Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie2004(35)


aime

Recommended Posts

quote:Originally posted by miria_cristina

AIME - multumesc mult!ROSERB - pai, atunci ar trebui sa stau locului si sa nu-i mai dau? Cerealele le-am introdus in prima zi, iar sucul si supa de a doua zi. Daca n-am stiut? Cat timp sa treaca de la introducerea primului aliment nu mi-a mai spus pediatra. Iar de marit, i le maresc progresiv si astept cateva zile. Nu mai stiu cum sa fac. Daca mai aveti sfaturi invatati-ma si pe mine. Mor de frica!! Am o prietena, iar fiu-sau a facut enterocolita de la alimentatie! Acuma e cu el in spital.In afara de asta, fetica mea are un san mai tare! Am vazut aseara! Daca pui degetul este ca un nod mic.Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina


id="quote">id="quote">Miriaid="red">, acum nu te ingrijora, din moment ce Damiana nu are nimic, inseamna ca a suportat bine papica!Ideea e ca nu trebuie sa introduci mai mult de un aliment nou pe zi. Adica , incepi numai cu cerealele de exemplu: ii dai in prima zi o lingurita, si completezi cu lapte, a doua zi 2 lingurite, apoi 4, si pe urma cresti cantitatea pana ajungi sa inlocuiesti o masa, si vreo spatamana o tii tot asa. Apoi incepi cu sucul: azi o lingurita, maine doua, poimaine 3 , a 4-a zi 3 de mar +una de morcov, si tot cresti pana inlocuiesti o masa cu suc + pulpa de fructe, si deci vei avea 1 masa crerele, 1 de fructe si restul de lapte.Apoi incepi cu supa: cateva zile numai zeama, cresti cantitatea pana ajungi al 150 ml de ex, numai zeama, apoi incepi sa pasezi 2-3 cm de morcov in zeama, ziua urmatoare pui si un pic de pastarnac, apoi un pic de telina, apoi cartof. Pana la urma ajungi la un piure de legume mai consistent . Deci, in momentul asta vei avea 3 mese inlocuite + restul de lapte. Sper ca nu am aberat prea tare, si m-am facut cat de cat inteleasa[alcool] !Eleid="red">, ma bucur ca a mers bine operatiunea" gaurica in ureche"!Gandacicoid="red">, nu intrevad mari victorii cu rolele la Bianca, mi se par asa de grele pentru piciorusele ei, mi-e tare frica sa nu si le suceasca . Plus ca nu-si tine echilibrul deloc. Trebuie sa perseveram serios![pup]Roxana&Cohttp://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Vai Eleid="red"> ce scumpa e !!! si sta asa cumintica cu palariuta aia in cap...pai al meu face asa scandal daca ma apropi de caputul lui...[duel][blabla]

 

Ati vazut ca se poate din nou naste in apa la noi..ce ziceti? eu as incerca pentru bb2.

 

Ne vedem pe 15-16apr la targ?

 

 

http://photos.yahoo.com/mikiparisa

 

poze de la cluj

Miki si Alexander (12.12.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa-i cumpar si eu role lui alex...dar daca e antitalent ca taica-su ce ma fac???...el e mai mare decat bianca...dar e tare nazdravan...cade el si fara role hi hi dar cu ele...totusi cred ca o sa mai astept un an.

deocamdata avem in vedere o trotineta dar a cautat tati peste tot si nu a gasit...chiar a vazut cineva pe undeva trotinete metalice? stiti voi ca aceea din reclama cu branza tipita hi hi ca acolo o vede toata ziua si de fiecare data ne zice...vreaaaau si euuuu[bang]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani!!!!id="red"> bebeilor care isi sarbatoresc ziua azi [s][s] sa aveti parte de multa multa sanatate, fericire si sa fiti mereu o binecuvantare pentru parintii vostri.

 

Fetele care au cutiuta muzicala, poate cineva sa mi-o trimta si mie???

Multumesc mult si sa aveti un weekend cu mult soare si voie buna

 

 

Cici si Alexia ( 22.12.2004)

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

Eleid="red">,am vazut pozele..are niste ochisori ca de spiridus[olala].Se deja parca are fata de domnisoara,nu d eBBlus!Si ma bucur sa vad ca Maria nu e singura cam cheliuta[pup]...

Miria Cristinaid="red">,si eu tot ca tine am facut,desi Roserb imi spusese cum....(Roxana,nu ma omori[q]).I-ma dta luni mar,marti mar ,miercuri la fel si daca am vazut ca nu vrea cu nici un chip.joi i-am dat si un pic de morcov si cereale.Vad ca nu are nimic..sper sa ramana asa.Daca nu reactioneaza rau,nu te speria.

Onitzaid="blue">,esti o draguta[:X]!da' nici cu cerealele nu se omoara!A mancat asearaun pic,acum i-am facut iar pe la 17,ca parca mi se parea ca-i e foame;i le dau,molfaie un pic la el apoi le scuipa,nu voia si pace,chiar incepuse sa protesteze.Nu-i mai dau,zic "las pe mai tarziu,nu i-o fi foame".Dar fata me ainca maraia..ii dau snaul,sa vedeti cu ce pofta tragea[pofta].Cred ca o alaptez pana la majorat[:p]!Dar eu perseverez[:)]

Credeati ca s-a cumintit in carut fata mea?????Da de unde[:)][q]...Azi mi-a facut o criza de s-au mirat toate fetle cu BBlusi:ai lor nici cand aveau colici nu urlau asa rau......Si cand am luat-o in brate a tacut[:0].....asa ca,pe langa nervii facuti cu mancarea,ma enervez si afara[:(].

Mai,aici iar e nor..parca sta sa ploua.

Mai vorbim

 

 

POZE

Andreea si Mariuca(7.11.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...