Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt? (6)


Recommended Posts

Buna dimineata!

Eu sunt treaza de la 7.30 ca musiu Jorje nu are chef de somn, imi face curat la parfumuri[bang], e innebunit dupa sticlele de parfum, si era sa imi strice bunatate de Laura Biagiotti.

Monica, si George viseaza urat nopatea ca il vad cand plange sau tipa si vorbeste uneori. Depinde ce face in timpul zilei, ca uneori rade prin somn de numa! Odihneste-te la pranz cu ei!

Mira, noroc de tine ca ai copil ascultator, daca nu am ascultat de cei "mari" care spuneau sa il invat inainte de 2 ani la olitza, asa imi trebuie, ne chinuim acum!

Carmen, sa vezi ce traznai iti va face dupa ce va creste, numai dupa ce o sa o pui in premergator nu o sa mai ai nimic la locul sau[;)], ca daca nu face nu e copil normal, eu asa imi zic! Dar de ce ai probleme cu pozele? Poate te ajutam, ce spui?

Mishulina, uite ce facem: ii scriem la iepuras sa faca bine sa aduca ceva dragut la tine in burtica! Daca nu ne asculta, o sa gasim noi o solutie![flo]

Fug ca George strica tot, are chef de scotoceala!

Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

neata, fetelor.[bis]e asa de frumos afara,vreau la iarba verde,dar azi sunt mama bucatareasa.[:D]

carmenid="blue">,nu te ingrijora.sunt mancaciosi astia din armata,si ne fac pofta.la cat sunt plecati,ar insemna sa fim niste slabanoage.....si ai grija cand vine,fa exercitii,sa nu intri in spital.[^]al meu s-a plans ca i-am dat prea multe responsabilitati cand a venit.pune-l la munca,nu-l lasa sa trandaveasca, o sa se obisnuiasca rau.nu ne-am maritat cu ei pt ca sunt cei mai buni,ci pentru ca au reusit sa ne pacaleasca.ii facem noi sa fie the best.mai,ce rea sunt azi...[}:)]

hellenecid="blue">,esti fericita.mie mi- a aruncat parfumurile de la balcon...nu mai spun ca am cautat doua zile telefonul,si mi-a venit ideea sa-l caut jos.spre deosebire de sticlute,era doar dezmembrat,dar a mers bine,pana... mi l-au furat.asa ca mai bine sa-ti strice copilul.mersi mult pentru reteta.eu de obicei faceam cu oua,branza si smanatana(placinta dobrogeana).trebuie sa mai pastrez ceva din zona mea,caci ma acapareaza ardelenii cu totul.[:D]o sa o fac saptamana viitoare,ca suna tare bine.azi am framnatat deja de papanasi.

mishulinaid="blue">,nu vrei mai bine sa-ti trimitem iepurasul?[;)]am auzit ca sunt prolifici.nu-ti stresa sotul tocmai de paste.

monicaid="blue">,si fiica-mea se trezeste de nu stiu cate ori pe noapte.o tot sperie copilasii la gradi si ramane cu ideea ca are gandaci in pat sau ca vine bau-bau.am fost si la preot,la indemnul maica-mii,dar dupa un timp iar a inceput.ii trecuse termenul de garantie[:D].acum nu mai am ce sa fac ,doar sa o linistesc si sa o iau in brate.culema e ca si maica-sii ii e frica sa doarma singura,asa ca nu condamn copilul.eu l-am stricat.si cum am un barbat numai pe drumuri,merge la noi tv non-stop.

pana acum monica esti eroina,nu conteaza cate kg ai ,ci ca poti sa le dai jos,asa ca....spor la treaba,eu nu-s in stare decat sa-mi fac mea culpa si sa trag de pantaloni...[grasa]

cat despre fie-mea,vreau sa-mi spuna mami,pentru ca am asteptat momentul asta atatea luni...si asa vb tare stalcit.te bufneste tot rasul cand spune acum papam,apoi cacam(adica culcam) sau cand numara un pulas,doi pulas(iepurasi).incerc sa nu-i raspund pana nu zice mami.sa vedeti cum da ochii peste cap si cauta cuv,parca nu l-ar sti...e asa hoata.tati e tati ,eu sunt ema.e corect???si ma mai si striga si pe un ton autoritar,parca as fi sluga ei.mai,ce m-am enervat.[:(!]o s-o pun sa-mi spuna doamna mami...

