Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr.Nayel - CF 2 (3)


Recommended Posts

Buna! Si eu merg la DR. Nayel si desi nu am decat 14 saptamani, o sa raman la dansul si tare as vrea sa fie multumit financiar. Am mai pus o data aceasta intrebare, dar nu am primit nici un raspuns... :(

Va rog, spuneti-mi si mie pe PM cam cat costa o nastere ( probabil ca voi face cezariana) si daca mergand la cabinet mai trebuie sa contribui cu ceva...

Va multumesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ce sa fac crinuta..!!.. astept.. cu nerabdare sa scap de burtoi[:D].. merg inca la serviciu, azi, ma duc si io la spital , o sa ma duc mai devreme ca de obicei, adika daca pina acum mergeam numai dupa amiaza , in jur de 5, 30, acum, nici n o sa l mai sun , si ma prezint la raport , in jur de 1.. sper sa nu fie ocupat rau.. si mai sper sa mi zica ce urmeaza, adika , colu' e ok? inchis,/deschis? miroase a nastere??..sau in ce parte o iau, ca daca nu zice nimik, io mi fac bagaju' si l pun in portbagaj si vin in continuare la birou.. ca nu mi vine sa stau acasa aiurea.. n am nici stare..

Aseara am avut primele contractii dureroase.. daca asta or fi fost.. adika mi se intarea burtika cam din 3 in 3 minute, destul de dureroase.., oricum, mai mult de 5 n au fost.. am fost de 5 ori la baie [:D] sa vad daca nu cumva imi sare dopu'[:D][:D][:D]NIMIK, insa!..

cred ca sint cam nerabdatoare.. dar de azi, sint in saptamina 38.. asha ca.. mi se pare ca gata, ajunge, sa iasa afara , sai vad fatza, ca sint curioasa fok..[:D]

Pupici multzi,

Crissi, 38+

 

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirabilis,avand in vedere ca ai abia 14 saptamani, e prea devreme sa incerci sa afli sume... Cine stie cat va fi cand o sa nasti tu? Mai bine mai asteapta vreo 3-4 luni si vezi atunci cum va fi "piata" [:D]

In ceea ce priveste vizitele la cabinet, este suficient ce achiti asistentei. Doar la spital daca mergi e cazul sa ii dai...

Multa sanatate!

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , imi puteti da numarul de telefon de la cabinetul din Dr. Taberei , al Dr. Nayel ? Medicul care-mi urmareste sarcina ma cam tromboneste si daca o tine tot asa , sunt convinsa sa-l schimb . Va multumesc mult .

 

sunt cea mai fericita mama si sotie din lume

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,BURTICI.

Eu vin de la aspirante si am "trecut" pe la voi deoarece sunt in cautarea unui dr. bun. Puteti sa-mi spuneti (pe PM eventual) adresa cabinetului Dr. Nayel.

Multumesc frumos si va doresc sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi si frumosi!

 

Lala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, am fost ieri la doctor, m-a urcat si pe masa si mi -a verificat colu' care se pare ca e inchis , lung si ferm.. si Nayel zicea ca nu e nici o sansa sa nasc inainte de termen... adika in vreo 2 saptamini.

Echografu' a aratat ieri saptamina 38, si 2 zile..iar Nayel a inceput sa rada cind a aparut bebeul pe monitor.. traiesc cu senzatia ca baietzelul meu se tragea singur de motz in momentu' ala[:D][:D] , ca alt motiv de ras nu vad..

Nici o sansa sa se mai intoarca acum, ca e mare si lung , probabil ca o sa aibe peste 50 de cm.

Am intrebat de trusa si a zis ca au ei de toate , nu trebuie sa aduk nimik, nimik..

In conditiile in care ieri eram in sapt. 38 si 2 zile, inseamna ca pe 1 iunie fac exact 40 de saptamini.. ar fi haios sa nasc pe 1 iunie, de ziua copilului....

