Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (9)


Recommended Posts

Saliu

Eo vreau sa va anunt cu mandrie ca lui Jazz i-au cazut doi dinti. Am ras tuata ziua azi de fatza pe care o are si ne-am imaginat io si cu mama cum ar latra ....sasait :D.

Alte newsuri nu prea - si-a aratat coltii la un catzel care voia sa il chinuie. Ma rog, strungareatza care i-a ramas. Imi pare rau ca nu i-am gasit dintzucii - ar fi fost haios de pastrat.

Legat de ce ziceatzi voi - Jazz nu numa ca arata ca un shobolan, da mai are si o fatza complet scarbita de "da nu mai termini odata ??!!!"

Ana si cu bestia shtirba :)

 

Don't get mad, get even!

Jazz mic

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Carmita_baby, noi am inceput sa ii luam vitamine lui Sticky pentru ca inainte sa il castram mieuna foarte tare la usa, iar o vitamina il tinea ocupat cel putin o jumatate de ora. Se juca foarte frumos cu ele, le pandea ca pe niste soricei. Pana sa se sature de vitamina, uita sa mai planga pe la usa. Iar vitaminele le gasesc tot timpul pe dupa mobila, el se joaca cu ele pana le pierde, dar de putine ori le mananca.

Mancarea de care spuneam i-am luat-o pentru ca eram ingrijorata la gandul ca va trebui sa elimine ghemul de par, iar farmacistul ne-a recomandat Royal Canin, ca sa nu se mai chinuie sa vomite. Plus ca am inteles ca ii trebuie iarba ca sa vomite mai usor, si noi nu avem cum sa iesim cu el afara. Stiu ca este una dintre cele mai bune feluri de mancare pentru pisici, si ceva mai scumpa, e drept. Noi cu asta l-am obisnuit de mic si cand am incercat sa ii dam si altceva (Kit Kat sau Whiskas), a cam strambat din nasuc si nu a mancat decat cand a vazut ca se ingroasa gluma si nu primeste altceva. Oricum, prefera sa manance paine sau cartofi fierti. De fapt el si acum mananca cu pofta miezul de paine proaspata si coji de cartofi. De ce oare ii plac asa tare?

Farmacistul respectiv ne-a recomandat acelasi tip de mancare si pentru blanita, ca mie mi se parea ca nu are blanita destul de stralucitoare...cand l-am cules de pe strazi, motanelul meu era un uratel, slab ca vai de el si cu niste urechi maaari. Era gri unde trebuia sa fie alb si cand l-am spalat si l-am vazut asa ud, m-a umplut si mai tare mila, parca era un sobolan mai mare. Acu s-a facut o frumusete de motan!!! Ce nu-mi prea place mie e ca odata cu caderea blanitei i se schimba si culoarea. Cand era mic era maro, apoi s-a facut gri, si acum bate spre un mustar...Hmm, ciudat.

Problema cu murdarirea blanitei se intampla destul de rar, dar s-a intamplat si azi si de asta v-am intrebat.[:D]

Si Sticky mai imprastie nisipul si inafara tavitei lui, dar asta cand e mai nervos sau cand e plictisit. Cel putin asta e concluzia pe care am tras-o din comportamentul lui de pana acum.

 

Poze cu pisoiul meu

 

 

Ana-Maria

 

"Some people see things as they are and ask WHY?

I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mishu care face Pishu

 

Sambata, ora 5:15 in creierii diminetii, Mishu al meu s-a hotarat sa se usureze intr-un cos cu rufe murdare, in dormitor. Facea pishu cu o presiune care m-a trezit din somn. Cand am realizat ce face, l-am apucat de ceafa, si l-am zguduit bine. L-am dus si i-am aratat cutia lui cu nisip, Deluxe, pe care am dat 175 de dollari, care se curata singura. Mai mi-a facut odata faza asta cand l-am adus acasa, dar cred ca in casa stapanei ii facea pe niste prosoape ce le avea in hol. M-am culcat la loc, si am adormit, cu toate ca fierbeam de nervi. Cand m-am sculat i-am explicat ca imi este drag, dar daca nu inceteaza cu mizeriile astea, il duc la castrare. Si daca nici asta nu-l aranjeaza, il duc la scoala de corectie... sau il trimit la alta familie care sa-i inghita tampeniile.

