Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenii omului (9)


Recommended Posts

Ramonika, mi se rupe sufletul cand ma gandesc la saracii puisori...Si eu zic, ca si Maruta, ca mai bine ii tii pana pe la o luna- doua si apoi le gasesti un stapan, dar e greu. Poate ar fi mai bine sa o lasi sa nasca afara, dar sa ai grija de pui si tu. Eu zic ca o sa se descurce ea, ca instinctul matern se va declansa cand va naste.

Nu ai bunici la tara? Poate acolo le-ar fi mai bine...

Uff, saracutii. Sunt convinsa totusi ca o sa iei cea mai buna decizie pentru ei.

 

 

Ana-Maria

 

"Some people see things as they are and ask WHY?

I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Carmen, are 8 luni motanelul meu. Si as vrea sa il stiu gri sau maro, dar el e undeva intre...Sper sa i se hotarasca odata culoarea.

Cu tavita de nisip am avut si noi aceeasi problema, dar, ca si tine, i-am luat una mult mai inalta si e mai bine acum. Dar mai are zile cand il imprastie nervos in toata baia[:D].

 

 

Ana-Maria

 

"Some people see things as they are and ask WHY?

I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Maruta

nici nu stiu ce sa-ti zic Ramo ... poate ca e mai bine s-o duci la dr ... ce sa-i faci ... gadeste-te ca decat s'o lasi pe strada cu pui ... mai bine o ti acasa pe ea sau ii gasesti un stapan!Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita


id="quote">id="quote">Maruta, pe Bubu am luat-o la sfarsitul lui ianuarie de pe afara, avea vreo 5-6 luni pe atunci. sunt destule pisici pe afara care se descurca cat de cat. mai murdare, mai flamande, cum pot si ele. adevarul e ca asta iarna am si vazut una moarta... [q] dar nu stiu din ce cauza. nu se stie ce s-ar fi intamplat daca ramanea pe afara... [q] nu am cui sa o dau si va dati seama ca ar fi si urat din partea mea sa nu spun ca are pui si apoi persoana respectiva sa se trezeasca cu puii pe cap. si eu nu gasesc pe nimeni sa o vrea asa, singura, d-apoi cu pui... [q] [q]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey fetelor, ma omoara maica-mea daca fata Bubu puii in casa... [bang] plus de asta, daca ea zice sa-i arunce, ce baza pot pune pe ea? ea vine mai repede ca mine de la servici si ce sa fac? sa ma trezesc cu puii aruncati pe geam (asa a zis... [q])... (noi stam la etajul 3)... morti... atunci ce mai pot face?

bine, exista si posibilitatea sa se induioseze maica-mea de pui, dar parca n-as risca. o mai apuca uneori damblaua si nu stiu zau de ce e in stare.

 

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by anamariame

Ramonika, mi se rupe sufletul cand ma gandesc la saracii puisori...Si eu zic, ca si Maruta, ca mai bine ii tii pana pe la o luna- doua si apoi le gasesti un stapan, dar e greu. Poate ar fi mai bine sa o lasi sa nasca afara, dar sa ai grija de pui si tu. Eu zic ca o sa se descurce ea, ca instinctul matern se va declansa cand va naste.Nu ai bunici la tara? Poate acolo le-ar fi mai bine...Uff, saracutii. Sunt convinsa totusi ca o sa iei cea mai buna decizie pentru ei.Ana-Maria"Some people see things as they are and ask WHY?I dream things that never were and ask WHY NOT?"


id="quote">id="quote">eu vreau sa am grija de pui si de Bubulina daca o las pe afara, dar nu stiu pe unde se ascunde ea. si daca pot eu patrunde pe acolo. ca in fatza blocului peste alee e un gard, apoi niste garaje si mi-ar fi imposibil sa ma bag pe acolo. doar daca iese ea sa ii dau ei de mancare. dar ea e cam salbatica, asa ca, nu se stie... si ma enerveaza ca e cam moale la mancare, celelalte matze i-o iau inainte cu mancarea, ea nu se zbate deloc pt bucatica ei.nu am rude la tara, decat departe, in alte judete si au si aia matze destule... [bang]oricum as da-o, tot rau ies.cred ca o sa o las pe afara. doar de acolo am luat-o. [q][q][q][q][q]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Maruta

Ramo - mami tau e ruda cu mami meu ? [mariaj]tu de unde sti ca are puiuti ? poate nu are ... ai dus-o la dr ?Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita


id="quote">id="quote">offf bine ar fi sa nu aiba, dar sunt sigura 90% ca are. cand a fost pe afara, avea calduri si am vazut-o dupa aia cu niste motani care se tineau scai de ea... [bang]in ultimele 2 saptamani i s-au marit tzatzashoarele. ea le avea mici, ca ale motanului, acuma s-au umflat si s-auinrosit. burtica inca nu e foarte mare, dar mai e timp sa creasca. cred ca in 3 saptamani face puii. [q]
Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine ma duc cu Maritza sa ii scoata firele. operatia arata bine, cred ca se prinde de data asta. nu a mai curs nimic, dar i-am dat pastile in fiecare dimineata si seara. o mai duc afara seara pe la 6, dar imbracata si numai sub supravegherea mea. poate o sa ma sfatuiesc cu doctorul sa vad ce zice de Bubulina.

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...