Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt? (6)


Recommended Posts

buna scorpiutzelor,

azi am fost ca de obicei in parc de dimineatza apoi cu mama la dr(pentru un control de rutina), somnul de pranz al copilasilor si acum ne pregatim iar de iesit afara.

am reusit sa reparam cauciucul la vulcanizare asa ca sunt fericita...de slabit nu am mai slabit...stagnez si asta ma enerveaza cel mai tare[bang]

ma bucur mult ca ati scris mult si ama vut ce citi, va pupacesc si poate mai intru mai tarziu

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

draga iriid="blue">,azi s-a dat pe topogan de mama focului,asa ca o sa vezi ce stampilute ii trage mama.sigur o s-o doara fundul pe fata[indecent].acum vrea sa-i pun etichete pe maini ,zice ca are podoabe.nu le da jos,nici cand o spal.iti dai seama ce caraghioasa arata cu ele!!plus ca nu stiu ce sa ma mai fac, fetelor,ma striga ema,nu mami.a incercat si sotul meu sa ma strige mami,sa o obisnuiasca,dar ...nimic.poate se crede o fata moderna,dar nu-i pe placul meu nicidecum.

monicaid="blue">,nu dispera.fa cum am facut eu :pune-te pe ingrasat.azi o prietena mi-a zis ca nu se mai poarta slabanoagele si eu o cred.[grasa]

 

Ema

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, a adormit gaza si am prins un moment de respiro!

De data asta am fost mai rapida si i-am facut baitza ca iar nu se mai trezeste pina miine.exceptand pauzele de masa,normal.

Emaid="green">,inca nu m-am obisnuit cu cazaturile .

In ceea ce priveste slabitul si fericirea ,la mine e invers,tocmai atunci ma ingras.Nu stiu de ce, dar maninc cu o pofta cand sunt cu sotzul meu....Imi prieste![:D]

Vine abia la sfarsitul lunii si m-a anuntzat ca nu-l intereseaza ca e post [xinpat] si ar fi bine sa fie de bunavoie!Pai dupa atatea fetze acoperite si camile cred si eu ca par frumoasa![ispita]

Iriid="green"> ,daca stiam,o vorbeam de rau mai demult!azi m-am intalnit cu o mamica care a nascut in aceeasi zi cu mine o fetitza tot de 3,200 kg si cica avea 7 kg dar nu mi s-a parut mare diferentza intre ele,probabil conteaza si conformatzia.nu pot s-o compar ca Anda e cam lungutza.

Uite Emaid="green"> ca a luat si ceva bun de la tati![:D]

stii cum se spune cand un copil e cuminte mamele zic ;uite ce copil cuminte si bun ,seamana cu mama lui.Daca e de rau :semeni cu taica-tu!Asa si noi suntem rautacioase.Pai ar fi cazul sa mai aiba si calitatzi ca doar ne-am maritat cu ei.[8D]

Dar de ce te deranjeaza ca itzi spune fetitza pe nume?Poate se incapatzineaza tocmai pentru ca nu o lasi.Isi revine ea cand mai creste incearca s-o ignori sau nu-i raspunde daca vrei s-o dezobisnuiesti.

Nina id="green">te invidiez ca ai scapat de "uniforma".Ce bine!nu tu alarma,nu tu motive de fuga de acasa[fuga]!

Va pupam si poate mai revin daca ma lasa bbica!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ohoho cat ati scris, super cool! Numai in top!

Eu va anunt ceva mare de tot (maine nu stiu daca voi repeta, dar...) George al meu a facut azi la olitza prima data, de 2 ori, bine, ca o data s-a si scapat pe el... dar a facut[bis]! Macar un pas mic de tot din biruinta finala, care nu stiu cand va fi, dar ne bucuram acum!