 

 

Ema

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza la toata lumea!

Noi ne-am trezit la ora 9.

 

Stiu Elenaid="green"> ca va face shotii dar tati spune ca nu conteaza el raspunde pt inlocuirea obiectelor distruse,il priveste![:o)]

 

Cu albumul n-am reusit sa fac nimic ,poate imi explicatzi si mie cum atzi facut.Eu am reusit sa atasez doar cele 2 adrese daca nu am reusit sa fac albumul aici.

george e nazdravan dar nici cu fetele nu mi-e rusine!

Pupici ca nu mai are gaza rabdare!

 

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mishulinaid="green"> ,nici nu stii de unde sare iepurele!

NU te mai stresa.La fel am patzit si eu ,si cand ma asteptam mai putzin,hop!

degeaba am incercat noi sa-l programam pe bb,el vine cand vrea el .in prealabil facusem o vizita la medic si nu speram chiar asa ,ma pregateam sa fac tratamente si cand colo,bb aparuse deja.Cum sunt eu zapacita mi-am dat seama pe la sfarsitul lunii adoua si tot nu voiam sa cred.

Numai sa fii pe faza ca o prietena de a mea care nu spera deloc a ramas insarcinata si nestiind a facut o raza la plamini.A fost o tragedie,fatul fusese afectat,si asta dupa ce se chinuise ani de zile.

Va veni si iepurasul tau ,stai linistita!

Suntem alaturi de tine!

Pupici la toata lumea!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emaid="green">,deja s-a plins ca-i dau sarcini,ca el trebuie sa se odihneasca,si noi ce am shomat?eeeiiii,cata dreptate ai ,tot e bine sa invetzi de la cinebva trecut prin experientza!

pupici!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve tuturor,

 

Nu am disparut, doar aveam si eu mai mult de lucru.Defapt a trebuit sa fac niste simulari care super ocupau memoria lu’ bulishor asta (computerul).

In rest, iau notite in legatura cu diversele operatiuni…operatiunea mancarica, operatiunea olita si alte din astea, nu se stie niciodata cand imi vor fi de folos…hihihi.

Vai Elena, ti-au data kriek sa bei, mie mi se pare o bautura blasfemica, dar…gusturile nu se discuta. Berea mea preferata aici e Hoegaarden, si o recomand cu caldura tuturor fetelor si femielor. Prima mea impresie despre berea asta a fost ca seamana la gust cu o socata usor alcolizata si usor sifonata…Apoi am auzit si de la alti prieteni care veneau in vizita (si eu totdeauna le recomandam berea asta…la intrecere cu Cristi care le recomanda trapisturi sau alte beri foarte tari) ca ar semana cu socata…probabil aveam dreptate sa presupun asta.

Despre jenever…si asta e facuta din malt…E un vin de malt care se redistileaza si apoi se pune pe macese si mai baga o distilare si uite asa se face tare si puternic…si le place astora…Da eu prefer bauturile slabe, nici palinca noastra nu imi place, da deloc…Desi in facultateeee….hmmm…san u intram in detalii [:)]

O veste buna…am slabit 1.5 kg…desi era sa fac un soc cardiac…urmeaza poveste:

 

La inceputul saptamanii am avut de facut niste masuratori (pe subiecti umani…hmhmhm) si cum voiam sa le iau si datele antropologice (sper ca ma exprim ok, eu chestii din astea in romana nu am facut…) am hotarat sa ma urc eu (inainte sa vina subiectii mei, toti barbati) pe cantar.

Porcul de cantar arata 65kg, era sa paralizez instant…Ma uit la mine cu ce sunt imbracata, zic, mai tai 2 kg de la haine si raman cu 63kg…respiratia mea inca nu se restabilise. Ma simteam ca puiu-n b---…Vad alt cantar (unul analogic) ma urc pe el…65kg…

Acu’ tre’ sa ma intelegeti…De o saptamana mananc la pranz un singur fel de mancare mic si necaloric, dimineata un fruct, seara la fel, mergem la fitness, la tennis…si eu ajung de la 60-61 la 65, groaznic…

Vin subiectii mei la masuratori, au fost alesi sa fie grasi, slabi, scunzi, inalti. Se urca unul dintre cei cu greutate…zice 117kg…imposibil ieri aveam 110, se urca un slabut zice 70kg, uaaaauuu m-am ingrasat 7 kg…si tot asa, toti au avut aceasta surpriza…mie mi-a revenit respiratia, mi-am dat seama ca merge cu spatele cantarul, asa ca m-am cantarit la sala (acasa inca nu tin chestii de genul asta), zicea 59kg…hihihi. Acu’ in principiu mai am un kg de scapat…nu se intampla in uikend, pentru ca in uikend masa e de mentinere nu de slabire…ca e musai sa pap oarece bun si dulce.

