Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt? (6)


Recommended Posts

Buna,fetelor ! [hia]

De cand ma chinui sa scriu si eu un mesaj si nu apuc. [alcool]

Emmaid="purple">, am vazut ca te-ai conformat imediat ! [flo] Suntem 4 mamicute de 2002, active aici in clubul scorpiutelor! [bis] Am mai observat cateva pe lista, dar nu vin cu povesti pe aici. [:(] Nu au timp, probabil.

Carmenid="purple">, Cristinuca mea a cazut la 5 luni prima data. M-am dus pana la camara si deodata o aud plangand cu foc. [q] S-a rostogolit pe pat si a cazut pe spate. Nu a avut nimic, sperietura a fost mai mare. Dar cate mustrari de constinta mi-am facut. [alcool] Credeam ca numai mie mi s-a intamplat ! [8)] Iar a 2-a oara, la 7 luni, era cu mama mea, care a asezat-o in fundulet pe canapea si s-a intors cu spatele sa inchida usa de la balcon. Asadar, oricui i se poate intampla o data.

Elenaid="purple">, ce nazdravan este George. Eu cred ca asa isi manifesta el bucuria, ca este acasa cu voi si nu la bunici. [;)]

Miraid="purple">, dar ce activa esti ! [bis] Cu 2 copilasi si totusi iti gasesti timp de [aerob] , dimineata. Bravo ! [disco] Nici eu nu am probleme cu pp sau kk cu Cristina. Am obisnuit-o la olita de la 7 luni. [:D]

Mishulinaid="purple">, daca intalnesc barza, pun o vorba buna pt. tine ! [:)]

Irinaid="purple">, mi-ar place si mie sa fac o multime de cheltuieli, de schimbari, dar nu am cu ce. Poate vor veni si pt. noi vremuri mai bune, sunt o optimista convinsa. [:)]

sydid="purple">, bravo, ai trecut la atac ! [disco] Nu te lasa, invinge-o(celulita) ! [:)]

Monicaid="purple">, si Cristina mai vorbeste prin somn sau plange sau ii este sete, de ma trezesc si stau treaza vreo 2 ore, pana ma ia somnul inapoi. [bang] Iar ea adoarme imediat, inapoi. [:D]

Esmeid="purple">, sunt smecheri din frageda pruncie copilasii, ai sa vezi ! [;)]

Va pup fetelor si va doresc un weekend cat mai placut ! id="blue">[pup] [recevere]

 

 

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Carmenid="blue">, si unde va duceti in recuperare?noi am optat pt stana de vale,dar rau zapezi mari,asa ca nu am putut ajunge.pana la urma am fost doar la mama.sa nu faci ca mine.poate reusesti sa o lasi pe aia mica cu cineva,caci cu siguranta aveti nevoie macar o saptamana doar voi doi.

mai,esmeid="blue">,ne complexezi cu greutatea ta,mai ales dupa ce am papat vreo 6 papanasi[grasa].bravo tie!!!

iriid="blue">,doamne fereste sa nu ma molipsesc si eu de febra cumparaturilor pt pititca.numai d-zeu stie cat ma abtin.[V]cat despre familie,sa stii ca taica-su ne intrece pe amandoua.mama ne striga "iepurasii trazniti"[iepu]sa-ti dau un ex:cand era daria de 4 luni a tb sa mergem cu trenul pana la tulcea.cum mandra nu adormea decat dc o plimbai in brate si ii cantai,toti oamenii de la compartimentul de dormit nu au atipit deloc,caci taica-su a cantat tot drumul,cu daria in brate "treceau batalioane romane carpatii".dimineata au spus toti ca am un bebe asa cuminte,nu i s-a auzit gura,in schimb taica-su.....belea.mandra mea e fecioara,dar d-zeu stie cat am vrut sa o nasc mai devreme,sa fie macar un leu acolo, nu in aceeasi zodie cu soacra-mea.chiar si cu nascutul a fost fain,caci medicii mi-au zis ca nasc pe 25.pe 24 am fost la ginecolog si i-am spus ca nasc maine.sa te pui cu nebuna?!asa ca omul m-a chemat a doua zi la spital,fara contractii,fara nimic,cu mama,tata,sotul,tot familionul.am zburdat ca un iezisor printre femei care se dadeau de ceasul mortii si cand m-a vazut dr ca le obosesc,m-a chemat,mi-a rupt apa si m-a facut sa nasc.problema a fost cand sa -mi coase epiziotemia am inceput aa urlu(citisem ca dc iti exteriorizezi durerea,se micsoreaza.aiurea!!),iar sotul meu a crezut ca am facut gemeni.a inceput sa planga de bucurie ca are doar unul apoi.si acum cica mai vrea copii.cine ii mai intelege?

elenaid="blue">,tocmai din cauza asta,cat e el acasa,nu ma ating de spalat vase,chit ca urla de oftica.macar dai vina pe asta mica de cum miroase in casa,dar ce spui de mine,care am spart,din neatentie,parfumul sotului.sa vad ce sa inventez cand vine.cred ca dau vina pe daria.[:D]

sydid="blue">,pacat ca nu esti aproape,ai fi pus-o langa ale noastre si in mod sigur se molipsea.am o prietena care are o adev manie sa invete copiii sa injure.eu am ferit-o de fiica-mea,dar dc vrei iti dau adresa ei de mail[}:)]

 

Ema

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si inca una veritabila,nina!!stii care-i paradoxul,am o anumita varsta,sunt mama si nimeni nu mai ia in serios.[:D]dar,deh e mostenire genetica.taica-miu care are 120 kg,cand bea un pic mai mult,face balet prin casa,il apuca tandreturile si sa vezi ce show iese.[cheers]

 

Ema

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emmaid="purple">, sunt convinsa ca este o placere sa te aibe omul prin preajma ! Si pt. mine, la fel ! Ma bucur ca te-am cunoscut ! [:)]id="blue">

 

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai Emma esti mortala............!!!!!!!!!!!