Deci am alt moral, e clar, chiar daca nu ma simt deloc bine, am ceva probleme si sunt nervoasa la dureri![bang]

Nina, cu miscarea nu stopez, pentru ca vad ca imi face bine si nu pot renunta la o "cauza" de bine, nu? (vai ce plastic m-am exprimat[:D])

Emma, nu e greu ce vreau sa fac, faci un piure de cartofi cu mai mult piper si sare, deci ceva mai condimentat, fara prea multa grasime in ei, iar foaia de aluat o iei din magazin, sunt astea inghetate care se gasesc peste tot. Doar o foaie simpla, nu foetaj, e in jur de 25.000 bucata! Si faci placintute! Sunt tare bune (acum depinde de gusturi), dar mie imi plac. Plus ca sunt aluaturile foetaj si imi fac mereu strudel cu mere, iar e bun de numa si in jumate de ora e gata totul, fara sa framanti![;)] iar la faza cu strigatul pe nume, eu il strigam pe sot mereu pe nume si pe la 1 an, copilul meu nu ii mai spunea tata, ci "Manin". Acum ne striga "Mama Enena" si "tata Manin", deci combinat! E o solutie!

Fug sa fac baie copilului, revin, Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, cand a cazut prima data George de pe pat am crezut ca lesin eu, a plans de sperietura, m-am uitat sa vad daca e intreg, etc. Dupa o vreme, iar a cazut, am zis ca ce mama aiurea sunt, ca nu merit un copil, chestii de 2 bani, pana la urma, ca eu ma asigurasem, dar el era deja mai mare. Apoi mama l-a scapat o data, avea peste 1 an si a sarit pur si simplu din patut, in fractiunea in care mama era intoarsa de la el.[bang] Cat a bocit mama, ca mi-a nenorocit copilul, ca are ditamai vanataia si sufera... of of of! Deci e generala chestia asta, bine ca e bine, asta e cel mai important!

Irina, lasa ca ajungi tu intr-un tarziu si la sala... oricum arati bine[:D]!

Monica, ma bucur ca ai rezolvat caruciorul... tine-l bine ca uite cate mai vrem al doilea bebe, ne bazam pe "mostenirea" de la tine! Mie mi-a placut sa dau lucrurile copilului, si ma bucur cand vad ca sunt folositoare, dovada nu mai am decat cateva de la George... de amintire!

Syd, cum te mai simti, cred ca ai dureri mari de ureche, sunt tare nasoale! Sanatate si pupici la printesa ta!

Monicutza a lui Albert, unde mai esti? Ce face nazdravanul?

Roxy, Esme, Mishulina, Mira... ce faceti?

Va pup si va doresc o noapte buna si frumoasa!

Elena si George

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, in seara asta e sotzul de noapte si abia, abia l-am convins pe alex sa ramana si el si mama mea la noi acasa...asa ca in noaptea sta domr cu puiutzul cel mare(dar eu tot mic il vad si pe el)...fie vorba intre noi.

si mie imi zice alex, cand pe nume cand mami...dar cel mai tare ma enerveaza cate o baba prin parc care daca aude ca ma striga monica...ma intreaba...nu e baiatul dvs???? e adevarat ca alex nu prea-mi seamana dar ma oftic hi hi[q]...glumesc dar ma enerveaza rau babele bagacioase.

emma, pai cat sa ma mai ingras mama...ca deja am 73 de kg...sa ma fac cat china?...oricum fetelor, am slabit ceva, ceva...ca m-am cantarit chiar in ziua cand a inceput postul si atunci aveam monumentala greutate de 80 de kg...si cat a trecut de atunci....vreo 3 saptamani si ceva, nu?...dar eu as vrea asa ceva...fantastic sa slabesc cate 1 kg pe zi daca s-ar putea...normal ca mai ia si organismul meu cate o pauza si mai stagneaza, nu?...ce sa fac....ma consolez si eu singura, mai am mult pana sa ajung[vampa]bela , juna si captiva hi hi

elena, felicitari pentru georgica si operztiunea olitza...acum chiar daca o zi o sa faca si doua zile nu...nu te supara pe el, lauda-l de fiecare data cand face si premiaza-l cu ceva...un pupic, o mangaiere..asa el o sa inteleaga ca trebuie sa faca mereu acolo(stiu ca e fff usor de dat sfaturi...sa nu ma bati)

va pup pe toate, noapte buna si va multumesc din sfulet ca va ganditi la mine[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari, si voua sa va traiasca copilasii si... la mai multi[bis].