Pantalonii de casa pe care i-a "marcat" erau a sotului si au luat direct drumul gunoiului. Cosul de haine murdare, e nefolosibil, ca nu vreau sa risc sa-l aduc in casa, si sa-i miroasa animalului.

Sambata dupa ce ne-am injurat bine, ne-am impacat si am lenevit amandoi imbratisati de pe sofa pe pat, din pat iara pe sofa . . .

 

Dragilor, daca nu e una, e alta, sau amandoua . . .(filozofez si eu [cit] )

 

Despre terrieri, eu ii admir pe stapanii lor. Caini mai hyper activi decat astia nu cred ca am mai vazut. La parcul de caini, stapanii de terrieri merg cu ei la agility training, si sant bagati in activitatile patrupezilor, pana peste cap.

Am si o colega de servici care a adoptat un terrier. Nu a reusit sa-l invete sa faca afara unde trebuie. E disperata.

 

numai bine la toti blanosii.

 

Anca

 

copii ca ai mei nu are nimeni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

motanelului meu ii place sa i se faca baie... [amoras]

ii place la caldurica in apa. si apoi cand l-am uscat, la inceput s-a cam speriat de zgomotul fionului, dar cand a vazut ce caldurica vineee... a stat foarte cuminte, aproape sa adoarma... [nani] [il]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de terrieri agitati: cine credeti ca s-a aruncat ieri de pe pod, intr-o secunda de neatentie in canal printre rate, lebede si mizerii? TOM!!! ii era cald cica, ca or fost vreo 15 grade , tot cu limbuta afara era, dar cine s-ar fii putut gandi ca o sa sara de pe pod in garla, doamne iarta-ma, era plin de catei in parc, toti cuminti, la pas, linistiti.dihania numai ce l-am vazut ca se uita spre apa, se apropie, nu am apucat sa trag un racnet ca deja l-am vazut cum isi ia avant si pleosc, in apa, printre plante si mizerii, ca nu l-am mai vazut.m-am apucat sa plang, io nu stiu sa innot, deja ma gandeam ce naiba sa fac, gata, tom e mort, sa ma arunc dupa el...ce mai DE GROAZA!...o intrat un nenea pana la brau, l-o cautat printre mizerii si mi l-o scos de coada.

nu avea nici pe dracu dihania, dar de iesit singur de acolo nu avea cum oricum.

 

fetelor...a primit bataie...de data asta...nu mai pupa el libertate in parc cat e s... si caciula.spuneti si voi.[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by slakje

apropo de terrieri agitati: cine credeti ca s-a aruncat ieri de pe pod, intr-o secunda de neatentie in canal printre rate, lebede si mizerii? TOM!!! ii era cald cica, ca or fost vreo 15 grade , tot cu limbuta afara era, dar cine s-ar fii putut gandi ca o sa sara de pe pod in garla, doamne iarta-ma, era plin de catei in parc, toti cuminti, la pas, linistiti.dihania numai ce l-am vazut ca se uita spre apa, se apropie, nu am apucat sa trag un racnet ca deja l-am vazut cum isi ia avant si pleosc, in apa, printre plante si mizerii, ca nu l-am mai vazut.m-am apucat sa plang, io nu stiu sa innot, deja ma gandeam ce naiba sa fac, gata, tom e mort, sa ma arunc dupa el...ce mai DE GROAZA!...o intrat un nenea pana la brau, l-o cautat printre mizerii si mi l-o scos de coada.nu avea nici pe dracu dihania, dar de iesit singur de acolo nu avea cum oricum.fetelor...a primit bataie...de data asta...nu mai pupa el libertate in parc cat e s... si caciula.spuneti si voi.[bang]


id="quote">id="quote">maaaammaaaaa Alina, asta e de ras-plans... cred ca Tom nu si-a dat seama ca nu mai poate sa iasa, bazandu-se e calitatile sale de inotator. pentru el, distractie, pentru tine, groaza. [q] sper ca nu l-ai batut prea tare mititelul... [q]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deh... stii ca noi nu suntem pt bataie, dar la nervi... te cred... [hot] oricum, catelul inca e mic, nici tu nu-i stii toate toanele, inca va cunoasteti reciproc... tine-l de lesa data viitoare, plimba-l pe langa apa si daca vrea sa sara, trage-l de lesa mai puternic (fara sa-l sufoci [:D]) si zi-i tare NU [:D]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...