 

Apropo de copii si cum vorbesc ei...eu am fost tare lenesa si pana dupa 3 ani nu ziceam decat...atica, mamica, tatica, papica...pe diverse tonuri, ca sa priceapa lumea despre ce e vorba [:)]...Nici nu vreau sa zic care au fost primele propozitii pe care le-am zis...desi sunt teribil de frumoase [:)].

 

Acum, nasii nostri de cununie au o fetita (in iarna cand am vazut-o avea 2 ani jumate) ultra desteapta, in comparatie cu mine la varsta aia [:)]. Vorbeste mult, frumos, legat, stie cuvinte zic eu grele pentru copil, si le foloseste extrem de bine, insa...ne-a cantat un cantecel (stiti cum fac parintii, vine cineva in vizita, copilul musai tre sa presteze…) deci ne-a cantat..”Un elefant s-a…galenat…”, oricat incerca nasu’ sa ii zica leganat…elefantul “se galena” si pace. Apoi ne-a povestit despre “besitoarea” de pe hol (vrajitoarea). Fata asta iti arata diverse lucruri “exceptionale”, “unice”, “elegante” de-ale parintilor ei…dar nu ai voie sa le atingi ca sunt a lui tata sau a lui Gabi (asta e mama).

E teribil de smechera…Zicea soacra mea ca a stat o data cu ea, ca erau parintii plecati nu stiu unde. Si asta mica i-a cerut suc negru, (fata e foarte politicoasa si stie folosii o multime de formule politicoase) “Florica, pot sa primesc si eu, te rog frumos de tot, suc din acela negru”, si soacra saraca…”Da cum sa nu”…Se vede fata cu paharul in fata si zice “Da Gabi si tati nu-mi dau voie sa beau din asta, poate au uitat sa zica”…sa lesine soacra nu alta [:)].

De altfel si pe mine m-a rugat cand am fost la ei in vizita (nasu' era in bucatarie cu Cristi si Gabi inca nu era venit de la servici) sa ii duc sacul cu jucarii din camera ei in sufragerie…ca sa mi le arate. Eu m-am executat. Apoi m-a rugat sa le scot din sac…Din nou m-am executat. Si cand a venit Gabi acasa, sa se ia de cap nu alta si scandal la copil ca nu ai voie jucarii multe aici…reactia copilului…"nu eu le-am adus…Emse…nu eu le-am scos din sac, tot Emse…ca ea nu stie ca nu e voie"…Si asa am fost fraierita de o copilutza de doia ani jumate….

 

 

Acu’ sa dau vestea buna…hihihi…mai sunt cateva ore si e oficial uikend…yupiii [:)]. Ce, nu e buna vestea? Ba da, e! E perfecta [:)].

 

Va pusicesc pe toate si pe toti bebelusii si copilutzii vostri! Sa fiti cu toate si cu totii sanatosi si veseli!

 

O zi exceptionala [flo]

 

Esme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA

 

Fetelor eu trec prin perioada schimbarilor…de primavera.

De dimineata m-i s-a pus pata(ca asa m-i se pune mie cateodata)si m-am dus sa-i cumpar lui Iris gecuta de primavera un pluoveras si pantofiori.Super haioase.Imi venea sa mor de chiuda cum a scos-o bona ieri afara cu toate hainele mari de atarnau pe ea…parca era de capatat.Cine????fata mea???nici gand.[bibe]

Si nu va mai spun de adidasii cu 2 nr mai mari (nu am gasit mai mici)[:D]Si inca nu s-a incheiat seria cumparaturilor pentru ea.M-I se pare ca nu are nici destule jucarii acum,vreau sa-I iau si tricileta!!![bicla]

Pentru mine nu va mai zic ca in fiecare dimineat stau juma de ora si contemplu sifonierul in cautarea solutiei “ideale” si tot nu gasesc ce vreau.Adevarul e ca tre sa-mi cumpar haine,pantofi ca sunt in urma cu moda![bang]

Mai am putin si m-i se pune pata si pe biroul meu de la serviciu,Nu-mi place deloc si nici etajera…si vreau unul frumos cu scaun frumos !