La mine azi a fost o zi bestiala!! De dimineata ca mai in fiecare zi programul de aerobic apoi vino repede acasa fa de pranz culca copii. Doar ca, copilul cel mare nu a vrut sa doarma, s-a trezit de dimineata la 8 ceea ce pentru el e fff tarziu asa ca am pierdut numai vremea cu el. A vrut sa se bage cu ciocolata in pat, eu am pus-o pe noptiera si pana m-am dus la Daria care nici ea nu avea chef de dormit, el a luat-o si mi-a murdarit tot patul!!!

De dupa-masa am primit musafiri au venit doua prietene la mine la o cafeluta[:D] si cu copii. Adica una cu o fata si doua bebe de 4,5 luni si una cu un baiat. Baiatul asta e atat de rau, numai prostii face si bineteles al meu vrea numai sa-l imite. Daria care toata dupa-masa a fost trezita a facut un circ acuma seara cum n-a mai facut cred de cad e ea. Binenteles era super obosita. Intr-un final a adormit pe la 9 in scaunelul de masina leganata. Acum e liniste sotul se uita la hochei ceea ce chiar nu ma intereseaza. si cam atat.

A, si fiinca vorbiti despre olita, al meu pe la 22 luni nu-i mai trebuia scutec, kaki facea chiar de multa vreme numai pe olita. copilul prietenei mele care va spuneam mai inaite ca e asa de rau, a implinit in martie 4 ani si abia de 2 sapt e fara scutec. Azi vine David la mine si-mi spune kaki, kaki, si eu credeam ca vrea sa faca. El spune nu, Braien. Cand ma duc sa vad, facuse in camera pe jos. Saraca mama-sa sa intre in pamant de rusine.

si acum va pup pe toate si noapte buna.

Incerc sa ma mai distrez cu pozele poate pana la urma reusesc sa pun si eu cateva

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am intrat,semnez "condica" si o tai la culcare ca nu se mai poate....Am citit despre nazbatiile poznasilor vostri si nu am de spus decat un lucru: Vreaaau si eeeeuuu!! Nu are nimeni o pila la Iepurasul de Pasti?[iepu]

IRIid="red"> ai dreptate,cred ca am facut o obsesie si mi-e sa nu inebunesc,dar sti cum sunt oamenii batrani...[:D]

Elena,Sydid="red"> va [dual]

Pupice la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu tot n-am intzeles cum v-atzi facut album pe site-ul asta ca mie imi tot zice sa contactez administratorul.Le-am revizuit insa pe celelalte si mi-am amintit cat de bine era cu bb in burtica desi eram cat o balena.

eu nu voiam sa nasc( ce o fi fost in capul meu?) ,as mai fi aminat momentul si cred ca si Anda la fel ,ca tare "suparata" a fost ca a deranjat-o medicul ca a prins de pensa si de cordonul ombilical si nu voia sa se desprinda se luptau amindoi.[box]

M-a apucat nostalgia,nu stiu ce am!

cand aud tot felul de nazdravanii ma gandesc ce ma asteapta![copil][cool]

Sper sa nu mai repet experientze de genul celei de azi ca nu vreau s-o vad cu capul spart!ma panichez si eu ce sa fac ca doar abia experimentez!Multumesc ca mi-atzi impartasit din experientza voastra fetelor ca eu chiar ma invinovatzeam si ma gandeam ca nu prea se intampla asemenea chestii,dar tot e bine sa mai vorbesti cu cineva,mai aflu lucruri noi.

va pupacim dulce [:X][:X][pup][pup] si noapte buna!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza fetelor,

of, nu stiu ce a avut alex azi noapte de a visat urat, s-a trezit plangand...si eu care ziceam ca o sa ma odihnesc daca dorm cu el si mama cu ruxi[bang]...apoi eu nu am mai putut sa dorm.numai eu sunt treaza restul poporului doarme linistit

va pup si va urez o zi minunata

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...