Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Da, breh, trec prin modificari de personalitate. Acu is in saptamana serioasa. Slakje, cred ca stii ca "pajina", "nijte" "ku" "kestii" nu ma deranjeaza. Da "trimes" si "va-ti" da [;)]. Si dak ma deranjeaza pe mine atata paguba. E doar o etapa prin care trec acu. Si Maruta, cand spun bataie la caini ma gandesc la o chestie metodica, stii, cu premeditare de genu " acu' dresam cainele, sa punem deci bata la indemana". Ca a fugit cu pechinezul in gura sau ca a luat ditamai osu dintr-un loc suspect - poate justifica o palma la kuruletz. In general insa se pot folosi si metode mai blande, in functie de temperamentul caineluiid="size1">

On topic: Ai deparazitat animalutzul recent? Asta poate fi o chestie. (Jazz face kk de cate 5 ori pe zi dupa ce ii dau Pratelul) Alceva - i-ai schimbat cumva mancarea? A mancat mai mult decat de obicei? Nu mi-as face probleme daca e vioi, se joaca si are pofta de mancare. Pupici la animalutze si stapani

PS - Jazz e pedepsit: azi a fost ziua de facut tampenii (Urcat pe masa la propriu si furat deodorante si ochelari. Ros toate chestiile de mai sus. Rontzait shoseste. Tarat asternuturi pe jos. Iesit pe hol si kkt peste tot. Intors in pat si tarat perne pe jos. Ros tuburi de medicamente. Adormit satisfacut in mijlocul macelului.)

 

 

Las-o bah, ca merge asha - ne-am obisnuit cu ea!

Protestez impotriva incurajarii lipsei de respect fatza de limba romana id="red">id="size1">

Jazz marishor

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da de ce te deranjeaza "trimes" , eu iti spun ca in Cluj(Alba, Sibiu) numai asa o sa auzi lumea vorbind, nu vad care-i problema.Cred ca dai prea mare importanta acestor lucruri, esti neserioasa zau asa, in vorbit se accepta putina "culoare" locala, ca doar nu citim jurnalul la TV, povestim si noi ca oamenii.

 

Asaaaa, Jazz al tau e de grozaza. A facut caca in casa? Cum asa? O exceptie sau mai face? Si eu am un cos in care tin ziarele si Tom le-a vandalizat odata de nervi...nu-mi place chestia asta, sper sa nu mai faca, sa se potoleasca sa nu dezvolte comportamente de-astea huliganice.

 

Azi dupamasa la plimbare in parc am intalnit un baietas de cartier cu un dulau jumate Pitbull jumate rottweiler e nume Terror, cica zice tipu: Nu-i agresiv cu cainii mici, dar e agresiv tare.[:D], asa mandru ca Terror e agresiv.[:D]...in fine, nu i-a facut nimic lui Tom, dar m-a distrat chestia asta cu numele Terror.

[:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hrrrrrr acuma is neserioasa? Nu te-am certat, ti-am zis ca parerea mea conteaza cel mai putin. De felul meu is mai sensibila la niste chestii - don't mind me. Doar n-am corectat pe nimeni, ti-am vazut si ghilimelele, da-o incolo de gramatica. Ti-am zis ca ma oftik numa aia care isi fac un titlu de glorie din "am plecat de mult din tzara si nu mai stiu sa scriu romaneste". pentru mine asta ii lipsa de respect. Cat despre culoarea locala - curcubeu sa fie, nu ii bai [flo] id="size1">

Kk in casa nu ii obisnuinta, e de ciuda si de prea multa mancare. Stii cum ii - vai saracu, ii mititel, cum sa nu il hranim cu polonicul. In mod normal un caine ar trebui sa primeasca una sau doua mese pe zi (3-4 se accepta la juniori, dar 3-4 gustari). Daca maica-mea il indoapa ca pe gashte, evident ca se kk de 4 ori pe zi si la cele mai ciudate ore. Sper totusi ca incidentul de azi sa nu se mai repete si sa renuntam la scutece cat mai curand. La noi house training merge mai greu fiindca nu l-am putut scoate afara cand era mic (stii, pana am terminat vaccinurile). Si acu....mai dezvatza-l daca poti. :)

Seara buna

Ana

 

Las-o bah, ca merge asha - ne-am obisnuit cu ea!

