Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ancaid="red"> Ema ta e o scumpa! [pup] M-am uitat si eu acum la poze, data trecuta am ratat link-ul. Si mi se pare ca seamana cu taticul ei, el este in poze cu ea, nu?

Multumesc pentru urari.

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana Alexandra (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, super fetitza ai[:D] si intradevar seamana cu tatal ei...

acum , vazind pozele mi am dat seama ca ultima data cind am fost la control tu erai cea care te plimbai cu perfuzia pe culoarul ala lung, si l am vazut si pe sotul tau, fuma saracu ca locomotiva afara cu o tanti, avea emotii , se putea vedea de la o posta..

si iar m a luat pe sira spinarii..[:D][:D].. io cu frika mea..

ee, si hai sa va spun ce rugaminte am fetelor.. v as ruga mult sa mi dati nr. dr. Nayel.. dat fiind faptu ca numa' mie mi se putea intimpla asha ceva.. cu telefonu in buzunarul din spate de la pantalonii de trening, am fost la pipi!, iar dupa ce am rezolvat pipul, si m am ridicat.. am auzit un "fleoshk"[:D] aa, era telefonu' meu innecat saracu' in toaleta.. l am spalat , l am frezat.. dar s-a damblagit.. si nu mai recunoste pe nimeni, nici macar simul.. si prin urmare am pierdut toata agenda, se pare , pe care o memorasem ca o desteapta in tel. si nu pe sim..

asha ca nu ma uitati ca in jur de 20 , luna asta ar trebui sa merg la urmatorul control.. si as vrea sa sun inainte.. ca de obicei..

pupici multi de tot

Crissi, 33+

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Mult Crinuta!

Nu , inca n am vb. concret nimik despre nastere cu doctorul.. a ramas ca ne vedem luna asta, m as duce la control dupa 20 ca sa depasesc 34 de saptamini, si poate de data asta vorbim !.. Nu mai stiu daca ti am zis , dar data trecuta am incercat sa deschid subiectul cu nasterea cind m am urcat pe masa , la echo... zicind ca la iosup se prezenta cu capu' n sus.. si ca as vrea sa ramina asha[:D], sa nu i vina singele la cap[:D] si am zis pe romaneste si f. clar ce mi ar conveni mai mult..

Nayel a inceput sa rada si mi a precizat primu' lucru ca s-a intors.. cu capu'n jos, si sa ma mai gindesc.. N -a spus "NU" sau " nici sa nu te gindesti" dar m-a rugat sa ma mai gindesc.. ca ar fi mai bine normal, si bla, bla.. auzi ce zicea , cika " doare un pik si gata"[:D][:D][:D] ... io nimik si nimik, in capul meu " mda.. numa' un pik nu doare".. in fine.. a ramas sa mai discutam subiectul cind o sa fie sarcina mai avansata..

Dupa 20 intru in sapt. 34, sper sa fie suficient de avansata ca sa stabilim ceva..[8D]

Crissi

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

 

Multumim pentru laude! Intr-adevar, cu ta-su' seamana puiutza mea; dar ma cam asteptam la asta, fiind fetita, asa ca nu sufar foarte tare... :) Desi e ciudat ca are uneori niste fete de juri ca e chiar Onutz (asa se intituleaza sotul) si ma simt aiurea, parca l-as tine pe el in brate si l-as hrani [:D]. De strigat, ii zicem mai mult Ema sau una din nenumaratele porecle pe care (deja) i le-am pus. Cea mai frecventa este "Pupici". Vine de la faptul ca Ema scapa foarte des sfarcul din gurita si nu reuseste sa il recupereze din prima si intai pupa de cateva ori bune, pana o ajut eu...

Si ca sa iti raspund, Crinuta, Ema a reusit sa imi creasca productia de lapte, astfel incat acum suge la fiecare masa de la san intre 80 si 110 ml (si completare din biberon intre 35-70). Mananca mult, stiu, dar doctorita a zis sa ii dau cat vrea... Nu am inima sa o las fara completare, ca me tem sa nu o infometez. Dar sunt foarte multumita ca am acum lapte incat sa ii asigur 3 sferturi din fiecare masa si ca il primeste fetita fara probleme...

 

Pupaturi tuturor!

 

Anca Micaela si

[bb] Ema Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancaid="red"> felicitari pentru laptic! In curand nu o sa mai ai nevoie de completare deloc. [flo]

Si fetele mele seamana cu taticul lor cel mai mult, asta e, nu ma supar [:)] Bine ca nu au si barba! [:D] (tati are)

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana Alexandra (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...