Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (9)


Recommended Posts

Off, eu am alta probl...Unul din cainii mei a iesit pe poarta si s-a luat la bataie cu unul de pe strada...S-au inclestat asa tare ca de abia am reusit sa-i despartim, cu un furtun cu apa...A venit plin de sange si rasufla greu, dar altfel multumit de fapta lui..Mi-a fost mila sa-l bat sa priceapa ca nu e bine...Of, ce ma fac, cum il dezvatz???

 

V.

 

veni, vidi, Victorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Ramonika

deh... stii ca noi nu suntem pt bataie, dar la nervi... te cred... [hot] oricum, catelul inca e mic, nici tu nu-i stii toate toanele, inca va cunoasteti reciproc... tine-l de lesa data viitoare, plimba-l pe langa apa si daca vrea sa sara, trage-l de lesa mai puternic (fara sa-l sufoci [:D]) si zi-i tare NU [:D]


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
id="quote">id="quote">ramonikooo scoala il mananca pe tom cat de curand.si daca o semana cu mama-sa(io, hihihiii) sa nu-i "placa" cartea, hihihi, nu-s ce se va ajunge de capul lui.[:D]chestia e ca la tom ramonika degeaba trag de lesa si zic nu, ca nu am de ce trage ca trage el de lesa,pana se sufoca[q].e foarte activ.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maaama Alina ... na ca ti-a pus si tie cineva capac![:-)))] bine ca a fost omul ala pe faza ... co bagase pe maneca Dl TOM ... [:-)))]

 

acu ... stiri de ultima ora ... conform noilor norme "europene" cei care au caini si pisici (in aceeasi casa) sunt obligati sa le asigure un minim de confort ... ca cel din imagine ...

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruta - de unde le scoti? e suuuuupeeer poza....[:-)))]

Alina - nu cred ca Tom, oricat de zglobiu e, nu poate invata ceva comenzi. ai 'rhabdare' si tu sa mai creasca oleak si mai insista cu 'dresajul' de genul lasa si NU. [:D]

eu chestiile astea cu dresajul le-am vazut pe Animal Planet. era acolo un tip care facea minuni, nu alta, cu cateii. si pe cei mai rai ii imblanzea, pe cei timizi ii inraia, stateam, ma uitam si ma cruceam de ce putea face ala cu cateii aia. [alcool]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina eu nu m-am distrat chiar asha tare la mesaju tau - cunosc prea bine genu asta de sperieturi. Eu nu numai ca nu inot prea bine, dar am dezvoltat o fobie cumplita fatza de apa de cand cu o tentativa de-a mea de inec. Anyways, eram cu Jim (avea 4 luni ) la Bicaz, pe malul frumosului lac. Prietenii mei inotau de zor nevoie, tata lui Jim de asemenea si de ce nu se gandeste plodul meu sa fuga si el in ditamai lacul. Dupa vreo 2 metri si-a dat seama ca el nu stie sa inoate si noroc ca am inceput sa ma agit si sa zbier de mi l-a scos o prietena... Si eu ma vedeam dandu-i explicatii mamei de ce s-a inecat cainele. A doua faza din ciclul "de ce au posesorii de caini par alb" a fost cand eram la catzarat si Jim, ofticat ca toata lumea e pe perete numa el nu, a gasit o brana pe la vreo 5 metri inaltime pe care se ajungea ushor, pe o poteca. Cum pe vremea aia nu stia sa mearga cu spatele, cel mai inteligent i s-a parut lui sa sara de acolo. Am crezut ca praf se face, pe bune, mi-a stat inima. Inutil sa spun ca bestia s-a scuturat de praf si a reluat joaca. A avut numai o zgarietura mica pe burta.

Asta asa, ca sa nu te simti singura.

In legatura cu mersul fara lesa - I disagree. M-am certat cu multa lume pe tema asta, incercand sa le explic ca e un atentat la sigurantza cainelui si o dovada de iresponsabilitate. Niciodata nu poti sa prevezi toate situatiile in care cainele o zbugheste de langa tine fix in mijlocul strazii (dupa o bicicleta, o matza, o minge, o veveritza, departe de un zgomot etc.)