Protestez impotriva incurajarii lipsei de respect fatza de limba romana id="red">id="size1">

Jazz marishor

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, da,...

Tom mananca de 3 ori pe zi , daca e foarte cuminte si face pisi pe ziar in bucatarie mai primeste un "konijn", un "iepuras" (i-a adus iepurasul niste stiksuri din carne de vita, moi, probabil ca foarte bune pt el, ii dau numai cate o bucatica, dar e innebunit, cand aude konijn e in culmea fericirii).Bomboane si chestii de-astea nu-i dau.

 

Si de mancat, bobitele lui, altceva nu mananca.[:X]

 

Nu ma baga in seama, ma distrez si eu cu "gramaticile" , nu-s, nu pot fii asa serioasa ca si tine.

[:p],

 

ok,

pusiiiiiiii la toata lumea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

l-am vazut pe Tom, l-am vazut pe Tom ..... cam asa fac ai mici care stau pe langa mine ... na ca m-am molipsit ... mey e tare frumos ... ce, vorbele sunt de prisos ... ce rasa ziceai ca e ? ca parca vad ca-i iau lui Ariss un preten' [:D] me strange barbati'miu de gat [mariaj]

Alina ... daca tu esti cea din spatele cainelui ... nu-ti mai vorbesc[:D]! cum poti fi frate asa de slaba ?

 

... si ziceai ca-ti plac animalutele mele [^]? sarumana

pe Ariss asa l-au botezat cei de la care l-am luat ... Zamisar's e numele felisei si Aristotel prenumele[^]

Dolly a fost prima mea iubire ... si de obicei ii spun Dolly Mezel, Dolly Carnat ... pai a mea catea viseaza doar carnati, salam etc ... n'o intereseaza altceva!

papagalita ... pur si simplu e o nebuna ... o zapacita ... de aici Perusita Zapacita ...

 

na ca io am explicat numele ... acu explica-l si tu pe al tau .... slakje ... ce o insemna ?[hop] .... multumiri sotului pt aprecieri[asia]

 

annie - veseleste-te mandro ... viata-i prea scurta ca sa-ti faci nervi cu astfel de probleme! ...

ia uite ... am o tipa la serviciu ... care are un prieten italian ... si cum venea din Italia, subit uita "romaneasca" de toate zilele pe care o vorbise 25 de ani .... si ia uite la ea, cand vroia sa ne spuna ceva: "Come si dice ..."(mai si trosnea din degete!) [:-)))](va dati seama ca nu am scris corect ... am scris si eu cum se aude!) ... de atunci cand vrem sa spunem ceva ... incepem "Come si dice ..."(si trosnim din degete[:D])[:-)))]

nu pot decat sa ma amuz ... daca tipa asta care a stat cateva saptamani in Italia ... a uitat, ... subit, romaneste ... ce sa zic de altii plecati de 20 ?id="size1">

 

Annie - mandrul tau e canish ? daca da ... ai pus'o ... io caini mai zapaciti ca astia n-am vazut ... sau sa fie TOM [^]?

 

v-am zis ca pe mine cel mai mult ma iubesc cainii ... si dupa aia sotul ? am un canish (mancal-ar mama) care e disperat dupa mine ... si cand merg la el in vizita ... ii zic "adu ratusca" ... si el fuga fuguta mi-o aduce ..."mai ce destept ii baitu' ista" si el se umfla in pene ... dupa care o luam de la capat "da broscuta ... unde-i broscuta ?" .... si repede repede ... chiar sunt destepti canishii ... trecem peste fatpul ca sunt extrem de incapatanati si razbunatori .... il cheama BUBU ... si prietena lui adoptata de pe strazi FETITA

 

o zi buna

 

[pup]toate animalutele voastre scumpe si frumoase

 

 

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...