A ramas ca ne auzim /vedem spre sfirsitu' saptaminii viitoare.. si daca se intimpla ceva sa l sun..

Apropos, daca ma loveste nasterea la 3 dimineata ?? CE FAC?? il sun atunci? sau , ma duc la spital si stau acolo si sun dimineata? sau cum naiba fac..ca e cam penal sa i dau omului scularea de linga nevasta la ore din astea matinale..[:D]

era cam aglomerat ieri pe la 12, 30 cind am ajuns.. acum pricep de ce ma cheama aproape intotdeauna numai dupa amiaza..

aa, Crinuta, dat fiind faptu' ca sint multa acum[:D], adika abia ma aplec , abia ma incaltz, ce crezi??[:D] ca sa nu ma mai chinui ieri , dupa control, am plecat cu chilotzii in mana de la Nayel..[:D], abia cind am iesit afara am realizat ca tzineam chilotii in mana..eh.. se intimpla si la case mai mari..

Pupici,

Crissi, 38+

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissiid="red">, mai facut sa rad.

Ti-am spus eu ca eu de toate, nu trebuie sa aduci nimic.

E haios Nayel, stiu, la mine la cezariana canta.

Atatat vreme cat colul e lung si inchis nici declansare nu iti poate face. De col depinde tot.

La mine era rigid, asa ca nu am avut nici o sansa sa nasc normal.

 

Crissi, daca te apuca la 3 il suni

 

Sa vezi ce vis a am avut azi noapte. Se facea ca iar trebuie sa nasc, si Nayel nu era, sau trebuia sa plece din tara si eu eram nervoasa ca eu nu nasc cu alt dr. Pana la urma am nascut cu alt dr, nu stiu cine, insa comparam operatia lui Nayel cu asta, si nici nu incapea comparatie, a lui Nayel era cea mai cea. Poate vine visul asta din inconstient, mai ales ca Nayel e renumit pentru cezarienele sale " opera de arta", insa si pentru epiziotomiile super( aici nu stiu ca nu a fost cazul, insa cicatricea de la operatie e din ce in ce mai putin vizibila).

Ideea e ca am mare incredere in Nayel, si daca ar fi sa mai am un copil, tot cu el nasc.

Ar cam trebui si eu sa ii fac o vizita, sa fac si eu ceva analiza, ca nu am facut cam de mult.

 

Lalaid="red"> si Maiaid="red">, eu nu stiu adresa, nici nr cabinetului deoarece eu mergeam la spital, insa, Roxana trebuie sa stie.

De ce nu mergeti la CF2? Vreti sa va trimit nr lui Nayel pe pm?

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lala si Maia: Dr. Taberei, 106, Bl. M19, apt. 1, tel: 777.48.70

Io n am fost niciodata la cabinet dar stiu ca am gasit toate informatiile astea aici, postate pe D.C.

Crinuta, ciudat vis.. oricum mai ai de asteptat ptr. a doua sarcina.. zici ca e cunoscut ptr. "cusaturile" pe cale le face..[:D] sper ca si a mea, indiferent unde o fi, sa fie Ok, si sa nu ma doara prea tare..

Nici nu tzi inchipui ce i in capul meu..tzunami.[:D]. " ba : trebuia sa insist cu operatia, si ma durea la basca acum" " ba: las' ca toate s-au scremut, si n au murit..n-oi fi io mai tuta"..

eh.. pina la urma scap io intr-un fel.. deci, zici ca nici declansare nu mi poate face , daca nu se deschide colul..

pai, si daca depasesc termenul?? colul asta se deschide numai asha? de la mama lui? sau se poate fortza?

Oricum , Nayel a fost f. clar ieri, " nici pomeneala de vreo nastere deocamdata, ptr. vreo 2 saptamini"

Acu' serios? ce fac daca ma loveste in miezu' noptzii? il sun?

Crissi

 

crissi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...