Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (9)


Recommended Posts

Lasa ca nu-i bai daca ne albim de atata pupacit !

Mie una mi-ar place sa ne intalnim, dar nu prea ma incumet din cauza nabadaioasei de Azara, care are reactii destul de ciudate in fata altor caini.

Cu pisici nu a facut inca cunostinta, dar la cum o stiu eu nu cred ca va avea o reactie buna.

 

Azara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[pis] merita sa incercam [;)]

 

mi-ar face o mare placere sa va cunosc pe voi si bazdaganiile voastre ... abia astept sa ma joc cu Azara ...

 

pe Tom as mai fi vrut sa-l cunosc ... sa-l vad cata-i de zapacit ... da ce mai pe toti la un loc ...

 

daca hotarati sa va intalniti in wk ... Danna sa-mi dai de veste pe mob ... ca eu n-am computador acas'

 

[pup]

 

 

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem cu masina dar vrea sa stea in brate la mine si asta nu imi convine. Cred ca am sa cumpar o cusca in care sa stea ea in spate. Poate la voi e altfel, dar la noi e severitate mare, nu are voie in dormitor si bucatarie, doarme in baie unde punem noaptea o lada cu nisip sa faca pis si cand plecam de acasa tot in baie sta. Am auzit tot felul de chestii ca ar putea roade mobila sau cabluri si nu vreau sa avem accidente. La voi exista spatii interzise? ... sau sunt eu mai nebuna.

 

Nicoll

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Nicoll, noi calatorim cu Suzi pe scaunele din spate, are o husa speciala si i-am cumparat si centura de siguranata pt. caini.

Sotul meu spune ca este periculos sa o lasam libera in spate, pt. ca Doamne feri, daca se intampla ceva pe autobahn, vine ca o bomba in captele noastre.

Nici mie nu mi-a convenit sa o tin i brate la inceput, pt. ca ma murdarea, plus ca voia sa sta calare pe bord si se agita intr-una!

Acum sta frumos in spate, are locul ei, paturica ei peste husa....

In masina mai avem tot timpul o sticla de apa pt. ea si un castron, cateva bobite in caz de foame si un prosop daca ploua sa o stergem pe labute.

Si mai avem[:-)))]in afara de toate astea, mucii Suzicai pe geamurile dinspre partea ei!

Asa recunosti o masina cu catel[:-)))]

iti mai scriu deseara, acum trebuie sa plec, pa

[pup]Vio

 

"Binecuvantati copii si animalele"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nicoll

Noi mergem cu masina dar vrea sa stea in brate la mine si asta nu imi convine. Cred ca am sa cumpar o cusca in care sa stea ea in spate. Poate la voi e altfel, dar la noi e severitate mare, nu are voie in dormitor si bucatarie, doarme in baie unde punem noaptea o lada cu nisip sa faca pis si cand plecam de acasa tot in baie sta. Am auzit tot felul de chestii ca ar putea roade mobila sau cabluri si nu vreau sa avem accidente. La voi exista spatii interzise? ... sau sunt eu mai nebuna. Nicoll


id="quote">id="quote">Nicoll , Tom doarme cu noi in camera, intr-o cutie de carton pe niste pernite.Nu as putea sa-l inchid in baie, etc.Annie , Jazz al tau arata exact ca un catelus de jucarie, e FOARTE FRUMOS!!!!V-am pupacit,Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am uitat sa va intreb, cutzii vostrii au apa la discretie sa bea cat si cand si cum vor? Ca Tom am impresia ca bea si pisa cam mult...

 

Azi a primit Tom de la primarie un medalion cu numar,care sa-l poarte la zgardutza cand iese afara, chestia e ca clincane o tzara si el incearca sa-l apuce cu dintii, dar nu poate, tot se strofoaca, il deranjeaza, nici nu se pune problema sa-l poarte, innebuneste "cupilu" , domnul director [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina - multumim de compliment. Noi azi am fost la vaccin - slava domnului ca e ultimul - Jazz o detesta pe cucoana aia. Mai rau tremur eu cand iesim de-acolo decat el. I-au mai cazut 2 dinti, da' i-au si crescut 2. Numarul de dinti e constant deci :D.

Legat de apa - e preferabil sa bea un hectolitru si sa pishe tot atat, decat sa faca pietricele la rinichi. Jazz are apa tot timpul, da el bea doar cand vine de afara. Poate la voi e si mai cald - Jim saracu' bea galeti intregi vara si se latea ca o broasca pe gresie.

Pupici

ana

 

Las-o bah, ca merge asha - ne-am obisnuit cu ea!

Protestez impotriva incurajarii lipsei de respect fatza de limba romana id="red">id="size1">

Jazz marishor

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by annie_xtreme

Alina - multumim de compliment. Noi azi am fost la vaccin - slava domnului ca e ultimul - Jazz o detesta pe cucoana aia. Mai rau tremur eu cand iesim de-acolo decat el. I-au mai cazut 2 dinti, da' i-au si crescut 2. Numarul de dinti e constant deci :D.Legat de apa - e preferabil sa bea un hectolitru si sa pishe tot atat, decat sa faca pietricele la rinichi. Jazz are apa tot timpul, da el bea doar cand vine de afara. Poate la voi e si mai cald - Jim saracu' bea galeti intregi vara si se latea ca o broasca pe gresie. Pupici anaLas-o bah, ca merge asha - ne-am obisnuit cu ea!Protestez impotriva incurajarii lipsei de respect fatza de limba romana id="red">id="size1"> Jazz marishor


id="quote">id="quote">dar cum face vaccin asa tarziu jazz al tau? ca-i mai mare ca si tom o tzara nu?tom a facut unul de la mama-sa cred(pt imunitate) si alte 2 cu noi, la veterinar, la 9 sapt si la 12 sapt, doctoritza tare dragutza, i-a dat o prajitura, l-a intepat scurt pe spate sub ceafa, nici nu a scheunat, gata a fost! Peste noapte l-au apucat damblalele ca s-a simtit cam rau...dar in rest scurt si repede...alta e schema de vaccinare in Ro?alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...