Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (3)


Recommended Posts

Eu am avut mentruatia la cateva zile de la oprirea lohiilor. M-am si speriat, l-am sunat pe Nayel, deoarece nu se mai oprea. 10 zile am sangerat mult, cu cheaguri si sange rosu aprins.

Mi-a spus ca e menstruatie si sa nu imi fac griji. Asa a fost.

 

pupici

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va multumesc pentru raspunsuri.

Cu siguranta Nayel a curatat mai bine uterul decat tanti asta a mea. Si eu stiam ca trebuie sa dureze cam o saptamana cu sange rosu aprins. In fine, vad ca s-a mai micsorat debitul. Abia astept sa treaca 6 saptamani sa ma duc la Nayel sa-mi zica ca-i in regula ce-a decupat tanti doctor prin mine.

Ma mai doare si burta, daca apas cat de putin in partea de jos a abdomenului ma doare. Parca prima data nu-mi amintesc de asa ceva.

In rest sunt zglobie, ma misc bine.

 

Pupici Emei si lui Rayan [pup]

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana Alexandra (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxyid="red">, nu e o regula sa dureze o saptamana rosu aprins. La fiecare e altfel. La mine a durat mai mult de o saptamana. Ideea e sa se curete uterul cat mai bine, deci, daca ar dura prea putin nu ar fi bine.

 

pupici

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, multumim de incurajari. Multumim de asemenea si celor care ne-au ajutat sa ne orientam financiar.

 

Buna ideea cu membranele rupte, a zis Catalina [box], cred ca vom sta acasa pana va pierde apa[ups]

 

Vom trai si vom vedea. Numai bine si sanatate tuturor.

 

Vlad, Catalina si Iustina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bana seara...

Sunt insarcinata in 34 de saptamani si sunt pacienta Dr. Nayel de la inceputul sarcinii. Suntem foarte multumiti de dansul ca medic si ca om...Astazi am fost la dansul la consult si s-a luat decizia unei nasteri prin cezariana...As dori (cine a facut operatie cezariana cu dansul) informatii cu privire la partea financiara!!!

Cat ar trebui sa daruim pentru a fi toata lumea multumita si sa iasa bine treaba?

Dr. Nayel - mana a 2-a - anestezist - neonatolog - s.a.m.d.

Puteti va rog frumos sa-mi raspundeti pe PM?

Va multumesc anticipat![baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi merg si eu la control si avind in vedere ca sint insarcinata in 36 saptamini cred ca voi deschide discutia referitoare la cum o sa nasc. Mie imi e mai frica de cezariana decit de nasterea normala, dar m-am mai linistit avind in vedere ca fetele care au nascut prin cezariana s-au recuperat foarte repede.

Sper sa va povestesc mai multe saptamina viitoare.

Multa sanatate si numai bine mamicilor, bebelusilor si viitoarelor mamici.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, exista anumite situatii in care se impune cezariana cu mult timp inainte, ca de ex: miopie, copilul pozitionat cu capul in sus, probleme de bazin ale mamei.

Pe langa astea, mai sunt cele care apar in timpul travaliului si care nu se pot stii inainte.

 

Carmenid="red">, nu exista preturi fixe. Dai atat cat poti si cat vrei.

Nimeni nu iti va cere un pret anume, de fapt nu iti va cere nimic.

Asistentele se poarta super indiferent daca cotitezi sau nu. Asa ceva este rar in Romania, dar uite ca mai si exista.

 

Maysaid="red">, hai ca mai ai putin. Cum vrei sa nasti pana la urma? Ce a spus Nayel?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...