Sa mor de ras pe aici in birou si alta nu,la faza cu gemenii si cu tatal tau... [:D]

Tine-o tot asa,mie cel putin imi faci o mare bucurie cand citesc ce scrii tu![pup][pup][pup][pup]

Syd,fata mea e contariul fetei tale,nu are nici o treaba cu mine indiferent unde mergem pe strada in casele oamneilor,ea cauta peste tot se joaca,manaca,ia mancarea altora,jucariile,face ce vrea ea!Nu ai e teama si rusine de nimeni,e,se mai rusineaza uneori la barbati mai laes necunoscuti...[:I]

Cred ca ar trebui sa o incurajezi sa fie sociabila.[:)]

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai,[:D],omul isi spune pasurile si tu te distrezi?!si apropo de "rusinea" fetelor noastre fata de barbati.a venit o data un coleg de-al sotului la noi,se uita la el doar cu coada ochiului.am zis sa o las in pace,poate se acomodeaza.dupa vreo 30 de min,se intinsese pe canapea,isi ridicase rochia si se mangaia pe burta,in timp ce-l privea cu niste ochi langurosi pe respectivul.iti dai seama ce rusine am patit.ce-o fi crezut baiatul?!macar de-as fi o pisicoasa din asta.asa ca de-acum incolo,cand o vad ca se rusineaza de vreun baiat,o imping spre el sa-i dea un pupic,macar asa e aproape si nu are loc sa se desfasoare.

 

Ema

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ajutatzi-ma si pe mine va rog ca iar mi-am prins urechile!

Anda de cand a inceput sa pape(3 zile)face kk de 2 -3 ori pe zi singura,pina acu foloseam supozitoare.Dar fericirea mea n-a tzinut mult ca am constatat ca are o iritatzie linga anus.

Gasisem un subiect despre eritem fesier dar azi am vazut ca erau 100 de pagini la subiectul respectiv ,ce sa mai caut ....am renuntzat.

vreau sa-mi zicetzi daca e cazul sau nu sa merg la medic,ca sa nu creada bietul om ca-s paranoica si alerg la el pt orice fleac.folosesc oricum neopreol,dar voi v-atzi confruntat cu asa ceva?

Ema,inca nu stiu unde vom merge ,eu vreau undeva aproape ,dar fata nu prea am unde s-o las si cum el inca n-a vazut-o da-tzi seama ca va dori sa stea cu ea.Asa cred![;)]

Eu la mama nu pot sa merg ca sta 2 etaje mai jos,doar momentan lipseste. vom alege ceva convenabil si pt gaza.

Ema eu era sa nasc de ziua soacrei,dar am avut o zi avans.nu stiam de ce era ea suparata si zicea dar nu potzi sa nasti azi ca-i marti,voia sa fie de ziua ei.Asta era cosmarul meu!

Azi m-am ales cu durere cumplita de cap ,am iesit dar batea vantul prea tare si am renuntzat ca ne-a prafuit si ne-a stricat plimbarea!

Cred ca adormim amindoua acum!

Pupici pentru toate!

 

Carmen[mamica]& Anda[bb]

http://www.babiesonline.com/babies/a/andaioana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/carmensilva75/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai fetelor, de abia va tin pasul!

Mi-am expediat femeleonul la plimbare ca ma simt aiurea de tot, cred ca m-am captushit cu o frumoasa de raceala (numai gripa sa nu fie[bang])... Ce ma distrez ca George face ce vrea in casa cand e numai cu mine, adica isi bate joc de mine, nu ma asculta, nu am autoritate[bang], in schimb, cum a venit tac'su de la munca... armata cu el! Inclusiv a stat pe olitza[:D]! Si miroase in casa a parfuuuuum,de numa, cred ca stia micutul ca e mai bine sa miroasa asa, sa "astupe" mirosurile alea de ieseau de la funduletul lui!

Irina, tare m-as duce la cumparaturi si eu, pentru bebe (ca pt mine am haine bune care nu mai imi vin[bang]), dar mi-e ca ajung falita acasa, si cum mai sunt comercianti care dau si pe datorie... ma prinde Craciunul cu hainele neplatite. Ca eu sunt cheltuitoare, nu ma las. Daca azi iau salariul, maine seara yok din el[bang]!

O fi tot de la zodie??? Ca barbatul spune ca sunt femeie, dar eu tot pe zodie dau vina, pe ce altceva![:D]

Ema, draga mea, hai sa ne vedem pe la Dorna ca vreau si eu papanasi, ce spui? Lasa ca fac si eu si strig aici sa iti fac pofta, k? (glumesc, te-ai prinsid="size1">!)

Of, ce liniste e in casa, dupa razbelul de azi! Mi-a inchis Jorjica PC-ul de cateva ori, ca vrea sa ii tin isonul prin casa (tot cu slujbele lui, macar stiu ce inclinatii are)! Ba canta ca la biserica, ba canta "pupupu, bau sa stau ci eu aici", ba "mosh cuciun cu pete dabe" (asta e in urma cu sarbatorile)... am ras de el cat e de comic, se baga pe sub plapuma si cantaaaaa, si strigaaaa, si cantaaaaa... si tot asa!

Hai ca v-am cam zapacit! Am fugit sa cumpar ceva!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...