, decat din cand in cand din acelea nedureroase. Daca nici macar cu perfuzii nu au inceput din acelea dureroase iti dai seama ce corp incapatanat am avut, iar colul fara acele contractii nu se deschide, asa ca, in this case numai cezariana intra in discutie.

La mine sigur a fost ereditar, ca la mama s-a intamplat exact la fel.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupinaid="red">, bine ai venit. Eu stiu ca a fost plecat in martie, deci nu cred sa plece iar asa curand. Cel mai bine ar fi sa il intrebi.

 

Crissiid="red">, am uitat sa iti spun ceva foarte important. Si daca tu nu il suni, cand ajungi la spital il suna asistentele. La mine tineau in permanenta legatura cu el, pentru a-i comunica evolutia mea.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta multumesc pentru primire si pentru raspuns.

Parca asa am retinut de la fetele de aici ca ar lipsi dupa data de 19 mai citeva zile...

Eu am fost la control ultima data pe 2 mai si mi-a dat niste analize de facut ...acum am rezultatul si vroiam sa merg cu ele la interpretat.

La echografia morfologica de la 21 saptamani, dr. doctor Iosup mi-a spus ca starea placentei este de gradul II/III de maturitate, fapt pentru care Dr.Nayel mi-a dat sa fac niste analize la sange ( indici fosfolipidici, fibrinogen, protombina III, timp de coagulare, timp de sangerare, si parca mai era ceva...). Sincera sa fiu mi-a fost foarte teama din cauza ca mi s-a explicat ca s-ar putea sa nu pot duce sarcina pana la capat...insa Nayel m-a linistit spunandu-mi ca a mai avut un caz cu placenta imbatranita si exista un tratament care reuseste sa mai tina bebele in burtica macar pina pe la 36 saptamani...

Sper din tot sufletul ca si la mine sa fie bine !!!

Va pup

 

pupina bulina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lalaid="red">, eu am ajuns la el cand eram deja insarcinata, insa, am auzit ca are cazuri bune la activ, cazuri nerezolvate de altii. Nu stiu date mai precise, insa, mie mi se pare un medic complex, atat pe probleme de infertilitate, cat si de sarcina si altele.

 

Pupinaid="red">, eu zic ca foarte bine a facut ca ti-a dat acele analize, insa, nu le fa la Fundeni, ci la Coltea. La Fundeni toate ies proaste.

Ai incredere in Nayel ca stie ce spune.

Am avut in grupa la mine la mamici, o mamica cu mari probleme de acest gen, si a dus bine merci sarcina la bun sfarsit, insa, a urmat un tratament cu Pregnyl injectabil.

Fa intati analizele si vezi ce spune Nayel.

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...