Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Crinuta, unde mi ai trimis numarul dr. Nayel? ca n am primit nici un pm.. nimik.. poate resesti sa mi l mai trimiti inca o data.., saptamina viitoare , adika in saptamina 35 de sarcina, vreau sa ma duk la el.. mi se pare suficient de avansata sarcina ca sa discutam deschis..despre nastere..

Treaba e ca m am damblagit , [:D], aseara l am visat pe Nayel.. , eram la spital si "negociam " ca io vroiam sa scap de burtika asta mare si tzuguiata.. mai repede , iar el zicea.." macar pina in saptamina 36 s-o mai tzinem" , destul de aiurea visu' m am trezit cu figura doctorului in cap.. habar n am ce mi se intimpla, dar am inceput sa stau cam prost cu nervii.., cred!

O fi si din cauza serviciului.. ca am aflat ca mi -e cam imposibil sa stau acasa cu bebeul cit programasem, si ma cam obliga astia sa ma intorc , citez" in citeva saptamini", daca se poate , dupa capu lor sec[:D]

Crinuta, adu-mi aminte , te rog, in ce saptamina ai nascut tu? depasisei 40? sau de ai facut declansare?

Pupici multi ,

Crissi, 34+

 

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Vlad R

Chris,merci oricum.O sa ii mai presez[box] pe cei de la CMUnirea, poate se mobilizeaza.Numai in Romania se poate asa ceva, sa existe legea si sa nu ai cum sa te folosesti de ea.


id="quote">id="quote">Asa e Vlad. Vai de tara asta!Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

 

Buna seara si Hristos a inviat!

 

As vrea sa va intreb daca a facut cineva analize (sumar de urina, urocultura etc) la internare in spital in vederea nasterii? Sotia mea e in ultima luna (saptamana 36 acum) si am mai avea de facut un ultim set de analize. Ne gandeam daca nu s-ar putea face atunci cand se va interna...

 

Si inca ceva: nu stiti cand ar fi urmatoarea garda a Dr. Nayel?

 

Multumim!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vlad R, eu m-am dus odata la un surs despre sarcina la spitalul Municipal, cred ca se organizaza si la alte maternitati.daca il facea si sotul obtinea certificatul de care vorbesti tu.

da un search pe siturile marilor maternityati( universitar,elias etc) asta am gasit eu acuma

 

Asociatia Moaselor din Romania organizeaza la Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti, Splaiul Independentei nr. 169, in fiecare marti intre orele 17:00 - 19:00, cursuri de instruire, grupate in cicluri de cate 4 lectii, pentru cuplurile de viitori parinti.

 

Cursurile includ date despre:

 

Evolutia cronologica a sarcinii

Travaliu si nastere

Alaptarea si alimentatia artificiala

Ingrijirea postnatala a mamei si a nou-nascutului

Lectiile sunt insotite de demonstratii practice si prezentari de casete video

 

Telefon: 224 80 77 (interior 363) sau 202 61 53

 

da repede telefon, sa apucati 4 lectii!

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ptr. cine a intrebat de garzile Dr. Nayel: io am fost pe 5 , si m a mai chemat pe 18... am mai inteles de la el, ca o sa fie plecat din tara ptr vreo 2-3 zile incepind cu 19 luna asta...

Crinuta? unde umblii??? ce face Ryan? am cam kakarisit-o[:D]... in sensu , ca am vb. cu doctorul despre nastere... baietelul meu are aproape 3 kg.. si echograful a aratat pe data de 5, cind am fost la echo, ca ar mai fi o luna, pina la termen..mi a mai zis ca lichidul arata bine, adika nu bine[:D], dar e suficient, si ca toate sint OK, inclusiv pozitia bebeului..

Ehh, cind a fost vorba despre nastere..[bis]n a zis NU... dar.. mi a explicat ca sotia lui a facut 2 copiii, amindoi , cintarind peste 4 kg.. si amondoi nascuti prin nastere naturala..[:D] ca, parerea lui de medic ce e, [:D]este ca nasterea naturala e cea buna, daca e posibila, ca e fireasca..

oricum , intr un cuvint a fost asha de convingacios[:D] si de dragutz, ca ce sa mai.... am tacut soricel.. si i am smuls doar promisiunea ferma ca n o sa ma lase sa ma chinui , adika, a zis singur ca daca vede ca e un travaliu lung si nasol.. o sa fie cum vreau io.. si a mai scos un porumbel.. auzi idee[:D] cika " nu s-a mutat pasarika pe burta".. nu tzi zik ce ras m a umflat cind l am auzit..

Eh, si de acum..cu Dumnezeu inainte.. ca scap io cumva..

m a mai chemat pe 18 adika in doar 2 saptamini, probabil sa vada daca nu se suceste bebeu' in burtika.. , cred, dau si io cu presupusu'.. ca altfel, nu vad de ce sa ma cheme asha curind..

Pupici,

Crissi, 37+

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...