Voi erati in parc, deci situatia e putin diferita dar poate ar trebui sa il tii in lesa pana invatza sa stea numai langa tine. Si daca nu - atata paguba, am inteles ca ai o curte in care poate alerga. marturisesc ca si eu am fost tentata de cateva ori sa ii dau drumul lui Jazz prin parcuri neingradite, dar am evaluat avantajele/dezavantajele si am ajuns la concluzia ca decat sa risc un accident de mashina/incaierare cu alt caine/mancat porcarii de pe jos, mai bine ma lipsesc de placerea de a-l vedea alergand. Asta e o conceptie strict personala...evident.

Legat de mersul la pas - nasol cand au talia asta, pentru ca ar trebui sa te apleci sa ii dai papa bun. Eu zic ca totusi merita incercat (chiar prin casa poti exersa).

Oricum Tom al tau este un dulce si imi inchipui ce haios era plin de namol.

In legatura cu trasul de lesa - intr-adevar nu functioneaza. Eu am impresia ca Jazzu, cu cat se gatuie mai tare cu atat e mai satisfacut. Faza cu trasul de lesa e de la Cocu citire, ce nu spune el e ca iti trebuie o zgarda de dresaj, de aia cu tzepi, care exercita presiune uniform pe gatul cainelui si nu ii raneste traheea.

Iar la rasele mici...cam greu de folosit asa ceva. Mai degraba ai putea folosi pentru corectie un spray cu apa cu care sa il stropesti pe bot cand face porcarii, un "NU" spus cat se poate de serios si ...rau, un ziar...

Pupici

Ana

 

Don't get mad, get even!

Jazz mic

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Cora avea mania de a se arunca in lac!!!

Tot pe la 4 luni a facut prima baie intr-o noiembrie tarzie!! Radu ii arnca cate un batz si ea fugea...la un moment dat nu si-a dat seama ca frana ei nu tine asa bine si nu s-a putut opri la timp si buffffff in lac!!!!

Iar cand mergeam pe malul marii indiferent de antotimp trebuia sa intre in apa!!1 Si apoi tremura ca o muratura si alerga sa se incalzeasca!!!!

Cred ca a intarit-o!!! Ca nu a racit niciodata si nici pb de sanatate nu am avut cu ea pana acum, Slava Domnului!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David pe tractoras id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ramonika

Maruta - de unde le scoti? e suuuuupeeer poza....[:-)))]Alina - nu cred ca Tom, oricat de zglobiu e, nu poate invata ceva comenzi. ai 'rhabdare' si tu sa mai creasca oleak si mai insista cu 'dresajul' de genul lasa si NU. [:D]eu chestiile astea cu dresajul le-am vazut pe Animal Planet. era acolo un tip care facea minuni, nu alta, cu cateii. si pe cei mai rai ii imblanzea, pe cei timizi ii inraia, stateam, ma uitam si ma cruceam de ce putea face ala cu cateii aia. [alcool]


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
id="quote">id="quote">ramoniko, tom e smecher, stie comenzi, stie sa stea, sa lase din gura ce are, sa faca caca afara, si doctorul a spus ca e foarte "destept" pt varsta lui, putin caini stau la consult si injectie asa cuminti ca si tom, etc.chestia ca toate astea le face numai cand are el chef, sunt zile cand chiar PE DOS faca tot, nu vrea sa faca nimic bine, intentionat faca pisi in fatza mea pe parchet in living, ceva de groaza!se pune in fatza mea sa fie sigur ca-l vad si face un pisalau urias.de lasat prin parc liber l-am lasat ca m-am gandit ca e bine si pt el sa-si scuipe energia si sa se joace cu alti catei dupa care e absolut innebunit!tom al meu are un nou nume: domnul director.asa...el face se pare legea in casa asta, tot ii apartine , el este domnul director...cica ma intreaba ieri seara sotul: alino mai vrei un director? hahahaaaaaaaaa...pe langa tom...zic: doamne fereste...domnul director e arhi-suficient.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si Smolita face pups-uri, din alea fasaitoare si atomice.

Asera a primit la "cina" cateva ronturi de la oase si nu m-am gandit ca erau cam condimentate, vaaaai, a trebuit sa stam cu usa deschisa si sprayu de lamaie linga noi la TV.

Fetelor, care traversati Ungaria si Austria cu pisici si catei, trebuie sa le "implantati" cipuri, ca altfel nu e voie!

Asa ca Suzi va suferi un implant, sa speram ca nu o vor rapi extraterestri"![:-)))]

Vio

 

"Binecuvantati copii si animalele"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...