Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu am stabilit nici o ora, la care sa ma duc pe 18, dar intotdeauna, cam la toate controalele ma duc in jurul orei 5, 30 dupa amiaza..

poate ne vedem acolo?? si ne cunoastem... oricum tu esti prima, avind in vedere ca io am facut echo. pe 5, adika joia trecuta si mi a zis ca mai am o luna.. asta ar insemna in jurul datei de 5 iunie..mai am ceva..

Cum nasti??[:D]

Crissi

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vladid="blue">, cand m-am internat nu mi-au facut analizele. M-am internat ca sa nasc, nu mai era timp de analize, si de altfel, am facut o groaza in timpul sarcinii. Cel mai bine este sa le refaca inainte de nastere.

 

Crissiid="red">, sunt aici mama, doar foarte ocupata.

Rayan e bine, insa tare rasfatat in ciuda eforturilor mele de a nu-l rasfata.

Referitor la nasterea ta, exact asa mi-a spus si mie Nayel, si probabil ca as fi nascut natural daca s-ar fi putut, insa acum ma bucur ca nu am nascut natural.

Oricum, el e de acord cu epidurala, si atunci e ok, insa, cand le-am vazut pe femeile alea acolo care nasteau fara epidurala, fara nimic, am zis ca nu nasc asa sub nici o forma.

Daca vei naste natural, sa nu cumperi tu trusa de epidurala deoarece are Nayel tot. Oricum, tu intreaba-l inainte pentru siguranta, dar mie mi-a spus ca nu am nevoie sa aduc nimic.

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, pe 18, cind ma duk la urmatorul control o sa l intreb de trusa de epidurala... DECI, NICI NU MA GINDESC sa nasc fara ..

ai idee? la nasterile naturale, te tin in salon pina ai dilatatie maxima? cika depinde de la spital , la spital... sper sa nu stau cracanata toata cit tzine travaliu'

Crissi

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit!

 

Crissi, din cate am vazut eu, stai in sala de nasteri inca de la debutul travaliului... Mai ales daca vrei epidurala, nu au cum sa te tina in salon. Plus ca trebuie sa va monitorizeze, pe bebe si contractiile tale. Nu-ti face griji, toate moasele de acolo sunt profesioniste! Vor avea cu totii grija de tine.

Mult succes!

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissi, as vrea sa nasc normal, fara ajutor de nici un fel (probabil o sa ma razgandesc eu si o sa vreau epidurala :D). Noi cred ca la 12.00 o sa fim acolo. Mi-ar fi placut sa ne vedem, insa cred ca n-avem sanse, nu? Si eu as fi vrut sa lucrez pana in ultima clipa, insa asta e alta poveste...

Am citit pe topicul de mamici de mai-iunie ca ai cam scapat la Cola. Idem. Cam de o saptamana-doua, in fiecare zi imi iau cam jumatate de pahar de cola si il savurez cu deliciu... Dar citisem undeva ca bauturile acidulate nu sunt indicate in ultima luna... Tu stii ceva despre chestia asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ChrisDun.. o jumatate de pahar de cola??[:D]... nu , nu io ziceam ca m am prostit tare de tot acum la sfarsit, si cam am scapat la Cola, adika asha cum scapi catzelu' din lesa cind e n calduri[:D][:D][:D], de nu stii daca l mai prinzi..adika, in special in weekenduri cam termin singura o sticla mare...

mda, si io citisesm ca n ar fi indicate bauturile gazoase in ultima luna, si ptr. acest motiv am fost acu vreo 3 saptamini si mi am facut stok mare , mare de apa plata , am luat vreo 25 de litrii... DAR[:D].. vezi tu.. catzelu' in calduri.. ce sa mai , nu stiu ce am ca acum de vreo citeva zile sint somnoroasa rau, nici nu mai pot sa ma trezesc ptr. serviciu la ora care ar trebui, si tot incerc cu cafele si cola..GRESIT.. sa nu faceti ca mine..

Crinuta?? Anca?? adika au paturi in sala de nasteri?? si adika sint obligata sa stau in pat..? io am inteles ca , de ex., la municipal, poti sa te plimbi cu epidurala(perfuzia) dupa tine, pe hol..

sint mai multe mese/ paturi in sala de nasteri? adika o sa vad si "filme horor"?? [:D] io numa' cind ma gindesc ca o sa aud zgomotele alea metalice de instrumente medicale ma ia o emotie.. da' sa mai si vad alte nasteri , cred ca lesinez acolo..

Crissi

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta? am uitat.. mai explica mi o data , ca sa pricep corect.. tu ai facut declansare , din ce motiv?? adika, la 39 de saptamini, sarcina n a depasit termenul, nu? si puteai sa mai astepti?? adika ce ma intereseaza este daca Nayel o sa ma cheme in ziua X la spital?? sau o sa ma duk io cind ma apuka nasterea?? si l sun de pe drum???[:D]

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...