Si TREBUIE sa ma duc si la sala si Elena merci de compliment, dar asa cum a spus si sotul meu nu mai am funduletul ala de alta data!!!

Uf……………

 

Emma, ma faci sa rad de nu mai pot cu fata ta!!![olala]Iti seamana sigur…ca si tu esti tare haioasa.Si cred ca fata mea ai calc ape urme fetei tale,ca e tareeee nandravana.Ieri s-a dat in topogan(are 1 an si 2 luni)si tipa de mama focului de bucurie de se uita toata lumea si vroia chiar sa urce in sus pe acolo pe unde se coboara…Ce zodie e aiai mica?

Carmen,ai vazut ce fata ai!Nici a mea nu a fost grasa a fost mereu bine.Si sincer iti spun nici nu m-i as fi dorit un copil sa-l rostogolesti.si are dreptate si sotul tau…

Elena ,felicitari pt olita!Si noi ne luptam din greu !Si Giorgica e campion la nazdravanii.

Misu,sa-ti dea Dumezeu asa un cadou de Pasti sau cand o fi…ca sigur va fi!

Esme ce ti-e cu copii din ziua de azi,nu?

 

Numai bine tuturor si pupici[dual]

 

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor din nou!

Am avut taraboi mare cu George pentru ca era mereu in picioarele mele, sa faca ce fac eu, si nu are voie multe sa faca![bang] Ne-ma certat, ne-am impacat, ne-am certat... mereu la fel.

Esme, m-a distrat istoria ta, cu fetita, e super... asa sunt ei. Uite, de mica a invatat sa scoata castanele din foc cu mana altuia. Ma uit la George ca daca e sa faca ceva, imi ia mana mea si ma pune sa fac, apoi ii spune lui tati ca mama a facut.[:D]

Ema, Carmen, ce barbati avem mai? Ca sa someze sunt obisnuiti, nu zic... dar noi shomam??[mariaj] Oricum eu mai am un pic si ajung la capatul rabdarilor, si daca intra "dictatura scorpionului" in casa nu stiu zau ce va fi: pace sau razboi!?

Ema, oricum un parfum e compromis, miroase la mine in casaaaaa, nu mai trebuie odorizant, tocmai ce a facut pe el pipi.[bang] Iar cu telefonul mobil ii place sa se joace altfel, e stricat oricum si merge aiurea, dar pana nu se dezvata nu il schimb.

Fug ca a stricat iar ceva... nu pot sa stau deloc aici[bang]

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,ce mai scrieti,nu gluma..

 

M-am distrat cu poznele copiilor[:-)))][:-)))],a mea e foarte cuminte,dar foarte.[8**]Atat ca mai face figuri mai in gluma dar cum ma uit urat la ea,stie ca a gresit.tare as fi curioasa cum o sa fie cand mai vede si alte persoane.daca retine ce-am invatat-o.Azi s-a trezit plangand ca nu mai eram langa ea,iar s-a obisnuit cu mine non-stop,nici nu vreau sa ma gandesc la cat o sa sufere fara mine ,la inceputul scolii..

 

Imi faceti "pofta " de un al doilea copil,nici nu ma gandesc,peste cativa ani fac altul[bibe].Poate pe la 30.

 

Se poarta grasutzele?Cred ca tot slabanoage.Tot mai multe anunturi cu aparate miraculoase care te fac sa slabesti .bani sa ai[bang]

 

Parca ma simt mai usoara,o fi apa asta pe care ma fortzez sa beau[ispita].Ca de obicei nu beau deloc,acum ma chinui cu bidonul.In rest atac celulita,cu ce pot,cu masaje,cu tratamente,ca tare-i urata

[xx(].Si vreau ca dupa ora 16 ,sa nu mai mananc deloc.Daca m-o ajuta cu ceva.

 

Esme ,ai slabit,bravo tie![bis]

 

Ramaneti in top

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...